בתופים ובמכולות

שוק היבוא התוסס של ישראל התמודד בשנה החולפת עם אתגרים מקומיים וגלובליים שטרם נראו, אך במקביל נפתחו בפניו הזדמנויות חדשות. איך נערכים היבואנים לעידן חדש של שינועים?

רננה מור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספינת מכולות
Aerial top view container ship full load container for logistics import export, shipping or transportation concept background.צילום: Shutterstock
רננה מור
תוכן שיווקי

היבוא לישראל התמודד בשנה החולפת עם אתגרים חדשים שלא הכיר עד היום. העובדה שהיבוא מושפע לא רק מהזירה המקומית, אלא ממדינות שונות מהן מייבאים את הסחורות, הפך את התמונה למורכבת אפילו יותר כשמדינות בכל העולם התמודדו עם שינויים בכל תחומי החיים, בדרגות שונות של הצלחה. בעוד המכס והנמלים בישראל פעלו כמעט כרגיל והתאימו את עצמם במהירות למציאות החדשה, פעילות היבוא דרך האוויר ספגה פגיעה עצומה. בינואר 2020 סגרה ישראל את השמים לכל הטיסות מסין, שהיא מקור היבוא הגדול ביותר של היבואנים הישראלים, ובהמשך נסגרו השמים לחלוטין. יבואנים המתבססים על שילוח מהיר התמודדו עם קושי לשנע סחורות לישראל ולמצוא לסחורות שכבר נרכשו מקומות אחסון במדינות המוצא.

היום נראה שההחלטות הדרמטיות שאפיינו את תחילת ההתמודדות עם המגפה כבר מאחורינו, אבל מה שנשאר מאותה תקופה הן עליות המחירים המשמעותיות במחירי השילוח, כך שלדוגמה מכולה מהמזרח שעלות השילוח שלה עמדה בעבר על כ-1,500 דולר, תעלה היום כ-16,000 דולר.

ההשפעה של העלייה במחירי השינוע והשילוח של סחורות מיובאות על המשק הישראלי היא גדולה, שכן ישראל היא מדינה המתבססת על יבוא כמעט בכל התחומים ובעיקר בתחום המזון. העלייה במחירי המזון כבר מורגשת, ויבואני המזון כבר הצהירו שהן צפויות להימשך גם בשנה הקרובה. יבואני החשמל והאלקטרוניקה הודיעו על עליות מחירים קרובות, הקבלנים מזהירים מפני עלייה במחירי חומרי הבנייה שייקרו עוד יותר את מחירי הדירות בישראל, ועדיין לא התבררה התמונה המלאה של השפעת המשבר העולמי על היבואנים והמשק הישראלי כולו.

אך לצד כל אלה, השנה החולפת פתחה בפני היבואנים הזדמנויות חדשות שלא נראו פה מעולם. השינויים במפה הפוליטית והמדינית במזרח התיכון — שכוללים את הסכמי אברהם עם מדינות המפרץ, הסכם עם סודן שממוקמת על ציר סחר מרכזי וההודעה על פתיחת השגרירות במרוקו — החזירו את האור לעיני היבואנים הוותיקים ומשכו לשוק יבואנים חדשים שרוצים לגלות את העולם שנפתח בפני הישראלים. הזדמנות נוספת מבחינת אפשרויות היבוא היא הרפורמה בחקלאות, שאמורה להוריד את המכסים ולהגדיל משמעותית את היקף היבוא של תוצרת חקלאית.

כללי המשחק השתנו

השינויים והאתגרים שמביאה איתה המגפה העולמית לעולמות היבוא מחייבים היערכות מחודשת והבנה כי כללי המשחק בתחום השתנו. יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי להתמודד טוב יותר עם המצב החדש:

לעבוד עם אורך נשימה: השנה החולפת לימדה את כולנו לצפות לבלתי צפוי ולהפנים שיש משתנים רבים שאינם בשליטתנו. כשמדברים על יבוא הגישה הזו נכונה אפילו יותר, לכן חשוב להבין שהיום כדי להיות יבואנים צריך מרווח נשימה ארוך יחסית מאשר בימים של שיגרה. קחו בחשבון אפשרויות כמו עיכובים באספקה, עליות מחירים פתאומיות ושינויי מדיניות תכופים של מדינות בכל רחבי העולם. ההיערכות שלכם צריכה להיעשות בעזרת ניהול זמן נכון והתחייבויות כספיות מתאימות. חוזים גמישים יכולים לתת ליבואן יותר מרווח מבחינת זמני אספקה ויכולת לנהל משא ומתן על מחירי ההובלה. כשהזמן וההתחייבויות פחות לוחצות, יש יותר אפשרויות בחירה ולא חייבים לכל מחיר שמציעים לכם רק כדי לעמוד בזמנים.

