סוגרים את החוב בדרך הקשה

המציאות הכלכלית בישראל אינה קלה וגם החינוך הכלכלי לא במיטבו. הדבר מוביל לכך כי אנשים רבים בוחרים להיות עם יד קלה על ההדק כאשר הדבר נוגע לכספים. ללא מחשבה תחילה יכול אדם לקחת הלוואות שאין ביכולתו לכסות, עד שיום אחד מגיעה אל סף דלתו ההוצאה לפועל.

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

ניתן לראות את ההוצאה לפועל בתור הזרוע המבצעת של בתי המשפט, כאשר זהו הליך המשמש אדם לממש פסק דין הניתן על ידי בית המשפט. באמצעות הוצאה לפועל ניתן לממש זכויות שהן לא רק כספיות אלא גם לממש זכות לפנות דייר מהדירה. לאחר פתיחת תיק הוצאה לפועל כנגד אדם נשלח אליו טופס אזהרה בדואר. בהזהרה מוסברת סיבת פתיחת התיק, סכום החוב, צו חיוב תשלומים ועוד. לאחר קבלת האזהרה ניתן להגיש בקשת התנגדות לתיק במידה והאדם סבור כי אינו צריך לשלם, בקשה בטענת פרעתי במידה והאדם סבור כי פרע את החוב או בקשה לביטול פסק דין במידה ולא הומצא כתב תביעה ובהעדר הגנה.

כלים שלובים

להוצאה לפועל ישנה מערכת מחשוב בשם "כלים שלובים" אשר נועדה להקל על חייהם של עורכי דין הזקוקים למידע. כאשר אתם ניגשים למערכת כלים שלובים הוצאה לפועל וכל המידע הנוגע לה נמצא בהישג ידכם. גישה לאזור האישי נותנת לכל עורך דין גישה ישירה לצפייה בתיקי הוצאה לפועל, ביצוע פעולות מרחוק, קבלת מידע ללא צורך ביצירת קשר עם ההוצאה לפועל ועוד. המערכת מאפשרת צפייה בנתוני התיק ברמת עדכניות ושקיפות מלאה, להגיש בקשות עבור עיקול רכב, עיכוב יציאה מהארץ, עיקולי צד ג', הפחתת קרן חוב ועוד.

הגשר המחבר בין הצדדים

כאשר שני הצדדים מתחפרים בעמדות שלהם ולא מוכנים לוותר הדבר יכול להוביל למאבק משפטי ארוך ממנו שני הצדדים יצאו בנזקים כבדים – ללא קשר לקביעה הסופית של בית המשפט. הזמן, הכסף והמשאבים הנפשיים שדורש מאבק משפטי ארוך הם בדיוק הסיבה מדוע גישור הפך לאופציה הנבונה עבור אנשים רבים.
אמנם בתהליך הגישור יש צורך להתפשר וזה אומר כי לא תקבלו את מלוא הכסף שחייבים לכם (או לחילופין לא תקבלו פטור מלא מתשלום אותו לדעתכם אינכם צריכים לשלם) – אך לעיתים דבר זה עדיף מאשר להיכנס למאבק משפטי אשר יכול להימשך שנים.

שומרים על ערוץ תקשורת פתוח

הגישור יעיל במיוחד לא רק במקרה של תביעות רכוש, חובות או נושאים עסקיים – הגישור הוא גם כלי מעולה עבור אנשים המעוניינים להתגרש בדרכי נועם. מרחב התמרון בתהליך של גישור הינו רחב יותר מאשר בתהליך של בית משפט או בית דין רבני וכך מתאפשרת קבלה של פתרון המקובל על שני הצדדים המסוכסכים. ההסכמות עליהן ניתן להגיע בתהליך הגישור הן כאלה אשר יענו על צרכי שני הצדדים ויתנו להם מענה מספק במסגרת הפשרה שהושגה. כך שני הצדדים יוצאים מרוצים ויכולים לשמור על ערוץ תקשורת פתוח בעתיד למען ילדיהם.

לקבלת מידע נוסף בנושאים הנ"ל פנו כעת אל מרכז י.נ.ר בע"מ שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה