שומרים על הבית: טכנולוגיה מתקדמת לבדיקת תשלום שוכרים

פלטפורמה שפיתחה חברת פי.סי.אס גלובל מציעה שירות לבעלי נכסים הכולל בדיקת הצ'קים, ערבות לצ'ק ביטחון, ללא ערבים וערבות בנקאית. בנוסף, בקרוב יושק שירות ניכיון צ'קים דחויים

רונית מורגנשטרן, בשיתוף פי.סי.אס גלובל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לחיצת ידיים
צילום: Shutterstock
רונית מורגנשטרן, בשיתוף פי.סי.אס גלובל
תוכן שיווקי

רבים בישראל מצאו בענף הנדל"ן אפיק השקעה. העלייה במחירים והמיסוי על דירה שנייה לא הובילו את המשקיעים להתייאש מהענף, ולא מעט סבורים כי מדובר בהשקעה מניבה. התוצאה: עלייה בעסקאות הנכסים להשקעה. אולם איש אינו רוצה להתמודד עם שוכר שאינו עומד בתשלום.

בשוק קיימים פתרונות שונים שמבקשים לתת מענה למצב ולהציג לבעל הנכס את היתכנות השוכר הפוטנציאלי לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלו. אולם בין אם מדובר בשוכר חדש או בהארכת חוזה לשוכר ותיק, אי הוודאות במשק, כפי שהדגישה הקורונה, הם פקטורים שמחייבים את בעלי הנכסים לנקוט משנה זהירות. כאשר צ'ק שכירות חוזר בעל נכס לא רק מאבד את ההכנסה שלה ציפה, אלא עלול למצוא עצמו משלם מכיסו חובות שהשוכר לא פרע. בתחום הזה מבקשת חברת פי.סי.אס גלובל לתת מענה. "לא צריך להיות איל נדל"ן ותיק כדי לזהות את הצורך במעטפת ביטחון עבור בעלי הנכסים, השאלה היתה למי יש את הטכנולוגיה המתאימה לנישה הזו. מי שמיהר לזהות את הצורך ולהרים את הכפפה היו היזמים בקבוצת פי.סי.אס", מסבירים בחברה.

לשאלה המתבקשת כיצד ניתן להבטיח לבעלי נכסים הכנסה יציבה מהנכס, גם בעידן של חוסר ודאות כלכלית, משיבים בקבוצת פי.סי.אס: "פיתחנו מערכת אלגוריתמית חדשנית ייחודית לבדיקת היתכנות פירעון והבטחת פירעון צ'קים, שמאפשרת לזהות שוכר עם סיכון מובהק לכשל תשלום בזמן אמת".

"ראש שקט לבעלי נכסים"

השירות מבוסס על מערכת לניהול סיכוני אשראי. זאת כאשר בדיקת היתכנות פירעון מקדמית נותנת לבעל הנכס חיווי מיידי, האם קיים סיכון מכל סוג הנוגע לתשלום השוכר באמצעות צ'ק. בדיקת הצ'קים נעשית על רקע הנתונים המדאיגים בתחום. על פי נתוני בנק ישראל, במחצית הראשונה של 2020 גדל מספר הצ'קים החוזרים פי 2.5 לעומת זמני שגרה. כך גם בעלי נכסים שמבקשים להגן על עצמם באמצעות תלושי משכורת, ערבים, צ'ק ביטחון וגם עורכי דין מוצאים את עצמם בסופו של דבר נדרשים להתנהלות שואבת זמן ומשאבים מול השוכרים. יתרה מזאת, בחברה מסבירים כי כאשר חוזר צ'ק עבור השכירות במקרים רבים קיים סיכון סביר ששאר התשלומים של הדייר, כמו ארנונה, ועד בית, גז וחשמל, יידחו גם הם על ידי הבנק או חברות האשראי.

"המערכת שלנו מבטיחה ראש שקט לבעלי הנכסים", מסבירים בפי.סי.אס גלובל. "במקרה שהמערכת מאשרת היתכנות פירעון, בעל הנכס יוכל לשדרג למסלול צ'ק בטוח. גולת הכותרת במסלול זה היא זיכוי מלא לבעל הנכס במקרה של צ'ק חוזר מכל סיבה שהיא - השוכר פוטר מעבודתו, העסק שלו נסגר, הוא נקלע למשבר כלכלי ועוד. יתרה מכך, במסגרת השירות בעל הנכס נהנה מליווי משפטי לפינוי שוכר שלא משלם ואיתור שוכר חלופי, כך שאין עוד צורך בשירותי עורך דין".

בלי שאלונים ותחקירים

פי.סי.אס גלובל הוקמה ב-2014 כחלק מקבוצת פי.סי.אס. בראש החברה עומדים יהודה חי מימון, בעלים ומנכ"ל לצד צבי איציק ומירב סיגל מקבוצת אובליגו, המחזיקה ב-50% מהחברה באג"ח המיר.

במהלך שנות פעילותה הפכה החברה לאחת המובילות בתחום מתן פתרונות לשיטת התשלום בצ’קים. לדברי מנהלי פי.סי.אס גלובל, עם לקוחותיהם נמנים "אלפי בתי עסק בפריסה ארצית". זאת, לדבריהם, בזכות איתנות פיננסית ותיק לקוחות מגוון שאפשרו לה לבצע עסקאות ניכיון צ’קים בהיקף כספי גבוה.

"הצ'ק הבטוח מהווה פתרון אולטימטיבי לבעלי נכסים ולשוכרים כאחד. השימוש באפליקציה שלנו מקצר, מיעל ומוזיל משמעותית את תהליך השכרת הנכס", אומר יהודה מימון. "בנוסף, המסלול לניכיון צ'קים, שאותו החברה תחל לספק בשבועות הקרובים, עשוי להוות מינוף כלכלי למשקיעים. במקום שהם יחזיקו במעטפה עם צ'קים המיועדים לשנה קדימה, אנו נעביר להם את הכסף והם יוכלו להמשיך לבצע השקעות או לסלק חובות מהר יותר. בשורה התחתונה בעלי הדירות מחליטים מתי הם רוצים לראות את הכסף בחשבון". מימון מוסיף כי השירות נותן מענה גם לשוכרים בכך שהוא מהווה חלופה למציאת ערב והסדרת ערבות בנקאית.

כיום קיימות מספר חברות המציעות מגוון שירותים לבדיקת שוכרים, אולם שירות צ'ק בטוח של פי.סי.אס גלובל מביא עמו שינוי מרענן, אומר מנכ"ל החברה. "ראשית, הבדיקה מתבצעת בזמן אמת. יתרון נוסף הוא שהמסלול קצר, ואינו כולל שאלונים ותחקירים ארוכים, או חדירה לפרטיות של השוכר או בעלי הנכס. נקודה חשובה נוספת היא מהות הבדיקה, ששמה דגש אך ורק על היכולת הכלכלית של השוכר לעמוד בתנאי התשלום בהתאם לגובה השכירות".

על פי נתוני הלמ"ס, מהרבעון השלישי של 2021 שכר דירה חודשי ממוצע עומד על 4,100 שקל, כאשר מספר השוכרים עומד על 700 אלף. על פי הערכה גסה, שוק הנדל"ן לשכירות בישראל נאמד בכ-35 מיליארד שקל בשנה. הנהלת החברה מאמינה בפוטנציאל הטמון בענף השכירות ונערכת בימים אלו להרחבת מקורות המימון על מנת לתת מענה לשוק, מסכמים בחברה.

03-5257777
לאתר
למידע נוסף

בשיתוף פי.סי.אס גלובל