בנק ירושלים: מעטפת פיננסית בתפירה אישית

הסניף החדש של בנק ירושלים, הסמוך למלון וולדורף אסטוריה בעיר, מגלם את החזון הבוטיקי של הבנק הוותיק: שירותי בנקאות פרטית בתחומי משכנתאות, השקעות והלוואות. דודי לוי, משנה למנכ"ל הבנק ומנהל החטיבה הקמעונאית: "הלוקיישן של הסניף נועד לתת מענה, בין השאר, למשקיעים המחפשים בנקאות פרטית עם יחס אישי, מכובדות ובקיאות בתחומי הליבה הפיננסיים שלנו"

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנק ירושלים סניף וולדורף אסטוריה
בנק ירושלים סניף וולדורף אסטוריה צילום: יבגני זיביק
אסף לבנון
תוכן שיווקי

בנק ירושלים תמיד היה קצת אחר בנוף של הבנקים הישראלים. עוד כשהוקם ב-1963 הוא התמקד במשימות ספציפיות למדיי: סיוע פיננסי במימון בנייה למגורים בירושלים ועזרה בפיתוח העיר.

אווירת הבוטיק הזו המשיכה עם הבנק גם כשהגדיר לעצמו תפיסה מוצרית: פחות חשבונות עובר ושב סטנדרטיים ויותר התרכזות בשירותים פיננסיים משלימים ללקוח כמו משכנתאות, השקעות והלוואות.

דודי לויצילום: יוסי צבקר

היום מציג בנק ירושלים המחשה נוספת לחשיבה הייחודית שלו, כשהוא מתהדר בסניף החדש שפתח מול הכניסה למלון וולדורף אסטוריה בירושלים. זהו אחד המלונות המרשימים והמפוארים בעיר וסניף הבנק החדש מדבר באותה השפה. כבר בכניסה אליו תרגישו יותר בתוך מלון מהודר מאשר בסניף בנק. ייתכן שהעובדה שתשמעו סביבכם בעיקר שפות זרות תתרום גם היא להרגשה החו"לית - ולא במקרה. סניף בנקאות פרטית של בנק ירושלים הוקם עם דגש על תושבי חוץ שעושים עסקאות נדל"ן וזקוקים לסיוע פיננסי ולייעוץ בנושא זה. "אנו רואים בו סניף דגל שמבדל את עצמו בנראות ובמומחיות שלו. תפיסת הטיפול בלקוח היא תפיסת אירוח. כשהוא מגיע לפגישה בסניף הוא לא עומד בתור בדלפק אלא נכנס לחדר פגישות ייעודי. שם מחכה לו מי שיכול לסייע ולייעץ לו במומחיות ובסבלנות", אומר דודי לוי, משנה למנכ"ל בנק ירושלים ומנהל החטיבה הקמעונאית.

מענה פיננסי לתושבי חוץ
"השילוב של לוקיישן הסניף - בסביבת המלונאות העיקרית של ירושלים ובמרכז התנועה של תושבי חוץ הנמצאים בעיר - בא לתת מענה לאלו המגיעים לארץ ומחפשים בנקאות פרטית עם יחס אישי, מכובדות ובקיאות בתחומי הליבה הפיננסיים שלנו", אומר לוי "תושבי חוץ מגיעים אלינו בעיקר עבור סיוע לצורכיהם הנדל"נים. זה הקהל שרוכש בעיקר נכסי יוקרה בעיר וזקוק לסיוע בנושא המשכנתאות. פעמים רבות זקוקים תושבי החוץ לייעוץ קונקרטי על עסקת נדל"ן. המקצועיות והמומחיות שלנו בתחום הנדל"ן הירושלמי מאפשרות לנו לתת ללקוח פתרונות פיננסיים גם כשמדובר בנכסים מורכבים, ולצייד אותו במידע נדל"ני חיוני אודות הנכס שהוא מתעתד לרכוש. בנוסף, בזכות ההיכרות ההיסטורית של הבנק עם המגזר החרדי אנחנו בקיאים בצורכי הנדל"ן של המגזר ויודעים לתת מענה לכל צורך ודרישה - שפעמים רבות הם ייחודיים. לחרדים חשוב לחיות באזורים מסוימים, אלו שבהם יש רוב חרדי, ובשל משפחותיהם הגדולות הם צריכים דירות מרובות חדרים או דירות שמצריכות הרחבה. כמובן שלמעט אוכלוסיות אלה הסניף פתוח לתת שירות המתמחה במשכנתאות לכלל האוכלוסיות בתפיסת אירוח ייחודית ומקצועית".

פיקדונות אטרקטיביים ללקוחות כל הבנקים
כשמדובר בעולם הפיקדונות - בנק ירושלים בנוי לתת ללקוח ייעוץ אישי והצעות השקעה בתפירה אישית, בהתאם לצורכי הלקוח. "רבים לא מודעים למגוון וליצירתיות שניתן להשיג בעולם הפיקדונות. לא כל פיקדון זה אותו דבר", אומר לוי. "יש אצלנו סוגי מוצרים רבים ותנאים אטרקטיביים, כמו ריביות עודפות על אג"ח ממשלתיות וריביות אטרקטיביות לעומת שאר המערכת הבנקאית. אנחנו גם מספקים מסלולים שונים ותחנות יציאה גמישות המאפשרות למשקיע גם ריבית גבוהה לטווח ארוך אבל נזילות גבוהה. לקוחות של בנקים אחרים אף יכולים להעביר את פיקדונותיהם הקיימים אלינו - אפילו בלי להגיע לסניף, הכל עובד און-ליין דרך אתר הבנק. בסניף וולדרוף אסטוריה, שהוא סניף בנקאות פרטית, ניתן להשקיע החל מרף נמוך יחסית של 300,000 שקלים וליהנות מייעוץ אישי אחר ממה שנהוג במערכת הבנקאית ברף זה. בתחום ההשקעות בניירות ערך אנחנו מספקים מענה רציף במשך כל היום, עד תום פעילות הבורסה הישראלית. זאת בניגוד למתחרים שרוב הסניפים שלהם מסיימים את פעילותם כבר בצהריים".

הלוואות היברידיות
ב-57 שנות קיומו של בנק ירושלים הקפידו מנהליו תמיד לבצע מהלכים כדי להתאים אותו לצרכים המשתנים של הלקוחות ולחידושים הטכנולוגיים. כיום הוא ממצב את עצמו כבנק דיגיטלי מוביל, המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרכו שירותי בנקאות מתקדמים באון ליין. כך, את רוב מה שניתן לעשות בסניף ניתן לעשות גם באתר הבנק. "אחד השירותים הייחודיים של בנק ירושלים, מאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל הלוואה אונליין - ללא צורך בהעברת משכורת וללא צורך להגיע לסניף בנק. תהליך זה מתבצע באופן היברידי המשלב בין אתר הבנק לבין מוקד מקצועי", מדגיש לוי.

נשמע טוב. אז כדאי להגיע אליכם במיוחד לירושלים?
"בנק ירושלים אמנם נוסד בבירה ונושא את שמה, אך הוא כבר מזמן פרוס בכל רחבי הארץ. יש לנו 19 סניפים בישראל, מבאר שבע בדרום ועד נצרת בצפון. כל אחד מוזמן להיכנס לכל סניף שלנו ולקבל ייעוץ מקצועי בתחומים בהם אנחנו מתמחים. החזון של בנק ירושלים הוא להיות הבנק המשלים הראשון לצורכי כל הלקוחות במוצרי הליבה של משכנתאות, פיקדונות ואשראי צרכני".

מתן האשראי כפוף לשיקול דעת הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן