פרויקט סוללים |

קבוצת מבנה: לגור בפרברים, בלב העיר

סוללים, הנבנה באזור המתפתח ביותר של תל אביב כיום, מספק לדיירים ולשוכרי משרדים סביבה עוטפת הכוללת את כל הדרוש להם

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוף עירוני
קבוצת מבנה: לגור בפרברים בלב העירצילום: הדמיה, פרויקט סוללים
אסף לבנון
תוכן שיווקי

"הישראלים החליפו את החלום שלהם. לא עוד בית צמוד קרקע עם נוף ירוק ופסטורלי מסביבו. היום החלום הוא לחיות בלב העיר. אנשים רוצים קרבה למקום העבודה, לאזורי המסחר, למוסדות חינוך, תרבות ופנאי. בנייה בחשיבה של עירוב שימושים משתלבת בצורה טבעית ונכונה במגמה הזאת". את הדברים האלו אומרת יעל פרי, סמנכ"לית השיווק של קבוצת מבנה, קבוצת נדל"ן מהגדולות והמובילות בישראל, המתמחה בייזום, רכישה, הקמה וניהול מבנים המיועדים למטרות תעשייה, הייטק, מסחר, משרדים, לוגיסטיקה ומגורים.

בימים אלו החברה עובדת על פרויקט הדגל הנוכחי שלה: סוללים. זהו פרויקט גדול שישלב משרדים, מגורים, שטחי ציבור ושטחי מסחר באזור המתפתח ביותר בתל אביב - צומת השלום. בשנים האחרונות ישנה עליה חדה בביקושים באזור זה, בזכות הפוטנציאל הרב שבו: מדובר באזור שעדיין אינו צפוף כמו שאר אזורי תל אביב ומאפשר בנייה חדשה. הוא מרכזי מאוד: לצד נתיבי איילון, במרחק של הליכה קצרה מתחנת רכבת השלום, סמוך למרכז עזריאלי וקרוב ללב לבה של תל אביב. שכונת ביצרון השכנה הפכה לטרנדית מאוד ומאכלסת משפחות צעירות רבות, מה שמקרין על האטרקטיביות של כלל האזור בסמיכות לציר יגאל אלון הקרוב המתפקד כיום כאחד ממתחמי התעסוקה הגדולים של תל אביב, בדגש על חברות הייטק רבות.

"בעוד התפיסה האדריכלית הישנה הובילה להפרדה בין מגורים לתעסוקה, גישת עירוב השימושים העדכנית והרלוונטית כל כך לתקופתנו הופכת את הקונספט ומחברת את הכל: מגורים, עבודה, חינוך, מסחר, תרבות ופנאי. מגורים ועבודה במתחם הסוללים יאפשרו קרבה לכל אלו", אומרת פרי. "הדיירים יוכלו לנהל שגרה יומיומית בלי להיות תלויים ברכב ובתנועה - שהפכה לבלתי נסבלת ממש - כשכמעט כל מה שהם צריכים נמצא במרחק הליכה קצרה. מי שיחיה כאן ייהנה מחיים מלאים, ללא הפסקה, כשכמעט הכל מתחיל ונגמר במקום אחד. אפשר יהיה לקום בבוקר, לשתות קפה בבית הקפה שמתחת לבניין, לצאת לריצה בפארק הסמוך, ללכת ברגל לעבודה במתחם יגאל אלון ולעשות קניות מתחת לבית - בלי להוציא את הרכב מהחניה. ואם צריך להוציא אותו - לא תהיה בעיה גם להחזירו. בפרויקט יוקמו 4 קומות חניונים תת-קרקעיים בשטח של 14,000 מטר, כשלכל דירה תהיה חניה פרטית". בניין המשרדים ייהנה גם הוא מריבוי חניות של המתחם וחניון נוסף ממוקם בבניין "מגדלי תל אביב", שאף הוא בבעלות קבוצת מבנה.

