יקבים בחיפה והצפון: כוס יין בין הכרמים

תנאים אופטימליים לייצור איכותי, זנים בלתי רגילים לצד סוגים מוכרים וטובים ומרכזי מבקרים עם אווירה של חו"ל – יקבי הבוטיק במרכז שישמחו לפנק אתכם בתוצרת המיוחדת שלהם

מיכל גילת ושרית שיר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוס יין
יקבים בחיפה והצפון: כוס יין בין הכרמיםצילום: shutterstock
מיכל גילת ושרית שיר
תוכן שיווקי

יש כאלה שמעדיפים יין לבן, אחרים לא מוותרים על אדום, אבל המשותף לכולם הוא בחירה בזנים המוכרים והאהובים עליהם שתמיד משדרגים כל יום ארוך או ארוחה טובה. יקבים רבים במרכז מציעים מבחר יינות שנוצרו בתהליכים ובתנאים ייחודיים לצד סיורים, הסברה וטעימות – כל שנותר הוא לשריין יום ולהגיע ליהנות מכל טוב.

nullיקב דלתון

בלב הגליל, סמוך למושב כרם בן זמרה, נמצא יקב דלתון. סיפורו של היקב מתחיל בשנת 1995. מתי הרוני ובנו אלכס זיהו את הפוטנציאל של אזור הגליל העליון וראו בו קרקע פורייה, תרתי משמע, לגידול גפנים וייצור יינות איכות. כך החליטו השניים להקים יקב מקומי שיהווה אבן שואבת לאזור הגליל, הן מבחינת ייצור מקומות עבודה חדשים לתושבי המקום, והן כמקור משיכה לתיירות משגשגת שתיסוב סביב תרבות של יין גלילי, שעד אז עוד לא היה באזור.

עד מהרה נשמע שמו של יקב דלתון, ממנו יצאו בקבוקים האוצרים בתוכם יינות איכות למרחקים, והוא צמח והתפתח עם השנים החולפות. כיום מייצר היקב למעלה ממיליון בקבוקים בשנה ונחשב לגדול יקבי מרום הגליל.

יקב מקומי שיהווה אבן שואבת לאזור הגלילצילום: יקב דלתון

פרי אהבה

היינות המיוצרים ביקב דלתון הם פרי אהבה לעולם היין. אהבה זו באה לידי ביטוי בכל היבט, החל בהבנה עמוקה של חשיבותם של כל שלבי הייצור – מבחירת הקרקע המיטבית וזיהוי הפרי המובחר ביותר ועד לרגע בו נחלצים הפקקים מהבקבוקים על-ידי הלקוחות חובבי היין האנין.

הצוות המקצועי של יקב דלתון משתית את עבודתו על ידע מעמיק, טכנולוגיות חדשניות ומומחיות בתחום. כל אנשי הצוות רואים במלאכת היקב לא רק עבודה, אלא מימוש של תשוקה, יצירתיות ומומחיות בעולם הענבים והיין.

על הקרקע

הגליל, בהיותו אזור רם ונישא, מהווה קרקע פוריה לגידול גפנים מסוגים שונים. רוב הכרמים של היקב נטועים בגובה של 650–900 מטרים מעל פני הים, על מגוון סוגי קרקעות כגון בזלת כבדה ועשירה ואבן סיד משופעת. עם בחירת הקרקע הנכונה, אנשי היקב נותנים לטבע לעשות את שלו ולהעניק לכרמים את כל הטוב לו הם זקוקים - שמש נדיבה המלטפת את הענבים בחלק גדול מימות השנה וגשמים שופעים בימי החורף. הודות לרכסי ההרים המקיפים את האזור, אור השמש נופל בצורה שונה על כל חלקה וכך נוצר שפע מגוון של פירות בשלל צבעים, טעמים וניחוחות.

פרי אהבה לעולם הייןצילום: יקב דלתון

לבקר ולסייר ביקב

עם החלת התו הירוק, מרכז המבקרים של היקב פתח מחדש את שעריו לאורחים ומבקרים.

אנשי הצוות של מרכז המבקרים שמחים ונרגשים להזמין את קהל חובבי היין להגיע ולשאוף מלוא הריאות אוויר הרים גלילי צלול, לטעום ממגוון היינות המשובחים של היקב ולהכיר מקרוב את עולם היין הכה ייחודי ומיוחד של יינות דלתון.

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הביקור מותנה בתיאום מראש ובהצגת תו ירוק.

יקב דלתון
מרום הגליל
טלפון: 04-9527107
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>