יהלום אדום ניהול נכסים בע"מ ניהול מקצועי בשקיפות מלאה

דיירים רבים המחפשים חברת ניהול ואחזקה לבניין המגורים אינם מודעים לחשיבות הרבה שיש לתעודת הקבלן הרשום. "הם אינם מבינים את מידת ההגנה שהם זוכים בה, בזכות התעודות וההסמכות המקצועיות שיש לחברה", אומר מנכ"ל החברה

גלית בן חמו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הירקון 29 , תל אביב
הירקון 29 , תל אביבצילום: שחר קינן
גלית בן חמו
תוכן שיווקי

חברת ניהול הנכסים יהלום אדום מספקת שירותי ניהול, אחזקה, גבייה וניקיון לרבי קומות ולמגדלי יוקרה באזור השפלה והמרכז. יצחק זוסים, הבעלים והמנכ"ל של החברה, נכנס לתחום אחרי שנים רבות שבהן עסק בנדל"ן, והניסיון שצבר לימד אותו מה נכון ומתאים לדיירים וממה כדאי להתרחק. לימים הובילה המעורבות שלו להקמת העסק בבעלותו, שהלך והתרחב עם השנים, כשההדגשים מושתתים על ניסיונו - לתת מענה מהיר לכל צורך בצורה מקצועית ולשמור על קשר הדוק עם הדיירים בשקיפות מלאה.

"המערך שבניתי שונה מאוד ממה שמציע כיום השוק מבחינות רבות", מסביר זוסים. אחד הדברים המרכזיים שבהם מתבלטת החברה על פני חברות ניהול אחרות הוא הסמכתה מטעם משרד העבודה והרווחה (מספר 4958), כאשר החברה היא מבין הבודדות בשוק שמחזיקה ברישיון לאספקת שירותי ניקיון.

עובדי ניקיון ברישיון בלבד

"התחום של העסקת עובדי ניקיון עדיין פרוץ בארץ, ולצערי אנשי הוועד בבניינים אינם מודעים לבעיות שעלולות להתעורר בהמשך. הם אינם מבינים שברגע שמתרחשת איזושהי צרה, הם חשופים לתביעה בעצמם", מסביר זוסים.

החברה מעסיקה כיום כ־40 אנשי צוות, בהם מפקחי ניקיון אזוריים, אנשי אחזקה, מנהלי תפעול, עובדי ניקיון, שירות לקוחות וגבייה, ומנוהלת באמצעות שרשרת פיקוח מקצועית. "מנהלי הפיקוח האזוריים פועלים מלמעלה ודואגים שהפתרון הרלוונטי לבניין יתקבל תוך זמן קצר. הפונקציה האחרונה של שירות לקוחות נועדה לשמור על מעורבות שלנו במה שמתרחש בבניין, מעין אצבע על הדופק, לדעת שהכל מתנהל כשורה. הקשר עם ועד הבניין חשוב לנו מאוד".

יצחק זוסים, בעלים ומנכ"ל יהלום אדום צילום: שחר קינן

שיטות העבודה שפיתחה החברה לאורך השנים מבטיחות ביצוע אופטימלי של כל משימה לשביעות רצונם של לקוחותיה – החל ביבנה בדרום וכלה בתל אביב וקרית אונו בצפון - תוך עמידה בלוחות הזמנים ובעלויות שנקבעו בתחילת הדרך. בנוסף, החברה מחזיקה בציוד מתקדם לניקיון ולאחזקה שמאפשר לה לספק מענה איכותי ומהיר לאתגרים שוטפים.

