עו"ד רענן גל: "ברגע שארגיש שאין לי תשוקה - אעזוב את המקצוע"

עורך הדין לדיני משפחה, רענן גל, מסביר כיצד קריאת שפת גוף מסייעת לו, מה חשוב לזכור בחקירה הנגדית ועד כמה חשובה הראייה המסחרית בתיקי גירושין

אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד רענן גל נשען על דלפק ומחייך למצלמה
עו"ד רענן גל: "אני רוצה להגיע למה שנמצא בחלק האחורי של המוח של האדם"צילום: אילן ספירא
אבי יופה
תוכן שיווקי

על אף מעמדו המקצועי והישגיו בתחום המשפט עו"ד רענן גל מקפיד להישאר "אחד העם", כפי שהוא מתאר את עצמו. אדם נטול מניירות חיצוניות מיותרות, שמה שמוביל אותו בעיקר זו האהבה והתשוקה למקצוע אליו נחשף כילד וכנער שגדל אצל סבו. עו"ד גל מספר כי צפה מהצד כל העת איך הסב, שעבד כקבלן בניין, נפגש עם עורכי דין ומשוחח איתם בעניינים מקצועיים. בהמשך, שמלאו לו 15 קיבל את עו"ד גל בן זוגה של אמו שעסק בעריכת דין. החשיפה למקצוע הקסימה את עו"ד גל, שעדיין מאוהב בתחום.

מדי בוקר עו"ד גל מגיע למשרדו שבאזור מגדלי המשרדים בבני ברק ולדיונים בבתי המשפט, כשהוא רכוב על גבי אופנוע כבד, בחזות קשוחה וביטחון עצמי שמודע ליכולותיו המקצועיות ולניסיון ולידע הרבים שצבר. "ניהלתי אלפי תיקים במהלך 20 השנים האחרונות במגוון תחומים", הוא מספר, "בשנים הראשונות לעבודה שלי התעסקתי בדין המסחרי, אבל כבר יותר מעשור שאני פועל בעיקר בדיני המשפחה והירושה, מה מעניק לי יתרון יחסי על פני עו"ד אחרים בזכות הראייה המסחרית שאני מכניס לכל תיק. בהרבה תיקי משפחה ברגע שבית מתפרק מעורבים כסף או עסק, והניסיון שלי בתחום הזה מסייע לי מאוד".

כשעו"ד גל נשאל כיצד הניסיון שלו מסייע בהובלת תיקים בתחום דיני המשפחה, הוא מסביר: "יש לי הבנה שורשית של הנושא הכלכלי. לדוגמה, הגיעה אליי לקוחה שביקשה להתגרש מאדם שהוא בעל רשת של מסעדות. כשהוא הציג את הדוחות הכספיים הראשונים בפניה הם הראו התחייבויות עתק, כך שבפועל לא היה לו כסף. נכנסתי לעומק של הדוחות ולפוטנציאל של אותו אדם, והצלחתי להגיע לכך שהוא בעצם מחזיק בשווי נכסים של יותר מ-10 מיליון שקלים. כך שאני והלקוחה הגענו מוכנים למו"מ בכל הקשור להבנת העסקים של הבעל, מה שהפך אותה בסוף משותפה להתחייבויות כספיות לאישה עשירה, שקיבלה הרבה כסף".

דרך שפת הגוף

הקיר במשרדו של עו"ד גל עמוס בתעודות. בנוסף ללימודי המשפטים הוא השלים שורה ארוכה של השתלמויות וקורסים מקצועיים, שהעניקו לו כלים מקצועיים ויכולת לראות מעבר לאדם שיושב מולו, כך שיוכל להבין אותו לעומק. במהלך פגישה איתו, הוא מפגין כריזמה וידע מרתקים, ולא פעם נראה שהוא מצליח לקלוט את שפת הגוף של מי שיושב מולו ולנסות להבין את דרך החשיבה שלו.

"אני רוצה להגיע למה שנמצא בחלק האחורי של המוח של האדם", הוא אומר, "זה מאפשר לי לצפות טוב יותר את הצד השני ולנסות לנחש את המהלכים שלו, וכך יש לי גם כלים להתמודד איתו בחקירה נגדית בבית המשפט".

