CI Systems ממשיכה לצמוח ולהגדיר תחומים חדשים באלקטרו-אופטיקה

חברת CI Systems ממגדל העמק, ידועה כשם מותג בתחום מערכות בדיקה ומדידה אלקטרו-אופטיות לשימוש שווקים מגוונים. השנה נכנסה CI לתחום חדש בנושא של גילוי והדמיה של פליטת גז מרחוק

גליה היפש, בשיתוף CI Systems
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס ומצלמה
CI Systems ממשיכה לצמוח ולהגדיר תחומים חדשים באלקטרו-אופטיקה
גליה היפש, בשיתוף CI Systems
תוכן שיווקי

חברת CI Systems, הממוקמת באזור התעשייה החדש במגדל העמק, היא סיפור הצלחה ישראלי-ציוני של עולים חדשים שהגיעו לארץ, חלמו לפתח כאן תעשייה חדשה, והצליחו הרבה מעבר למשוער.

לפני 50 שנה הגיעו לארץ לפוסט דוקטורט בפיזיקה בטכניון ד"ר רוברט בוקוולד מארה"ב (כיום מנכ"ל החברה), וד"ר דריו חביב מאיטליה (כיום ה-CTO של החברה). משרות פנויות בתחום הפיזיקה כמעט לא היו פתוחות אז, והשניים, שהיו חברי סגל בפקולטה לפיזיקה בטכניון, רצו להגשים את חלומם הציוני באמצעות יזמות תעשייתית. הם הקימו את CI ב-1977, החברה הייתה אז מבין הסטארט-אפים הראשונים בארץ בתקופה שממשלת ישראל החלה לעודד השקעות בפיתוח טכנולוגיות בעלות יישום תעשייתי.

אחרי עבודה קשה של שנים, כיום הם קוטפים את הפירות: CI Systems מפתחת ומספקת מגוון רחב של מערכות בדיקה ומדידה אלקטרו-אופטיות, החברה מעסיקה 150 עובדים, רובם פיזיקאים, כימאים ומהנדסים, עם משרדים בארה"ב ובצרפת, מניותיה נסחרות בבורסה של ת"א ומחזור המכירות השנתי שלה נמצא בצמיחה מתמדת.

עם השנים, רכשה לעצמה CI שם מותג בינלאומי בתחום מערכות הבדיקה, כיול וסימולציה של מערכות אלקטרו-אופטיות, ובמדידות In-line ללא מגע של טמפרטורה והרכב הנוזלים בתעשיית המוליכים למחצה. כיום ניתן למצוא את מוצרי CI כמעט בכל מעבדה אלקטרו-אופטית בעולם.

ב-CI פועלות שתי חטיבות עסקיות: חטיבת EO ו-CI SEMI:

חטיבת EO, הפועלת בעיקר בשוק הביטחוני, מציעה מגוון רחב של מוצרים למדידה אופטית מרחוק וכן לבדיקת מעטפת הביצועים של מערכות אלקטרו-אופטיות: ממערכות בדיקה וכיול למצלמות תרמיות ולייזרים ועד למערכות סימולציה מתוחכמות לבחינת מערכות התראה מטילים. בחטיבת EO הוקם לאחרונה קו מוצרים חדש: MetCam למערכות לגילוי והדמיה של פליטת גז מרחוק, נושא קריטי להתחממות הגלובלית ולבטיחות מפני גזים מסוכנים. בעתיד צפוי קו המוצרים הזה להפוך לחטיבה נפרדת.

חטיבת CI SEMI מציעה מערכות ניטור ובקרה לתהליכי היצור בשוק המוליכים למחצה. "הביקוש למוצרים שלנו גדל במהירות ככל שנפתחים בעולם יותר מפעלים לייצור שבבים שזקוקים למערכות בדיקות מדויקות במיוחד", מסביר ד"ר בוקוולד.

ד"ר רוברט בוקוולד
ד"ר דריו חביב

ד"ר בוקוולד מוסיף כי בתחילת הדרך המייסדים התוו אסטרטגיה שמבחינתם הוגשמה במלואה מבחינת השווקים אליהם רצו להיכנס, וכעת המטרה היא להיכנס לשווקים חדשים: "ניסיונה של החברה ושיתוף הפעולה עם לקוחותיה, שהם תעשיות מובילות בעולם, מייצבים את CI בחזית הטכנולוגיה העולמית בתחום"

הבנה מוקדמת של דרישות השוק

כשנשאלים המייסדים על סוד ההצלחה של החברה, מסביר ד"ר חביב: "תרבות החברה היא מראה של התרבות הדינמית והיצירתית של ישראל. הגדרת המוצרים ב-CI נוצרת בדרך כלל על ידי הבנה מוקדמת של דרישות השוק. בבסיס הפתרונות שניתנים לדרישות אלה נמצאים יצירתיות וידע מדעי והנדסי ברמה עולמית. עדות לכך היא הכמות הרבה של הפטנטים הרשומים על שם החברה בישראל, ארה"ב, אירופה וסין. שביעות רצון הלקוחות מביצועי המוצרים ומאמינותם בהחלט תורמת לגדילה המתמדת של החברה ולהתמודדות מוצלחת בתחרות הגלובלית. לא פחות חשוב מכך היא תרבות שיתוף הפעולה בין העובדים והמחלקות השונות, תרבות המחשיבה כל עובד כערך בסיסי ועליון בכל הפעילות שלה".

במה תורמת CI לטכנולוגיית האלקטרו-אופטיקה בישראל?
"מערכות החברה משמשות ככלי לבדיקה ולפיתוח מערכות אלקטרו-אופטיות מתקדמות של הלקוחות, חברות מובילות בתחום האלקטרו-אופטיקה בישראל ובעולם – כך שככל שהמוצרים שלנו מדויקים יותר – כך ההצלחה של לקוחותינו גדולה יותר".

מה החזון שלכם להמשך הדרך?
"חטיבות החברה פועלות בתחומים המציגים צמיחה דינמית ובעלי פוטנציאל צמיחה לטווח הארוך. CI ממוקמת כיום במקום הנכון וחזונה הוא להמשיך לגדול בשנים הבאות על ידי פיתוח מוצרים בחזית השווקים הללו בשנים הבאות ולהצליח לפרוץ בשוק הדמית הגזים המסוכנים".

פריצת דרך טכנולוגית בתחום גילוי והדמיה של פליטות גז מרחוק

MetCam שבפיתוח CI היא מצלמת גז אופטית לשימוש תעשיית הגז הטבעי. המצלמה משמשת כאמצעי להגברת הבטיחות בתעשייה זו ובעתיד להפחתת פליטת גזי החממה. זהו המכשיר היחיד בעולם המסוגל לבדוק ריכוז גז טבעי, וזו יכולת חשובה למדידת כמות גז בדליפה. מדידה זו היא קריטית לשמירה על איכות הסביבה והיא מבוססת על הידע שצברה החברה לאורך השנים במדידות בתחום מערכות אופטיות באינפרה-אדום. עם השקת ה-MetCam נכנסה CI לשוק חדש וצומח. הפוטנציאל הקיים היום בשוק גדול מאוד ואכן ההתעניינות מצד חברות מובילות בתעשייה הינה גבוהה. מוצר זה הוא פוטנציאל להיות מנוע צמיחה של החברה בשנים הבאות.

ליצירת קשר >>

בשיתוף CI Systems