סיגמא סיטי: מענה המימון המלא ליזמי נדל"ן

מחנק האשראי במערכת הבנקאית מביא יזמי נדל"ן רבים להרחיב את מגוון מקורות המימון שלהם. חברת סיגמא סיטי, מקבוצת ANDBANK הבינלאומית, מעניקה עבורם סל פתרונות מימון יצירתי וייחודי המוביל לחיסכון בזמן ובהון עצמי

הדס בארי בשיתוף סיגמא סיטי
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט ליפסקי 9 תל אביב. הדמיה
פרויקט ליפסקי 9 תל אביב. הדמיהצילום: באוהיטה יזמות וניהול פרויקטים בע"מ
הדס בארי בשיתוף סיגמא סיטי
תוכן שיווקי

הגבלת היקף האשראי למימון פרויקטים נדל"ניים מובילה יזמים רבים לחיפוש אחר פתרונות מימון חוץ בנקאים. מענה ליזמים המתקשים לקבל הלוואות למימון פרויקטים, או הלוואות למימון חלק ממרכיב ההון העצמי, מעניקה חברת סיגמא סיטי, הפעילה בתחום משנת 2015, עם פתרונות מימון מגוונים ומהירים.

"אנו מציעים פתרונות וליווי לכלל סוגי היזמים והפרויקטים", אומרים מנהלי החברה אורי דיין ונתן טוביאנה. "מחנק האשראי מוביל לכך שהבנקים מעדיפים לבחור רק במגה פרויקטים, אבל למעלה מ-50% משוק יזמות הנדל"ן מורכב מפרויקטים קטנים ובינוניים, שלהם אין פתרון מהבנקים ואנחנו כאן בשבילם".

העושים במלאכה
דיין וטוביאנה מגיעים שניהם מעולמות הפיננסיים. כל אחד מהם מילא בעבר שורת תפקידי מפתח בחברות שונות. רו"ח אורי דיין (39) מנכ"ל שותף, שימש בעבר כסמנכ"ל כספים בחברת הראל. "כשיצאתי לשוק החופשי ניהלתי תיקי השקעות של משקיעים פרטיים בעיקר בתחום האלטרנטיבי, ואז החלטתי שאני רוצה יותר לעשות את הניהול האקטיבי".

רו"ח אורי דיין, מנכ"לצילום: סיגמא

נתן טוביאנה (32), סמנכ"ל פיתוח עסקי, שמאי מקרקעין בהשכלתו, בעל ניסיון עשיר מעולמות המימון במערכת הבנקאית וכן כיהן כמנהל עסקאות אשראי בחברת כלל ביטוח ופיננסים. לצד השניים מורכב צוות החברה מאנשי מקצוע בכירים מתחום המערכת הבנקאית, שוק ההון, שמאות מקרקעין והנדל”ן.

נתן טוביאנה, סמנכ"ל פיתוח עסקיצילום: סיגמא

סיוע רחב לכל אורך הדרך
"אנחנו יודעים למצוא את הפיתרון היצירתי ליזם שיגרום לפרויקט לצאת לפועל ולהסתיים בהצלחה. נתקלנו במקרים רבים של יזמים שאינם מצליחים לקבל מימון מהבנקים או ששיעורי המימון אינם מספיקים. לדוגמה, יזם עם פרויקט שעלויותיו מסתכמות ב-12 מיליון שקלים, לא יצליח לעבור את שערי הבנק, כי הפרויקט קטן מדי עבורו, ואז הוא מגיע אלינו. העסקאות בסיגמא סיטי מתבצעות בדרך מהירה יותר מגופים מוסדיים ובאופן שנותן מענה להזדמנויות עסקיות ולצורך מיידי באשראי".

אילו פתרונות אתם מציעים ליזמי נדל"ן?
"המענה שמקבלים יזמים בסיגמא סיטי רחב וכולל סיוע המספק להם מעטפת של מימון חכם, הלוואות בתנאים נוחים, מענה לצורך בהשלמות הון, ערבויות חוק המכר וערבויות ביצוע, ליווי מלא וכל הדרוש לקבלת המעטפת המימונית המלאה בכל שלבי הדרך".

מצפה 7 רמת גן. הדמיהצילום: איתנים. י.ר בנייה וחיזוק מבנים בע"מ

מדוע יזם לא יכול בעצם לקבל את המענה הפיננסי מהבנק?
"בבנקים ובשאר המוסדות הגדולים, הקריטריונים לקבלת הלוואה הינם מסורתיים ומאוד קשוחים. נדרשת הזרמת הון עצמי של כ-25% מעלויות הפרויקט, סכום שיכול להגיע לכעשרות מיליוני שקלים, שהיזמים מתקשים להשיג. אנחנו מלווים ליזם חלק נכבד מסכום ההון העצמי הנדרש שיכול לנוע בין 50% עד 80%, מה שמאפשר לו להתקדם ולהתחיל את הפרויקט.

פרויקט אסירי ציון רעננהצילום: סיגמא

"אנחנו בעצם מלווים ליזם חלק ניכר ממרכיב ההון העצמי הנדרש ובכך נשמרת לו האופציה לקחת את כל הרווחיות של הפרויקט לעצמו, בלי להכניס שותפים אחרים שיכולים לנגוס אחוזים מהרווחים. בנוסף, במקום שהיזם ישקיע את כל כספו בפרויקט אחד, הוא יכול לפצל אותו למספר פרויקטים ולקדם כמה במקביל וכך לפזר סיכונים. זה למעשה ממנף לו את כל ההון העצמי ומאפשר לו להגדיל את הרווח הצפוי ואת ההון העתידי שלו, כי בסופו של דבר, המנוע העיקרי של יזם הוא הונו".

מה מייחד אתכם לעומת חברות מימון חוץ בנקאי אחרות?
"המוצר העיקרי שלנו הוא השלמות הון בשיעורי מימון יחסית גבוהים. אם כל השוק מממן בסביבות 40-50% אנחנו יודעים לממן כ-70-80% וגם נותנים מימון עודפים כנגד רווחים עתידים בפרויקט.

המאירי 19 ירושליםצילום: אורלנדו נדל"ן המאירי 19 ירושלים בע"מ

"בנוסף, אנחנו עושים ליווי מלא לפרויקטים יחסית קטנים, אותם המערכת הבנקאית לא מעוניינת לממן, וזאת לצורך מתן מענה כולל ליזמים. כמו כן, אנחנו יודעים לתפור ליזם את כלל צורכי המימון שלו לפרויקט וזאת בעזרת הקשרים שיש לנו במערכת הבנקאית והמוסדית. לאחרונה חתמנו הסכם הלוואה עם לקוח. יזם שביצע מספר פרויקטים וכעת מתחיל פרויקט חיזוק ותוספת מסוג תמ"א 38/1 בראשון לציון. תוך חודש ימים תפרנו ללקוח מלווה לחוב בכיר עם כלל סוגי הערבויות וכן הענקנו לו מימון להשלמת ההון העצמי הנדרש. פתרון מקצה לקצה במקום אחד ובצורה מהירה ויעילה".

www.sigmacity.co.il | 077-8036934

בשיתוף סיגמא סיטי