Sogood: רואים בחדשנות ערך עליון

פוד טראקס, כניסה לתחום הפארם ובתי מרקחת שבהם ניתן יהיה לרכוש קנאביס רפואי במרשם — סונול מציגה את המהלכים הבאים שיעניקו ללקוחות הרשת חוויית קנייה מתקדמת יותר

טלי ציפורי, בשיתוף סונול
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אישה בחנות של סונול
Sogood: רואים בחדשנות ערך עליוןצילום: Shutterstock
טלי ציפורי, בשיתוף סונול
תוכן שיווקי

חנויות הנוחות שבתחנות הדלק הפכו בעשור האחרון לאלטרנטיבה לרשתות השיווק הגדולות ולמכולות השכונתיות הקטנות. השהייה הארוכה על הכביש, בעיקר בדרך לעבודה ולבית, העלתה את הצורך לנגישות מיידית לרכישת מוצרי צריכה בסיסיים ואחרים על הדרך. במהלך השנתיים האחרונות, כשהחשש מהדבקה עלה והרצון להתקהל ירד, עלתה עוד יותר קרנן של חנויות הנוחות.

אחת החברות שאחראיות על המהפכה שיצרו חנויות הנוחות בתרבות הצריכה בארץ היא סונול. החברה, שפועלת כבר 105 שנה, מפעילה ברחבי הארץ 240 תחנות דלק כאשר ב-200 מתוכן פועלות חנויות הנוחות Sogood, שפתוחות 24/7. בחנויות ניתן למצוא מגוון רחב של מוצרי צריכה ושירותים נלווים. תמהיל המוצרים מתחדש ומתרחב כל הזמן, בהתאם לרוח התקופה ולטעמי הצרכנים.

כחלק מראייה זו, לפני כשלוש שנים השיקה סונול את המותג +Sogood המעניק חוויית קנייה של סופרמרקט שכונתי הפתוח 24/7 לצד חניה צמודה. "הפלוס הוא מה שמבדיל בין חנות נוחות לבין סופרמרקט", מסבירה שרון סמרי לזרוביץ, מנהלת אגף השיווק של סונול. עד כה הפכה סונול כ–40 חנויות נוחות של Sogood לסופרמרקט +Sogood והמטרה היא להמשיך ולהרחיב כמה שיותר חנויות נוחות לסופרמרקטים המציעים מגוון הרבה יותר רחב של מוצרי צריכה. הגודל הממוצע של כל סניף של +Sogood הוא 150 מ"ר, וסמרי לזרוביץ מעידה כי "בין השנים 2020-2021 חווינו גידול של 100% במחזור ההכנסות של סניפי +Sogood. הצרכן הישראלי מעדיף חנויות קטנות שאין בהן תורים ארוכים והתקהלויות, שיש מספיק חניה בצדן ושהן יותר גמישות בשעות הפתיחה שלהן", היא מסבירה. "הבנו שהצרכן רוצה ויכול לקבל את כל מבוקשו במקום אחד: החל מתדלוק, דרך רכישת מוצרי צריכה בסיסיים - כולל פירות וירקות טריים - מוצרי פארם, חטיפי חלבון לעוסקים בספורט בחוץ, ארוחה קלה ואיכותית ופתרונות קמפינג – קטגוריה שבה חל זינוק משמעותי ב-2021. הצרכן של היום מחפש זמינות, גמישות בשעות הפתיחה, בעיקר בסופי השבוע, ומגוון מוצרים לצד חוויית קנייה מהירה".

מלבד הרחבת חנויות הנוחות תחת המותג +Sogood, אילו עוד שינויים הטמעתם?
"כאשר זיהינו את הביקוש למוצרי פארם ותרופות ללא מרשם בזמינות גבוהה, ייעדנו אזורים שבהם ניתן למצוא את המוצרים הללו בחנויות שלנו. כשהביקוש להם גבר עוד יותר בעקבות מגפת הקורונה, הוספנו גם בדיקות אנטיגן ביתיות לצד התרופות ללא מרשם כמו אקמול, נורופן, OTC לילדים ועוד. בחלק מהמתחמים הצענו בדיקות קורונה מהירות שמפוקחות על ידי בית החולים איכילוב. בנוסף, כשזיהינו שתרבות הפנאי מתרחבת והעיסוק בספורט הופך למוקד התעניינות של יותר ויותר אנשים, הכנסנו לחנויות הנוחות מוצרים מתאימים - חטיפי חלבון וחטיפי אנרגיה, תוספי תזונה, בקבוקי שתייה המותאמים לריצה ועוד. במהלך השנתיים האחרונות חווינו את הגידול במספר האנשים שעושים פעילות גופנית בחוץ - במקום בחדרי הכושר שהיו סגורים - ובימי הסגרים חלה עלייה של 50% במכירת חטיפי הספורט".

