זאדרא מובילה את השימוש בטכנולוגיית ענן ומגדילה את פעילותה בישראל

החברה הכריזה על תוכנית Federated Edge המהווה פתרון ענן שיתופי שיהווה רשת ענן קצה ציבורי (Edge Cloud) עם מספר המיקומים הגדול בעולם

אפק הר-טוב
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
באדיבות חברה זאדרא
צילום: באדיבות חברת זאדרא
אפק הר-טוב
תוכן שיווקי

בשנים האחרונות, אנו עדים לביקוש גובר לשימוש בטכנולוגיות ענן. בשנה האחרונה במיוחד, עם המעבר של חברות רבות לעבודה מרחוק, טכנולוגיה זו הפכה למרכזית עוד יותר. עם ההתפתחות המואצת של תקשורת ה-5G ישנה גם עלייה בדרישה למחשוב ענן קצה, המביא את יכולות העננים הציבוריים קרוב יותר אל הצרכנים, או אל מקומות בהם לא ניתן לעלות אל הענן הציבורי.

Zadara (זאדרא) היא חברה טכנולוגית שהוקמה ב-2011, ומפתחת תשתיות ושירותים לספקי ענן מקומיים (Local CSP) וחברות טלקום, בשיתוף עימם זאדרא מנהלת מעל 400 עננים המותקנים ברחבי העולם ומשרתים אלפי לקוחות קצה. לאחרונה הכריזה החברה על תוכנית Federated Edge: פתרון ענן שיתופי, שיהווה רשת ענן קצה ציבורי (Edge Cloud) עם מספר המיקומים הגדול בעולם.

בפברואר האחרון, רכשה זאדרא את חברת NeoKarm, המספקת פלטפורמות היברידיות של ענן. משרדי המחקר והפיתוח של החברה ממוקמים בתל-אביב וביוקנעם. בין שותפיה בישראל ניתן למצוא את בזק בינלאומי, מטריקס ו-One.

עם מייסדי זאדרא נמנים מנכ"ל החברה נלסון נחום, היושב במטה החברה בקליפורניה, ויאיר הרשקו, המשמש כ-CTO. קבוצת המייסדים פעילה מזה כשלושה עשורים בתעשיית ההיי-טק ואחסון המידע. בעבר, יחד עם מי שמשמש כיום כסמנכ"ל מכירות בחברה, דני נאור, הם הקימו את חברת StoreAge, שנמכרה לחברת LSI בשנת 2006 ובה כיהנו במספר תפקידים בכירים.

מזה ארבע שנים ברציפות זאדרא מופיעה בדירוג היוקרתי Deloitte Technology Fast 500, המונה את החברות הצומחות באופן המהיר ביותר בשוק הטכנולוגיה בארצות הברית.
בשנה האחרונה, החלה החברה לשמש כספקית הענן הרשמית ונותנת חסות של קבוצת הפורמולה-1 Alfa Romeo Racing ORLEN. במסגרת שיתוף הפעולה עם חברת Sauber Motorsport, מספקת החברה לקבוצה שירותי ענן על מנת לסייע לה להשיג ביצועים גבוהים במהלך עונת המרוצים.

בתקופת הקורונה המשיכה החברה את פעילותה הענפה בחתימה על מספר שת"פים משמעותיים ובהם שיתוף פעולה עם ענקית הטלקום Rakuten במסגרתו מספקת זאדרא פתרונות אחסון היברידיים לרשת הסלולר הווירטואלית של חברת המובייל.
לאחרונה נחתמה עסקה עם Daisy, ספקית ה-IT ותקשורת ענן המובילה בבריטניה המשתמשת באחסון של זאדרא בכדי לספק שירותים מתקדמים של גיבוי מידע והתאוששות מאסון ללקוחותיה.

החברה חתמה על הסכם עם ענקית הפצה להרחבת ההנגשה של שירותי זאדרא בשוק האמריקאי.

שיתוף פעולה נוסף נרקם עם חברת Africa Data Centre המנגיש את שירותי ענן הקצה של זאדרא למאות לקוחותיה ברחבי היבשת.

עד כה, גייסה זאדרא 75 מיליון דולר עבור פעילותה ובין משקיעיה קרנות הון הסיכון IGP ו-Vintage. עד סוף השנה זאדרא צפויה לגייס עשרות עובדים למרכזי המחקר והפיתוח בישראל.
"אנו מאמינים בחזון שבו שירותי ענן קצה יהיו זמינים, אמינים ואיכותיים לחברות מכל התחומים, בכל מקום", אומר מנכ"ל זאדרא ומייסד החברה במשותף, נלסון נחום.

"עם תוכנית ה-Federated Edge אנו שואפים להפוך לספק ענן הקצה הגדול בעולם, כך שתהיה לנו תשתית ענן בכל עיר בעולם. בעולם שבו כמות הדאטה עולה בקצב מסחרר, אין דרך אחרת. אנו מאמינים מאד בכישרון וביכולות הטמונים בשוק בישראל, ומחפשים להוסיף למשרדים שלנו ביוקנעם ובתל-אביב עוד אנשי מקצוע רבים וטובים שיסייעו לנו במימוש חזון זה".