"אין פינה, אין דירה ואין עסקת נדל"ן בצפון תל אביב שאני לא מכירה"

הרומן הארוך עם עולם הנדל"ן של ביאנקה מתווכת בצפון תל אביב, המתמחה בשכונות עבר הירקון, החל בהיסוס והפך לתשוקה עם הצלחות מוכחות: היום היא מסתערת על כל הזדמנות לטובת הלקוחות הנאמנים שיודעים כי מדובר באשת מקצוע מזן אחר

אבי שוסטר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביאנקה עומדת בנכס יוקרתי עם מפתחות ביד
ביאנקה: תיווך בצפון תל אביב, שכונות עבר הירקוןצילום: Natali Sakovsky
אבי שוסטר
תוכן שיווקי

יש מתווכי נדל"ן שלוקחים את העבודה ברצינות, שמשקיעים בה ושמתחברים אליה. אבל ביאנקה, בעלת משרד התיווך "עתיר נכסים" ברמת אביב החדשה, פשוט מכורה לתחום שבו היא עוסקת. היא מצהירה על כך בגלוי ומסבירה שהיא רואה בעבודתה יצירה. לא פחות. צריך להקשיב לה, וגם להכיר את הסיפור האישי והמקצועי המיוחד שלה, כדי להבין את תשוקתה לעשייה ואת הדרך שבה היא רואה את תחום תיווך הנדל"ן.

בואי נתחיל משאלה בסיסית: למה אנשים, ובעיקר מוכרי דירות, זקוקים בכלל לתיווך ולא מטפלים במכירה או בקנייה בעצמם?

"תיווך הוא מקצוע לכל דבר, שדורש התמחות, התמקצעות וניסיון. וכמו שטיפול בכל בעיה מקצועית מחייב פנייה לבעל המקצוע המתאים, כך זה במכירה או בקנייה של נכס נדל"ני. לכאורה, כל אחד 'יכול לבד'. אבל מתווך מקצועי ובלעדי ייתן ערך מוסף משמעותי, שרצוי מאוד לא לוותר עליו. אחד הדברים החשובים בעסקת נדל"ן הוא הערכה נכונה של שווי הנכס. בסופו של דבר, השאיפה של בעלי הנכס היא למכור אותו בזמן קצר ככל האפשר ובמחיר הטוב ביותר. כשאדם מפרסם בעצמו את דירתו, רוב הפניות שהוא מקבל הן ממתווכים שונים, שמביאים על הדרך לקוחות שלא בהכרח מתאימים לקניית הכנס. התוצאה היא בזבוז זמן, חוסר יעילות במכירה ואף פגיעה ביוקרה של הנכס".

"כאשר מתווך מטפל בבלעדיות בנכס, הלקוח מרוויח מכמה היבטים", ממשיכה ביאנקה, "מתווך רציני שמתמחה באזור יידע למכור את הנכס במחיר מקסימלי ובזמן קצר, הוא ישתמש במאגר הלקוחות האיכותי שיש לו, יימנע טיולים מיותרים של לקוחות שאינם מתאימים לקניית נכס ובעיקר לא יתפשר על המחיר רק כדי לסגור עסקה – דבר שקורה לא פעם כאשר לנכס אחד יש מספר מתווכים".

לעומת זאת, מתווך רציני שמטפל בבלעדיות בנכס ומנהל אותו, שמתמחה באזור, יידע להעריך את שוויו, שיש ברשותו מאגר לקוחות איכותי שנצבר לאורך שנים, ויודע לנתב אליו את הלקוחות המתאימים בלבד, וגם למכור אותו במחיר המקסימלי ובזמן קצר".

המתווך המקצועי בודק וחוקר את הנכס שבו הוא מטפל בכל ההיבטים, כולל נושא התכנון, כמו למשל במקרים שבהם קיימות בנכס זכויות בנייה שהמוכר אינו מודע להן ונושאים רבים אחרים. איש התיווך יודע גם להנחות את הלקוח בענייני מיסוי ולהפנות אותו להתייעצות עם עורך דין המתמחה בנושא. "חשוב מאוד לבדוק את עניין המיסוי", ביאנקה מדגישה, "המוכר צריך לברר אם עליו לשלם מס שבח והיטל השבחה, כדי לא להגיע למעמד המכירה ולגלות פתאום שמוטלים עליו תשלומים שיכולים להגיע למאות אלפי שקלים".