שם בעצם נמצאת הייחודיות שלך, בחקירה הנגדית?
"כן, כי שם אתה צריך לרסק את הגרסה של האדם השני מול הגרסה של הלקוח שלך, ושבית המשפט יבחר בעמדה ובטיעון שלך ולא בטיעון של הצד השני. אם יש ראיות חותכות הן לב העניין, אבל מרבית התיקים נשענים על אנשים ולא על מסמכים. כשאדם מגיע לבית משפט ונחקר בחקירה נגדית, צריך לדעת איך לגשת אליו ולהוציא ממנו את מה שנדרש, צריך להגדיר את המטרות של החקירה הנגדית מראש, לתכנן נכון והכי חשוב לדעת מה לא לשאול. צריך להבין עם איזה טיפוס אתה מתעסק: אנטגוניסט שצריך לגייס אותו או טיפוס מרצה, שאפשר כל הזמן לדחוף לאן שאתה רוצה ועוד. אותו דבר לגבי השופטים ועורכי הדין של הצד השני".

עו"ד רענן גל: "אחד היתרונות שלי הוא לראות איך להביא את מי שמולי לעמדה הכי טובה עבורי"צילום: אילן ספירא

עו"ד גל מוכר בזכות החקירות הנגדיות שהוא עורך ולא פעם עמיתים למקצוע נעזרים בו. "אחד היתרונות שלי הוא לראות איך להביא את מי שמולי במהלך דיונים, חקירות או משא ומתן, לעמדה הכי טובה עבורי", הוא מסביר, "אני לא תמיד מקבל את מה שאני רוצה, אבל אם יש עו"ד שיודעים להשיג בתיק מסוים תוצאה אחת, כלומר איקס, אז אני כנראה יכול להשיג איקס פלוס עוד משהו".

יחס אישי וזמינות מלאה

מלבד היכולת לנהל חקירות נגדיות בהצלחה, עו"ד גל מקפיד להישאר מאוד מעורב בתיקים. "המשרד שלי, שבו מועסקים עוד כמה עורכי דין, בנוי כך שאני היחיד שמייצג לקוח בבית המשפט", הוא מסביר, "עורכי הדין הנוספים באים יחד איתי ומעורבים באופן מעמיק כל אחד בתיקים המצוותים אליו, וברור שהלקוח תמיד באינטראקציה קבועה איתי. אני מעורב בכל תיק, מכיר כל תיק ויחד עם הצוות המיומן שלי אני מתכנן את האסטרטגיה עבור כל תיק, בודק מה צריך לעשות כדי להביא את התוצאה הטובה ביותר. יש תיקים שאני דוחה אם אחרי ניתוח במשרד אנחנו מחליטים שאין לנו אפשרות לתת ערך מוסף כלשהו".

עו"ד רענן גל: "אני מנהל כל תיק כאילו זה תיק רצח של המשפחה שלי"צילום: אילן ספירא

היחס במשרד של עו"ד גל מאוד אישי והזמינות מלאה. הטלפון האישי שלו פתוח כמעט כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. גם בשעות הלילה הוא זמין במידה שעולה בעיה. "אם לקוח במצוקה אני זמין", הוא מדגיש, "אני מנהל כל תיק כאילו זה תיק רצח של המשפחה שלי. אני מכיר כל תיק בעל פה ונותן עבורו את כל כולי. ברגע שארגיש שאין לי עוד את התשוקה הזו אעזוב את המקצוע. הכסף לא מעניין אותי, הוא תוצר של האירוע. אני רואה את עצמי כנותן שירות שתפקידו לעזור לאנשים להגיע למה שהם צריכים. זה הייעוד שלי בחיים".

לסיכום מציין עו"ד גל: "בבידול שלי על פני אחרים אני בולט בשני דברים: קשר אישי וזמינות, לצד רצון בלתי מתפשר לנצח. התחרותיות היא אצלי בדם. אני לא יודע להפסיד בכלום, לא בשש בש ולא בדמקה, ואעשה הכל כדי להשיג את המטרה שהצבתי עם הלקוח בתחילת הדרך".

משרד עו"ד רענן גל
כתובת: בר כוכבא 23, בני ברק
טלפונים: 03-7617461 052-8203333
למעבר לאתר המשרד >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>