הגנת סייבר ומועדוני לקוחות: לאן מתפתח תחום ניהול המגדלים?

בחברת High Tower, המתמחה בניהול מגדלי יוקרה, מסמנים את התחומים הבאים בתחום - החל באפליקציות ייעודיות לשמירה על קשר עם הדיירים, דרך הגנת סייבר על מערכות הבניין והטמעת תחנות טעינה לרכבים חשמליים וכלה בשירותים ממוקדי לקוח

עינב בן יהודה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו הרקיע של תל אביב
הגנת סייבר ומועדוני לקוחות: לאן מתפתח תחום ניהול המגדלים?צילום: רפי קייקוב
עינב בן יהודה
תוכן שיווקי

קו הרקיע של ישראל משתנה במהירות, ולא רק באזור המרכז. עוד ועוד מגדלי מגורים ומגדלי עסקים ממלאים את המדינה, מצפון לדרום, ומייצרים שינוי לא רק בנראות הערים, אלא גם באופן הניהול של מגדלים אלו. מיקי בראל, בעברו תת-אלוף וקצין משטרה צבאית ראשי וכיום היו"ר והבעלים של חברת High Tower, המתמחה בניהול מגדלי יוקרה, מציין כי הבנייה לגובה הביאה לשינוי בתרבות הדיור. "היום ישנה מודעות גבוהה יותר לשימור איכות החיים של הדיירים ולשמירה על ביטחונם. לשם כך קיים הצורך בניהול מקצועי היכול לספק את כל סל השירותים הנדרש".

סל שירותים זה, בעיקר כשמדובר בבנייני יוקרה, מחייב ניהול, תפעול ותחזוקה של מערכות ביטחון, בריכות שחייה, חדרי כושר ושירותים נלווים נוספים. בנוסף, אחזקת המערכות השונות של מגדלי היוקרה מחייבת התמחות, מכיוון שמדובר במערכות מתקדמות ומורכבות. "תפקידה של חברת ניהול איכותית לתת מענה לצורכי הדיירים בכמה תחומים עיקריים", אומר בראל, "הנושא הפיננסי, שכולל בנייה, ניהול ובקרה של תקציב הבניין, ניהול הגבייה, התקשרות עם ספקים, ניהול תזרים המזומנים ועוד; אחזקת המערכות המורכבות של הבניין, בדגש על תחזוקה מונעת; אחריות על כל נושא הביטחון והבטיחות של הבניין לרבות היערכות למצבי חירום; אחריות כוללת על תחום הניקיון ושירות לקוחות".

כשהוא מדבר על שירות לקוחות, בראל מדגיש כי בניהול מגדלי יוקרה, לתחום זה חשיבות רבה. האחריות של חברת הניהול אינה מתמצה רק בניהול השוטף של המבנה, אלא גם בהענקת שירותי רווחה נוספים לדיירים, כגון שירותי קונסרייג', שיכולים להתבטא בהזמנת שירותי הסעות לצרכים מגוונים, הזמנה של כרטיסים להופעות, מקומות למסעדות, שירותי שטיפת הרכב, הזמנת שירותי טיפול בכלבים (דוג-ווקר) ועוד.

ניהול כמו שלא הכרתם

High Tower נוסדה ב-2009, מעסיקה יותר מ-120 עובדים ומנהלת מתחמי יוקרה ומגדלי יוקרה רבים, בהם מתחם BLUE בחוף הצוק, מגדלי מגורים במתחם גינדי TLV, מגדל רוטשילד 22 בתל אביב הכולל בית מלון ומשרדי יוקרה, מגדל ספיר באזור הבורסה, מגדל משה אביב בו משרדים ומגורים, ומגדלים נוספים באזור המרכז. בראל, שנמצא בעולם הנדל"ן מאז 2006, מיד עם שחרורו מצה"ל, מוביל את חברת High Tower בגישה שצופה את פני העתיד בכמה תחומים מרכזיים:

