פרויקט KAI-MA: נקודת המפנה של אור יהודה

פרויקט הפינוי-בינוי הראשון באור יהודה יוצא לדרך, ויכלול שמונה מגדלי מגורים מעוצבים. ערן אדרי, מנהל יזמי של הפרויקט מקבוצת יובלים: "אור יהודה היא פנינה אמיתית עם השקעות חסרות תקדים בחינוך ובפיתוח העיר"

רונית מורגנשטרן, בשיתוף קבוצת יובלים
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט KAI-MA. תמונת הדמיה
פרויקט KAI-MA. תמונת הדמיה
רונית מורגנשטרן, בשיתוף קבוצת יובלים
תוכן שיווקי

בימים אלה נכתב פרק חדש בהיסטוריה של אור יהודה — לאחר הריסת הבניינים הקיימים, החל השלב הראשון בבניית פרויקט KAI-MA של "קבוצת יובלים" במתחם הכלנית. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי הראשון באור יהודה, מבין מספר פרויקטים של התחדשות עירונית העתידים לצאת לדרך בשנים הקרובות.

זאת במסגרת תוכנית אסטרטגית של העירייה, שעתידה לשנות את פני העיר ולהביא אליה אלפי משפחות חדשות. אוכלוסיית העיר עתידה להכפיל את עצמה בעשור הקרוב, והעירייה פועלת במרץ בהיערכות ובשיפור התשתיות. ראש העיר, ליאת שוחט, ציינה בטקס לציון צאתו של פרויקט קיימא לדרך: "אין ספק שפרויקט הכלנית הוא הסנונית הראשונה ובוודאי לא האחרונה בשורה של פרויקטי התחדשות עירונית שמקודמים בימים אלה באור יהודה אחרי שנים של המתנה".

בפרויקט קיימא נהרסו בשלב ראשון חמישה מבנים מתוך תשעת המבנים הישנים, שבהם 66 יחידות דיור מתוך 114 יחידות דיור. במקומם ייבנו במתחם, המשתרע על כ-15 דונם, שמונה מגדלי מגורים מעוצבים ויוקרתיים הכוללים 656 יחידות דיור. כל מגדל יתנשא לגובה 17 קומות, מתוכן שלוש קומות תת-קרקעיות למגרשי חניה ולמחסנים. בקומת הקרקע של אחד המגדלים תוקם שדרת חנויות נוחות לטובת דיירי השכונה. היקף ההשקעה הכולל בפרויקט מוערך בכ-800 מיליון שקל.

ערן אדרי, מנהל יזמי של פרויקט KAI-MA

הריסת המבנים הסתיימה בחודש מאי האחרון לאחר שהתקבל היתר הבנייה לפרויקט. מי שנבחרה לחברה הקבלנית שתבנה את שלב א' בפרויקט קיימא היא חברת "תדהר".

פרויקט KAI-MA ייבנה כאמור בשני שלבים, ובכל שלב יוקמו ארבעה מגדלים. בימים אלה כבר מבצעת תדהר את עבודות החפירה והדיפון של ארבעת המגדלים הראשונים בפרויקט.

ביקושים גבוהים

כבר בשלב זה נמכרו בפרויקט יותר ממאה דירות "על הנייר"; בהתחשב בעובדה ש-66 דירות מיועדות לתושבים שפונו מדירותיהם — מדובר בהצלחה גדולה בשיווק הפרויקט, שכן נמכרו יותר ממאה דירות מתוך 262 שיצאו לשיווק (יותר מ-40%) עוד לפני הנחת הלבנה הראשונה.

הדבר מלמד על מידת האטרקטיביות של הפרויקט הנבנה במיקום אסטרטגי — לב גוש דן, שבעה ק"מ מתל אביב, בסמיכות לקריית אונו, יהוד מונוסון, גני תקווה ורמת גן; הפרויקט, שנמצא בכניסה לאור יהודה, צמוד לצומת סביון ולתחנה העתידית של הקו הסגול של הרכבת הקלה, קרוב לצירי תנועה ראשיים — כבישים מספר 4, 412, 461. כמובן, גם לקרבה לתל אביב משמעות רבה.

