עודף ממיליון: דירת פאר להשקעה בבנגקוק

שוק הנדל"ן בתאילנד מתעורר מהקורונה ובעלי חברת BANGKOK HOME מסבירים איך ולמה עכשיו זה הזמן לקנות

רונית מורגנשטרן, בשיתוף בנגקוק הום
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
העיר בנגקוק
בנגקוקצילום: חיים סגל
רונית מורגנשטרן, בשיתוף בנגקוק הום
תוכן שיווקי

לפי בנק אוף תאילנד בין השנים 2009 ל-2019 עלו מחירי הדירות בבנגקוק ב-87% בממוצע. ואולם, מאז הקורונה, ספג שוק הנדל"ן פגיעה ממשית, ירידות מחירים של מעל 10% ובעיקר הופסקה בנייה חדשה. כעת, עם התחדשות התיירות למדינה, חלה גם עליה משמעותית בהתעניינות בנדל"ן להשקעה ולנופש.

"זה הזמן להשקיע ברכישת דירות בבנגקוק ובתאילנד", אומר חיים סגל, מבעלי חברת BANGKOK HOME להשקעות בנדל"ן בבנגקוק. "לאחר שנתיים שבהן לא בנו בעיר, יש עכשיו תנופת בנייה אדירה והמבצעים של הקבלנים אטרקטיביים מאוד".

לדברי שותפו של סגל, וינוין (WinWin), ישראלי לשעבר המתגורר שנים רבות בתאילנד, ומבעלי חברת התוווך RE/MAX CondoDee בבנגקוק, המדינה נפתחה מתחילת אפריל לזרים, במסגרת הקלות הקורונה. "המחירים ירדו בגלל התפרצות המגפה, אבל עכשיו מתחילה עלייה שתלך ותתגבר; בנוסף, קבלנים יוצאים במבצעים מטורפים כדי לסיים פרויקטים שנתקעו בקורונה".

סגל מתגורר בבנגקוק מעל ל-25 שנה. הוא היה ממקימי ובעלי משרד הנסיעות CELEBRITY TRAVEL & TOURS והפך למוביל בשנים האחרונות בארגון טיולים במזרח הרחוק לציבור הישראלי. "ליוויתי המון קבוצות תיירים ישראלים בתאילנד, ותמיד היו כאלה שאמרו: 'כשאצא לפנסיה, אני קונה פה דירה'. מאחר שצברתי המון קשרים, ויידע בתחום הנדל״ן בתאילנד אמרתי - 'למה שלא אגשים להם את החלום?'"

חיים סגל

ההכרות העמוקה עם תאילנד ובנגקוק בפרט , והקשרים עם חברות פיתוח ונדל"ן, הביאו את השניים להקים לפני מספר שנים מיזם להשקעות בנדל"ן יוקרתי בבנגקוק, פאטייה, פוקט וקוסמוי ולחבור לרשת תיווך עולמית בבנגקוק בהסכם שיווק פרוייקטי נדל"ן בתאילנד.

למה להשקיע בדירות בתאילנד?
וינוין: "1. סבירות לתשואה גבוהה במכירה בשנים הקרובות. 2. 4%-8% תשואה מהשכרה. 3. אין מסים על מכירת הדירה ואין ארנונה".

סגל: "הבנייה פה ברמה גבוהה מאוד. הדירות אמנם קטנות, אבל זו הדרישה וסטנדרט המגורים בתאילנד. דירת סלון ושני חדרי שינה בשטח של כ-55 מ"ר, מרוהטת מא' ועד ת', כולל מוצרי החשמל הטובים ביותר, בבניין מגורים מפואר עם חברת ניהול וחניה, עולה כ-7-8 מיליון בהט (המטבע התאילנדי); 1 שקל שווה כ-10 בהט, כך שלישראלי דירה כזאת תעלה כ־700-800 אלף שקל. דירה כזאת מושכרת ביותר מ-3,000 שקל לחודש, אך ככל שמתרחקים מהמרכז המחיר יורד".

חברת ניהול 24/7

"אחד היתרונות בהשקעה בנדל"ן בתאילנד הוא שעל פי חוק, כל בניין חדש חייב לפעול עם חברת ניהול", מסביר סגל. "תמורת 4-8 שקל לחודש למ"ר מבעלי הדירה, היא אחראית להכל: ניקיון, גינון, אבטחה, שמירה, תפעול חדרי כושר ובריכות שחיה 24/7. לכל חברת ניהול אנשי תחזוקה (אינסטלציה, חשמל ואלקטרוניקה) לגיבוי ועזרה ראשונה לכל תקלה בבניין ובדירות, והשירות חינם למעט עלות החלפת חלקים. מי שמשקיע במזרח אירופה לדוגמה, צריך לדאוג בעצמו לטיפול בכל תקלה כזו, בשלט רחוק.

