איך להפסיק לנהל את חברת הניהול?

"בעלי הנכסים צריכים נוכחות של חברת ניהול אמינה שתוריד מהכתפיים שלהם את ההתנהלות הנדרשת, לראות שהדברים קורים ויש יוזמה בשטח - וזה בדיוק מה שמכוון אותנו בעשייה היום יומית", אומר רשבי משולם, בעלים ומנכ"ל חברת Up keep ניהול ואחזקות

גלית בן חמו
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מגדלים בניהולה של Up Keep, שכונת רמת אביב החדשה
מגדלים בניהולה של Up Keep, שכונת רמת אביב החדשהצילום: דני שכטמן
גלית בן חמו
תוכן שיווקי

"שיטת ניהול שמבוססת על נוכחות בשטח, הון האנושי הטוב ביותר, מערכות טכנולוגיות המאפשרות שקיפות בכל זמן נתון לכל המתרחש 'מאחורי הקלעים' בניהול הנכס – מרכיבים יחד את התוצאות המצוינות של החברה. ראייה לכך הם בעלי הנכסים, לקוחות החברה, שנשארים איתה מיום הקמתה". כך מסבירה זהבית לוי, מנהלת פיתוח עסקי של חברת UP Keep ניהול ואחזקות, את סוד הצלחתה של החברה. זהבית מוסיפה שהיעדר הרגולציה בתחום ידועה ללקוחות והם מחפשים חברת ניהול עם מוניטין בתחום.

החברה החלה את דרכה בתל אביב בשנת 2014, ומשם צמחה. רשבי משולם, בעלים ומנכ"ל החברה, מסביר שהשורשים התל אביביים סייעו לו לרכוש בצורה מעמיקה כלים וידע ניהולי נרחבים. "תל אביב היא העיר המרכזית בארץ, וככזאת קיים צורך עצום בניהול נכסים,"מסביר רשבי משולם, בעלים ומנכ"ל Up keep ניהול ואחזקות. "דירות רבות מושכרות, עירוב שימושים (שילוב של מגורים, משרדים ומסחר) וריבוי של בנייה לגובה- מגדלי מגורים, תמהיל שיוצר את הצורך לשכור את שירותיה של חברה לניהול נכסים, אשר מחזיקה במומחיות ובידע הנדרשים לצורך ניהול ותפעול של מכלול השירותים השונים, לטפל במערכות מורכבות, תחזוקת שבר, תחזוקה מונעת, לחסוך בעלויות ,לתת מענה לדיירים, לנהל ישיבות ועד ולדעת לגשר שצריך למען יחסי שכנות טובים".

במגדלי המגורים קיימים Facility שמצריכים ניהול תפעולי כגון: בריכות שחייה, חדרי כושר, מועדון דיירים ושירות של ניהול דירות להשקעה שאנחנו רואים המון בת"א. דבר נוסף הם מתקני החנייה הרובוטיים שמתרבים בת"א ומצריכים ניהול ותפעול מקצועי, כיום מנהלת החברה בניין עם חניון רובוטי מעל 50 חניות בין הגדולים בעיר. Up Keep ניהול ואחזקות ,היא מטרייה של פתרונות ושירותים מותאמים ומקיפים בתחום ניהול השירותים בענף הנדל"ן, תפעול, ייעוץ ניהול ואחזקה, למגדלי יוקרה, מבני מגורים, דיור למשקיעים, ונדל"ן מסחרי. החברה היא בעלת רישיון קבלן מטעם משרד העבודה, ביטוח אחריות מקצועית, ודואגת לבטח את עובדיה ואת הנכסים בכל הביטוחים הנחוצים.

מורידים את העול מבעלי הנכסים

הצורך לדעת שניהול הבניין אכן מתבצע כפי שהתחייבה חברת ניהול הנכסים בתחילת הדרך הוא מהותי, שהרי בסופו של דבר חשוב לבעלי הנכסים לשחרר את עצמם מהעיסוק השוטף בניהול הבניין. אך עם זאת, אף אחד לא רוצה להתעורר בוקר אחד ולגלות שהתנהלות חברת הניהול הייתה לקויה או בלתי מקצועית. על מנת לתת מענה לצורך הזה, עובדת חברת Up keep עם מערכת ניהול טכנולוגית, שנבנתה בהתאמה אישית לצורכי החברה ומאפשרת תקשורת נוחה, מהירה ויעילה בין החברה והלקוחות.

