פתרונות לניהול עובדים בעידן העבודה ההיברידית

כיצד עוזרת לכם הטכנולוגיה לשמור, ואף להעלות, את הפרודוקטיביות במקומות העבודה

אבנר מימון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אבנר מימון
תוכן שיווקי

ככל שיותר ויותר מקומות עבודה חוזרים לשגרה ומנסים להחזיר עובדים מרחוק למשרדים, הם נתקלים בבעיה: עובדים המתנגדים לחזרה לעבודה במשרד במשרה מלאה.
מגייסות מדווחות כי מועמדים המגיעים אליהן סיפרו שעזבו את מקום העבודה הקודם בגלל שהודיעו להם שהם חוזרים לשבוע מלא מהמשרד, בקשה אותה סירבו לקבל. לכן החליטו שמוטב להם לעזוב ולחפש מקום עבודה שיאפשר להם לעבוד חלק מהשבוע מהבית. מחקרים מעלים שאחד מכל שלושה עובדים שהתרגלו לעבוד מרחוק, יחפש עבודה אם יידרש לחזור לעבוד במשרד במשרה מלאה.

אבנר מימון | צילום: ראובן קופיצ'נסקי

אז המציאות מראה שהעבודה ההיברידית כאן בכדי להישאר, אבל לא צריך להיבהל מזה. ארגונים אימצו כלים טכנולוגיים כבר בזמן המשבר, ואלה ימשיכו לעזור להם לשמור ואף להעלות את תפוקות העובדים שלהם, בין אם הם במשרד, בשטח או בבית.

פתרונות משולבים בענן, עם גישה מכל מקום, בכל זמן ומכל מכשיר
מערכות משולבות בענן לניהול שכר ונוכחות עובדים, זמינות כיום במרחק הקלקה של כל עובד. אפליקציות מתקדמות מאפשרות כיום לעובד לדווח על תחילת וסיום עבודה, אילו משימות ביצע, לשלוח בקשת היעדרות, לצפות בסידור העבודה שלו, לדווח הוצאות, כולל צירוף קבלות, ועוד – והכל באמצעות הסמארטפון שלו.

למנהלי צוותים יש בקרה ושליטה בכל רגע נתון, ולא משנה מהיכן האנשים שלהם עובדים. הם יכולים לדעת מי עובד ומתי, והם שולטים online על השעות שמקדישים העובדים שלהם למשימה. כך הם יכולים לשמור על מסגרת התקציב ולזהות פערים בין השעות המושקעות במשימות לבין שעות העבודה הכוללות, ובאמצעות בחינת הפערים לייעל את היעדים ואת התוצאות.

מנהלי השכר מקבלים אוטומטית, בכפוף לבדיקות המערכת ולאישור ממנהלי הצוות, את נתוני הנוכחות וההיעדרות, דיווחי ההוצאות וכל המידע הנדרש להם לצורך חישוב השכר. הכל דיגיטאלי, אוטומטי ומסונכרן, עם אסמכתאות, בלחיצת כפתור שחוסכת המון זמן עבודה, טעויות אנוש וניירת מיותרת, הן לעובדים והן למנהלים.

אנשי משאבי אנוש יכולים לנהל ולנתח את המידע אודות העובד מתיק עובד אינטרנטי המרכז את כל המידע ומספק תמונה עדכנית והיסטורית, מפרטיו האישיים, דרך תהליכי קליטה, היסטוריה תעסוקתית, קורסים, הדרכות והכשרות, סיכום שיחות אישיות והערכות ביצועים, ועד לסיום העסקה.

פתרונות אבטחת מידע ושמירה על פרטיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר
במערכות שלכם לניהול המשאב האנושי, נשמרים נתונים רגישים אודות העובדים שלכם כגון נתונים אישיים, שכר, כתובות, מספרי חשבון בנק ומספרי ביטוח לאומי. מידע רגיש כזה מחייב שמירה על פרטיות, כך שרק מורשים ייחשפו אליו. לכן, לפני שבוחרים מערכות לניהול המשאב האנושי שלכם, בידקו עד כמה הספק עומד בתקנים המקומיים והבינלאומיים לאבטחת המידע ועד כמה הוא מספק לכם הגנה בסטנדרטים המחמירים ביותר.

מה חשוב לבדוק?
האם מערך אבטחת מידע שלו מבוסס על מתודולוגיות ואסטרטגיות מתקדמות לשמירה על הפרטיות ולאיתור וניהול סיכונים?
האם הוא מקפיד על בקרה שוטפת ואובייקטיבית, המבוצעת ע"י מומחים שאינם עובדי החברה, המבצעים מיפוי פערי אבטחת מידע וסייבר, סקרי סיכונים בתחום אבטחת המידע, מבדקי חדירה למערכות וכד'?
האם יש לו תקן ISO 27001 לאבטחת מידע?
האם יש לו תקן ISO 9001?
האם יש לו תקן SOC–Service Organization Controls של המכון האמריקאי לרואי חשבון (AICPA)?
האם תואם לחוק הפרטיות הישראלי ול-GDPR (חוק הפרטיות האירופאי)?

הכותב הוא מנכ"ל EMEA בסינריון מערכות