"אין היום שום אפשרות להצליח ולהרוויח בלי מערך מחשוב יציב ויעיל שיושב בענן"

איל גבעון, מנכ"ל חברת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה, המספקת פתרונות מחשוב ושירותי IT בענן, מספר כיצד יש לבחור ולהתאים פתרונות ענן לארגון, מדוע חשוב לתכנן מראש את הפתרון לצרכי הארגון ומדוע המעבר לענן מחייב לקחת בחשבון את צרכי אבטחת המידע של הלקוח

אורי קריב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי קריב
תוכן שיווקי

בעידן הטכנולוגי המתקדם של ימינו, עולם העסקים, כמו תחומי חיים רבים אחרים, מאופיין בשינויים מהירים, קצב מסחרר, דינאמיות רבה ותחרותיות אינטנסיבית. כדי להצליח היום בתחום פעילות מסוים ולהניב רווחים נאים, נדרשים ארגונים ליכולות תמרון רחבות בטיפול בכל מערך החברה: רכש וניהול מלאי, שיווק ופרסום, מכירות, שירות לקוחות ועוד.

יותר מזה, על מנת לספק כלי עבודה מתאימים ויעילים לעובדים ולהנהלה נדרש הארגון למערכות מחשוב אפקטיביות, שמתאימות לצרכי הארגון ומאפשרות הפעלה מהירה וגמישות בהפעלה ובתמיכה.

על-ידי בחירה והפעלה של פתרונות ענן מתאימים יכול הארגון לקבל כלי עבודה זמינים ויציבים, להימנע מפרויקטים ורכש מורכבים ויקרים ולספק תמיכה יעילה במשתמשי הקצה.

"שימוש בפתרונות ענן לעסקים מהווה בסיס הכרחי להצלחת הפעילות הארגונית והעסקית", אומר איל גבעון, מנכ"ל חברת ERG פתרונות מחשוב ותוכנה, המספקת פתרונות מחשוב ושירותי IT בענן למאות עסקים במגוון תחומי פעילות. אגיד אפילו יותר מכך - היום, אין לך שום אפשרות להצליח ולהרוויח מהעסק שלך בלי מערך מחשוב יציב ויעיל שחלקים ממנו, או כולו, יושבים בענן. תהליך נכון של איפיון, בחירה והפעלה של שירותי ענן ופתרונות ענן יספקו לארגונים את הגמישות הנדרשת לקבלת כלי העבודה והייצור הנדרשים לעובדים".

פתרונות מחשוב מקיפים ברמה הגבוהה ביותר
לדברי גבעון, 20 שנות ניסיונו בתחום שירותי המחשוב ומעל עשור של הפעלת פתרונות ענן הוכיחו לו שכאשר מערך המחשוב לא עושה את העבודה ולא מתאים לצרכי הארגון, הדבר גורם לבזבוז זמן יקר, תסכול בקרב עובדים ואף עלול לפגוע בשורת הרווח הסופית. "הפתרונות שאנו מציעים יכולים להתגבר על הבעיות האלה ולשמור על מערך מחשוב חזק ויציב", הוא מדגיש. " אנחנו פועלים שנים רבות בתחום ומכירים את פתרונות המחשוב שבאמת עובדים ומספקים ערך לארגון. יש לנו צוות של 30 מומחים סופר-מקצוענים בתחומי ענן, סיסטם, אבטחת מידע, מסדי נתונים ותקשורת, כאשר כל אחד בתחומו וכולם יחד מספקים ללקוחות שלנו שירותי מחשוב מקיפים ברמה הגבוהה ביותר".

צילום: shutterstock

מה כוללים שירותי הענן שאתם מציעים ללקוחות?
"מעבר לשירותי ענן כמו דואר, גיבוי, פריוריטי ו-Disaster Recovery, אנו מציעים גם הקמת מערך ענן פרטי, הפעלת שולחן עבודה מרוחק בענן, שירות תחזוקה יזומה / DBA ופתרונות ניטור בענן, מתן תמיכה ושירות למשתמשי קצה".

מעבר חלק לענן
סוגיה חשובה ורלוונטית מאוד שמטופלת לדברי גבעון במקצועיות רבה ב-ERG היא ייעוץ וביצוע מעבר לענן. תקופת הקורונה והשינוי שהביאה לעולם העבודה, מתבטאת גם במעברים של חברות וארגונים רבים לעבודה מרחוק וכמובן הרחבת השימוש בפתרונות ענן ואבטחה. "בפרויקטים של מעבר לשירותי ופתרונות ענן אנו מוודאים מה הצרכים של הארגון, כיצד הארגון עובד ומנהל מידע ותהליכים עסקיים, באילו מערכות הוא משתמש ואילו תשתיות קיימות כבר. רק לאחר שמבינים את תמונת המצב ניתן להתאים את פתרון הענן שאכן יביא ערך לארגון", מציין גבעון.

"בשלב הבא מתבצע תכנון המעבר לענן", הוא מוסיף. "ככל שניתן מומלץ תמיד לייצר סביבה לבדיקות לפני המעבר ועל-ידי כך ליישם את המעבר במינימום תקלות או השבתה של הארגון. צרכי אבטחת המידע והתקשורת הם חלק קריטי מהמעבר לענן. לכן, יש לאפיין ולתכנן מראש את צרכי התקשורת והאבטחה שנדרשים בתצורה החדשה ולוודא שהארגון יעבוד בצורה מהירה ומוגנת. כאשר שני השלבים הראשונים בוצעו היטב - שלב המעבר הוא החלק הקל. תמיד עולות הפתעות, אבל אנחנו והארגון מוכנים והמעבר מתבצע בצורה חלקה".

