חוות דעת של עד מומחה לבית משפט

תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכן שיווקי

השופטים בבתי המשפט ברחבי הארץ מכריעים בסוגיות של תביעות המצריכות חוות דעת של אנשי מקצוע. מכיוון שבעולמנו נוטה המידע להתעדכן במהירות, עומדים לעתים השופטים חסרי אונים לנוכח פסק דין מסוים, בגלל מחסור בידע. לפיכך, בהתאם לחוק יכול הנתבע או התובע להביא איש מקצוע מטעמו אשר יגיש חוות דעת מקצועית במטרה לעזור לשופטים להכריע תביעות במשפט. לדוגמה, זו יכולה להיות חוות דעת רפואית כשמדובר בתביעות רשלנות רפואית או חוות דעת טכנולוגית כאשר מדובר בבונה או מקדם אתרים אשר נכשל בבנייה או בקידום אתר אינטרנט של לקוח.

לבקש חוות דעת פונים למקצוענים בלבד

כדי שגוף או חברה יוכלו לתת חוות דעת טכנולוגית לבית משפט, עליהם להיות מומחים בתחום, אחרת עדותם בבית המשפט תיחשב לבעייתית. לאוס מדיה ואינטראקטיב, למשל, היא חברה מנוסה ומיומנת העוסקת בתחום האינטרנט משנת 2008 ומציעה מגוון רחב של שירותים ללקוחות כמו בניית אתרים או מיתוג עסקי. נוסף על כך, אלה כמה דגשים אשר יעזרו לכם לבחור חברה אמינה אשר תשמש בתור עד מומחה בדיון המשפטי או בהליכי תביעות:

חברה שיש לה תיק עבודות – חברה מקצועית היא חברה אשר צברה תיק עבודות מרשים במהלך השנים. תוכלו לבחון עבור אילו חברות היא ביצעה את השירותים, מה כולל תיק העבודות ועד כמה השירותים שהיא מציעה מגוונים. ככל שהחברה תציע שירותים רבים יותר, כן יגברו הסיכויים שמדובר בחברה מנוסה ומקצועית.
לקרוא תגובות – חברה טכנולוגית אמינה היא חברה אשר צברה תגובות חיוביות במהלך השנים בעזרת חוות דעת של לקוחות ממליצים. תוכלו להבחין בתגובות אלה בביקורת בגוגל, ביוטיוב או בפורומים השונים העוסקים בחברות המספקות שירותי קידום באמצעים דיגיטליים.
לבחון את השירותים מקרוב – אם אין לכם חברים אשר התנסו בשירותי החברה, תוכלו להתנסות כלקוחות בעצמכם. ניתן, למשל, להזמין שירות בסיסי כמו ניהול קמפיין או עיצוב אתרים פשוט ולהתרשם מפעילות החברה.

מתי נבקש עזרה ממומחים

אם יש חשש לחוסר צדק הנעשה מצד מקדם או בונה אתרים, פונה הלקוח לבית המשפט. אך כדי להוכיח את צדקת דרכו, עליו להיעזר במקדם מקצועי אשר יציע חוות דעת מומחה לאינטרנט ויתרום להכרעה לטובת התובע, או לחלופין יגן על מקדם האתרים, חברה לקידום אתרים ונותני שירות בתחום השיווק באינטרנט משתמשות לא פעם בכותבי תוכן כדי לספק את התכנים הדרושים לקידום האתרים של לקוחותיהם, ישנם כותבים שאינם פועלים לפי כללי האתיקה ומפרים את זכויות היוצרים עקב העתקת קטעים שלמים ממקורות אחרים באינטרנט. פעולות אלה גורמות לנזקים המתבטאים בענישת האתר על ידי גוגל. העד המומחה יכול להעיד כי למחדל זה אחראי הכותב תוכן של נותן השירות ולא הלקוח שנפגע כתוצאה מכך, לכן נותן השירות שהשתמש בשירותיו של כותב התוכן עלול לשאת בהוצאות הכלכליות ולשלם את הפיצויים לתובע.

מכינים את חוות הדעת לדיון המשפטי

חוות דעת מומחה לבית המשפט כוללת שני שלבים עיקריים. השלב הראשון הוא ניסוח חוות הדעת של העד המתמחה בתחום האינטרנט. לפני הכנת חוות הדעת, בוחן איש המקצוע את הבעיה, עובר על ההסכמים שבוצעו בין הלקוח לבין מקדם האתרים שנתבע ומנסח את הכתב בהתאם לכך. חוות הדעת הטכנולוגית של המקדם המומחה תקפה בתנאי שהוא יחתום עליה. בשלב השני מקריאים את חוות הדעת בבית המשפט. על פי רוב, אין צורך בנוכחותו הפיזית של מחבר חוות הדעת, אך במקרים מסוימים נקרא אף הוא כדי להעיד.

ניתן לפנות לקבוצת לאוס מדיה ואינטראקטיב אשר נותנת שירותי חוות דעת מקצועיים הכוללים עד מומחה במבחר תחומים שונים בענף השיווק באינטרנט לתובעים ונתבעים בתהליכים של תביעות טכנולוגיות.

חוות דעת טכנולוגית