כל כרטיס זוכה

שוק הגיפט קארד בישראל נחשב ייחודי ומשגשג יותר ממקביליו בעולם. מגאדג'טים עד סופ"ש בחו"ל: כך תתאימו את המתנה לחג לעובד המסור

אלי פייבלזון, בשיתוף קבוצת נופשונית
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם שוכב על סירה
כל כרטיס זוכה
אלי פייבלזון, בשיתוף קבוצת נופשונית
תוכן שיווקי

מתנה מושלמת היא זו שאדם ישמח לקבל, ולו משום שלא יקנה אותה לעצמו, בשל מחסור במשאבי כסף, זמן או סבלנות. ההבנה הזאת הובילה להקמת חברות, שזו בדיוק ההתמחות שלהן: להבין את האופי ואת הצרכים של מקבל המתנה, ולהציע לו את מה שלא ירשה לעצמו לקנות.

לקראת חג הפסח ביקרנו באחת מאותן חברות, קבוצת נופשונית, שלה 30 שנות ותק בתחום שוברי המתנה לעובדים, ונחשבת לקבוצה הגדולה בישראל בתחום מועדוני הצרכנות. "אנחנו מאמינים שכדי להיות מומחה למתנות צריך להיות קודם כול מומחה באנשים. להבין מה הם צריכים, מה הם רוצים, מה מרגש אותם", אומרת שגית עבדי, סמנכ"לית השיווק של נופשונית. "זה לא רק שאנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים, אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים – מתנות שמשמחות אנשים".

שוק שוברי המתנה הוא ייחודי למדי בישראל, בעיקר בשל הנוהג להעניק מתנות לעובדים בחגים. התפתחות הענף הזה הובילה לכך שכיום מגלגל השוק המדובר מיליארדי שקלים בשנה. מטבע הדברים, אופי המתנות משתנה בהתאם לטרנדים בשוק. אם בעבר העניקו חברות לעובדיהם שובר מתנה לקניית מוצר ביתי כלשהו, הרי שכיום חברות מחפשות מתנות מגוונות יותר, בעיקר מעולמות האלקטרוניקה והגאדג'טים, וכן אפשרויות לחוויות מיוחדות.

מתנות גדולות

כיום, כל חברה שמכבדת את עצמה ואת עובדיה מקצה תקציב מיוחד לפעילויות מגוונות שייעשו במשך השנה: סדנאות בישול וסיורים, מתנות ליולדות ותמריצים לעובדים מצטיינים. "הפלטפורמה שאנחנו מציעים מאפשרת למנהלי HR לנהל את כל התוכניות במערכת אחת. צוות המכירות שלנו מסייע בהבנת הצרכים והאופי של העובדים במחלקות שונות בחברה, ומאפשר להתאים להם את המתנה", אומרת עבדי.

"אנחנו מאמינים שכדי להיות מומחה למתנות צריך להיות קודם כול מומחה באנשים"

בנופשונית מציינים כי מגמת הענקת שוברי מתנה כספיים מתחזקת עוד יותר לאחרונה. את הגיפט קארד, סכום כספי המאפשר מימוש בהתאם להעדפת מקבל המתנה, מעניקות חברות רבות לעובדיהן בפסח ובראש השנה. "בחגים הסכומים הניתנים כמתנה גבוהים יותר. זה מבוסס על העדפת מקבלי המתנה לבחור במוצרים שישמשו למגוון שימושים", אומר טל קוסובסקי, סמנכ"ל המכירות.

יש גם חברות, לדברי עבדי, שבונות אתר ייעודי לעובדים, שבו יוכלו לבחור בין מתנות מעולמות תוכן שונים, בהם למשל גאדג'טים, מחנאות ומטבח. עבדי: "הרבה פעמים החברות מבקשות מאיתנו לשלב בין המתנות לגיפט קארד, שאותו יוכל העובד לנצל בזמנו הפנוי לטובת בילוי, למשל ארוחה במסעדה או סרט בקולנוע".

