מתווכים במזכרת בתיה: לחיות ביישוב עם צביון כפרי

השילוב בין איכות חיים של כפר לצד נגישות תחבורתית וקרבה לערים גדולות, מוביל לעלייה בביקוש לחוויית מגורים אחרת. מתווכים במזכרת בתיה מסבירים מה סוד הקסם של המושבה שנוסדה לפני 138 שנה

שחר אמאנו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רחוב במזכרת בתיה
מתווכים במזכרת בתיה: כיצד היכרות עם שוק הנדל"ן המקומי מסייעת בקידום עסקאות?צילום: ד"ר אבישי טייכר, מתוך אתר פיקיויקי
שחר אמאנו
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות בכלל ובשנה האחרונה בפרט, משפחות רבות מבקשות לשלב בין מגורים באווירה כפרית-קהילתית לבין הקרבה לערים מרכזיות, המספקות מסחר ותעסוקה.

המועצה המקומית מזכרת בתיה מצליחה לשלב בין איכות חיים של כפר יחד עם נגישות לעיר. המושבה שנוסדה בישראל לפני 138 שנה, עדיין שומרת על צביונה הייחודי וההיסטורי, שניבט כמעט בכל פינה על אף הגידול באוכלוסייה. כיום מתגוררים במזכרת בתיה כ-15 אלף תושבים בלבד, כאשר קצב הגידול השנתי עומד על 1.1%. התושבים נהנים מאיכות חיים וחוויית מגורים אחרת, לצד נגישות תחבורתית באמצעות תחנת הרכבת וכביש 6 שעובר בסמוך ליישוב.

את הביקוש הגובר למגורים במזכרת בתיה מכירים היטב המתווכים המקומיים, שמחזיקים ביתרון של הכרת שוק הנדל"ן, המובילה ליכולת לאתר הזדמנויות, לקוחות ונכסים, לצד הכרת הקהילה והתושבים. יתרונות אלה מאפשרים למתווכים המקומיים ללוות את הלקוחות בהצלחה לעבר השלמת העסקה לשביעות רצונם.

נעמה קורש – נעמה נכסים והשקעות

ההחלטה על רכישת דירה ובחירת אזור המגורים, הפכו בשנים האחרונות למורכבות עוד יותר. תנופת הבנייה בכל רחבי הארץ מובילה מצד אחד לפרויקטים גדולים ויקרים, אך לצדם מתפנות דירות יד שנייה שניתן לרכוש במחירים נוחים יותר. ההיצע בשוק דירות יד שנייה הופך את הצורך במיקוד הרכישה לקריטי ביותר, ודאי כאשר מדובר בהחלטה כלכלית משמעותית המשפיעה על איכות החיים למשך שנים.

נעמה קורש, בעלת משרד התיווך "נעמה נכסים והשקעות" במזכרת בתיה, הצליחה בעשור האחרון להוות כתובת עבור זוגות רבים שביקשו לקבוע את ביתם במושבה. היחס האישי שלה והיכולת להתאים את הנכס הנכון לכל לקוח הנמצא בשוק הנדל"ן של מזכרת בתיה, הובילו לסגירות מוצלחות של עסקאות לשביעות רצון כל הצדדים. "כבעלת משפחה, יושרה הגינות ויחסי אנוש הם המוטו שלי להצלחה", היא אומרת.

היכרות עם האוכלוסייה ועם הנכסים

נעמה מתגוררת במזכרת בתיה ומכירה את המושבה מכל זווית. באוניברסיטה החלה ללמוד הוראה, אך מהר מאוד נמשכה לתחום עיצוב הפנים ולמציאת בית עבור מי שביקשו להגשים את חלומם. ב-2010 קיבלה את תעודת ההסמכה, ולאחר שנה כמתווכת ב"אנגלו סכסון" יצאה לדרך עצמאית והקימה את "נעמה נכסים והשקעות". "תיווך עבורי הוא לא רק מציאת בית לאנשים אלא גם התאמה מוחלטת לצורכיהם, עד הפרט הקטן ביותר", מסבירה נעמה. "יעידו על כך לקוחותיי החוזרים והממליצים הרבים".