"מתווך רציני שמתמחה באזור יידע למכור את הנכס במחיר מקסימלי ובזמן קצר". ביאנקהצילום: Natali Sakovsky

גם בהכנת הדירה למכירה, בהצגתה בפני קונים פוטנציאליים, יש למתווך הדירות תפקיד. "אנשים קונים בעיניים ובית צריך להיות מזמין", מסבירה ביאנקה, "מה שמוכֵר במקרים רבים הוא זה שהבית צבוע, מסויד, נקי והליקויים שהיו בו מטופלים. מתווך מומחה מחויב להפנות את תשומת ליבם של המוכרים, כדי למקסם את מחיר הנכס וכל זאת בהשקעה לא גבוהה. זה משתלם מאוד במכירה".

מהו מתווך טוב? איזה תכונות, או כישורים, דרושים לו?

"ראשית, הוא מוכרח להיות אמין וישר, קשוב, משימתי, מדויק, יעיל, אחראי, לעבוד עבור הלקוח ולדאוג לאינטרסים שלו. חשוב שיהיה בעל ניסיון. בנוסף, מתווך חייב להתמחות באזור שבו הוא עובד ולהכיר אותו היטב. והכי חשוב, הסוד הוא להתייחס לנכס כאילו הוא היה שלו".

קריירה מצליחה שהחלה כתרפיה

ביאנקה עלתה לישראל מברית המועצות כשהייתה בת 12. היא סיימה שירות צבאי ולימודים אקדמיים בתקשורת, עברה לתל אביב ועסקה בניהול חנויות אופנה. אל תחום הנדל"ן הגיעה, לדבריה, "כתרפיה", לפני כעשור. היא עמדה אז בצומת דרכים מקצועי לאחר תקופה אישית לא קלה. "הגעתי למשרד תיווך כסוכנת, עבדתי שם שנה ולא הצלחתי בכלל", היא משחזרת. "כעבור שנה בעל המשרד קרא לי ואמר: 'הנדל"ן הוא לא העתיד שלך'. בצירוף מקרים בלתי רגיל, בעלי ואני איבדנו את מקומות העבודה שלנו באותו יום, אבל אני כבר ידעתי שרוצים לגייס אותי לעבודה במשרד אחר – 'עתיר נכסים', שישב אז בשכונת כוכב הצפון בצפון תל אביב וכיום נמצא בבעלותי ברמת אביב החדשה.

"הרבה לפני שזה קרה, כשהתחלתי לעבוד - לא ידעתי כלום. עד אז, אף אחד לא לימד אותי את עבודת התיווך. פניתי מי שהיה בעל המשרד ב'עתיר נכסים', וביקשתי ללמוד. הוא זרק אותי למים העמוקים, בלי יותר מדי הקדמות והיה לי ברור שאני חייבת להצליח. הייתי עם הגב לקיר. יום אחד, אחרי שלושה חודשים קשים וללא הצלחה, התקשרתי למתווך שהייתה לו דירה למכירה בכוכב הצפון. סיכמתי איתו על שיתוף פעולה. באתי לדירה ואמרתי: 'אני מוכרת אותה'. ואני, אם אני אומרת משהו, הוא קורה. לקוח קנה את הדירה הזאת, ואחר כך עוד אחת, ומאז נפתחה לי הדרך".

"אני מאוהבת בתחום הנדל"ן ומכורה להצלחה. בשבילי זו ממש יצירה". ביאנקהצילום: Natali Sakovsky

ביאנקה שבנתה את עצמה בעשר אצבעותיה, הבינה מיד את הקסם ואת סוד המקצוע, הצטיינה בעבודתה כסוכנת, ולדבריה החלה להתאהב בתחום.

מה זאת אומרת, להתאהב?

"אני מאוהבת בתחום הנדל"ן ומכורה להצלחה. בשבילי זו ממש יצירה. בכל בוקר אני קמה ולא יודעת מה יילד יום. שום דבר לא בטוח, ואף אחד לא מביא לי כלום על מגש. אני אוהבת את האדרנלין הזה. ויש, כמובן, סיפוק בכך שאני נותנת שירות לאנשים, מוכרת עבורם נכס, או מוצאת עבורם בית. כשאני מטפלת בנכס, אני נלחמת עליו. כשאני מתחייבת ללקוח אני מתכוונת, ועומדת מאחורי כל מילה. מעבר למחויבות המקצועית, יש לי חיבור רגשי ונפשי לתהליך ואני שם במאה אחוז".

חריפות, עקשנות והתמכרות להצלחה

החריפות והעקשנות של ביאנקה ותשוקה להצלחה, באו לידי ביטוי כבר בתחילת דרכה. אלה גם הסיבות שהפכה בתוך זמן קצר לשותפה במשרד "עתיר נכסים", ולאחר מכן גם לבעלים. לפני שנתיים וחצי בעל המשרד החליט לפרוש – ולהעביר את "עתיר נכסים" לבעלותה של ביאנקה. "קיבלתי ממנו את המשרד כי הייתי איתו בטוב וברע, לצדו כל הזמן, נאמנה ואמינה", היא מספרת. המשרד שוכן כיום ברמת אביב החדשה, וחולש על תחום הנדל"ן בכל שכונות עבר הירקון, מכוכב הצפון וצפונה. האזור, שאוכלוסייתו מרובד סוציו־אקונומי גבוה, נגיש מאוד לצירי התנועה המרכזיים, כדרך נמיר ונתיבי אילון, קרוב לחוף הים ונהנה מכל השירותים הדרושים, כולל מרכזים מסחריים ובתי ספר. "זה אזור מתפתח מאוד, יוקרתי ונחשק", מתארת המתווכת המתמחה בו. "הבנייה חדשה ומודרנית, ומציעה מגוון דירות: דירות גן, פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים, דופלקסים. יש ביקוש רב לחנייה ולמרפסת בבית. רוב התושבים הם משפחות, או זוגות מבוגרים יותר שמגיעים לתל אביב כדי להיות קרובים לילדים, וכולם מחפשים איכות חיים".

"כשאני מטפלת בדירה למכירה – אין קונה פוטנציאלי שלא יגיע אליה". ביאנקהצילום: Natali Sakovsky

ביאנקה עובדת במרץ רב, לא נחה לרגע, לא עוצרת גם אחרי ההצלחות ועושה את המקסימום כדי לתת את כל תשומת הלב והשירות לכל לקוח, ותמיד מוצאת זמן ללקוחות הוותיקים שכבר שנים מרוצים משירותיה. זה לא מקרי. "אני נמצאת כאן כל יום, כל היום, במשך עשור. אין פינה באזור שאני לא מכירה, אין דירה שאני לא מכירה, אין עסקה שאני לא מכירה, כולל ההיסטוריה של העסקאות. וגם את התושבים אני מכירה, היטב".

הכל נשמע אינטנסיבי מאוד.

"בתחום הזה צריך להיות זמין כל הזמן, ואני תמיד זמינה ללקוח. יש לי גם קשרים טובים עם כל הקולגות באזור. כשאני מטפלת בדירה למכירה – אין קונה פוטנציאלי שלא יגיע אליה. אני משקיעה הרבה מאוד בפרסום ויש לי מאגר של 2,000 לקוחות פוטנציאליים. גם המיקום של המשרד בפריים לוקיישן חושף אותי ללקוחות נוספים שמבקשים למכור נכס או לקנות דירה. הניסיון והידע שלי מאפשר לי לעשות את החיבורים הנכונים – להביא את הלקוח הנכון לנכס הנכון. כל לקוח – מוכר או קונה – עובר אצלי ראיון. אני מדברת איתו לעומק ומאבחנת את הצרכים ואת הרצונות שלו. בכך אני הופכת את התהליך ליותר יעיל ומדויק לכל הצדדים וחוסכת זמן יקר לכל המעורבים".

בדרך הזו ובנוסחה הייחודית שפיצחה ביאנקה ממשיכה לצעוד קדימה, ועל אף הניסיון הרב שצברה היא לא מספיקה להתעדכן, להתחדש ולהתאים את עצמה למציאות המשתנה. מי שבעיקר מרוויח מזה הם הלקוחות שלה.

ביאנקה סידלקובסקי – עתיר נכסים
כתובת: זריצקי 4 מרכז מסחרי, רמת אביב החדשה. קומה א' כניסה עורפית
טלפונים: 077-5241047, 052-3358149
למעבר לאתר>>>

למעבר לפייסבוק>>>
למעבר לאינסטגרם>>>