כל הדרכים לעבוד במודל היברידי חכם ומאובטח

חברת Midlink ו-Cloudem מקבוצת אמת מיחשוב משתפות פעולה ומנהליהן מספרים על היתרונות הטכנולוגים הטמונים בחיבור היברידי חכם, מנוהל וחסכוני של ענן מקומי Cloud’em ל- AWS

שי דינור
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
באדיבות אמת מחשוב
צילום: באדיבות אמת מחשוב
שי דינור
תוכן שיווקי

לפי סקר בינ”ל שנערך בינואר השנה ופורסם ב- Journal of Cloud Computing, 20% מהארגונים הבינ״ל עולים היום לענן הציבורי, כאשר 78% מהארגונים עולים עם מערכת היברידית אחת לפחות. כך גם אצלנו, ארגונים ישראליים רבים מבקשים לחבר את התשתית On-Prem בצורה היברדית לשירותי הענן של AWS, ספקית הענן הציבורי המובילה בישראל ובעולם מבחינה טכנולוגית ומסחרית.

רועי שילוצילום: יח"צ
ליאור גל צילום: יח"צ

לאחרונה, חברת הענן של קבוצת אמת מיחשוב, Cloud’em, ו- MidLink, שותפה בכירה של AWS בישראל וחברת בת של אמת מיחשוב, השיקו שירות ענן היברידי מנוהל בחיבור קבוע וישיר, point to point, מהענן של אמת מיחשוב Cloud’em לענן של AWS. הביקושים לענן היברידי בשיא שאלנו את המומחים - למה? ישבנו עם רועי שילו, סמנכ״ל טכנולוגיות ב- Midlink, עם ליאור גל, CTO ב- Cloud’em, ועם איתן ספקטור, מנכ״ל Midlink ושמענו את כל הסיבות להיות היברידי היום.

ליהנות מכל העולמות

“הענן ההיברידי מעניק סט יכולות, שעולה על סך חלקיו ולכן כל ארגון העובר טרנספורמציה דיגיטלית אל הענן, ימצא בענן ההיברידי שלב הגיוני, מוגן ואג’ילי”, אומר ספקטור. “בשיתוף הפעולה הזה בין Midlink, Cloud’em אנחנו מציגים ללקוחות סל אפשרויות מגוון יותר, בעל יתרונות רבים - הן טכנולוגיים והן מסחריים - לחיסכון בעלויות התפעול. אנחנו רואים לקוחות שמעוניינים להוציא את התשתית הארגונית לספק חיצוני, אך באותה נשימה להיות מסוגלים גם ליהנות מהיכולות של הענן הציבורי המספק מודל עסקי ברור של תשלום לפי צריכה. הואיל ואני מגיע דווקא מהעולמות הטכנולוגיים, מתפקידי Engineering ותשתיות בתחום ה-IT, אני מאמין בהתאמת הפתרון לפי צרכי התשתיות והצרכים העסקיים של הלקוח. ארגוני mid-size, שלא רוצים לתחזק שרתים ואין להם כוח אדם מיומן בארגון, אך רוצים ליהנות מיתרונות של שירות מנוהל מקצה לקצה, מביצועים טובים, תוך כדי עמידה ברגולציות, ויש להם נכסים דיגיטליים שניתן להוציא לענן, כגון אתר האינטרנט, סביבות פיתוח, גיבויים ועוד, ייהנו מכל העולמות במימוש ענן היברידי”.

העננים מתחברים והלקוחות מנצלים את יתרונותיהם

לדברי שילו, ישנם שלושה יתרונות טכנולוגיים ברורים בחיבור ההיברידי של Cloud’em ו- AWS. הראשון הוא יתרון באבטחת המידע, המאפשרת ללקוח וודאות לגבי תשתית התקשורת, הנתבים ונקודות הגישה בהם המידע שלו עובר. היתרון השני הוא בקביעת רוחב פס קבוע גם להעלאה וגם להורדה של נתונים מהענן, כך שהלקוח מקבל SLA וחוזה שירות לגבי רוחב הפס אותו הוא מקבל. רוחב הפס יכול לנוע עד 10 ג’יגה-בייט לשניה. יתרון שלישי הוא קבלת וודאות גם ב- latency, שמתקבל הודות למומחי הענן שלכם הקובעים נתיב ידוע בו המידע מגיע מנקודה לנקודה.

“אחד היתרונות הנוספים לשיתוף הפעולה בין Cloud’em ל- Midlink הוא היכולת לחבר Point to point בצורת תקשורת פרטית אותה ניתן גם להצפין במידת הצורך”, מציין שילו. “זו פעם ראשונה שאנחנו מביאים hybrid cloud as a services לענן גלובלי ומקומי לשותפים וללקוחות של אמת מיחשוב. יצרנו את הפתרון הטוב ביותר בענף, לחוויית שימוש חלקה וחכמה בענן, כ- best of breed, כך שניתן לנצל את היתרונות של כל אחד מהעננים בצורה שקופה”.

שילו מסביר שיתרונות טכנולוגיים אלו משמשים כ- Enabler למהלכים ויתרונות ניהוליים ועסקיים אחרים. “ישנן חברות הרוצות לעלות את האתרים הציבוריים לענן, כי הוא מעניק להן סביבה אלסטית וסקלבילית” מפרט שילו. “יתרון אחר הוא היכולת לבצע גיבוי ו- DR בענן הציבורי, כיוון שבתרחיש רגיל האתגרים והסיבוכיות נעוצים באי ידיעת רוחב הפס וה- latency. אבל החלק המעניין בסיפור, לדעתי, צפוי להתרחש בסביבות הפיתוח והבדיקות, הדורשות יכולות תגובתיות מהירה, לצד יציבות ואבטחה גבוהה. אנחנו בטוחים, שהלקוחות שלנו יפתיעו אותנו וגם את עצמם עם יכולות פיתוח גבוהות באמצעות נגישות פשוטה, מהירה וסקלבילית של טכנולוגיות מתקדמות, כמו למשל Data Lakes, Big Data Solutions, CD, קוברנטיס ואחרות לסביבת הפיתוח שלהם”.

ליווי אישי לשירותי ענן היברידי

לדברי ליאור גל, CTO ב- Cloud’em, “כל צרכי הענן של הלקוח מטופלים בכתובת אחת באמצעות מומחים הבקיאים ב- AWS ובכל שירותי הענן - IaaS, BaaS ו- DR מ- Cloud’em ומ- Midlink. הצוות שלנו מורכב ממומחים שכל אחד מכיר את הלקוח ואת הסביבה שלו, בקיא בצרכים הארגוניים שלו ומלווה אותו באופן אישי. באופן כזה המומחים שלנו יודעים לשים את האצבע על הדופק ולהתאים את הפתרונות באופן סקלבילי ללקוח. במסגרת פרויקט, שמבוצע עם Cloud’em ו- Midlink מתבצע חקר תשתית הלקוח ולאחריו מיושמים ה- Best Practice של אמת מיחשוב ו- Cloud’em כיחידת הסמך ושירותי המומחה של הארגון לטיפול בענן”.

לפרטים נוספים:

שלומי קפצון, מנכ״ל Cloud’em shlomyk@cloudem.co.il

איתן ספקטור, מנכ״ל MidLink eitan.spector@MidLink.co.il