מתוך ההחלטה לתת יחס אישי לכל לקוח, נעמה פועלת בשיטה של "אחד על אחד". היא מלווה את הלקוח מהשלב הראשוני של חיפוש הנכס ועד ההתאמה המושלמת, ופועלת בעיקר בתחום הנדל"ן הפרטי, הכולל קנייה, מכירה, השכרת נכסים של דירות יד שנייה במזכרת בתיה וגם בדירות ובפרויקטים חדשים במושבה.

"היו מקרים שבהם זוגות הגיעו אליי עם מחשבה על שכונה ספציפית במושבה, אך אחרי פגישה בה אפיינתי את צרכיהם המלצתי על שכונה אחרת כמתאימה יותר. היום הם מודים לי על כך", מספרת נעמה.

בהקשר זה, מציינת נעמה כי רוב הבתים במושבה, הנמצאת סמוך לעיר רחובות, הם צמודי קרקע, כאשר גם הבניינים שהוקמו בה הם בני שלוש קומות בלבד. המושבה נהנית מתחנת רכבת הנמצאת בתוכה, גישה לכביש 6 וגם מבית הספר "קשת" ובו לומדים דתיים וחילוניים יחד.

נעמה קורש: "אני גרה במושבה ויש לי יתרון בזכות ההיכרות שלי עם האוכלוסייה ועם סוג הנכסיםצילום: נעמה הלל-מלמד

"אני גרה במושבה ויש לי יתרון בזכות ההיכרות שלי עם האוכלוסייה ועם סוג הנכסים", אומרת נעמה, "אני יודעת לאפיין עבור לקוחות שמגיעים מבחוץ את אופי המושבה, את סוג הקהילה שהם מגיעים אליה ולהתאים עבורם את הנכס במיקום הטוב ביותר. במזכרת בתיה גרים סך הכל 15 אלף תושבים, והנגישות של אמצעי התחבורה כמו הרכבת הופכים אותה לאטרקציה של ממש עבור מי שמחפש לגור קרוב למרכז ולקבל איכות חיים אחרת לגמרי עם חינוך איכותי וטוב לכל הזרמים".

נדל"ן כביטחון כלכלי

נעמה מספרת כי השנה האחרונה הדגישה עבור רבים את הבית כמקום בטוח ומדד ליציבות כלכלית. למשרדה הגיעו לקוחות שביקשו לרכוש בתים במושבה ולהפסיק לגור בשכירות. כבעלת ניסיון היא הבינה שרובם מחפשים בהתאם להתפתחויות בית עם מרחב ציבורי גדול יותר. "ראיתי עלייה ברורה בביקוש לבתים גדולים יותר, קוטג'ים ופנטהאוזים. זו מגמה שהולכת ומתעצמת אחרי הקורונה, אנשים הבינו שהם צריכים יותר מרחב כך שלכל אחד תהיה את הפינה שלו", מסבירה נעמה, "בישראל הביטחון הכי גדול הוא הנדל"ן, וקניית בתים מעידה על רצון ליציבות כלכלית במיוחד אחרי משבר הקורונה".

נעמה מעריכה כי בשנה הקרובה צפויה עלייה במחירי הדירות. היא מסבירה כי במושבה אין התחלות בנייה חדשות וכי הנכסים שפנויים לקנייה או שכירות מגיעים למשרדה ונחטפים במהירות. "הלקוחות שלי הם לקוחות חוזרים. הם יודעים שאני שמה על השולחן את כל הקלפים", אומרת נעמה, "לפני שאני משווקת נכס אני בודקת שאין לו ליקויים נסתרים ושאין חריגות בנייה. לעיתים אני אף מוותרת על מכירת נכס במידה והלקוח מבקש מחיר לא ריאלי לשוק. רבים מלקוחותיי אף התוודו בפני ששיניתי דעות קדומות שהחזיקו בנוגע לתווך ומתווכים, אני אוהבת את עבודתי, היא מקנה לי גאווה וסיפוק. אני נהנית מתהליך העבודה עם הלקוחות ושמחה שהם מרגישים בטוחים ונהנים יחד איתי".

נעמה קורש – נעמה נכסים והשקעות
כתובת: רחוב הדובדבן 1, מזכרת בתיה
טלפון: 052-8208888
לפנייה בדוא"ל>>>
למעבר לפייסבוק>>>