תנו לענן לעשות את העבודה, כדי שתוכלו לעבוד בראש שקט
גבעון מדגיש, כי ERGמציעה מערך רחב מאוד של פתרונות מחשוב בענן המספקים מענה מקיף למגוון עצום של עסקים וארגונים, בכל גודל וסגנון. בין השירותים ניתן למנות דואר בענן 365, ניהול AD ומכשירי קצה בענן AZURE / INTUNE, אנטי-וירוס ו-EDR בענן, שיתוף קבצים בענן 365, ONDRIVE / SHAREPOINT שרתי ענן פרטיים לטובת מערכות פריוריטי, עודכנית, חשבשבת וסאפ ומערכות אחרות. פתרון הענן הפרטי הוא מלא וכולל שרתים, פיירוול, גיבויים, ניטור ותחזוקה.

מה אתה מציע לבעל עסק שרוצה לעבור לענן?
"כאמור, אנו מתחילים קודם כל בבדיקה מעמיקה ויסודית של הצרכים הארגוניים והמחשוביים של החברה ושל תשתיות התקשורת והאבטחה. לאחר מכן נבחרים פתרונות הענן המתאימים ורק אז הצוות המקצועי והמנוסה שלנו מכין תוכנית מקיפה לביצוע מעבר ראשית לבדיקות ולאחר מכן מעבר אמת. העצה שלי היא לא לקצר שלבים. לשתף את הספק לא רק בכמה מעבדים וזיכרון יש, אלא בתהליכי עבודה ומערכות המידע שבשימוש על מנת לתכנן נכון.

כדאי גם להגדיר מראש את נהלי התחזוקה, הבקרה והתמיכה הנדרשים לאחר ההפעלה. כך יום אחרי המעבר הארגון כבר ערוך לביצוע תחזוקה ומתן תמיכה. המעבר עצמו חייב כמובן להתבצע עם כוח אדם מספק ובצורה מסודרת ומנוהלת אחרת הולכים לאיבוד ומבזבזים זמן. בסוף, אנחנו מבינים היטב שהענן הוא רק כלי ושהחלק החשוב הוא שמאחורי כל מחשב יושב בן אדם אמיתי שצריך לאפשר לו עבודה בצורה היעילה ומתאימה לצרכי הארגון.

לאחר ההפעלה והמעבר לענן ERG מספקת שירות שוטף ורציף של מיקור-חוץ בסיוע מרכז התמיכה של החברה וצוות המומחים שלה".

יש לא מעט חברות ענן בשוק. למה לבחור דווקא בכם?
"ההבדל העיקרי בינינו לבין אחרים הוא שאנחנו ספק שירותים מקצועי ולא גוף מכירות ויש לכך הרבה השלכות מבחינת הראייה המקצועית שלנו. ראשית, יש לא מעט ספקים שפשוט רואים רק את המכירה ודוחפים מעבר לענן גם כשהוא לא נכון, או לא נדרש, לארגון. כאשר מוכרים ענן שלא מתאים לצרכי הלקוח, או עולה משמעותית יותר מפתרונות אחרים, לאורך זמן זה פשוט מרגיז, כי הלקוח משלם את המחיר. אנחנו תמיד נייעץ ונבחר ללקוח מה שאנחנו היינו בוחרים לעצמנו, גם טכנית וגם כספית.

"שנית, גם הבחירה הטכנולוגית - למשל, האם שירותי ענן או חווה פרטית או שולחן עבודה, או האם סביבות AZURE או AWS או סביבה פרטית - חייבת להתבצע לפי הצרכים האמיתיים של הלקוח ולא לפי מה שנוח לספק למכור.

"גם ברמה המקצועית, המעבר לענן מחייב לקחת בחשבון את צרכי התקשורת ואבטחת המידע. אם הספק לא מתייחס לנושאים אלו בשלב התכנון והאפיון זה סימן רע. תקשורת לא מתאימה תהפוך לחוויה איטית ומתסכלת ואם לא שודרגה אבטחת המידע הארגון יהיה חשוף לסכנות.
"מעבר לכך, אנחנו מגיעים עם המון ניסיון. ביצענו מעברי ענן רבים ואנחנו מבצעים את שלב התכנון עם הרבה תובנות שיכולות למנוע טעויות של הלקוח.

"בגלל שאנחנו חברה שמספקת שירות ביום-יום גם לאחר המעבר, אנחנו כאן עבור הלקוחות והמשתמשים. רבים מאוד מהלקוחות שלנו הצליחו להגדיל את הרווחיות, כי כל תהליכי העבודה שלהם התייעלו מאוד בזכות תוכנית מחשוב מדויקת שבנינו להם, שפשוט עושה את העבודה. בסוף, אנחנו פשוט אוהבים את מה שאנחנו עושים, אוהבים אתגרים חדשים וטכנולוגיה חדשה ומקבלים סיפוק מלקוח מרוצה או משתמש שפתרנו לו תקלה. אנחנו נהנים מכל רגע".

לפניות: office@erg.co.il