שרון סמרי לזרוביץ, מנהלת אגף השיווק של סונול

"במהלך הרבעון הראשון של השנה נקים בחלק מהמתחמים בתי מרקחת לקנאביס רפואי לבעלי מרשם בצד בית מרקחת לכל דבר ועניין. בתי המרקחת הראשונים ייפתחו באילת, מודיעין ובאר שבע ויציעו קנאביס רפואי ומוצרים משלימים וכמובן תרופות מרשם ומוצרי פארם. כך, מי שיגיע למתחם של סונול יוכל לצרוך בו באמת כמעט כל מה שהוא צריך, 24/7".

אילו עוד תוכניות לעתיד יש לחברה?
"בקרוב יוכל הציבור הישראלי ליהנות ממותג פוד-טראק ש'סונול' תפעיל בשיתוף השף גיא פרץ, המוביל את מגמת הפוד-טראק בארץ. המיזם, שיפעל תחת המותג Golden Pita, יציע מנות שף על הגריל בהכנה פרונטלית מול הלקוח בזמן אמת. השף פרץ בנה תפריט ייחודי של מנות בשר, שיימכרו במחיר נגיש. המשאיות יוצבו במתחמי התדלוק של סונול, באזורים בהם יש תנועה רבה של כלי רכב ובקרבת אזורי תעסוקה. בשלב ראשון, יתקיים פיילוט בשישה מתחמים, ובתוך שנה צפוי המיזם לפעול ב-30 מתחמים.

סונול מקפידה להתחדש ולהתאים את עצמה לצורכי לקוחותיה לא רק בפעילותה הקמעונאית. החברה, בבעלות איש העסקים דודי ויסמן ותחת ניהולו של המנכ"ל ניר גלילי, מצויה בשנים האחרונות בתנופת פיתוח מואצת, והיא נכנסת לתחומי פעילות חדשים בתחום האנרגיות המתחדשות. הראשון שבהם הוא שיווק גז למשקי בית, לתעשייה ולרכבים דרך חברת הבת "סונול גז+"; השני הוא פתרונות טעינה לרכב חשמלי דרך חברת הבת סונול EVI; השלישי הוא פעילות בתחום האנרגיה הסולארית באמצעות חברת הבת סונול Solar, והרביעי הוא פיתוח תחנות לתדלוק מימן (התחנה הראשונה בישראל תיפתח השנה במפרץ חיפה כפרויקט משותף של סונול ובז"ן).

באשר לפעילותה הקמעונאית, ומלבד הרחבת הפעילות של חנויות הנוחות, סונול רכשה באחרונה את רשת הסופרמרקטים העירוניים "סיטי מרקט". בימים אלה החברה ממתגת מחדש את הרשת, ועד סוף השנה היא צפויה למנות 15 סניפים. בטווח הרחוק יותר תורחב הרשת לעשרות רבות של סניפים ברחבי הארץ.

תדלוק במהירות הסונול

סונול מציעה באופן בלעדי את התדלוק המהיר בארץ, "תדלוק במהירות הסונול", ומעניקה ללקוחותיה חוויית שימוש חדשנית - "דלקן וירטואלי" המקצר את זמן השהות בתחנה למינימום. באמצעות טכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברת הסטארט–אפ TankU ומוטמעת באפליקציה, הרכב מזוהה אוטומטית עם עצירתו ליד המשאבה ולנהג נותר רק ללחוץ על הכפתור "תדלוק בקליק", לתדלק ולנסוע.

"אנחנו רואים בחדשנות ערך עליון ופועלים כל העת על מנת להעניק ללקוחותינו את חוויית התדלוק וחוויית הקנייה הנוחות והמתקדמות ביותר. סונול היתה הראשונה בארץ שהשיקה אפליקציית ארנק דיגיטלי שמאפשרת תדלוק בלחיצת כפתור בצד צבירת נקודות goods ששוות כסף ומציעות לצרכן הטבות המותאמות לו אישית על בסיס היסטוריית הרכישות שלו, וכך למעשה מגדילות את נאמנותו למותג שלנו. לראיה, במהלך 2021 נרשמו פי שלושה עסקאות באפליקציה".

בשיתוף סונול