"שיקולים סביבתיים - חלק בלתי נפרד מתכנון תשתיות תחבורה לאומיות"

הפקקים הפכו למכת מדינה ובחברת נתיבי ישראל פועלים לייצר פתרונות תחבורתיים שיפחיתו אותם תוך שילוב עקרונות סביבתיים. בניגוד למה שחשבו בעבר, אומרים בחברה, מדובר בעקרונות משולבים ולא מנוגדים. קבלו הצצה לפרויקטים המיישמים את החזון למציאות בשטח

עומר שכטר
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מחלף גדרה - הדמיה | צילום: ארכיון נתיבי ישראל
מחלף גדרה - הדמיה | צילום: ארכיון נתיבי ישראל
עומר שכטר
תוכן שיווקי

מצוקת הפקקים מוכרת לכל תושבת ותושב במדינת ישראל והנה, כחלק משורת פתרונות להפחתה משמעותית בעומסים אותם מוביל משרד התחבורה ובהם הוא משקיע מאות מיליארדי שקלים, התקיימה נסיעת מבחן של פרויקט התחבורה הציבורית הראשון מסוגו בישראל "רכבלית חיפה", שיהווה כלי נוסף לשיפור איכות חייהם של תושבי אזור חיפה. המיזם הייחודי, המוקם על-ידי חברת נתיבי ישראל, צפוי להיפתח לציבור הרחב ב-10.10.21, עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית הקרובה. הרכבלית צפויה להשפיע על חיי מאות אלפי תושבי האזור והבאים בשעריו, בדגש על הסטודנטים ואנשי הסגל בשתי האוניברסיטאות הגדולות, שעבורם יוכל להפוך לכלי התחבורה המרכזי, במקום האוטובוסים או הרכבים הפרטיים שעומדים בפקקים וסובלים ממצוקת חניה.

עדי גמליאל צילום: יוסי זמיר
רויטל לוי, מנהלת אגף מו"פ הנדסי בחטיבת האסטרטגיה והחדשנות צילום: בן גוטמן

משרד התחבורה, באמצעות חברת "נתיבי ישראל", משלים בימים אלה את הפרויקט בו הושקעו למעלה מ-330 מיליון שקלים. פרויקט פורץ דרך זה יחבר בין המרכז התחבורתי "לב המפרץ", מתחנות הרכבת הכבדה (מסילת העמק ומסילת החוף), המטרוניות ואוטובוסים, ועד לתחנה הממוקמת באוניברסיטת חיפה שבמעלה הר-הכרמל, כשביניהן תחנה נוספת בטכניון. "מדובר בכלי תחבורה מהבטוחים והמתקדמים ביותר אשר נבנה על-ידי קונצרן הרכבלים הגדול והמנוסה בעולם", אומר מוטי לוין, מהנדס בכיר בחברת "נתיבי ישראל". "בליינים ואף תיירים, כולם ייהנו מאמצעי תחבורה ציבורית ראשון מסוגו זה בישראל. עבורי זו סגירת מעגל לעמוד בתחנת הטכניון, המקום אליו הגעתי כסטודנט צעיר להנדסה אזרחית לפני 25 שנה, ולהתבונן ברכבלית. מדובר בפרויקט מורכב משום שקיבלנו לידינו מיזם תוך כדי תקופת הביצוע עם אתגרים אדירים, אך בזכות צוות מדהים אני יכול לומר שהתגברנו על מרביתם וכולי אמונה שבקרוב הציבור הרחב יוכל ליהנות מהשירות המדהים".

שיתופי פעולה מביאים תוצאות טובות יותר

פרויקט הרכבלית הוא רק אחד מתוך שורה ארוכה של פרויקטי תשתית שאותם מקדמת חברת "נתיבי ישראל". בד בבד עם הקמת תשתיות וסלילת כבישים, החברה מקיימת דיאלוג מתמיד וחותרת לשיתופי פעולה עם הרשויות האמונות על מרחבי הטבע בישראל, כל זאת מתוך אחריות לאומית לגבש עמדות מושכלות בנוגע להשפעות הפיתוח ההנדסי המתוכנן על ניצול משאבי הטבע. לשם כך, חתמה החברה על אמנה משותפת עם רשות הטבע והגנים ומקדמת אמנה דומה עם קרן קיימת לישראל (קק"ל), אשר מטרתן להעמיק ולהדק את שיתוף הפעולה עם גופים אלה ולהעניק תמיכה לחדשנות טכנולוגית, תוך הבנת החשיבות העליונה של שמירת חיי אדם, הבטיחות בדרכים והשמירה על הטבע והנוף במדינה.