מענה מיידי לכל צורך

כשמתעוררת בעיה אקוטית ובוערת חברת יהלום אדום מספקת שירותי "עזרה ראשונה" עד להגעת אנשי המקצוע הרלוונטיים - למשל, תקלה במעליות, הצפה, אזעקת אש או תקלה אחרת - כשהמענה אמנם אינו סופי, אך מעניק פתרון נקודתי לצורך הבוער. "המענה הזה הוא מהותי. לפעמים המענה המלא לשירות הספציפי דורש המתנה ארוכה, ומבחינת הדיירים זה בלתי אפשרי. אנחנו לא מחליפים אנשי מערכות מקצועיים, אבל מספקים סיוע מהיר ונקודתי", מסביר זוסים.

בנוסף, החברה מספקת שירותים שוטפים רבים עבור המערכות המותקנות בבניינים. "כיום נפוצות מאוד מערכות מורכבות בבניינים ובמגדלי היוקרה, כמו מערכת סולרית, מערכות אש, משאבות, גנרטור ועוד. אלה מערכות מתוחכמות שמשולבות יחד. העובדים של חברת יהלום אדום מגיעים מתחומי התמחות שונים, עוברים הכשרות, ומעבר למענה של עזרה ראשונה, מסייעים בתחזוקה של חלק מהמערכות, כמו שטיפת המערכת הסולרית, טיפול שוטף במשאבות, במאגרי המים ועוד. המטרה שלנו היא להעניק כמה שיותר שקט לוועד הבניין ולדיירים, ולטפל במקסימום נושאים בעבודה מול ספקי המערכות השונים".

השנים האחרונות יצרו מציאות של בנייה רוויה, ובכל עיר מתנשאים מגדלי מגורים, שהדרישות לתחזוקתם גבוהה במיוחד. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2020 חלה עלייה בבניית מגדלי מגורים של יותר מ־16 קומות בשיעור של 47%, וזאת ביחס לשנה שקדמה לה. "בניין שכולל כ־500 דיירים לא יכול להתנהל ללא חברת ניהול ואחזקה. הביקוש כיום לחברות ניהול ואחזקה הוא עצום, וחשוב שהדיירים ידעו לבחור בחברה שתנהל את הבניין כראוי, כאילו הבניין הוא שלה. זו הצורה שבה אנחנו פועלים. כל בניין עטוף בצוות ניהול שנמצא בקשר הדוק עם הדיירים ומנהל את הבניין בשקיפות מלאה. חברת יהלום אדום חובקת למעשה מספר חברות שהתאגדו תחת חברה אחת, כשמטרתה לספק את שירותי האחזקה, הניהול והניקיון על הצד הטוב ביותר".

לשאלת העלויות שכרוכות באחזקת חברת ניהול, מסביר זוסים שהתשלום "בטל בשישים" לעומת השכר שנובע ממנו. לדבריו, "אכן, השירות עולה כסף, אבל הוא ללא ספק חיוני. אנשים קונים דירות במיליוני שקלים, ובעיניי אסור שיתעכבו בגלל התחשבנות על דמי שירות חודשיים, שהמספרים שלהם קטנים. בסופו של דבר, חברת הניהול והאחזקה מספקת להם את איכות החיים היום־יומית שהם ביקשו לעצמם כשרכשו את הדירה. תמחור דמי הוועד הוא נגזרת של ההוצאות שצפויות במהלך השנה בבניין. הניסיון שצברנו מאפשר לנו לייצר לבניין תוכנית שנתית עם תמחור דמי ועד רלוונטיים, כדי שלא יהיו 'הפתעות'. אף אחד לא אוהב לגלות ביום אחד שאחזקה שנתית של מאגר המים או מערכת האש דורשת סכום כסף שלא נלקח בחשבון בתחילת הדרך, וזה עוד יתרון שיש לנו. אנחנו יודעים מה צריך כבר בתחילת הדרך, ומשקפים את זה בצורה מלאה לוועד הבניין. הניהול של החברה מתקיים מא' ועד ת', כאשר אנחנו פועלים מתוך שליחות של עשייה ותשוקה לתיקון ולפתירת בעיות בניהול ובאחזקת רבי הקומות ומגדלי היוקרה. החברה שלנו מבוססת על סטנדרט שירות גבוה".