Multi Cloud: לעמוד על יותר מרגל אחת

חברת MedOne מציעה ללקוחותיה לא רק את הענן ציבורי הגדול בישראל, אלא גם גיבוי והמשכיות עסקית באיכות גבוהה - אם כפתרון ראשי ואם כפתרון נוסף למי שכבר יש לו פתרון פעיל באחד מהעננים הציבוריים הקיימים

אסף לבנון, בשיתוף עם MedOne
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חשיבה ירוקה שחוסכת עלויות
חשיבה ירוקה שחוסכת עלויותצילום: יח"צ
אסף לבנון, בשיתוף עם MedOne
תוכן שיווקי

הארגונים הגדולים נמצאים בתקופה בה הם ניצבים בצומת דרכים המצריכה החלטה: כיצד לרתום בצורה החכמה והנכונה ביותר את טכנולוגיית הענן להשגת תועלת עסקית ותפעולית מקסימלית? רבים מהם מגיעים למסקנה שתצורה היברידית היא האופטימלית עבורם.

אלי סאיג מד1צילום: יח"צ

הענן ההיברידי מאפשר ביצוע של מעבר מדורג לענן הציבורי ואופטימיזציה של תשתית המחשוב הארגונית כך שתעמוד במגוון אתגרים הניצבים בפתח כיום, ובעלויות כדאיות. כך, לדוגמה, ארגון יכול להשתמש ביכולותיו האלסטיות של הענן הציבורי לצורך שימוש ביישומים דיגיטליים כבדים וזוללי משאבים ובמקביל להסתפק בענן הפרטי, או בעבודת On Prem, כדי להשתמש ביישומים בעלי צריכת משאבים קבועה.

אלי סאיג, סמנכ"ל הטכנולוגיות של MedOne, מאמין שהענן ההיברידי הוא חלק מתפיסת ה-Hybrid Data Center, המאפשרת להגדיר את מיקומן של משימות בהתאם לצריכת המשאבים שלהן. כחלק מתפיסה זו מפעילה החברה את הענן הציבורי הגדול בישראל, כזה שכל תשתיותיו נמצאות בארץ ומנוהלות על-ידי צוות החברה המקומי. לצד לקוחות המשתמשים בו כענן המרכזי שלהם - ישנם גם כאלו המשתמשים בו כגיבוי.

"ללקוח שכבר נמצא בענן קיים נציע לחשוב איך לייצר שרידות בענן נוסף, כך שיוכל להמשיך לעבוד בצורה חלקה גם במקרה של Downtime או תקלה אחרת כלשהי בענן שלו", הוא אומר. "חשוב לייצר מצב בו ניתן להמשיך לעבוד על האפליקציות הקריטיות עד לסיום האירוע, בין אם מדובר בדקות, שעות או ימים. הרי בלי גישה למערכות מידע - הארגון קופא. לכן, התפיסה של לעמוד על יותר מרגל אחת חשובה מאוד כיום לארגונים גדולים. ישנם ארגונים הרוכשים מערכות דומות מיצרנים שונים, כי הם מבינים שאם מתגלית תקלה או באג במערכת אחת - כך יהיה ניתן לעבור מייד לעבודה במערכת השנייה".

אז אתם מציעים את הענן שלכם כשירות DR - כלומר התאוששות מאסון?
"הענן של MedOne מתאים, בראש ובראשונה, לפרודקשן. הוא מבוסס על פתרון הענן הציבורי של VMware ועובד על מערכי המחשוב, האחסון, התקשורת והאבטחה מהמתקדמים ביותר שיש. על בסיס הענן המתקדם הזה, הקמנו פתרונות להמשכיות עסקית מבוססי Veeam ו-ZERTO מבית HPE, המאפשרים גם גיבוי וגם DR באיכות גבוהה. כך שאנחנו מציעים את שירות הענן שלנו גם כפתרון ראשי וגם כפתרון DR למי שכבר יש לו פתרון פעיל באחד מהעננים הציבוריים הקיימים. ישנם אפילו לקוחות שבוחרים לשים את שרתי הפרודקשן בענן שלנו וגם את פתרון ה-DR בענן שלנו - אבל באתר נפרד. בשתי הסביבות הם זוכים למעטפת אבטחת מידע ותקשורת איכותית".

איך עובד שירות ה-DR שלכם?
"שירות DR איכותי מאפשר למערכות המידע לחזור ולעבוד באפס זמן, מאותה נקודה בה נפל האתר הראשי. ה-DR של MedOne לא רק מאפשר לחזור לאותה נקודת זמן, אלא גם למספר רב של נקודות זמן היסטוריות, ברמה של שניות. זה עוזר במיוחד במקרה של מתקפת כופר: בדרך כלל הווירוס מוחדר למערכת זמן מה לפני התקיפה עצמה ורק חזרה אחורה בזמן תספק גרסת עבודה נקייה, בה תתקבל מערכת נקייה שניתן לנטרל בה את פרצת האבטחה ולעלות בחזרה לאוויר מתוך ה-DR, כשהסביבה הראשית מטופלת ומוגנת. עקב התגברות מתקפות סייבר לאחרונה טיפלנו בלא מעט ארגונים שהותקפו. החזרנו אותם אחורה והם המשיכו לעבוד באופן חלק. כמובן שזה נכון לא רק למקרים של התקפות סייבר, אלא גם למקרים של השחתת שרתים פיזית, לוגית, או טעות אנוש של איש צוות וגרם להשבתה. שימוש בשירות DRaaS הינו מאוד כלכלי , שכן העלויות בשוטף הנן של האחסון בלבד, מאחרי והשרתים נמצאים במצב Stand By עד ליום פקודה.כמו כן, זמינים לשימוש - גם לצרכי בדיקות".