מחויבות לסביבה ולקהילה

קבוצת מבנה, הנסחרת במדד תל אביב 35, מתהדרת ב-1.8 מיליון מטרים של נכסים להשכרה בכל הארץ וביותר מ-2,800 לקוחות. עד 2025 צפויה החברה לסיים עוד 275,000 מטר של שטחים באזור המרכז. החברה רואה עצמה כחברה דינמית המחויבת לסביבה ולקהילה וככזו המספקת גמישות מרבית ללקוחותיה, תוך התחייבות למחירים תחרותיים.

את חלק המגורים במתחם הסוללים מבצעת קבוצת מבנה בשיתוף עם קבוצת תדהר, לאחר שהשתיים שיתפו פעולה בהצלחה בפרויקט דומה באותו האזור. בפרויקט עמינדב בנו שתי הקבוצות ביחד מגדל של 27 קומות עם 170 יחידות דיור שנועד לשרת משפחות קטנות, רווקים וזוגות השואפים לגור בלב תל אביב - אך ליהנות מאיכות חיים פרברית. הצלחת הפרויקט הביאה את שתי החברות לתכנן הוספה של עוד 380 יחידות דיור אליו ובמקביל לפתח את פרויקט סוללים, בו ייבנו שני בניינים: האחד בן 40 קומות והשני בן 15 קומות. סוללים ייבנה על שטח של 24 דונם. הוא יכלול 360 יחידות דיור, מתוכן כ-30% דירות קטנות, במפרט טכני עשיר ועם תשתיות ומערכות מתקדמות.

קבוצת מבנה תבנה 70,000 מטרים נוספים בשני בניינים שישמשו למשרדים. עוד ייבנו באזור מבני ציבור כמעונות יום, גני ילדים וטיפת חלב, ושטחי מסחר יחלשו על 3,200 מטרים נוספים. את המתחם תקיף שדרה ירוקה בגודל של 6 דונם שתגבול בדרך השלום, ברחוב הסוללים ובשדרות ההשכלה. "השדרה תספק למתחם ריאה ירוקה", אומרת פרי. "עיריית תל אביב אף מתכננת לבצע עבודות תשתית באזור שירחיבו את דרכי הגישה לשדרות ההשכלה. כל תכנון הפרויקט מתכתב עם התוכנית העירונית לקשר את מזרח תל אביב למרכזה".

מה מציע הפרויקט לשוכרי משרדים?

"גמישות רבה בהשכרת שטח בכל גודל כמעט. יתרון עצום של פרויקט סוללים הוא גישת ה־"custom made" שבה הוא נוקט, כך למשל, חברה גדולה יכולה להחליט לשכור את כל שטחי המשרדים בבניין בן 15 הקומות. חברות קטנות יותר יכולות לבחור משרד בבניין 40 הקומות, שם ימצאו חללים מרווחים שניתן לתכנן ולעצב לפי טעמו של השוכר. גם החניון הגדול יקל מאוד על עובדי המשרדים. אלו מהם שאינם מגיעים עם רכב יוכלו להשתמש ברכבת אשר לה תחנה הסמוכה למתחם. הבניינים יכללו תשתיות מתקדמות למערכות תקשורת, מחשוב, מערכות מיזוג אוויר החוסכות באנרגיה ותאורה טבעית. לצורכי ניוד ניתן יהיה להשתמש במעליות משא וברמפות בעלות משטחים גדולים ונוחים. ומכיוון שמדובר בעירוב שימושים – בקומות התחתונות ובקומות הרחוב יפעלו גם מסעדות ובתי קפה".

מה למדתם בביצוע פרויקט עמינדב שאתם מיישמים בפרויקט סוללים?

"שיש ביקוש גדול גם לדירות קטנות יחסית, כשבמקביל משפחות מחפשות דירות מרווחות. לכן יש צורך באבחנה בין דירות קטנות לרווקים, זוגות ומשקיעים לבין דירות גדולות עבור משפחות שרוצות לגור בלב תל אביב. גם נושא תשתיות השירות חשוב למשפחות - ולכן שמנו דגש על מעונות, גנים וטיפת חלב. כך יכולות משפחות צעירות לעבור לגור בפרויקט סוללים ולדעת שיקבלו בו את כל מה שהן צריכות".