"מוצר הדגל שלנו זה ה'נופשונית קארד'", מציינת עבדי, "שכולל גם גרסה שמיועדת לקנייה ברשתות מזון, וכמובן אופנה, חוויות ובילויים. זו הטבה שווה במיוחד, היא כמו כסף מזומן. זו מתנה אחת שיש בה הרבה מתנות, לכן היא פופולרית אצל הלקוחות שלנו. היא כוללת המון אטרקציות, כמו צימרים, ספא וסיורים, חוץ מהעולם הקלאסי של אופנה ובית, ומאפשרת לעובד ליצור לעצמו עם חברים או משפחה יום של כיף. יתרון משמעותי נוסף נובע מהאפשרות לקנות עם נופשונית קארד כל מוצר באתר נופשונית, כך שהאפשרויות הן באמת בלתי מוגבלות".

הפתרונות הדיגיטליים מאפשרים כיום לשלוח גיפט קארד דיגיטלי במהירות באמצעות הודעת סמס הכוללת ברכה מטעם החברה, אבל נופשונית יודעת לתת מענה ראוי גם לארגונים שבהם יש צורך לתת כרטיס מתנה פיזי. "יש ארגונים שחלק מעובדיהם לא יכולים לקבל מתנה דיגיטלית, ויעדיפו לקבל כרטיס פיזי. תפקידנו לאפשר לחברה לפנק את כולם", אומר קוסובסקי.

המערכת הדיגיטלית של נופשונית מאפשרת ללקוחות לנהל תקציבים שונים ולנהל את הענקת המתנות באופן עצמאי ואוטומטי, וכן לבצע שליחות חוזרות במידת הצורך. זאת, לצד מערכת לעדכון מנהלים בנוגע למועדים שבהם נשלחות לעובדים מתנות אישיות, למשל בימי הולדת.

"בחגים הסכומים הניתנים כמתנה גבוהים יותר"

עבדי: "בתקופה האחרונה הרחבנו את קו מוצרי הגיפט קארד שלנו, כך שיוכלו לתת מענה לצורך של ארגונים לתת גיפט קארד מדויק יותר בהיצע שלו לאירוע מסוים, כמו מתנות לידה, גיוס, מתנות לפעילות משפחתית או לקראת חופשות".

באתר העסקי של החברה יכולים גם ארגונים קטנים לבצע רכישה של מתנה דיגיטלית לעובדים באופן עצמאי לגמרי – לבחור מתנה, להוסיף לוגו, תמונה וברכה אישית ולתזמן את השליחה למועד הרצוי להם.

מימוש משמח של זכות הבחירה

החיבה הגדולה לשוברי מתנה קשורה כנראה לגיוון ולבחירה החופשית שהם מאפשרים. עבדי: "בסופו של דבר צריך לזכור שאנשים אוהבים את הדברים הקלאסיים, אז כמובן, קודם כול הם פשוט קונים במגוון החנויות שהגיפט קארד מציע, ולזה מצטרפות מסעדות. אבל לצד זאת אנחנו רואים בשנתיים האחרונות מגמת התחזקות בתחום הבילוי והפנאי, יותר אטרקציות וביקושים לסיורים בשווקים וביקבים ולסדנאות בישול. אני מייחסת את זה גם לקורונה, שלדעתי נתנה בוסט לאנשים לעשות יותר פעילויות בחוץ וגם להתחזקות הכללית במגוון בתי העסק הישראלים שמציעים היום המון אפשרויות".

מדוע מעדיפים העובדים שובר מתנה על-פני כסף מזומן? עבדי טוענת כי "למזומן יש נטייה להיבלע במשכורת, ואין לעובד תחושה ממשית שחשבו עליו. להענקת מתנה, לעומת זאת, גם בצורת גיפט קארד, נלווה אלמנט של רגש, בין אם בזכות ההילה החגיגית, בין אם בזכות הברכה האישית שהחברה כותבת לעובד".

בניגוד למה שאפשר היה לחשוב, עידן המתנות הפיזיות לא עבר מן העולם, מדגישה עבדי. "שוברי המתנה והמתנות הפיזיות חיים בשלום אלה לצד אלה", היא אומרת. "המתנות שניתנות כשוברים אכן מייצגות את המעבר לעולם הדיגיטלי, אבל גם המתנות הפיזיות מבוקשות עדיין".

למעבר לאתר נופשונית >>

בשיתוף קבוצת נופשונית