"בנוסף, במקרה שהשוכר מפסיק לשלם, חברת הניהול רשאית לנתק את המים והחשמל ולבסוף לפנות אותו באמצעות המשטרה. מעולם לא נתקלתי במקרה כזה, אבל זו זכותו של בעלי הדירה המעוגנת בהסכם השכירות. כל שוכר חייב להפקיד סכום בגובה שני חודשי שכירות עבור נזקים שיגרמו לדירה, שבתום תקופת השכירות יוחזר לשוכר".

מה הביקוש לשכירות?
סגל: "גדול מאוד. לתאילנד מגיעים מדי שנה כ-5 מיליון עובדים זרים, בעיקר מיפן, קוריאה, טייוואן סינגפור מלזיה וסין העובדים בתעשיות ההיי טק, הרכב, ומוצרי האלקטרוניקה שעברו לתאילנד בשנים האחרונות. בנוסף הביקוש מגיע מזוגות צעירים, סטודנטים מחוץ לבנגקוק, הגירה טבעית מהכפרים לעיר הגדולה וגם בתוך העיר בנגקוק עצמה, ואוכלוסייה מערבית מבוגרת מאירופה וארה"ב בעיקר הבאים להשתקע בבנגקוק (מזג אויר נוח, תנאי מחיה ומגורים זולים, שירותי רפואה טובים).

"עבור הרוכשים באמצע HOME BANGKOK אנחנו דואגים לשוכרים, כמיטב יכולתנו, באמצעות מתווכי ריימקס ואחרים, אבל כמובן שלא ניתן להתחייב לכך".

המדינה לא מגבילה זרים ברכישת נדל"ן בתאילנד?
"בתאילנד אי אפשר לקנות קרקעות או מגרשים – הם לא מוכרים אדמה למעט לחברות. אך בכל בניין מגורים יש מכסה של 49% למכירה לזרים. אלו בנייני מגורים של עשרות קומות עם מאות דירות בכל בניין. יחד עם זאת, חשוב לציין שאדם שאינו אזרח תאילנד אינו יכול לקבל משכנתא".

איך מתבצע תהליך הרכישה?
סגל: "ישירות דרך האתר שלנו, בשיחות זום או טלפון. יש המעדיפים להגיע בעצמם לתאילנד ולראות כמה אופציות. אנחנו דואגים לפתיחת חשבון בנק על שם הקונה בתאילנד, איתור הנכס המתאים, ופגישה במשרדי חברת הבנייה בה ייערך חוזה המכירה. במעמד החוזה ישלם הקונה מקדמה, סך 100,000 בהט תאילנד – כ-10,000 שקל. סכום זה ניתן לשלם בכרטיס אשראי, יתרת הסכום תועבר בהעברה בנקאית לחשבון הבנק של חברת הבניה בהמשך כפי שיסוכם. הקבלן מעביר את הדירה בטאבו בתוך מספר שעות - אין תשלום לעורך דין ואין תשלום לטאבו".

כמה אתם גובים מהלקוח?
סגל: "אנחנו לא גובים עמלה. אנחנו מקבלים עמלה רק מהקבלן".

קונדוטל: שילוב בין השקעה לחופשה

בנוסף להשקעה בדירות מגורים מקבלן ויד שנייה, יש גם ביקוש גדול ליחידות מלון במסגרת מה שקרוי "קונדוטל".

לדבריו וין, מדובר בקונספט ייחודי של מבנה שחלקו בית מלון וחלקו יחידות דיור בטאבו הנמכרות לזרים. אלו נמצאים בעיקר בערי הנופש כמו פוקט: "יחידות הדיור הן יקרות יותר מדירה רגילה, ומשלמים דמי ניהול של כמה עשרות בהטים למ"ר בחודש; אך התשואה יכולה להגיע ל-10% בשנה. הנהלת המלון משכירה את יחידת הדיור במחירי מלון תמורת עמלה של 25%, אך עדיין ההכנסות גבוהות מאלה שבדירה רגילה. בנוסף, בעלי היחידה יכולים לשהות בה חודש בשנה.

"ברשותנו מאגר של נכסים אטרקטיביים כמו מלונות בבנגקוק והאיים, דירות יוקרה, ודירות גג מפוארות", הוא מסכם.

בנגקוק הום
למעבר לאתר >>
טלפון: 054-4202350
לפנייה במייל >>

בשיתוף בנגקוק הום