תחום הביטוח צריך להיות היברידי – מעבר לדיגיטל בשילוב סוכנים אנושיים

הערך שמספק סוכן הביטוח למבוטחיו אינו ניתן לוויתור, ומעבר שירותי הביטוח לדיגיטל הוא הזדמנות מצוינת לחדש ולרענן את תפקיד הסוכנים ולייצר אינטגרציה בין השירותים הדיגיטליים ובין השירות האנושי והאישי

דניאל דותן
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל דותן
תוכן שיווקי

עולם הביטוח נמצא בעיצומה של מהפיכה דיגיטלית וכיום כבר ניתן לבצע תהליך מלא של רכישת פוליסת ביטוח אונליין ולבצע את מרבית פעולות הביטוח באופן מקוון.

ציפי וילצ'ינסקיצילום: איילת גולד

היתרונות ברכישת ביטוח באופן דיגיטלי דרך המחשב או המכשיר נייד מכל מקום וללא המתנה לנציג, ברורים ומובנים. ועל כן עולה השאלה מדוע יש בכל זאת צורך בסוכני ביטוח?

ציפי וילצ'ינסקי, בעלת סוכנות הביטוח 'וילצ'ינסקי ביטוח פנסיה ופיננסים', משיבה כי סוכני ביטוח נדרשים בעולם הביטוח הדיגיטלי לא פחות מאשר קודם ולמעשה, התפקיד שלהם עשוי לגדול, להתרחב ולהפוך לקריטי.

"מחקר שנערך ופורסם על ידי חברת J.D. Power בארה"ב בשנת 2016 הראה כי למרות ש- 74% מהצרכנים נכנסים לאתרים של חברות ביטוח כדי להשוות הצעות מחיר, רק 25% באמת רוכשים את פוליסת הביטוח שלהם באופן מקוון", אומרת ציפי וילצ'ינסקי, "הלקוחות עדיין מעדיפים את הקשר האישי עם סוכן הביטוח".

מהם הערכים הנוספים שמספק סוכן הביטוח שהם בלתי ניתנים לוויתור?
"ביטוח הוא מוצר מורכב הכולל מגוון אפשרויות וכיסויים שונים, השתתפות עצמית במקרים מסוימים ובאחוזים שונים והבדלים שלעתים ניכרים מבחינת הכיסויים והמחירים בין חברה לחברה. אדם שאינו מתמקצע בתחום, אינו בקיא בכל האפשרויות, מה גם שפוליסת ביטוח מורכבת מעשרות עמודים וכמובן ה'אותיות הקטנות' שקריטי להתייחס אליהן״.

"אף אתר אינטרנטי לא יכול להחליף את המומחיות של סוכן ביטוח מקצועי, שעוסק בתחום לאורך שנים, ומתעדכן באופן מתמיד בתקנות ובחוקים המשתנים, הכוללים, למשל, הטבות לביטוחים שונים״.

"התפקיד שלנו כסוכני ביטוח הוא לספק ללקוח ייעוץ מקצועי ואמין, תוך שימוש בידע מעמיק, נרחב ומעודכן, בכל תחום ביטוח ולבצע התאמה אישית של הפוליסה לצרכיו. אנו שוחים היטב באוקיינוס הביטוח, ועוזרים ללקוחות לקחת החלטות מושכלות״.

"חשיבות נוספת לליווי על ידי סוכן ביטוח, היא, שיש לסוכנים גישה וידע לגבי מוצרים זמינים בכל רגע נתון. לא תמיד חברת ביטוח אחת יכולה לספק את המענה המדויק שלקוח זקוק לו ואנו מוצאים ללקוחות פתרונות גם באמצעות רכישת ביטוחים מחברות שונות, לעיתים אפילו בתוך אותה פוליסה, תוך שילוב מקצועי וחכם של פתרונות״.

"בנוסף, אנו מעודכנים באופן תמידי בעדכוני החוק. אחת לשלושה חודשים למשל, אנו מקבלים עדכונים בתנאי הלוואות וזה חשוב כדי לייעץ ללקוח שרוצה הלוואה היכן הוא יקבל אותה בתנאים הטובים ביותר".

מה לגבי ליווי במקרים של תביעה?
"זה אחד התפקידים החשובים של סוכן הביטוח– לדעת לממש את החוזה מול חברת הביטוח במקרה הצורך ולנהל את התביעות בהצלחה. המשמעות הברורה היא להפוך את ההבטחה לכסף, פשוטו כמשמעו".

כיצד לדעתך ישולב תפקידו של סוכן הביטוח עם מעבר החברות לאונליין?
"אני חושבת שלקוחות יתחברו לאתרי חברות הביטוח באונליין בעיקר כדי להסתכל על מוצרים ולבצע השוואות מחירים ראשוניות, אבל לצורך רכישת הפוליסות במדויק ובהתאמה אישית, הם יפנו לסוכנים״.

"לדעתי תפקיד סוכן הביטוח יתרחב הרבה מעבר להמלצות על ביטוחים ורכישת הביטוח הנכון, לייעוץ הרבה יותר מעמיק ומקיף ומותאם אישית ללקוח. הייעוץ של סוכן הביטוח יתפתח ויכלול הסתכלות על כל אורח חייו של הלקוח, מצבו הפיננסי, הבריאותי, הזוגי והמשפחתי, ותכנון מעטפת ביטוחית בהתאמה מלאה ומדויקת מאוד לכל שלב בחייו״.

״הליווי יהיה מתמשך ויכלול עדכון המעטפת הביטוחית אחת לתקופה, וכמובן סיוע במקרים של תביעות ביטוח".

סוכנות הביטוח 'וילצ'ינסקי ביטוח פנסיה ופיננסים' עוסקת בביטוח פנסיוני, ניהול פיננסיים קופות גמל, קרנות השתלמויות, תכניות חיסכון, ליווי מעסיקים, שכירים עצמאיים, טיפול בפרט והגנות ביטוחיות. הסוכנות הוקמה בשנת 2014 על ידי סוכנת הביטוח ציפי וילצ'ינסקי, בעלת תואר בכלכלה ולוגיסטיקה מבר אילן, רישיון לביטוח פנסיוני, ובוגרת קורס לתכנון פרישה ממכללת BDO. וילצ'ינסקי עוסקת בתחום הביטוח מזה שני עשורים ושימשה גם בניהול מערך המכירות הפיננסי בבית השקעות גדול בעבר.

הסוכנות מתמחה במציאת פתרונות יצירתיים ומעולים בכל תחומי הביטוח ללקוחות השונים, תוך דגש על מקצועיות אמינות ושקיפות מלאה, והתאמה אישית של פוליסות הביטוח לצרכיו.

למידע ופרטים נוספים
מייל
טלפון:054-9001061