שיתוף הפעולה עם קק"ל מביא לכך כי במרבית הפרויקטים נוטעת חברת "נתיבי ישראל" עצים ובכך תורמת תרומה משמעותית להעשרת הנוף ולהפרחת הארץ ומטביעה את חותמה הנופי. כמו כן, היא מבצעת נטיעות חלופיות בפרויקטים ו/או נטיעות בתיאום מול הרשויות, כמו קק"ל, פקיד היערות ומועצת הדבש, בשטחים מחוץ לפרויקטים ונטיעות של צמחים צופניים כתחליף למרעה באזורים בהם נפגעים שטחי מרעה של דבורים בפרויקטים בהקמה.

מימין לשמאל- ניסים פרץ-מנכ''ל חברת נתיבי ישראל. עדי גמליאל-סמנכ''ל אחריות תאגידית בחברת נתיבי ישראל. ג'רלי אנדרסון-מנכ''לית הארגון העולמי GREEN ROAD | צילום: יוסי זמיר

שיקום נופי ושמירת המגוון ביולוגי

במסגרת הפרויקטים שבאחריות חברת "נתיבי ישראל" מתבצעים תסקירים והערכת נזקים ותועלות על הסביבה והמגוון הביולוגי, מתקיימות התייעצויות עם אקולוגים לגבי הדרך הטובה ביותר לשימור המגוון הביולוגי, באמצעות שמירת קישוריות ומניעת קיטוע של מסדרונות אקולוגיים (על-ידי הקמת מעברים לבעלי חיים), תוך שימור שכבת הקרקע העליונה ומניעת סחף, שימור בתי גידול וערכי טבע מוגנים. רק לאחרונה סיימה החברה שני מחקרים משמעותיים, בשיתוף החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה העוסקים בצמחים פולשים בתשתיות דרכים ובנושא של זיהום אור. זיהום אור הוא עודף אור בשמי הלילה. לרוב מתייחס המושג לאור מלאכותי הנוצר בידי בני אדם, שהוא תוצר לוואי של התרבות התעשייתית. זיהום אור אקולוגי משפיע על בתי גידול של בעלי חיים ומביא עימו נזק של ממש לחיי הטבע, מאחר שפעילות רבה מאוד של בעלי חיים מתרחשת דווקא בשעות הלילה.

חברת "נתיבי ישראל" מבינה את חשיבות נושא זיהום אור הנגרם על-ידי תאורה מלאכותית בשעות החשיכה, תוך הפרעה לטבע, ולצורך טיפול בכך השקיעה החברה, בשיתוף עם רשות הטבע והגנים, במחקר העוסק בשימוש בטכנולוגית מבוססתLED להארת הכבישים ותכנון אקולוגי של תאורת דרכים. התוצאה - לראשונה קיימת בישראל מפה מבוססת GIS עבור המתכננים של כל הכבישים במדינת ישראל על-פי הרגישות האקולוגית שלהם. מחקר זה משמש כבסיס למכרז החלפת התאורה בכבישי ישראל לתאורה חכמה ואקולוגית, אשר גם תחסוך את צריכת החשמל בעשרות אחוזים.

כלכלה מעגלית בתשתיות תחבורה

חברת "נתיבי ישראל" פועלת לקידום נושאי הקיימות בד בבד עם חתירתה לשיפור איכות הכבישים ובהתאם לכך מעוניינת לקדם מעבר לשימוש נרחב בתערובות אספלטיות המכילות מוסף גומי, שמקורו בפסולת צמיגים מישראל - תערובות המכונות "תערובות גומי אספלט". זהו תוצר של שיתוף הפעולה שהחל בשנת 2016 בין מנהל אחריות תאגידית למדען הראשי וחטיבת אחזקה בחברה, שקיבל תנופה על-ידי מנהלת אגף מו"פ בחטיבת החדשנות.