מיקי בראל, יו"ר ובעלים של High Tower צילום: שלומי בסו

הגנה מפני מתקפות סייבר: מגדלים הם עתירי טכנולוגיה ועתירים במערכות ממוחשבות וחכמות המקושרות זו לזו. "אחת מהסכנות העיקריות שמתפתחות כיום במגדלים היא מתקפות סייבר", אומר בראל, "גורמים עוינים יכולים להשבית מגדל דרך פגיעה בכל מערכות המחשוב – להשבית מערכות חשמל, מעליות, מערכות כיבוי אש ועוד. הנזק הישיר והנזק ההיקפי בהשבתת מגדל הוא אדיר וכולל אובדן ימי עבודה, תביעות היקפיות ופגיעה במוניטין. חלק ממתקפות אלו מלוות בדרישה לתשלום כופר. לאחרונה ראינו מתקפות מסוג זה על חברות ביטוח ובתי חולים".

לדבריו, המודעות לנושא בקרב היזמים ומתכנני המגדלים עדיין אינה מספקת. "אנו פועלים לקדם את הנושא בקרבם. בחלק מהמגדלים שאנו מנהלים כבר התאמנו חליפות הגנה בתחום הסייבר, כדי לצמצם נזקים אפשריים". בתחום זה, הוא מדגיש, הפעילות של החברה באה לידי ביטוי בביצוע סקר סיכונים, בניית תוכנית לאבטחת מערכות המחשוב, תוך מעקב ופיקוח מתמשך אחר מערכות אלו לאחר שהוטמעו.

מענה לבעלי רכבים חשמליים: המודעות הירוקה ההולכת וגוברת מובילה לנוכחות רבה יותר של רכבים חשמליים בכבישי ישראל. "בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ויותר משתמשים ברכבים חשמליים בקרב הדיירים במגדלי המגורים והמשרדים, והתחזיות מלמדות שנוכחות רכבים אלו תלך ותגבר. לכן אנחנו פועלים על מנת לספק להם מענה", מציין בראל. כך לדבריו אחד האתגרים של חברות הניהול בעתיד הקרוב הוא לאפשר הקמת תחנות טעינה בחניוני המגדלים, תהליך המחייב התאמת תשתיות החסרות בתחום החשמל.

עוברים לדיגיטל: הקשר עם הדיירים, כך מעריך בראל, יהפוך ליותר ויותר דיגיטלי. כבר כעת במרבית מהבניינים שמנהלת החברה קיימת אפליקציה ייעודית לטובת הדיירים, המאפשרת את הקשר השוטף עם חברת הניהול, דיווח על תקלות, ביצוע תשלומים שונים והזמנת שירותים ייעודיים.

מייצרים כוח קנייה: חברות ניהול המתפעלות מגדלים צריכות לתעל את הכוח הזה לטובת הדיירים שלהן, משוכנע בראל. "התחלנו להפעיל מועדון צרכנים בחלק מהמתחמים שאנחנו מנהלים", הוא מסביר, "מועדון חברים הבנוי מהיקף הדיירים שלנו ומהווה כוח קנייה המעניק להם הטבות צרכניות שונות ברכישת מוצרים ושירותים".

שירות ממוקד לקוח: התחרות הגוברת בתחום ניהול המגדלים מחייבת את חברות הניהול לספק מענה ממוקד. High Tower מייצרת שירותים ייעודיים לדיירים בבניינים שונים. כך, למשל, במגדל מגורים שבו מרבית האוכלוסייה צעירה יחסית התקינה החברה חדר כביסה, וחדר נוסף להשאלת כלי עבודה שונים (מקדחה, שואב אבק, סולם, וכו'). בנוסף, שילבה החברה מכונות אוטומטיות לממכר מוצרים חיוניים בסיסיים (מוצרי חלב) הממוקמות בבניינים וחוסכות יציאה לסופרמרקט הקרוב.

"החזון שלנו הוא להוביל את שוק ניהול הנכסים והנדל"ן בשקיפות, בהקפדה על האיכות ובמקצועיות", אומר בראל, "אנחנו מקפידים לעבוד בהתאם לתוכניות עבודה מוסדרות ומקפידים על שקיפות מלאה כלפי הדיירים שלנו. ההתמקדות שלנו בניהול איכותי של כלל הנכסים, כאשר הלקוח במרכז העשייה, מחייבת הסתכלות כוללת וחשיבה יצירתית וחדשנית", הוא מסכם.

מעבר לאתר>>