צוות מקצועי שמדבר עברית
אחת השאלות שדורשות חידוד ועולות מהשטח היא מה היתרון בענן מקומי. "אנחנו מזהים חשש של לקוחות מאחסון הדאטה שלהם והשמת כח העיבוד, במקומות זרים", משיב אלי סאיג. "במיוחד בתקופה הנוכחית, עם המלחמה באוקראינה, לקוחות מבינים שכששמים שרת במדינה אחרת, או תחת שליטה זרה, זה יכול להתגלגל למצבים בהם אין להם שליטה. עדיין, לקוחות רוצים ליהנות מהענן הציבורי של היצרנים הגדולים ובמקביל לייצר חלופת DR מקומית וקרובה, שתאפשר להם להמשיך ולפעול במקרה של מגבלה כזאת או אחרת באתר המרוחק, ומצוות מקצועי שאפשר לדבר איתו בעברית. מגבלות יכולות גם לבוא מבפנים, למשל משגיאה של עובדים או משביתה שלהם שכוללת השבתת שירות. אם יקרה משהו כזה סביר להניח שיהיה מדובר באירוע קצר - אבל גם לכך יש פוטנציאל נזק נכבד".

שירותי עיבוד מתמטיים מהירים
כחלק מן החתירה המתמדת לחדשנות מייצרת MedOne עננים ב-Flavours שונים ומוסיפה אותם לפורטפוליו המוצרים שלה. לצד ענן ה-IAAS, PAAS, SAAS ו-CAAS שלה, המאפשר שירותי ייצור והמשכיות עסקית, הכריזה לאחרונה החברה על Flavour נוסף: ענן GPU, המספק שירותי עיבוד מתמטיים מהירים עבור יישומי בינה מלאכותית ו-Virtual Desktop Infrastructure.

"בחרנו את הדגמים המתקדמים ביותר מבית Nvidia, המאפשרים ענן HPC בתצורת Grid Computing", מסביר סאיג. "זהו ענן מתקדם מאוד, המאפשר הרצת אלגוריתמים של לימוד מכונה באופן מהיר, מתאפיין בשיהוי נמוך מאוד, בתקשורת ובאחסון מהירים וביכולת מתן שירות בתשלום לפי שימוש. מעבדי ה-A100 החדישים הקיימים בשרתים, מצטיינים ביכולת ביצוע ה- Training במהירות הגבוהה היותר".

אילו יישומים ניתן להריץ בצורה אופטימלית על ענן GPU?
"יישומים רבים ומגוונים. בינה מלאכותית, סימולציות מחקר בתחומי המדעים, עיבודי תלת-מימד בזמן אמת, פענוח הדמיות רפואיות, יישומי פינטק, אלגוריתמים לעולם כלי הרכב האוטונומיים, כריית מטבעות קריפטו, סימולציה למחשוב קוונטי - וזו רק רשימה חלקית. שירותי עיבוד כאלו בענן הישראלי מהווים שינוי משמעותי בערך ללקוחות, המאפשר להם לקצר משמעותית את זמני הפיתוח".

מה אתה מייעץ ללקוח שרק מקים חברה, או ללקוח שהמחשוב שלו עדיין נמצא כולו ב-On Prem?
"ללקוח חדש אמליץ לאמץ מראש את אסטרטגיית ה-Hybrid Data Center. התפיסה הזאת נותנת מענה להרבה מאוד אתגרים ולוקחת בחשבון את המשמעות הכלכלית ואת משמעות ההיבט האנושי-טכנולוגי. לכן מומלץ שהלקוח יבנה את מערך ה-IT והייצור כמערך המאפשר עבודה על מספר עננים. הוא יכול לשלב שימוש בענן ציבורי גדול לצד ענן MedOne לצרכי DR. את היישומים הייתי ממליץ לו לכתוב בתצורת קונטיינרים, המאפשרת גמישות במעבר בין העננים. ללקוח שנמצא כולו ב-On Prem ומהסס לגבי המעבר לענן הייתי מייעץ לקפוץ למים ולא לוותר על היתרונות העצומים של הענן הציבורי. נסייע לו לבצע תוכנית רב-שלבית, שתאפשר שימוש בענן הציבורי לצד מתן מענה לצורך בהמשכיות עסקית מסודרת במקרה חירום. ניקח בחשבון את כל מפת הסיכונים של הארגון ובהתאם לה נבנה תוכנית המבוססת על חשיבת Hybrid Data Center".

חשיבה ירוקה שחוסכת עלויות
בחברת MedOne לא מתעלמים מהעובדה שמעבדי GPU הם צרכני אנרגיה גבוהים. לכן, הם בין ספקי הענן הבודדים בעולם והראשונים בישראל, שמטבילים את השרתים בנוזל דיאלקטרי, חומר מבודד ושקוף המאפשר חיסכון באנרגיית קירור. לדבריהם, זו חשיבה ירוקה שמתחשבת באיכות הסביבה ומנסה למזער פליטת גזי חממה - וגם חוסכת עלויות ללקוחות.

בשיתוף עם חברת MedOne