כך השפיעה הקורונה על האצת המעבר לענן

המעבר לעבודה מרחוק, סגירת מוקדי השירות הגדולים והצורך בשמירה על ריחוק חברתי גרמה לארגונים רבים לעבור לפיתוח אפליקציות בענן ובקצב מואץ. שלושה מנהלים מספרים כיצד אפשרו פתרונות הענן לשמור על רציפות עסקית

יניב בן-סירא
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב בן-סירא
תוכן שיווקי

ע"פ מחקר של פורסטר, שוק תשתיות הענן העולמי יגדל ב- 35% ל- 120 מיליארד דולר בשנת 2021 בעקבות משבר הקורונה. אך עוד הרבה לפני השנה האחרונה, שירותי הענן תפסו תאוצה בעולם העסקי, בעיקר מאז שענקיות הטכנולוגיה הגלובליות אמאזון, מיקרוסופט וגוגל השיקו ענן ושירותים נלווים לו. עם זאת, טרום תקופת הקורונה, 80% מן המשימות הקריטיות לארגון והדאטה הרגישה לא התבצעו בענן, בשל תקנות רגולציה, קשיים טכנולוגיים וחסמים פסיכולוגיים, כך לפי נתוני חברת המחקר Ovum. כל אלה מנעו ממקבלי ההחלטות בארגון להעביר מידע ותהליכים לענן רחוק מהם.

שי מורגצילום: בן יצחקי
נתן הוכמןצילום: באדיבות מפעיל
שי עינתצילום: יח"צ

הקורונה שינתה זאת וחייבה את אותם ארגונים להתגבר על הקשיים האלה ולעבור לפתרונות ענן במהירות, על מנת לשמור על רצף עבודה וקשר יציב עם לקוחות הקצה. זאת באופן מיידי וללא כל הכנה מוקדמת. אותם ארגונים הכירו בתרומתן של יכולות הענן לשיפור הפעולות העסקיות שלהם וכסיוע למענה התו הסגול, והם ממשיכים איתם עד היום.

התמודדות עם דליפת מידע בענן

עם המעבר למודל עבודה דיגיטלי ושימוש בפלטפורמות ענן, התעוררו אתגרים רבים ביכולת של חברות להעביר את המידע הרלוונטי והרגיש שלהן לתשתיות ענן. החשש המרכזי שלהן היה לאבד את האפשרות לווסת ולשלוט במידע, ולוודא שאין סיכוני גישה למידע שלא אמור להיות חשוף לעובדים מסוימים בתוך הארגון ומחוצה לו. כמו כן, גם הסיכון של פריצות חיצוניות ומתקפות סייבר עלה בעקבות הדיגיטציה בשוק.

שי מורג, מנכ"ל חברת Ermetic, שפיתחה מערכת לניהול ואכיפת מדיניות הרשאות גישה בפלטפורמות ענן, מציין, כי משבר הקורונה האיץ משמעותית את הטרנספורמציה הדיגיטלית. התפתחות שהייתה צפויה בשוק רק בעוד חמש שנים מהיום התרחשה תוך חודשים אחדים. למשל, המעבר לעבודה מרחוק גרמה לארגונים רבים לעבור בקצב מואץ לפיתוח אפליקציות בענן.

"השימוש בפלטפורמת הענן כדי לייעל עלויות ולייצר המשכיות עסקית, מספקת תמריץ לארגונים להאיץ את המודל העסקי שלהם לעבודה דיגיטלית", הוא אומר. "אך לצד היתרונות הרבים שמספקת העבודה באמצעות הענן, זיהינו קושי מהותי בקרב חברות וארגונים, שאינם רגילים להתנהלות דיגיטלית חוץ-ארגונית. במציאות שלפני משבר הקורונה, התמודדות עם דליפת מידע הייתה קלה יותר כשהמידע היה בתוך חומות ההגנה והרשת הפנימית של החברה. לכן, חברת ארמטיק פיתחה מערכת שמזהה אוטומטית את זהויות המשתמשים, השירותים והאפליקציות בסביבת הענן, מנתחת את רמת ההרשאות שלהם ותפקידם, לאור מדיניות הגישה למידע של כל חברה, ומאפשרת ניהול יעיל ובטוח יותר של הרשאות הגישה, במטרה למנוע דליפת נתונים ו/או חשיפה למתקפות מגורמים חיצוניים".

