"המשימה שלנו היא להעלות את כולם לסיפון"

נספרסו הודיעה לאחרונה על קבלת הסמכה גלובלית, כארגון העומד בסטנדרט B Corp - אסמכתה למספר עשורים של מחויבות לקיימות, שקיפות ופעילות עסקית אחראית, בהם החברה ועובדיה מייצרים אימפקט חיובי בענף הקפה בפרט ובעולם העסקים בכלל

נועה הראל, בשיתוף Nespresso ישראל
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נועה הראל, בשיתוף Nespresso ישראל
תוכן שיווקי

חברות רבות במשק הישראלי ובעולם כולו עושות בשנים האחרונות את צעדיהן הראשונים בתחומי ה-ESG. לעומתן, חברת Nespresso העולמית פועלת בתחום כבר יותר משלושה עשורים. שמה של החברה הולך לפניה כחלוצה ומובילה עולמית של עולם הקפה האיכותי בקפסולות, אך מעבר להיבטים העסקיים - החברה הגלובלית מציבה סטנדרט גבוה למימוש יעדים סביבתיים וחברתיים. בעבודתה עם 120,000 מגדלים ב-15 מדינות, כמו גם בחנויות הריטייל ובבוטיקים שלה ב-81 מדינות בעולם, נספרסו מייצרת אימפקט גלובלי ומקומי בהתאם לשווקים שבהם היא פועלת.

סטנדרט אחיד של קיימות

לאחרונה תהליך שנמשך שלוש שנים בחברה הגיע לסיומו. לפני מספר ימים הוכרזה נספרסו כמי שקיבלה את ההסמכה היוקרתית של חברת B-Corportaion, או B-Corp. נספרסו נבחרה לעמוד לצד 4,500 חברות מ-70 מדינות בלבד, מתחומים עסקיים שונים. כך גם החברה נכללה בשורט-ליסט של חברות שעמדו בסטנדרטים הגבוהים ביותר של ביצועים חברתיים וסביבתיים, שקיפות ולקיחת אחריות.

סוניה נסטסה, מנכ"לית Nespresso ישראלצילום: שלומי יוסף

"מאז ומעולם אנו מובילים חדשנות, אבל יש חשיבות גדולה להסמכה שמשקפת את העשייה שלנו, שתופיע אף על המוצרים עצמם", מספרת סוניה נסטסה, מנכ"לית Nespresso ישראל. "בעולם שבו קיימות היא טרנד, צרכנים מבקשים להישמר מגרין-ווש (Greenwash) ומחפשים תווי איכות עליהם יוכלו להישען. יש לכך משמעויות נרחבות בהיבט העסקי והסביבתי כאחד, ועל כן יצאנו למסע ארוך על מנת לקבל את ההסמכה שתעביר לצרכנים את המסר שלנו בצורה האמינה ביותר".

ההסמכה תקפה לשלוש שנים, בסיומן תידרש החברה להערכה מחדש. על כן, מעבר ליעדים שהושגו, הוצבו גם יעדים משמעותיים לעתיד, שמשפיעים באופן יומיומי על פעילות החברה. "המשימה היא להעלות את כולם לסיפון, כאשר התעודה בוחנת את כל המחלקות, במטה ובחנויות, ורותמת אותנו למשימה כך שכל עובד יכיר את היבטי האחריות התאגידית בחברה. כך כל אחד מהם יהיו שגרירים של עשייה טובה ויוכלו לסייע בסיעור המוחין המתמשך", מסבירה נסטסה.

עם המבט לעתיד מסכמת נסטסה כי בנספרסו מקווים לגרום לחברות נוספות להצטרף לעשייה. "כמנהיגה, אשת קריירה ואמא, אני גאה להצטרף לקהילה שמעודדת תעשייה בת-קיימא, ומקווה שחברות נוספות במשק יצטרפו למחויבות לאימפקט חיובי בעולם. כל חברה יכולה למצוא את הטוב שבה, ואנחנו מצאנו את זה בגידול, ייצור ומכירה של קפה איכותי. כל צעד הוא משמעותי, וחשוב להסתכל פנימה ולבחון בכל עת היכן ניתן לשפר. אני שמחה שהתמזל מזלי לעבוד בחברה ששמה לעצמה את הערכים האלו בקדמת העשייה. זהו העתיד של כולנו, וצריך להתייחס לכך בהתאם".