בפרויקט המושקע הוקדשה מחשבה לכל פרט; אדריכלי הפרויקט הם יסקי-מור-סיון, משרד אדריכלים בינלאומי שתכנן בין השאר את מגדלי עזריאלי, יס פלאנט, מטה IBM ומבנים נוספים ב-32 מדינות. בפרויקט משווקות דירות 6-3 חדרים ופנטהאוזים מפוארים, ומוצר ייחודי שקשה למצוא בישראל: דירות 5.5 חדרים. הדירות עצמן תוכננו בקפידה ומציעות מפרט עשיר הכולל מרפסות מרווחות שבהן נקודות מים וגז, ארונות מטבח בעלי טריקה שקטה, שיש קיסר וברזים נשלפים, אסלות תלויות וסמויות בחדרי השירותים, מזגן INVERTER חכם, הכנה לקולנוע ביתי בסלון ועוד. כחלק מהתכנון המדוקדק, נבחרו ספקים מובילים לפרויקט, לאספקת ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים וארונות אמבטיה: חזי בנק, נגב ואלוני. נראה כי השילוב המנצח בין הלוקיישן, הקונספט והמפרט עשה את שלו. לדברי היזמים, הבחירה בספקים מובילים כסטנדרט מייתרת את הצורך בשדרוגים ושינויי פנים, מה שמקל על הדיירים ועל כל המעורבים בפרויקט.

איתנות פיננסית ויזמות בכל הארץ

קבוצת יובלים, יזמית הפרויקט, יוזמת ומתמחה בענף הנדל"ן מאז שנת 2000; את הקבוצה ייסד איציק ברוך, הפעיל בענף הנדל"ן יותר מ-25 שנים ומכהן כמנכ"ל החברה. החברה יוזמת ומובילה פרויקטים בכל תחומי הנדל"ן: מגורים, מסחר, משרדים והתחדשות עירונית. היא בעלת איתנות פיננסית מוכחת וזוכת פרס BDIcode על הישגים כלכליים וניהוליים. כמו כן היא חברה קבועה במועדון החברות המצטיינות בהתחדשות עירונית בישראל.

יובלים מקפידה להקים את הפרויקטים שלה בערים המבוקשות והאיכותיות בישראל, בהן רמת השרון — 588 יח"ד שרובן הגדול כבר מאוכלס; 872 יח"ד בנתניה; ומגדל יובלים במערב הוד השרון. היא גם מתמחה בפרויקטים אורבניים בסטנדרט בוטיק כמו URBAN GARDEN ברעננה והפרויקטים התל אביביים THE CUBE, מתחם THEODOR ופרויקט JULIE.

בארבע השנים האחרונות קיבלה קבוצת יובלים חיזוק למוניטין משוק ההון, לאחר שחברות בת הנפיקו בהצלחה אגרות חוב בסך 418 מיליון שקלים.

לחברה שלוש זרועות עיקריות:

• מגורים — הקבוצה פיתחה התמחות והתמקצעות בערי המרכז בכלל ובעיר תל אביב בפרט.

• התחדשות עירונית — קבוצת יובלים פועלת כ-13 שנים בתחום ההתחדשות העירונית ומתמחה במיזמי פינוי בינוי ותמ"א הריסה ובנייה ברחבי הארץ. הקבוצה היא בין החברות הבודדות שהוציאו לפועל ואיכלסו דירות במיזמי פינוי-בינוי רחבי היקף. הקבוצה השלימה בנייה של שני מגדלים מתוך ארבעה במסגרת פרויקט פינוי-בינוי בהיקף של 588 יח"ד ברמת השרון. בנוסף, שני הפרויקטים הראשונים של פינוי-בינוי שאושרו בוועדה הארצית לתכנון ולבנייה הם פרויקטים של קבוצת יובלים, הכוללים 872 יח"ד בנתניה ו-656 יח"ד באור יהודה.

• מסחר ומשרדים — החברה יוזמת ומבצעת פרויקטים ברחבי הארץ המיועדים למשרדים ולמסחר.

מאמינים באור יהודה

ערן אדרי, מנהל יזמי של פרויקט KAI-MA של קבוצת יובלים באור יהודה, מציין: "אנחנו מאמינים באור יהודה, היא פנינה אמיתית עם השקעות חסרות תקדים בחינוך ופיתוח העיר; אנשים מתחילים להבין את מלוא הערך והפוטנציאל שלה ואנו רואים את זה בקהל שמגיע למשרד המכירות. פרויקט KAI-MA השאפתני והמרשים הוא גם פרויקט ההתחדשות העירונית (פינוי-בינוי) הראשון בעיר. משקיעים פה הרבה מאוד בהקמת שכונות חדשות, אזורי תעשייה חדשים, מקצים תקציבים לחינוך, ואנחנו רואים יותר ויותר אנשים איכותיים מאוד שמתחילים להבין את היתרונות של העיר ושמים אותה על מפת הבחירה שלהם. זאת עיר שכיום מונה 36 אלף תושבים, והמספר צפוי לצמוח לסביבות 80 אלף בתוך עשור".

