בשורה לאנשי קבע: מביטחון המדינה לביטחון העתיד

הם דואגים יום וליל ללוחמים שלהם בשטח, אך לקראת הפרישה, אנשי קבע רבים מגלים כי האתגר האמיתי מחכה להם בחוץ. סגן אלוף אריה שחורי, שכיהן בתפקידי מפתח בכירים בצה"ל חבר לאשתו מרים, מעצבת פנים, ויחד הם יצרו נוסחה שתשמש כרשת ביטחון כלכלי באמצעות השקעות נדל"ן בארה"ב

שרה שוורץ
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוג משיק כוסות יין
בשורה לאנשי קבע: מביטחון המדינה לביטחון העתידצילום: Pik Media Group | גבריאל פינטו-השגיב
שרה שוורץ
תוכן שיווקי

מסלול חייו של סגן אלוף אריה שחורי היה ברור. עשרים ושלוש שנות עשייה כמפקד לוחם מוערך בצנחנים ובחטיבת כפיר הובילו לטיפוס עקבי בסולם הדרגות. לאחר שמילא את תפקידו כמג"ד מצטיין, מינויו לדרגת אלוף-משנה ומפקד החטיבה היה מתבקש. אלא שמקבלי ההחלטות חשבו אחרת.

בצומת הדרכים הזאת, בה ההחלטה המונחת על הכף היא האם לפרוש או להישאר, החליט סא"ל שחורי לערוך חישוב מסלול מחדש תוך בחינת החלופות והאפשרויות העומדות לפניו. "השאלה הבאה שאני שואל את עצמי היא: אם פורשים, עם מה פורשים?", אומר סא"ל שחורי, ומוסיף: "ואז אני מבין, כי הכנסה פסיבית, היא הכרח המציאות. שתי משכורות טובות ככל שיהיו, לא מאפשרות לי ולמשפחתי רווחה כלכלית ואפשרות לאיכות חיים. עבורי, מדובר בשינוי תודעתי משמעותי. בכל שנותיי כקצין לוחם המטרה היחידה שהייתה לנגד עיניי היא לצלוח כל אימון ולבצע כל משימה בשטח בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על שלום החיילים שלי. אני מבין כי לאחר שנים בהן המשפחה הייתה המשענת והמגן, כעת האחריות לעתיד משפחתי בכל הרבדים מוטלת על כתפיי, וזאת משימה חשובה לא פחות".

כדי לצלוח את המעבר מהציוויליזציה הצבאית לעולם שבחוץ, מחליט שחורי להוסיף לארגז הכלים שלו את החלק החסר – לימודים מקצועיים שעיקרם: 'איך לגרום לכסף שלי לייצר כסף – הכנסות פאסיביות ואיך להשקיע בצורה נבונה ונכונה'. בירור מעמיק ובחינת האפשרויות להשקעות – בשוק ההון, במסחר דיגיטלי או בנדל"ן מעלה כי האפשרות האחרונה היא המיטבית.

"במקביל לתשואה הנמוכה שניתן לקבל באפיקים הסולידיים בשוק המניות – אני מבין כי נדל"ן למגורים הוא נכס יציב ובטוח השומר על ערכו ונמצא בעלייה מתמדת לאורך זמן. מרים ואריה מבינים ביניהם כי יש להם הזדמנות להגשים חלום כפול – לעבוד יחד ולהקים עסק עם ערך ומשמעות שיהווה את הבסיס לפרישה", אומר אריה ומוסיף: "בדרך זו אני יודע שאני מתחיל בקריירה חדשה שבה יכולות הניהול והניסיון שצברתי יבואו לידי ביטוי, וכך גם הכישרון הטבעי של מרים לעיצוב פנים".

משליחות אחת לאחרת – רווחה כלכלית לאנשי קבע ופורשים

בתחילת הדרך, כשהם מצוידים בידע ובכלים המקצועיים שרכשו, מחליטים הזוג שחורי להפוך ליזמי נדל"ן בארה"ב - לרכוש נכסים להשקעה במטרה להשביח אותם ולמכור אותם תוך זמן קצר ברווח ניכר (עסקאות פליפ), ורואים כי טוב – המזל מאיר להם פנים והם זוכים לקצור רווחים יפים מעסקאות אלו. "באופן טבעי, חבריי מהצבא בדרגים השונים מתחילים להביע עניין בהשקעות נדל"ן. הבנתי שהמצב שבו אני נמצא מאפיין רבים במערכות הביטחון השונות – צבא, שירותי הביטחון משטרה וכו'. ובהכנה נכונה אפשר להקדים 'תרופה' לפרישה ולצאת לדרך חדשה שתטיב עם הפורש ומשפחתו, לא רק בהיבט הכלכלי. כמו גם בהיבט הנפשי והמקצועי". כרית הביטחון שתיווצר מהשקעה נכונה ואחראית, תאפשר לפורש לבחון את הצעד הבא שלו, בצורה נינוחה ויציבה בהרבה.

