קורס ייעוץ משכנתאות במכללת אורין שפלטר: "לומדים ומוצאים עבודה"

"בחודש האחרון היה שיא של ביקוש במשכנתאות בסכום מוערך של כ- 8 מיליארד שקלים", משתף רפאל שחור, יועץ וותיק בתחום המרכז את הלימודים בנושא, ומסביר כיצד מכשיר צוות המכללה את יועצי המשכנתא של העתיד

לירון גולן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכללת אורין שפלטר
מכללת אורין שפלטרצילום: דמיטרי נפדוב
לירון גולן
תוכן שיווקי

בין אם אתם לקראת לקיחת משכנתא ובין אם אתם מעוניינים לרכוש מקצוע, מכללת אורין שפלטר, קבוצת ההשכלה הפיננסית הגדולה בישראל, מזמינה אתכם להצטרף לקורס ייעוץ משכנתאות, תחום שנמצא בשיאו עם עלייה בביקוש ללווי מקצועי על מנת לקבל את המשכנתא המתאימה ביותר ולחסוך מאות אלפי שקלים.

"בחודש האחרון היה שיא של ביקוש במשכנתאות בסכום מוערך של כ- 8 מיליארד שקלים", משתף רפאל שחור, יועץ משכנתאות וותיק ומרכז את קורס ייעוץ משכנתאות במכללת אורין שפלטר. "מדובר בעשרות אלפי תיקי משכנתאות בחודש שניתנו עבור משפרי דיור, ממחזרי משכנתא ועוד. מכאן ניתן להבין את החשיבות והנחיצות ביועצי משכנתאות נוספים שיעניקו ליווי מקצועי עבור אותם דורשים על מנת לספק להם מענה מיטבי ומדויק לצורכיהם

כאמור, תחום יועצי המשכנתאות נמצא בשיאו, המודעות לצורך בלקיחת יועץ, ועזרה בקבלת ההחלטה הנכונה בהתחייבות הגדולה וארוכה טווח זו, עולה מדי יום. וכן השפעת הרכישה בהגרלות מחיר למשתכן, המאפשרות גם לציבור בעלי יכולות כספיות נמוכות יותר, לרכוש דירה ומגבירות את העלייה בביקוש לליווי על מנת לקבל את המשכנתא המתאימה. מכללת אורין שפלטר בעלת ניסיון רב וידע בשלל תחומים בעולם ההוראה הפיננסית ותחום הכלכלה, מציעה קורס אטרקטיבי במקצוע מבוקש ונגיש המאפשר לצעירים, מבוגרים, נשים וגברים למצוא אפיק הכנסה מכובד, ריווחי ובעל מוניטין. בקורס לומדים כל מה שצריך לדעת על משכנתאות, על עבודה עם לקוחות ועל עבודה מול הבנקים כדי להשיג את העסקאות האידיאליות עבור ציבור לוקחי המשכנתאות. בוגרי הקורס משתלבים לאחר מכן כיועצים במוסדות פיננסיים, או כבעלי עסק עצמאי.

"מדובר במקצוע אטרקטיבי ולו מהסיבה הפשוטה שרוב האנשים וציבור לוקחי המשכנתאות לא מבינים בנושא ולכן הם פונים לייעוץ מקצועי של יועצי משכנתאות. היכולת של יועצים אלו לבצע תהליך ארוך של ניתוח הלקוחות, תחזיות עתידיות, משא ומתן מול הבנקים מאפשרת השגת תוצאות טובות עבור הלקוח", מציין רפאל שחור.

רפאל שחור, מנהל והמרצה הבכיר בקורסצילום: א. שחור

למה כדאי ללמוד קורס יועצי משכנתאות?
"מדובר בתחום שצובר תאוצה ונמצא במגמת עלייה כל הזמן. כיום, רבים מלוקחי המשכנתאות מבינים את הצורך בלקיחת יועץ מקצועי שילווה אותם בהתחייבות הגדולה והמשמעותית ביותר בחייהם, ויבנה עבורם תמהיל מותאם לצרכיהם, מצבם המשפחתי והכלכלי. על מנת להבין את הכדאיות בלמידת המקצוע, יש להבין את הצורך עבור אותו ציבור לוקחי המשכנתאות. מדובר בסכום ממוצע שעומד על כ-800 אלף שקלים ומעלה, שמלווה אותנו במשך עשרים שנה או יותר.

"יועץ משכנתא מקצועי יודע לחסוך ללקוח בין 80-120 אלף שקלים, סכומים מאוד משמעותיים. ציבור לוקחי המשכנתאות מבין שעל מנת לחסוך כסף ולבנות תמהיל נכון לא מספיק לקחת ייעוץ מהבנק, או לקבל מידע מהאינטרנט וחברים, הוא מבין שיש צורך ביועץ מקצועי שיהווה עבורו עוגן וילווה אותו בצעד המשמעותי והגדול בחייו. כמו כן, אפשר להרגיש את השינוי בתחום כיום. אין אחד שלא יודע מה זה יועץ משכנתאות, ובדיוק כמו שלוקחים יועץ מס או מתכנן פרישה כך הציבור מבין שבשביל לחסוך כסף ולעשות את הצעד הנכון צריך לקחת איש מקצוע מהתחום. הביקוש והעלייה במספר האנשים שלוקחים משכנתא וההבנה שעל מנת לעשות את הצעד הזה על הצד הטוב ביותר יש לקחת ייעוץ מקצועי, גרמו לעלייה בצורך של עוד יועצי משכנתאות, כאשר כבר בסיום הקורס יכולים להתחיל לעבוד".

מהי מטרת הקורס ומי קהל היעד?
"מטרת הקורס להקנות ידע וכלים מעשיים, בשילוב התמחות והתנסות עם תיקי משכנתא אמיתיים במהלך הלימודים. התלמידים מקבלים את כל המידע והנתונים הדרושים על מנת לנווט את הלקוחות למשכנתא המתאימה ביותר עבורם. מטרה נוספת היא להכשיר דור של יועצי משכנתאות מקצועיים ובעלי מומחיות גבוהה על מנת שיוכלו ללוות לקוחות לעסקאות מתאימות ויעילות תוך כדי ניתוח של תמהיל המשכנתא האידיאלי ובחירה נכונה של המסלולים, התחשבות בריביות, בצרכי משק הבית ועוד.

"הקורס מתאים מצד אחד לאלו המעוניינים לרכוש מקצוע חדש ולצאת לדרך עצמאית ובטוחה עם אפשרות של התפתחות ויכולת השתכרות גבוהה, או לאלו המעוניינים לעבוד במסגרת מוסד פיננסי. מצד שני, הקורס מתאים לכל רוכש דירה או בעל דירה הקיימת עליה משכנתא, ומעוניין לרכוש ידע וכלים בבניית משכנתא או מחזור משכנתא, עבורו או עבור בן משפחה. כמו כן, הקורס מתאים גם עבור אנשי מקצוע במקצועות הנושקים לתחום, כמו: משקיעים ויזמים בתחום הנדל"ן, סוכני ביטוח המוכרים פוליסות ביטוח משכנתא ומעוניינים לתת שירות נוסף ללקוחותיהם, יועצים עסקיים, מאמנים, יועצים לכלכלת המשפחה ועוד. הנפלא במקצוע שאין לו גבולות של מגדר וגיל, התעסוקה בתחום מתאימה עבור צעירים אחרי צבא, אנשים בוגרים יותר ובעלי משפחה וגם לפורשים שיצאו לגמלאות".

מכללת אורין שפלטרצילום: דמיטרי נפדוב.

מה כוללת תוכנית הלימודים?
"הלימודים כוללים הרצאות פרונטליות, תרגילים, סימולציות, דיונים, פרקטיקום והדרכה, כ-15 שיעורים הנפרסים על פני 4 שבועות. הקורס מתמקד בהכשרה פרקטית, ניתוח תיקים ומציאת פתרונות יצירתיים ובנייה נכונה של תמהיל שמצריכה הכשרה מקצועית. כמו כן, נתַרגל עבודה מעשית באמצעות מחשבוני משכנתא והלוואות שיעמדו לשימוש הלומדים גם לאחר הלימודים.

"בנוסף, אנחנו מלווים בין 4-5 זוגות בלקיחת משכנתא וכך מתאפשרת למידה אמיתית תוך כדי תנועה, אנחנו לומדים את הסיפור ואת הצורך שלהם, אוספים את כל הנתונים הרלוונטיים ובונים עבורם תמהיל משכנתא מדויק לצרכיהם. במהלך הקורס יתקיים שיעור נפרד בנושא של הקמת עסק עבור התלמידים שזהו רצונם. בסיום הלימודים אנחנו לא נפרדים מהתלמידים שלנו, ומהווים עבורם בכל עת בית לשאלות ומידע נוסף. יחד עם זאת, הבוגרים רשאים להצטרף לקבוצה סגורה בפייסבוק ולהיות חלק מהקהילה הצומחת שלנו, ובכך הם יכולים להמשיל ולהעמיק בתחום ולהוביל אותו במקצועיות וידע אינסופי".

מהם היתרונות הייחודיים לקורס ולמה דווקא ללמוד אצלכם?
"ראשית נתחיל מההון האנושי, צוות ההוראה והמרצים פועלים בכמה מהגופים הפיננסיים המובילים בישראל, כמו בתי השקעות, חברות פנסיה גדולים, מוסדות לימוד וכמובן הבנקים. מדובר במגוון של מרצים ומומחים, מנהלי אשראי ממספר בנקים, עו"ד בכירים מתחום המקרקעין. שמאי מקרקעין ומומחים מתחום הביטוח, הנדל"ן והמכירות, שמעניקים לתלמידים את כל הידע הדרוש ואף מעבר.

"בנוסף, בוגרי קורס יועצי המשכנתאות שסיימו את הדרישות בהצלחה מקבלים תעודה משולבת, גם כיועצי משכנתאות וגם כמגסי אשראי ויכלו ליהנות ולהשתלב במגוון אפשרויות תעסוקה כיועצים, מנהלי תיקים או מלווי פרויקטים. מעבר לכך, מכללת אורין שפלטר ידועה כמובילה בתחום עם דגש על התחדשות ושדרוג השיטות וחומרי הלימוד. המכללה חרטה על דגלה להגדיל את המודעות הפיננסית בקרב הציבור הישראלי על מנת להביא לשיפור רמת החיים והגדלת ההון האישי של כל אחד ואחת, ולספק רמת לימודים גבוהה שמטרתה לבנות עסקים ואנשים מצליחים ובולטים במשק הישראלי. אנחנו מזמינים את הציבור הרחב לרכוש השכלה ומקצוע מכובד, מניב ועם מגוון אפשרויות של התפתחות אישית ומקצועית".

מכללת אורין שפלטר
לפרטים נוספים אודות המכללה >>
לפרטים אודות הקורס >>
טלפון: 077-362-6401