פלטפורמה אחת אחודה להגנה על המידע

Veeam רשמה גידול של 220% במכירת פתרונות גיבוי בענן ב- 2020, ועתה משיקה את גרסה 11 החדשה, הכוללת את הפתרון המתקדם והמקיף ביותר לניהול והגנה על המידע

ענת מסינג
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
ענת מסינג
תוכן שיווקי

החודש השיקה חברת Veeam, מובילה עולמית של פתרונות גיבוי וניהול מידע, את גרסה 11 שלה. רק שנה חלפה מאז שהחברה השיקה את הגרסה האחרונה וכבר היא מציעה ללקוחות למעלה מ- 200 יכולות והרחבות חדשות. בעקבות משבר הקורונה והמשבר הכלכלי שבא בעקבות המגפה וכחברה רגישה שמנהלת מערכת יחסים קרובה עם הלקוחות והשותפים, דאגה Veeam לפתח מגוון יישומים שמטרתם להוריד עלויות ולהפחית סיכונים ללקוחות.
גרסה 11 של פתרון הדגל של החברה - New Veeam Availability Suite™ - מציעה פלטפורמה אחת אחודה להגנה על המידע, הכוללת גיבוי, רפליקציה, ניהול סנפשוטים (snapshots) של מערכות אחסון ומערכת Continuous Data Protection (CDP). זהו הפתרון המתקדם והמקיף ביותר בשוק בתחום של ניהול והגנה על המידע בענן, באופן וירטואלי ופיזי, מה שמאפשר לפתרון לתמוך בכל סוגי העומסים שמצטברים בארגון. הוא עוצמתי וגמיש מספיק כדי להגן על כל שלב ממעגל החיים של הדאטה, תוך התמודדות עם כל המורכבויות המאפיינות סביבה מרובת-עננים של הספקים השונים (AWS, Microsoft Azure, Google Cloud).

ורד ליברמן, מנהלת אזורית MED, Veeam צילום: קובי קנטור ז"ל
אלי ביטון, מהנדס מערכות בכיר, Veeam צילום: יח"צ

100% הגנה מפני כופרות

בריאיון עם אלי ביטון, מהנדס מערכות בכיר ב- Veeam, הוא מציג את היכולות הבולטות בגרסה 11, ומדבר על אבטחת מידע ועל חיסכון בעלויות.

בשנה החולפת מספר מתקפות הכופרה גדל בצורה ניכרת. איזה מענה הגרסה החדשה נותנת לכך?

"זה נכון וכדאי להכיר את המספרים - ב- 2020 הגיעו כ- 200 תלונות של חברות ואזרחים למרכז המבצעי לניהול אירועי סייבר, אבל מספרם בשטח היה גבוה בהרבה. אילוצי הריחוק החברתי ושימוש במידע ארגוני ברשתות לא מאובטחות תרם לעליה של כ- 50% במספר איומי הסייבר וב-2021 צפויה קפיצה נוספת של פי-שניים בהשוואה ל- 2019, כולל מתקפות בעלות אופי חדש. מחקרים נוספים מראים כי ב-2021, צפויה להתקיים מתקפת כופרה מידי 11 שניות. אחת ההרחבות המאפיינות את גרסה 11 נועדה לתת מענה בדיוק לנושא זה. עד כה ניתן היה ליישם את היכולת שנקראת אחסון הרמטי (Immutable Storage) על שירותי ענן ציבורי של AWS S3, פתרונות אחסון בענן של Backblaze, Wasabi או באמצעות מערכות מבוססות דידופ כמו Exagrid ואחרים. ואילו מגרסה 11 ניתן כבר ליישם את היכולת החשובה הזאת - של נעילת המידע בצורה בלתי הפיכה - בעולם הדיסקים הפשוטים. ההרחבה הזאת רלוונטית במיוחד לחברות עם תקציב מוגבל אשר לא יוצאות לענן מסיבות כלכליות. היישום הזה נותן 100% הגנה מפני כופרות משום שהקבצים נעולים ואינם יכולים להיפגע באופן וירטואלי, ואם הם נפגעים באופן פיזי, יש, כאמור, גיבוי של עותקים באתרים אחרים".