בימים אלו ולראשונה בישראל מתקיים פיילוט של שילוב גומי גרוס של צמיגים בסלילת כבישים, אשר אמור לשפר את הביצועים ההנדסיים והעמידות של הכביש לתקופת זמן ארוכה יותר ובכך גם לצמצם את פליטות גזי החממה בריבוד מחודש של הכביש, ולא פחות חשוב מכך - לפתור את בעיית הפסולת לצמיגים של רכבים במדינת ישראל. כל זאת בעלויות כלכליות של הפעלת קבלני ריבוד. קטעי הניסוי בוצעו בכביש מס' 2 ובכביש מס' 8721 במהלך החודשים אוגוסט-ספטמבר 2020. עם סיום הפיילוט ובהתאם לתוצאות ניתן יהיה ליישם שימוש רחב יותר ובכך לקדם כלכלה מעגלית גם בקרב חברות תשתית נוספות בישראל ורשויות המקומיות. כמו כן, החברה פועלת כל העת, באמצעות מנהל האחריות התאגידית, עדי גמליאל, יחד עם המשרד להגנת הסביבה, התאחדות בוני הארץ, המועצה לבנייה ירוקה ומוסדות התכנון כדי לבחון דרכים לשימוש גדול ורחב יותר בחומרים ממוחזרים בפרויקטים שהיא מבצעת. במקביל מקדם מנהל האחריות התאגידית של החברה בשיתוף אביב רון, סגנית מנהל אגף הנדסה בחברה, ובשיתוף המשרד להגנת הסביבה ומשרד התחבורה, אימוץ תקן תשתיות ירוקות לכלל הפרויקטים בחברה כסטנדרט לאומי.

בשנת 2020 הושלמה ההסמכה של כביש 77 על-ידי ארגון Green roads international ובנוסף הפרויקט נבחר, מתוך 74 פרויקטים בעולם, וזכה בפרס horizon award לשנת 2020. הפרס, שהתקבל על-ידי עדי גמליאל נציג חברת "נתיבי ישראל", התקיים במעמד שר התחבורה האמריקאי, חברי קונגרס, נשיאת פדרציית הכבישים האמריקאית ומנכ"לית green roads.

מקצוע חדש נולד בתחום התשתיות

מרחבי הסמכות והאחריות של חברת נתיבי ישראל הינם רחבים. במסגרת פעילותו של מנהל אחריות תאגידית בחברה, בשיתוף אגף או"ש וחטיבת הנדסה ופיתוח, הוחלט כי בכל פרויקט של החברה מעל 100 מיליון שקלים ימונה מנהל איכות סביבה מטעם הקבלן, כך שנושא בתפקיד ייעודי זה בתחום הסביבה והנוף יוודא כי כל מה שמתוכנן מבחינת איכות הסביבה אכן בוצע על הצד הטוב ביותר, תוך מתן מענה מיידי לאתגרים בכלל שלבי הביצוע. בין יתר תפקידיו יהיה עליו לנהל, לפקח ולדווח בהתאם לדרישות, להכין תוכנית עבודה חודשית, לתדרך את העובדים, לקיים סיורי פיקוח שוטפים, לנהל יומן אירועים סביבתיים - כגון מפגעי רעש, אוויר ומים - לאסוף את כל הנתונים, לערוך בקרה שוטפת ולדווח דיווח רציף במועדים קבועים וידועים.

בפרויקטים שמתחת ל-100 מיליון שקלים, ההחלטה על מינוי מנהל איכות סביבה ייעשה על-פי האתגרים הסביבתיים של הפרויקט. במסגרת זו, פותח קורס ייעודי במכללת נתיבים, המכללה ללימוד מקצועות תשתיות תחבורה, על-ידי מנהל האחריות התאגידית של החברה, עדי גמליאל, המשמש כמנהל האקדמי של הקורס. לראשונה לוקחים בו חלק פעיל המשרד להגנת הסביבה, הוועדה לתשתיות לאומיות, משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון, חברת נת"ע ורכבת ישראל, במטרה לתת מענה טוב ככל שניתן עבור הסטודנטים אשר ייקחו בו חלק.

הקמת מתקנים פוטו-וולטאים בשטחי מחלפים

בישראל ובעולם כולו עולה המודעות לחשיבות המעבר לאנרגיה מתחדשת - אנרגיה שמקורה בניצול קרינת השמש, רוח, ביוגז/ביומסה, חום כדור הארץ ומשאבי טבע בלתי מתכלים נוספים.