השליחות שלנו R meקרדיט: R. me real investment

עם ההצלחה, מגיעה האחריות. הזוג שחורי רואים באימפריית הנדל"ן הצומחת הרבה יותר מעסק, אלא שליחות חיים. הם מבינים כי אפיק ההשקעה חייב להיות גם יציב ובטוח, מה שמוביל אותם לחבור ליזמים מקומיים אותם הם מכירים היטב. "פקודיי מהשירות המשמעותי בצה"ל השתקעו בארה"ב כיזמי נדל"ן המשקיעים באפיק המולטי פמילי - סקטור הנדל"ן שעובד גם בזמן משבר. זוהי למעשה השקעה במתחם דירות בנוי המיועד להשכרה וכולל בתוכו תשתיות ומתקנים רבים לרווחת הדיירים. זהו סטנדרט מגורים שכיח ומבוקש בארה”ב. איתם אני מבין כי השקעה מסוג זה נחשבת ליציבה וטובה יותר, ויחד אנחנו יוצרים מכפלת כוח – השקעה משותפת ליזמים ולמשקיעים המאפשרת ביטחון ושקט נפשי".

הבשורה שמביאים הזוג שחורי עושה גלים ומאות אנשי קבע, כוחות הביטחון ופורשים מצטרפים. מה שעד עתה הוגדר כאוקסימורון, פוצח בידי נוסחה פשוטה. "רבים מפחדים להשקיע בחו"ל בגלל חוסר הוודאות שבדבר, וזהו חשש מובן וטבעי", אומרת מרים ומוסיפה: "לכן בנינו מודל שמאפשר מקסימום ביטחון. אנו מאתרים באמצעות השותפים המקומיים שלנו, המעורים בשוק הנדל"ן המקומי היטב, נכסים מעולים במחירי מציאה ובלוקיישנים שנבחרים בקפידה, משביחים אותם ומשכירים אותם במחירים טובים, מה שיוצר תשואה יפה ויציבה לאורך זמן".

הקלף המנצח שהופך את זוג היזמים לבחירה ראויה הוא אופיים וסולם הערכים שהם מביאים איתם לכל השקעה. בראש סולם זה ניצב ערך השותפות לדרך, תוך צמצום הסיכון למשקיע מחד, ומיקסום התשואה מאידך.

כשותפים עסקיים בכל השקעת נדל"ן הם מביאים איתם את רמת המחויבות הגבוהה ביותר לכל פרויקט ופרויקט, בדרך זו הצלחת המיזם – היא הצלחה משותפת. "השותפים שלנו, שהם היזמים המקומיים הם לא חברת ניהול חיצונית, אלו אנשים אמינים שאנו מכירים היטב לאורך שנים כמ"פים מצטיינים בצבא, כך שהאמון הוא הבסיס. גם אם מתרחשות תקלות, אפילו קטנות מאוד, אני יודע שהן מטופלות בידיים הטובות ביותר. לזה מתווספת המקצועיות חסרת הפשרות בניהול הנכסים בשוטף בצורה המיטבית ביותר, כך שהמשקעים בפרויקטים שלנו יודעים שהם בידיים טובות כל יום, כל שעה".

בחירת העסקאות הנכונות להשקעה, והאמון כלפי המשקיעים, מתגלה כשם השני של הזוג שחורי. הבדיקות המקיפות והיסודיות הללו מוכיחות את עצמן בכל פעם מחדש עם איתור מדויק של נכסי מולטי פמילי במיקומים מנצחים. "היום, עם רזומה של עשרות השקעות מוצלחות במאות רבות של דירות ולמעלה מ-150 משקיעים מרוצים, אנחנו יכולים להגיד בפה מלא כי סוג השקעות במתחמי המולטי פמילי מתאפיינים בתשואות גבוהות ועם סיכון נמוך יחסית. גם בימים אלו של משבר כלכלי, מתגלה ביתר שאת העמידות של נכסי המולטי פמילי המהווה הכנסה פסיבית מעולה ואפשרות לתשואה נוספת (עתידית) המתקבלת בעת מכירת הנכס. כל אלו יוצרים קרקע פורייה להכנסה שנתית קבועה, המאפשרת לא רק עוגן פיננסי ורווחה כלכלית לכל משפחה, אלא גם מאפשר הגשמה עצמית וערך מוסף לאנשי הקבע בחייהם החדשים".

אנשי קבע או פורשים, דאגתם שנים רבות לביטחון המדינה, זה הזמן שלכם לבטח את עתידכם הפיננסי והמשפחתי.

שנצא לדרך?
אריה שחורי: 052-9275029. מרים שחורי: 050-5876711
להתרשמות מהמלצות רבות >>
מעבר לאתר >>
לעמוד הפייסבוק >>
לקורס דיגיטלי חינמי >>

בחזרה למדור השקעות נדל"ן בחו"ל >>