מסע לקוח מבוסס ענן

לפי שי עינת, מנהל טכנולוגיות ראשי של CRM באלעד מערכות, שירות הלקוחות היה בין הראשונים לעבור לענן, עם סגירת מקומות התעסוקה ומוקדי השירות הגדולים והצפופים. רכיבי תקשורת כתובה בענן, אשר בוצעו מול בוט חכם, שולבו בערוצי המענה ללקוחות ואיפשרו להם לפנות - בכל זמן ובאמצעות ערוצי תקשורת שונים כמו צ'ט בוואטסאפ או דרך אתר החברה - וכך לקבל תשובות ללא מענה אנושי. מערכות אלו מותקנות בבתי החולים "איכילוב", "שיבא" ו"אסותא" והעלו את שיעור הפונים בעשרות אחוזים.

תחום נוסף שהושפע מיידית ועבר לענן הוא המסחר הפיזי שהשתנה לסחר דיגיטלי. כשעסקים הפכו לפתע לווירטואליים והחנויות הפיזיות ננטשו, חברות נאלצו לשמור על קשר עם לקוחות הקצה באמצעים דיגיטליים. באמצעות מסע לקוח מבוסס ענן אפשר היה לפנות ללקוח על-פי פעילותו ברשת וצרכיו כדי לספק יחס אישי.

הסגר הממושך היה תקופת פריחתם הגדולה של המרכולים. אלה נדרשו יותר מהרגיל לנטר את המוצרים על המדף במהירות על מנת לענות על הביקושים המוגברים. באמצעות טכנולוגית בינה מלאכותית המוטמעת במערכות ה-CRM בענן ניתן היה לעקוב אחרי מלאי החנות ולעדכן את מחלקת הרכש.

לאחר פתיחת הסגר נדרשו הארגונים לנהוג בהתאם לתקנות התו הסגול. דרישה מרכזית בתו הסגול היא הקמת אישורי בריאות וירטואליים לכל מצבת העובדים. זאת ניתן לעשות באמצעות אפליקציות מבוססות ענן, אשר מאפשרות לארגונים גדולים וקטנים כאחד, להקים אפליקציות לדיווח מיידי ללא מאמץ, תוך שימוש ברכיבים מבוססי ענן.

הדפסה מרחוק באמצעות ענן

דרישה משמעותית נוספת של התו הסגול לארגונים, היא צמצום המגע האנושי למינימום. טכנולוגית ענן להדפסה ארגונית מרחוק, אומצה ביתר שאת בתקופה זו כשאפשרה הדפסה מרחוק ללא מגע יד אדם, כשאחד הענפים שיותר הושפעו מתקנות התו הסגול, הוא בתי הספר ומוסדות הלימוד השונים, אשר אסרו עליהם ועל תלמידיהם לגעת במשטחים השונים. חברת מפעיל, מהחברות הוותיקות והגדולות במשק לפתרונות הדפסה לעסקים בישראל, מספקת למוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ פתרונות הדפסת ענן המותאמים אישית, המאפשרים הדפסה ממכשירים ניידים ומחשבים מחוץ לרשת הארגונית ברשת ה-Wi-Fi או מה-Web. כמו כן, החברה אף מפתחת את כל הטכנולוגיות הדרושות להדפסה כזו.

לפי נתן הוכמן, מנהל תחום פתרונות בחברת מפעיל: "בעקבות המעבר לעבודה מהבית, תקנות התו הסגול והנחיות משרד הבריאות, ארגונים רבים ומוסדות לימוד בעיקר נזקקים כיום לדרך שתאפשר להם להמשיך את שגרת העבודה ללא הפרעות וכמובן מבלי לסכן את הבריאות של העובדים והתלמידים. הדפסת ענן הינו הפתרון המושלם, המאפשר רצף עבודה, חיסכון בזמן ובטיחות מעל הכל".

מעבר לכך, פתרון זה מאפשר ניהול, טיפול ושחרור עבודות הדפסה על-ידי שימוש באפליקציות ויישום טכנולוגיית קירבה (BLE) למכשיר הסלולרי לזיהוי המשתמש. הפתרון גם מאפשר להזמין את ההדפסה מכל מקום בארגון או בארץ ובכל זמן, ישירות לידי מזמין ההדפסה הספציפי. גם ארגונים מבוססי שירות תיקונים פיזי מסתייעים כבר בפתרון מציאות רבודה (AI) על גבי טכנולוגיית ענן. טכנאי המגיע ללקוח, מציב את האייפד על המכשיר התקול ועל המסך הוא רואה חיצים המסבירים לו איך ומה לתקן במציאות רבודה. טכנולוגיה זו מאפשרת גם לשלב כוח אדם לא מיומן ובהדרכה מרחוק לכוון אותו לביצוע המשימה.