מהגידול עד למיחזור

האחריות הסביבתית מתחילה, איך לא – בחוות גידול פולי הקפה. בין עובדי החברה ניתן למצוא מומחי אגרונומיה וסביבה, שעובדים עם עשרות אלפי החקלאים באופן יומיומי, כדי שיוכלו לגדל פולים בצורה מקיימת ולצלוח את משבר האקלים והשפעותיו על איכות וכמות הגידול: "ההסתכלות מתחילה בליבה העסקית, ממשיכה למדיניות ולתרבות הארגונית של החברה, ומגיעה עד ליום שאחרי השימוש במוצר והגעתו למיחזור", כך מסבירה נסטסה. כבר בשנת 2003 נספרסו לקחה חלק בתוכנית AAA ויצרה שיתוף פעולה ארוך שנים עם Rainforest Alliance. "המשמעות בפועל היא שלכל חווה יש את תוכנית הקיימות שלה, שתעזור לשפר את איכות היבול. ככל שהקפה באיכות גבוהה, הם יוכלו למכור יותר, לשפר את איכות חייהם ולהמשיך לעשות את מה שהם עושים", כך נסטסה.

חברת נספרסו הוכרזה כמי שקיבלה את ההסמכה היוקרתית של חברת B-Corportaion

אם כן, יש קשר ברור בין המטרה להגיע לאיכות קפה מיטבית ומקיימת לבין השאת שורת הרווח, ועל כן היבטים שונים בתהליך הייצור בנספרסו נועדו לענות על שתי המטרות: "זה יכול להיות בדרך של גידול אורגני וצמצום צריכת המים, או שימוש באלומיניום לקפסולות – שהוא החומר הטוב ביותר לשמירה על טריות וטעם, אך גם חומר שניתן למחזר אינסוף פעמים".

ישראל, הסביבה ומה שביניהן

כאמור, נספרסו מתאימה את הפעילות העסקית והסביבתית שלה לשווקים המקומיים שבהם היא פועלת. בשוק הישראלי, מדגישים בחברה, לקוחות מסתכלים יותר ויותר על העשייה העסקית בעולמות משבר האקלים, בשל ההשפעה היומיומית שלו על ישראל בכל יום. "הדוח האחרון שלנו הראה ש-82.3% מהישראלים מודאגים ממשבר האקלים, ו-50.6% מהם מאמינים שהאנושות בסכנה. הטמפרטורות הקיצוניות, השינוי בגובה הים – הישראלים רואים את משבר האקלים בעיניים ומצפים מחברות לפעול", מעידה נסטסה. "אנחנו שקופים, מתקשרים את המטרות שלנו החוצה. בנוסף, בישראל אנחנו עובדים עם הקהילה המקומית ועם השותפים העסקיים שלנו, ובכלל – כל בעלי העניין פועלים יחד איתנו. בישראל המשימה היא להוביל עוד אנשים אל תוך השינוי".

כך למשל, בשיתוף פעולה עם יקב הרי גליל, בחברה משתמשים במשקעי הקפה שנאספו לקומפוסט, על ידי שילוב האדמה והחומרים האורגניים השונים לכדי דשן עשיר, לשימוש ברחבי היקב. בדומה לעבודה עם החקלאים, מדובר בתרומה של ממש למגוון הביולוגי – הצמחים והחיות, שזוכים לסביבת מחייה טבעית עד כמה שניתן. בנוסף, את עובדי החברה מעודדים להירתם לעבודות קהילתיות על חשבון שעות העבודה, ונוצרו שיתופי פעולה אדוקים עם ארגונים כמו "ונטעת", לשתילת עצים והגשמת מטרות סביבתיות נוספות.

למעבר לאתר nespresso ישראל >>

בשיתוף nespresso ישראל