המומחים לענן של גוגל

למה להתמחות רק בענן של גוגל? את השאלה הזו שומע בלי סוף מאיר דניאל, מנכ"ל חברת WideOps, שותף Premier של גוגל. ויש לו גם נימוק משכנע: "רק כך מגיעים למומחיות ובקיאות שאין שנייה לה בענן שמוביל בחדשנות, יציבות טכנולוגית ומחירים תחרותיים" 

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צוות ווידאופס | צילומים: הדר בראל
צוות ווידאופסצילום: הדר בראל
אסף לבנון
תוכן שיווקי

אימרה ותיקה גורסת שמי שעושה דבר אחד בלבד - עושה אותו הכי טוב. זהו, פחות או יותר, האתוס שמנחה את חברת WideOps, מומחית ענן המחשוב של גוגל – Google Cloud Platform המובילה בישראל. "התמקדות בענן של גוגל בלבד מאפשרת לנו להעמיק את רמת הידע והמקצוענות ולמעשה להגיע לרמה הגבוהה ביותר שקיימת בישראל בנוגע לענן הזה שלדעתי מוצב בחזית הטכנולוגיה והחדשנות מול המתחרים", מסביר את הרציונל מייסד ומנכ"ל החברה, מאיר דניאל. "העובדים שלנו מפוקסים כל כולם בעבודה עם טכנולוגיות ופתרונות הענן של גוגל וכך מגיעים למומחיות ובקיאות שאין שנייה לה. לא במקרה WideOps היא שותף Premier של Google Cloud ואחת השותפות הגדולות של גוגל בישראל ובאירופה".

מאיר דניאל, מייסד ומנכ"ל WideOpsצילום: הדר בראל

שותפות Premier היא הרמה הגבוהה ביותר שמציעה גוגל לחברות ולדברי דניאל זהו תואר שלא קל לקבל. הוא נקבע על סמך מדדים של היקף פעילות מול גוגל, שביעות רצון הלקוחות, רמת הביצועים של העובדים בחברה ומספר ההסמכות הטכניות הרשמיות שלהם. כל אנשי הענן שלנו הם מוסמכי Google Cloud. "בכל שנה אנחנו נמדדים מחדש בכל המדדים האלו כדי לשמר את תואר שותף ה-Premier שלנו. ככה זה כשהעובדים אוכלים, שותים ונושמים כל הזמן Google Cloud. לכן גם מכנים אותנו 'סיירת הענן' של גוגל", הוא מדגיש.

ממקסמים את ארכיטקטורת התשתית

אז כיצד באה לידי ביטוי רמת המומחיות הגבוהה של WideOps בענן של גוגל? לדברי דניאל, "אנו מנוסים מאוד בכל מוצרי Google Cloud, כולל אלו המתקדמים ביותר. ההתמחות שלנו היא בביצוע מיגרציה מתשתית פיזית או מעננים אחרים אל הענן של גוגל. לקוחות מכל הגדלים והסוגים מגיעים אלינו עבור כך - מלקוחות אנטרפרייז וחברות בינ"ל, דרך חברות טכנולוגיה, פיננסים, ביוטק, מדיה וגיימינג ועד סטארט-אפים שרק קמו ורוצים לבנות את תשתית המחשוב שלהם כך שתסתמך על הענן של גוגל. כשלקוח מגיע אלינו אנו דואגים לאפשר לו להתרכז בליבה העסקית שלו, בעוד אנו נעסוק בתשתית הטכנולוגית . בתהליך אנחנו ממקסמים את ארכיטקטורת התשתית, מבצעים אופטימיזציה לביצועים ולעלויות, בונים את מערכות אבטחת המידע ומגדירים אוטומטיזציה של התהליכים. בנוסף לכך, מפתחים עבור לקוחותינו יותר ויותר מודלים של בינה מלאכותית ופתרונות Serverless המתאימים לפלטפורמה.

"לאחר המיגרציה לענן אנחנו משלימים את השירות על-ידי אספקת שכבה נוספת של תמיכה שיכולה לסייע ללקוח בכל צרכי הענן שלו", הוא מוסיף. "חלק מהעבודה השוטפת עם לקוחות כוללת הצעות ייעול לארכיטקטורת הלקוח וליווי שלו במהלך תהליך ייעול זה ואם יש צורך עושים זאת עבורו. שירות משלים נוסף הוא NOC as a service שבו אנו מנטרים את התשתית של הלקוח 24/7 על ידי מערכות ייעודיות שמופעלות על ידי הצוות שלנו".

למה, בעצם, ההתמקדות היא דווקא בענן של גוגל?