בפרויקטים רחבי היקף שהחברה מקדמת ומבצעת נוצרים שטחים בהיקפים גדולים, אשר לא מבוצעת בהם סלילה בפועל, אך הם חלק מהפרויקט. שטחים אלה אינם מנוצלים לשום שימוש. מדובר בשטחים כלואים במחלפים, קירות תמך, קירות אקוסטיים, מדרונות ועוד, אשר בשימוש יעיל ניתן לאפשר בהם אנרגיה מתחדשת. לאור זאת, בשנת 2016 יזמה החברה, באמצעות מנהל אחריות תאגידית ומחלקת פיתוח עסקי, מהלך מול אגף התקציבים באוצר, רשות מקרקעי ישראל ומנהל התכנון לנצל שטחים אלה עבור מתקנים פוטו-וולטאיים. מנהל התכנון ראה ביוזמה זו מהלך חשוב ולאחרונה אף בוצע תיקון לתוכנית המתאר הארצית, אשר יאפשר להקים מתקנים פוטו-וולטאיים בשטחי המחלפים.

מנהל הפיתוח העסקי בחברת נתיבי ישראל, אלעד מסאסא, עמל לפרסם מכרז ראשון מסוגו להצבת מערכות פוטו-וולטאיות במספר מחלפים שבאחריות החברה, בשטחם של שלושה מחלפים: גדרה, יגור ובית קמה. מדובר במכרז BOT שכולל זיכיון להקמה ותפעול של המתקנים הפוטו-וולטאיים. לפי התחזיות של החברה שלושת המתקנים יפיקו יחד 20 מגה-וואט.

הפרויקט קודם כערך משותף של חברת "נתיבי ישראל", המשלב שיקולים כלכליים וחברתיים, בשיתוף פעולה חוצה חברה הכולל את חטיבת האחזקה, חטיבת כספים, אגף סטטוטוריקה ואגף ההנדסה בחטיבת הפיתוח ואגף אחריות תאגידית.

שילוב תקנים סביבתיים בשרשרת האספקה

מנהל האחריות התאגידית ופיתוח בר-קיימא של החברה מקדם במסגרת התוכנית הרב- שנתית בתחום מספר כיוונים לקידום שרשרת האספקה, על-ידי אימוץ תקנים ופעילות סביבתית טובה יותר במכרזי החברה, תוך שילוב יעדים של ESG במכרזים, יעדים הכוללים ראייה רחבה ומאתגרת כגון שימוש ברכבי צמ"ה היברידים, הצטרפות של כלל שרשרת האספקה של החברה למערך הדיווח של פליטות גזי החממה של המשרד להגנת הסביבה, הטמעה של כלכלה מעגלית בכלל שלבי הפרויקטים, הכוללים גם את ריהוט הדרך, מתן מענה למשבר האקלים בפרויקטי החברה, שילוב של שיקולי פליטות גזי חממה בשלבי הביצוע והאחזקה ותיעדוף תוואי תשתיות תחבורה לא רק על בסיס של לו"ז, איכות וכסף, מערכת לניהול היבטי הסביבה ברמה הארצית של כלל גופי התשתיות בארץ וניהול סיכונים סביבתי בראייה אסטרטגית.

לדאוג לאיכות החיים של הדורות הבאים

בחברת "נתיבי ישראל" מדגישים, כי פיתוחן של מערכות דרכים באה לענות על צרכי האדם ובד בבד לשמור על צרכי הסביבה שבה הוא חי ועל משאביה, לטובת הדורות הבאים. לפיכך, עקרונות של פיתוח בר-קיימא ושיקולי הסביבה חייבים להיות חלק בלתי נפרד מתכנונם של מערכות אורבניות ושל שטחים פתוחים. "חברת 'נתיבי ישראל' היא חברה לאומית הגדולה בישראל לתשתיות תחבורה ובפעילותה היא משפיעה על שטחים פתוחים רבים ועל אזורים רגישים, ולכן החברה מחויבת לבחון תמידית את השפעותיה על הכלכלה, על החברה ועל הסביבה", מסכם עדי גמליאל את תפיסת הקיימות של החברה.

"אנו לא מורישים את המדינה לילדים שלנו, אנו שואלים אותה מהם", הוא מוסיף. "ולכן, משבר האקלים כבר כאן ואנו לא צריכים לחשוב מחוץ לקופסה, אנו מחויבים לחשוב כאילו אין קופסה בכלל - למצוא את הפתרונות שבאמצעותם נדאג להמשכיות עסקית רציפה של החברה וביצוע איכותי של כלל הפרויקטים שבאחריותנו, ובמקביל - לדאוג גם לאיכות הסביבה ולאיכות החיים של הילדים שלנו ושל הדורות הבאים אחריהם".