ליווי מקצועי: כל אחד ואחת יכולים לעסוק ביבוא, אבל חשוב לדעת כי יבוא הוא תחום מורכב ומרובה ממשקים, עם הרבה מאוד בירוקרטיה מעייפת שיכולה גם לגרום להפסדים כספיים אם לא יודעים איך להתמודד איתה נכון. ספקים בחו"ל, מכון התקנים הישראלי ומעבדות בדיקה אחרות, רבנות, נמלים, בנקים, משרדי ממשלה שונים (כל אחד אחראי על ענף אחר), חברות ביטוח, חברות ספנות ותעופה, סוכני מכס ושילוח בינלאומי וחברות בלדרות - אלה רק חלק מהגופים מולם צריך להתנהל כשעוסקים ביבוא. בתקופה של חוסר ודאות ואי–יציבות, כדאי לבחור בחברות מקצועיות ומנוסות בתחום שיעזרו לכם לנתב את הדרך הנכונה ביותר וגם לחסוך בהוצאות כספיות מיותרות.

להישאר מעודכנים: על היבוא לישראל מוטלים מסים והיטלים שונים כגון מכס, מע"מ, מס קנייה והיטלים שונים כמו היטל היצף והיטל בטחה. תעריפי המכס משתנים על פי הקטגוריה אליה משתייכים המוצרים, והם מופיעים בצו תעריף המכס ומס קנייה. שינוי המדיניות של הממשלה הנוכחית בענף החקלאות עשויה להיות רק ההתחלה, לכן חשוב להישאר מעודכנים ולזהות הזדמנויות חדשות.

לרענן את התוכנית העסקית: השלב הראשון בדרך להפוך ליבואנים הוא לבחור את המוצר הנכון לשוק המקומי. אם החלטתם לייבא לפני משבר הקורונה, חשוב לעדכן את הנתונים שלכם ולבדוק מחדש האם זה כדאי. אם יש למוצר ביקוש זו התחלה טובה, אבל השינויים במחירי השילוח ושינויים נוספים כמו קידום מדיניות ירוקה בחלק ממדינות אירופה, שיכולה להשפיע על מחירי הסחורות, מחדדים את הצורך בבדיקה מחודשת של רווחיות היבוא.

גידור וביטוח: אי–הוודאות מחייבת אתכם לנסות לצמצם את הסיכונים ככל האפשר בעזרת גידור וביטוח. הבנקים המסחריים מציעים כלים ספציפיים שמתאימים מאוד ליבואנים, כמו אשראי דוקומנטרי לפיו התשלום יבוצע רק לאחר קבלת הסחורה. גם חברות הביטוח מציעות ביטוחים שמותאמים לפעילות העסקית ולמאפיינים של התחום שבו אתם פועלים.

איתור ספקים: הכלכלה הישראלית צלחה את משבר הקורונה בהצלחה יחסית, והשוק מראה סימני התאוששות טובים. ייתכן שהמצב הכלכלי היציב בארץ יסייע לכם בהתקשרות עם ספקים בחו"ל, שמחפשים אפיקים חדשים לייצוא.

כדי לאתר ספקים ברחבי העולם אפשר לפנות ללשכות המסחר השונות שפועלות בארץ, כמו לשכת המסחר בתל אביב או לשכת המסחר בחיפה. הלשכות מפעילות מרכז מידע ייעודי ליבואנים, והן מקבלות פניות של חברות מכל רחבי העולם שרוצות ליצור שיתופי פעולה עם יבואנים ישראלים. רשימת הפניות מתפרסמת באתר האינטרנט של לשכות המסחר, אבל כדאי גם לברר טלפונית. גם מכון היצוא בתל אביב הוא מקור מידע חשוב ומעודכן. הנספחים המסחריים בשגרירויות השונות בישראל ישמחו לקשר ביניכם ובין חברות במדינה שלהם, והנספחים המסחריים בשגרירויות ישראל במדינות שונות יכולים להיות מקור למידע וקשרים. משרדים לשיתוף פעולה מדיני כמו לשכת המסחר ישראל-גרמניה מעודדים קשרי מסחר בין ישראל ובין מדינות שונות ברחבי העולם וגם הם יוכלו לספק לכם מידע. עוד אפשרות היא לפנות לסוכנים מקומיים, בישראל או במדינות המוצא, ויש מדינות שבהן כדאי לא לפעול עצמאית אלא בליווי של סוכן מקומי. גם השתתפות בתערוכות מקצועיות וכנסים בתחום יכולה לעזור לכם ביצירת נטוורקינג וקשירת קשרים עסקיים ושיתופי פעולה.

יבואנים לאן

כמו בענפים רבים אחרים, התקופה האחרונה היא תקופה קשה ולא יציבה עבור יבואנים רבים, ועדיין לא ברורה ההשפעה שתהיה למגפה העולמית על המשך הפעילות של יבואנים בישראל. ולמרות זאת, אפשר להעריך כי יבואנים ותיקים ימשיכו לפעול, יאתרו אפיקים ואפשרויות חדשות, ויבואנים מתחילים יצטרפו לתחום. כדי להבין את סוד הקסם של ענפי היבוא בישראל, צריך רק להסתכל על המספרים. על פי הנתונים של אגף הכלכלן במשרד האוצר, יבואני המזון מחזיקים בהכנסה הממוצעת הגבוהה ביותר, כ–5.5 מיליון שקל בשנה. בשני העשורים האחרונים הם גרפו, באמצעות שכר ודיווידנדים, סכום שיא של כמעט 2 מיליארד שקל.

הישראלים, היזמיים באופיים, ימשיכו לחפש אחרי שווקים והזדמנויות חדשות ויכולים להסתגל במהירות לשינויים שעובר התחום המסורתי הזה.