"מכיוון שהוא מוביל בחדשנות, ביציבות הטכנולוגית ובמחיריו התחרותיים. יתרון גדול של Google Cloud הוא שגוגל מאפשרת לאנשים ולחברות להשתמש בכלים ובמנועים שבמקור היא פיתחה כמערכות פנימיות עבור עצמה. קיימים הרבה מאוד כלים שבמשך שנים היו כלי עבודה פרטיים של גוגל. הם עומדים בבסיס של מוצרים שמאוחר יותר הפכו להיות פומביים כמו ג׳ימייל, יוטיוב וכמובן מנוע החיפוש. לקוחות הענן של גוגל יכולים להשתמש במערכות האלו עבור עצמם. כך הם מקבלים גישה לכלים יעילים וייחודיים, שלא קיימים בעננים האחרים".

להשיג את הביצועים והעלויות הטובים ביותר

WideOps הוקמה ב-2012 . מטה החברה ממוקם בפארק תעשיות המדע - מת"מ והיא פועלת רבות גם באירופה. בשנים האחרונות היא ניהלה פרויקטים של מיגרציה לענן של גוגל עבור מאות לקוחות ישראלים. דניאל מספר שחלק מהתהליך אינו טכני, אלא דווקא יותר פסיכולוגי - להרגיע את הלקוח מכך שהוא מעביר את המערכת שלו למיקום שנמצא רחוק, ולהבטיח לו שאבטחת המידע שיספק עבורו הענן של גוגל תהיה טובה וחזקה יותר מכל פתרון חלופי בתשתית המקומית.

לא יותר הגיוני לבחור בספק ענן ישראלי, שהתקשורת מולו תהיה קרובה יותר וכך מהירה יותר?

"לספקים מקומיים אין את העוצמה שיש לחברה כמו גוגל. הם לא מסוגלים לנהל דאטה סנטר כמוה, או להחזיק מספר מרכזים כאלו באותו אזור. הם גם לא מבצעים רפליקציות לאותם מרכזי נתונים בסנכרון מלא ברמה של סאב-מילי-שניות כמו גוגל. צריך גם לזכור שחברות ישראליות רבות פונות למעשה לקהל יעד בחו"ל. אם הן ישימו את התשתית בישראל - היא תהיה פחות מונגשת לקהל הבינ"ל וסביר להניח שמהירות התגובה תיפגע. הענן של גוגל, לעומת זאת, מיטיב לשרת בקשות מכל העולם והמעבר בין אזורים בו קל ושקוף".

מה לגבי דאגות האבטחה שיש ללקוחות?

מסביר גיא שפיר, סמנכ"ל הטכנולוגיות של WideOps": חלק אינטגרלי מתהליך המיגרציה הוא התמקדות בתשתיות האבטחה הקיימות של הארגון והבנה כיצד לייצר לו בענן פתרון מאובטח אף טוב יותר. לכן אנו מספקים גם פתרונות אבטחה משלימים בסטנדרטים של גוגל כמו פתרונות האבטחה של חברת CloudFlare עימם אנו נמצאים בשותפות הדוקה ולאחרונה אף זכינו בפרס Certification Champions Award בזכות כמות ההסמכות הגדולה ביותר בכל EMEA. מי שעובר לענן של גוגל בעזרתנו מקבל שירות ייחודי נוסף: מערכת גיבוי ייחודית שפיתחנו על תשתית הענן. המערכת מותקנת אצל מרבית לקוחותינו ומאפשרת לגבות ולשחזר שרתים וקבצים בודדים במקרה של תקלות אנוש או בעיות במערכת ההפעלה".

גיא שפיר, סמנכ"ל טכנולוגיות, WideOpsצילום: הדר בראל

מהם הערכים שמספקת גוגל לניהול היישומים ולמפתחים?

"גוגל רואה בנוחות ניהול היישומים בענן ובייעול עבודת אנשי הפיתוח יעדים חשובים ומציגה כל העת חדשנות בתחום", מסביר שפיר. "כך לדוגמא הוא המוצר Anthos, מוצר מהפכני, עליו הסברנו בכנס "אנשים ומחשבים" החודש. Anthos מאיץ את המודרניזציה ותהליך הפיתוח של יישומים חדשים וקיימים, תוך שהוא מאפשר ללקוחות לצפות ולנהל את מלוא היישומים שלהם בפלטפורמה גמישה ומרכזית אחת. Anthos מתאים במיוחד לארגונים גדולים להם יש עומסי עבודה בסביבות שונות. זוהי מהפכה שמציגה גוגל בכל מה שקשור לניהול קוברנטיס וקונטיינרים בכל מקום: ענן ציבורי, שרתים מקומיים בארגון, שרתים וירטואליים ותשתיות אחרות".