הדלק הוא רק תירוץ: מסע בין חנויות נוחות במיוחד

מחנויות מוזנחות וקטנות שמוכרות בעיקר סיגריות וגלידה לרשתות מעוצבות שמציעות קפה איכותי, ירקות טריים, ביטוחים וכרטיסים להופעות. הדור הבא של חנויות הנוחות כבר כאן

עינב בן יהודה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוס קפה
הדלק הוא רק תירוץ מסע בין חנויות נוחות במיוחדצילום: Shutterstock
עינב בן יהודה
תוכן שיווקי

חנויות נוחות הן חלק מהנוף הישראלי, ולאורך השנים הן השתנו מהותית – הן במגוון המוצרים והשירותים שהן מספקות, הן באופן הפריסה שלהן. השינויים הללו הפכו אותן מברירת מחדל – המקום שבו עוצרים לשתות קפה דלוח באמצע נסיעה ארוכה כדי להתעורר – לאלטרנטיבה ראויה, כזו שחלק מהלקוחות מעדיפים לבצע בה קניות ללא קשר לצורכי התדלוק שלהם.

חנויות הדרכים בצורתן הנוכחית נעשו נפוצות בישראל בשנות ה-90. כיום מרבית חנויות הנוחות שייכות לרשתות בבעלות חברות הדלק הגדולות, והן נמצאות בתחנות הדלק של החברה אליה הן שייכות. בניגוד לעבר, אז חנויות הנוחות היו פרוסות רק לאורך הצירים המרכזיים של מדינת ישראל, בשנים האחרונות אפשר למצוא את חנויות הנוחות גם בדרכים המרכזיות פחות.

נראה כי הן נהיו חלק מהנוף האורבני – חנויות הנוחות מספקות שירות גם לתושבי הערים שזקוקים להשלמות קטנות באמצע היום או הלילה.

בתחילת דרכן הוקמו חנויות הנוחות כדי לספק שירותים לנהגים העוצרים לתדלוק ולהפסקה קצרה, ומגוון המוצרים שהן מכרו התמצה בעיקר בחטיפים, שתייה קלה, עיתונים, גלידות ואולי ארוחה קלה. לאורך השנים, עם התגברות התחרות בין הרשתות השונות, השתנה מאוד תחום חנויות הנוחות. הרשתות החלו לשים דגש על הנראות הכללית ועל התחושה שהחנויות מייצרות. רשתות חנויות הנוחות החלו להרחיב את המבצעים ולגוון את השירותים שהן מספקות, הן מקפידות לספק לעוצרים בהן הרבה מעבר למה שהם "צריכים", וכך שינו את חוויית העצירה בהן לבלי היכר.

במקביל השתנה גם קהל היעד, וכיום חנויות הנוחות פונות לאוכלוסייה כולה ולא רק לנהגים בדרכים. כך, בסקר שנערך ב-2019 ציינו יותר משליש מלקוחות הענף כי הם נכנסים לחנות הנוחות ללא קשר לתדלוק. יותר ממחצית המשתתפים בסקר סיפרו כי הם נכנסים לחנות הנוחות לצורך קניית אוכל, בעוד 42 אחוז דיווחו על כניסה לחנות הנוחות לצורך שתיית קפה.

בבחינת השינויים שעבר התחום בשנים האחרונות, אפשר להצביע על כמה מגמות עיקריות:

1. מרחיבים את המגוון:

כאמור, בתחילת דרכן היו חנויות הנוחות מקור למוצרים בסיסיים, שאמורים לענות על הצרכים העיקריים של הנהגים שעוצרים לתדלוק. כיום חנויות הנוחות מציעות מגוון רחב בהרבה, והן נראות ומתנהלות כמו סופרמרקטים קטנים. המגוון כולל מאפים טריים, קפה איכותי (בחלק מחנויות הנוחות יש מכונות קפה מקצועיות), ירקות ופירות טריים, מוצרי חלב, מוצרי בשר, מזון קפוא, חומרי ניקוי, מוצרי בישול ואפייה ועוד.

כמו כן אפשר למצוא בחנויות הנוחות מוצרי אלקטרוניקה, כרטיסי SIM, אביזרי סלולר, מוצרי קמפינג, דיסקים, תרופות ללא מרשם, משחקים, ספרים ועוד. הרצון לייצר מעטפת שלמה עבור הלקוחות ולספק צרכים רבים ככל האפשר הובילו גם ליצירת עמדות הטענה לטלפונים סלולריים בחלק מחנויות הנוחות, אפשרות למשיכת כסף מזומן וכן אפשרות לתשלום חשבונות כמו ארנונה, גז וחשמל. תמהיל המוצרים המגוון הזה הופך אותן, כאמור, למיני סופרמרקטים, ולא רק בנראות – הן מצליחות לייצר אלטרנטיבה לרשתות המזון הגדולות, בעיקר כשמדובר בחנויות הנמצאות במרכזי ערים.

במתחמי תדלוק שונים חנויות הנוחות מספקות גם שירותים המיועדים לנהגים, כמו בדיקת שמנים ומים והחלפתם, החלפת מגבים, ניקוי שמשות, בדיקת מצבר והחלפתו במידת הצורך, ואף רשתות הטענה לרכבים חשמליים – בעקבות העלייה הנמשכת במספר כלי הרכב החשמליים בכבישי המדינה והרצון לתת מענה גם לבעליהם.