מה עושה Veeam לסייע ללקוחות לחסוך עלויות?

"יציאה לענן כידוע כרוכה בעלויות, לעיתים גבוהות, המחוייבות על-ידי ספק הענן. לכן, בגרסה 11 תמצאו מחשבון, שיודע לחשב את כל העלויות הכרוכות במעבר של פתרון הגיבוי לענן ובשימוש השוטף שלו מראש. מדובר בפתרון ייחודי בתעשייה, שנועד לתמוך בתהליך קבלת ההחלטות של הלקוח ולסייע לו לגבש מדיניות גיבוי ושימוש בענן נכונה המתאימה לצרכיו. המחשבון מתחשב במספר השרתים, המיקום שלהם על גבי הענן, נפחים וכיוצ"ב, ובלחיצת כפתור נותן ללקוח את האפשרות לתכנון מוקדם של העלויות.

"בנוסף, עד גרסה 11 שמרנו מידע בשכבה 'החמה' והיקרה של ספק הענן, כזרוע נוספת לטובת שמירת גיבויים לטווח ארוך, בדרך כלל כתחליף לקלטות. כעת, ברוח התקופה, הוספנו לגרסה החדשה יכולת אוטומטית לניוד נתונים לשכבות זולות יותר בענן, שכן כאשר מדובר בגיבוי לטווח ארוך, אין צורך בביצועים המהירים ביותר והמידע בהחלט יכול לשכון לבטח בשכבות הזולות יותר של הענן".

דוגמא נוספת להרחבות המשמעותיות שמביאה עימה גרסה 11 באה לידי ביטוי ב- Continuous Data Protection (CDP) המתחברת קונספטואלית לאסטרטגיה של Veeam. "לקוח שקונה Veeam תמיד מקבל הרבה יותר מגיבוי", מדגיש ביטון, "כך נהגנו בכל הגרסאות הקודמות וכך אנו נוהגים עם הגרסה החדשה. בגרסה 11 Veeam מספקת סטנדרטים חדשים לגמרי של DR ומעבר מזמני RPO של 15 דקות לשניות בודדות. אמנם יש וונדורים שמספקים פתרונות DR דומים, אולם מדובר בפתרונות עצמאיים ויקרים ואילו ב-Veeam יכולת זו כלולה ללא תוספת עלות וכך יכולים לחסוך ללקוח את עלות הפתרון היקר".

מחויבות גבוהה לצרכים של הלקוחות

Veeam ישראל דווקא קבלה זריקת מרץ ממשבר הקורונה וסיימה את 2020 עם גידול של 37% במכירות, בהשוואה ל- 2019. 20% מכלל המכירות כללו פתרונות גיבוי בענן - תחום אשר רשם גידול של 220% בהשוואה לאשתקד. למעשה, השנה הפכה Veeam למובילה עולמית בכל הנוגע לגיבוי של Office 365 ובגיבוי מערכת Teams של מיקרוסופט, אשר הפכה לאחת המערכות הנדרשות ביותר בעקבות המעבר לעבודה מרחוק. גם היכולת של Veeam לגבות תחנות קצה צמחה השנה, ולצד מיקרוסופט ולינוקס הוסיפה החברה בגרסה 11 גם תמיכה במחשבי מק.

"גרסה 10, אשר שחררנו לפני שנה בדיוק וכללה כ- 150 הרחבות, זכתה ל-700,000 הורדות", מסכמת ורד ליברמן, מנהלת אזורית MED ב-Veeam. "העובדה שכבר כעבור שנה אנו משיקים את גרסה 11, המביאה עימה למעלה מ- 200 הרחבות חדשות, מעידה על רמת החדשנות של החברה, כמו גם על המחויבות הגבוהה שלנו לצרכים ולדרישות של הלקוחות והשותפים שלנו".