זהבית לוי, מנהלת פיתוח עסקי, Up keep צילום: אופיר גורוביץ

"החדשנות והטכנולוגיה הן שגרת החיים של כולנו", מסבירה זהבית לוי, "ובניהול נכסים הן באות לידי ביטוי בנגישות למידע בעיקר בתחום הפיננסי. הלקוחות שלנו תמיד רואים שמתבצעות פעולות יזומות וקבועות לחיסכון בעלויות וכל ההתנהלות הכספית בנכס נגישה להם בכל רגע. זה נותן להם שקט ובונה מערכת יחסים שמבססת אמון בין החברה לבין בעלי הנכסים. ועם כל הכבוד לטכנולוגיה אנחנו גם נוכחים המון בשטח באופן ייזום העובדים וההנהלה, רואים אותנו וזה חשוב. העובדה שהחברה מתאפיינת באחוז כמעט אפסי של נטישה, מצביעה על האמון הרב שיש ללקוחות בנו. הפידבק הבולט שמגיע מהלקוחות מדגיש את השירות המסור של החברה ללקוחותיה ולאורך זמן, כאשר הכול נעשה בנועם וניתן מענה מהיר".

ניהול בגובה העיניים

Up keep בנויה על מערך מחושב של שכבת הנהלה, מנהלים וצוותים בשטח לכל חטיבה בחברה - תחת פיקוחו האישי של משולם. "אני נוכח בשטח ומעורב בהכל, שיטות העבודה שבנינו מיושמות בשטח, וזה מה שמביא אותנו לתוצאות יעילות ומהירות. חשוב לי לשמור על המוניטין שרכשנו בדגש על הקשבה ללקוחותינו כי טובת הלקוח היא החשובה ביותר, ולכן הצרכים, הדרישות והחלומות מתורגמים ביום־יום לעשייה".

יוזמות להשבחת הנכס

מעבר לתפעול היומי והתחזוקה השוטפת לפי תוכניות עבודה מוגדרות ומבוקרות, יוזמת החברה פעולות שנועדו להשביח את המבנה ולשדרג אותו. "היוזמות שהחברה מציעה לכל מבנה, באופן מותאם, משרתות באופן עקיף גם את אלמנט השבחת הנכסים, ומשפיעה על ערך הנכס לטווח הארוך בהשכרה ובמכירה", מסביר משולם. "תמיד אפשר להישאר במשבצת של הגדרת התפקיד ורק לתחזק את הנדרש, אבל לנו חשוב לתת ערך מוסף מותאם. לעתים מדובר בשדרוג קוסמטי ולעתים בניהול פרויקטים של שיקום ושיפוץ מבנים והקמת מערכות. פה הערך המוסף שלנו גבוה מאוד בזכות הניסיון שצברנו לאורך השנים. בנוסף, בזכות הקשרים העסקיים שיש לחברה בענף הבנייה, יש לנו יתרון של מקצועיות וחיסכון עצום בעלויות לבעלי הנכסים".

הניסיון שעושה את ההבדל

משולם נכנס לתחום לאחר שרכש בזמנו דירה במתחם מגורים של 150 דירות. "אף אחד לא רצה להיות בוועד, והחליטו לערוך הגרלה. נבחרתי לתפקיד ומאותו יום למדתי את כל הצרכים של הבניין וכל המערכות שקיימות. משם נוצרה גם ההבנה של צורכי הניהול מנקודת המבט של בעלי הנכסים. זו נקודת מבט שמשרתת אותי עד היום, ועל בסיסה גדלה והתפתחה החברה. בכל יום אנחנו עומדים בפני אתגרים וקבלת החלטות. מהכל אנחנו לומדים, גם מכשלים וגם מההצלחות. לאורך כל הדרך אנחנו מקפידים על התמדה בעשייה, למידה, שיפור ביצועים והטמעה של כלי ניהול ושיטות עבודה מותאמות לענף שהוא דינמי, וזאת על מנת להמשיך להיות הטובים ביותר ולספק תוצאות מצוינות ללקוחותינו".

מעבר לאתר>>
לעמוד הפייסבוק>>
03-6399999