הרחבת השירותים הובילה ליציאה מגבולות החנויות עצמן – שיתופי פעולה שונים שמקיימות רשתות חנויות הנוחות עם גופים עסקיים רבים מאפשרים להן להציע ללקוחותיהן כרטיסים להופעות מוזיקה, הצעות ביטוח שונות ועוד.

חלק מהשירותים יגיעו עד בית הלקוח: משלוחים מהירים עד הבית או איסוף של הזמנות שנעשו טלפונית. יש רשתות שעשו צעד נוסף והן מציעות קניית מוצרים שונים (כמו שתייה, חטיפים ומוצרי מכולת שכיחים) ממקררים המוצבים בבנייני המגורים עצמם. כך מותחות הרשתות את המושג "נוחות" עד לקצה – כל מה שנדרש מהלקוח הוא לרדת ללובי של בניין המגורים שבו נמצא המקרר ולקחת את הדרוש לו.

השאיפה לספק ערך מוסף ללקוחות הובילה את רשתות חנויות הנוחות להשקיע השקעה מסיבית בהכשרת העובדים. לא עוד מתדלק שאחראי גם על החנות עצמה – כיום רשתות חנויות הנוחות מקפידות על הכשרת עובדים בתחומי השירות השונים, בהם, בין השאר, הכשרת בריסטות בסניפים שבהם מכונות קפה מקצועיות. בנוסף, כדי להפוך את השירות כולו לאיכותי יותר חנויות הנוחות מאמצות תהליכים שונים לשימור העובדים.

2. עוברים לדיגיטל:

כדי להעצים את חוויית הנוחות של הלקוחות ולהגביר את תחושת הנאמנות שלהם, רשתות חנויות הנוחות אימצו שיטות שיווק חדשות. כך למשל, השיקו חלק מהרשתות מועדוני לקוחות המאפשרים ללקוחות לצבור נקודות וליהנות ממבצעים מיוחדים. מועדוני הלקוחות עושים שימוש במידע הרב הנצבר על הלקוחות. בזכות ניתוח חכם של המידע הזה, הן יכולות להציע ללקוחות הצעות ממוקדות ולהפנות את תשומת לבם למבצעים שאולי פספסו ויכולים להתאים להם לפי היסטוריית הרכישות שלהם.

בנוסף, המעבר לשימוש באפליקציות לא פסח על עולם חנויות הנוחות. רשתות חנויות הנוחות פיתחו אפליקציות המשמשות במקרים רבים גם כארנק דיגיטלי ומאפשרות לייעל את תהליך הקנייה ולהפוך את חוויית התדלוק והקנייה לקלה ומהירה יותר. שימוש באפליקציות השונות מאפשר ללקוחות לשלם על התדלוק ועל הקניות בחנויות בלי לעשות שימוש בכסף מזומן או באשראי, ומייתר את הצורך בנשיאת הארנק לכל מקום – גם כאשר מדובר בנסיעות ארוכות. השימוש באפליקציות, בחלק מהמקרים, אף כרוך בקבלת הנחות בעת תדלוק או קנייה בחנות, ומאפשר ליהנות משיתופי פעולה עם רשתות קמעונאיות אחרות ולעשות שימוש בנקודות שצברו בעת קנייה בחנויות הנוחות – ברשתות אחרות.

3. מגפה על הדרך:

אי אפשר להתעלם מהשפעות מגפת הקורונה על תחום חנויות הנוחות. השנתיים האחרונות שינו את הרגלי הצריכה וההתניידות בכל העולם, וכמובן גם בארץ. הסגרים, הגבלות התנועה, ובשלב מאוחר יותר – המעבר לעבודה היברידית בחברות רבות – צמצמו באופן טבעי את התנועה בכבישים. ולמרות זאת, למרבה ההפתעה – זכו חנויות הנוחות לעדנה בשנתיים האחרונות.

בכל העולם חלה עלייה בהיקף המכירות של חנויות הנוחות. בישראל עצמה נרשמה בסוף שנת 2020 עלייה של 2.8 אחוז בהיקף הפעילות של חנויות הנוחות לעומת השנה שלפניה, וחנויות הנוחות מדווחות על עלייה נוספת ב-2021. לעלייה זו כמה גורמים עיקריים: יותר ויותר אנשים העדיפו להזמין משלוחים של מוצרים עד הבית – והדבר בא לידי ביטוי גם בגידול בהזמנות מחנויות הנוחות. זאת, לצד השימוש במכונות הממכר בבנייני מגורים שחלק מרשתות חנויות הנוחות החלו להפעיל. כמו כן, אנשים העדיפו להימנע ממקומות הומי אדם ומתורים ארוכים, וחנויות הנוחות הפכו למקומות המאפשרים ביצוע קניות בלי להיתקל בקונים רבים אחרים.

סביר להניח כי עולם חנויות הנוחות ימשיך להתרחב ולהציע עוד ועוד שירותים המותאמים לקהל הישראלי, בין אם הם נצרכים על הדרך בזמן נסיעה ארוכה, בין אם הם מספקים מענה ללקוחות העירוניים, שרוצים גם הם קצת יותר מהחנות הפינתית שלהם.