ארמיס סקיוריטי: סיפור הצלחה כחול-לבן

חברת ארמיס סקריוטי שהוקמה בידי יוצאי היחידות המובחרות בצה”ל פיתחה פלטפורמת אבטחה מתקדמת למכשירים מחוברים לרשתות הארגוניות המותקנת ב-165 מדינות. שווי החברה עומד נכון להיום על 3.4 מיליארד דולר

דניאל דותן, בשיתוף ארמיס סקיוריטי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל
יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל
דניאל דותן, בשיתוף ארמיס סקיוריטי
תוכן שיווקי

סיפור הצלחתה של חברת הסייבר הישראלית ארמיס סקיוריטי ממחיש באופן הטוב ביותר את כוחה ועוצמתה של מדינת ישראל כמעצמה טכנולוגית. ארמיס פיתחה פלטפורמת אבטחה למכשירים מחוברים לרשתות הארגוניות כגון: מדפסות, מצלמות, מוניטורים, טלוויזיות חכמות, ועוד אשר מנתחת את התנהגותם של המכשירים באופן רציף, מזהה חריגות הנובעות ממתקפות סייבר, מתריעה לגביהן ומבודדת את המכשירים שהותקפו, מהרשת. באוקטובר 2021 החברה גייסה 300 מיליון דולר לפי שווי של כ-3.4 מיליארד דולר, ומערכות החברה מותקנות כיום בארגונים ומוסדות ב-165 מדינות ברחבי העולם ובכ-40 חברות Fortune 100.

מייסדי החברה, יבגני דיברוב ונדיר יזרעאל שירתו ביחידות מובחרות בצה"ל, נדיר ב-8200 ויבגני ב-81. הם הכירו כשעבדו על פרויקטים משותפים שאחד מהם אף זכה בפרס ביטחון ישראל. לימים נפגשו דרכיהן בשנית במסגרת לימודי התואר בתכנית לפידים של מצטייני הטכניון. אז שיתף יבגני את נדיר לראשונה בחלומו להקים יחד חברה משותפת.

"בזמנו זה נראה מופרך", מספר נדיר יזרעאל, מייסד שותף ו-CTO בארמיס סקיוריטי, "אבל מסתבר שיבגני צדק, אחרי הכל, הגשמנו את החלום".

מהם המרכיבים לדעתכם, שתרמו להצלחה הפנומנאלית?

"גם נדיר וגם אני מגיעים מהפריפריה, ומסלולי השירות המקצועיים ביחידות המובילות של צה"ל ללא ספק תורמים ידע עצום שמייצר את הבסיס. גם הלימודים בטכניון מהווים קרש קפיצה משמעותי", אומר יבגני דיברוב, מייסד שותף ומנכ"ל ארמיס סקיוריטי.

"המרכיבים הנוספים שתורמים להצלחה הם נחישות ועבודה קשה, ובמקרה של ארמיס גם העזרה ההדדית, העבודה המשותפת וזה שאנחנו מציבים את הלקוחות וצרכיהם במרכז ומבצעים כל הזמן התאמות למוצרים לפי צרכיהם ולפי צרכי השוק המשתנים. יש לנו בחברה כיום צוות מדהים של מעל 500 עובדים, ואנחנו כל הזמן מקבלים פידבק מהלקוחות ומפתחים את הפלטפורמה בהתאם".

כיצד הפתרון של ארמיס עובד בפועל?

"ראשית אנחנו ממפים את כל המכשירים בארגון. הרבה פעמים חברות לא יודעות כלל מה יש להן וכמה, ולכן לא יודעות על מה להגן. אנחנו מגנים על נכסים החל מטלפונים, טאבלטים, מצלמות ומדפסות דרך תשתיות קריטיות ומיכשור רפואי בבתי חולים ובקרים תעשייתיים במפעלים ועד לנכסים וירטואליים בענן", אומר נדיר יזרעאל.

מדוע חשבתם על נושא אבטחת המכשירים?

"כשחשבנו על רעיון לחברה עשינו זאת בדרך שונה. במקום להחליט על רעיון ולפתח אותו, פנינו לקהל היעד – מנהלי אבטחת מידע, מנהלי מערכות מידע ומנהלים קליניים בבתי חולים ושאלנו אותם מהן הבעיות העיקריות שאיתן הם מתמודדים בתחום הסייבר. כשזיהינו את הבעיות העיקריות שעלו כמעט בכל שיחה: התפוצצות בכמות המכשירים שמחוברים לרשת מצד אחד וחוסר בהגנה על המכשירים האלו מהצד השני, פיתחנו מערכת שמגנה על כל המוצרים המחוברים לרשת הארגונית. כשהתחלנו בפיתוח בסוף 2015 היחס היה חצי חצי – חצי לפטופים וסרברים שאפשר להתקין עליהם אנטי וירוס, וחצי מכשירים שאין להם הגנה. מאז כמות המכשירים הלא מנוהלים גדלה לרמה של 90%. המערכת שלנו ממפה את כל המכשירים המחוברים לרשת כדי שקודם כל מנהל האבטחה בארגון יידע אילו מכשירים מחוברים, ואז המערכת עוקבת אחריהם ומתריעה על חריגות כתוצאה ממתקפות", אומר יבגני דיברוב.

מה החזון שלכם לחברה?

"לפני שנתיים ושלושה חודשים, אינסייט פרטנרס רכשו אותנו ב-1.1 מיליארד דולר. זו אבן דרך משמעותית שהפכה עשרות עובדי ארמיס למיליונרים. המטרה הבאה שלנו היא להמשיך בעשייה המבורכת. להפוך לחברה שיש לה מרכז ענק בישראל, ובהמשך להנפיק את החברה בשווי גדול בהרבה.

"מעבר למטרות העסקיות, יש לנו מטרות ערכיות וציוניות. במהלך מבצע שומר החומות הוצאנו מאות משפחות ליום כיף. במהלך מתקפת הסייבר על בית החולים הלל יפה, הצענו לכלל בתי החולים בישראל הגנת סייבר ללא תשלום מתוך רצון לסייע למערכת הבריאות ולמנוע פגיעה בנפש. אנו מקווים להמשיך ולהצליח כחברה ישראלית כחול-לבן ולתרום לפיתוח הישראלי".

למידע ופרטים נוספים

בשיתוף ארמיס סקיוריטי