כפי ששמו מרמז, מתחם KAI-MA (קיימא) נולד מתוך שאיפה להרמוניה עם הסביבה. הוא נבנה בשיטות אקולוגיות ובחומרים ירוקים, שמצמצמים את ההשפעה על הסביבה ומסייעים לחסוך במים ובחשמל. המגדלים עצמם ייבנו סביב ריאה ירוקה גדולה ופסטורלית הכוללת שבילי הליכה, פינות ישיבה, גני משחקים לילדים, מתחמי כושר ובריאות ואף מתחמי עבודה משותפים. לב הפרויקט הוא מתחם ה-GARDEN, שבו יחכו לדיירים גינות ירק קהילתיות, עצי פרי ושטחים פתוחים ירוקים ומזמינים. בזכות כל אלה מציע הפרויקט חוויית מגורים חדשה, ירוקה ואיכותית.

חיי קהילה ופארקי היי–טק

יובלים מקפידה גם על חיי הקהילה בפרויקטים שלה, גם בפרויקט הזה. החברה תבנה מועדונים בבניינים במצב של לפני גמר, שיוסבו לשימוש בהתאם לדרישות הדיירים לאחר האיכלוס, ולא כחלל עם שימוש מוכתב מראש כמו שנהוג בפרויקטים אחרים. הדיירים יבחרו אם הם רוצים חדר כושר, חדר משחקים לילדים, חדר נוער, או חללי עבודה - בהתאם לבחירת הדיירים בכל בניין ובניין.

כמו כן, נמצא הפרויקט במרחק קצר ממוסדות השכלה ורפואה מהגדולים בארץ, כמו אוניברסיטת בר אילן, הקריה האקדמית אונו ובית החולים תל השומר. בנוסף, כחלק מצמיחת בקעת אונו כמרכז כלכלי ותעשייתי מוביל, מתוכננים באזור גם פארקי תעשייה והיי–טק גדולים נוספים, כמו פארק עסקים ובילויים שמוקם בסמיכות למתחם הכלנית, מעברו השני של צומת סביון.

מוסדות חינוך מעולים, פארקים ירוקים וגני שעשועים לילדים משלימים את התמונה עבור משפחות, שיגלו בפרויקט קיימא שילוב מושלם בין עירוניות מפותחת לתחושת קהילתיות, מרחב ונינוחות נדירה.

מחירי פתיחה אטרקטיביים

בימים אלה משווקות הדירות בשלב א' של הפרויקט במחירים מיוחדים. להלן המחירים, לפני הנחה משמעותית הניתנת לקונים בימים אלה:

3 חדרים (77 מ"ר + 10 מ"ר מרפסת), החל מ-2,440,000 שקל לקומה 13.

4 חדרים (102 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת), החל מ–2,780,000 שקל לקומה רביעית.

5 חדרים (122 מ"ר + 15 מ"ר מרפסת), החל מ–3,120,000 שקל לקומה 11.

5.5 חדרים (131 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת) החל מ–3,180,000 שקל לקומה 1.

6 חדרים (136 מ"ר + 17 מ"ר מרפסת) החל מ–3,380,000 שקל לקומה 11.

אדרי מוסיף: "די לראות את המחירים שיזמים שילמו בשנתיים האחרונות עבור קרקעות בעיר ובסביבה הקרובה כדי להבין את מחירי הדירות בעתיד המאוד קרוב. פרויקט KAI-MA מושך אליו משקיעים וכן משפחות שבוחרות לגור בבקעת אונו ובאור יהודה בפרט, בה המחיר למ"ר הכי אטרקטיבי בכל בקעת אונו. רבים מהרוכשים מגיעים מערים סמוכות, אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירות בערים אלה ועדיין רוצים להישאר קרוב למשפחה".

במילים אחרות, מי שקונים במחירים היום ייהנו מהר מאוד מעליית מחירים שכבר מתקיימת בפועל בפרויקטים סמוכים. כאמור, מתחם KAI-MA הוא פרויקט פינוי-בינוי הראשון באור יהודה, ויריית הפתיחה של מגמת ההתחדשות בעיר שמתחילה לממש את הפוטנציאל הטמון בה. אור יהודה נמצאת בדרך הבטוחה להפוך ללוקיישן אסטרטגי באזור המרכז, ומתחם KAI-MA הוא הזדמנות פז לשדרג את איכות החיים בלי להתרחק מתל אביב, וליהנות בעתיד הקרוב מעלייה משמעותית בערך הדירה החדשה שלכם.

בשיתוף KAI-MA