פלטפורמת הענן הארגוני של Nutanix

פלטפורמה אחת, עבור כל אפליקציה, בכל ענן

אושרי שרון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פלטפורמת Nutanix משלבת סביבות ענן מגוונות
פלטפורמת Nutanix משלבת סביבות ענן מגוונותצילום: באדיבות Nutanix
אושרי שרון
תוכן שיווקי

עידן הענן ההיברידי כבר כאן ותהליכי העבודה בארגונים דורשים גמישות מקסימלית מתשתיות המחשוב, דרך האחסון והרשת ועד האבטחה. מה שמעלה דרישה לשילוב של חלק מהתשתיות המקומיות עם סביבות במספר עננים, באמצעות פלטפורמה אחת שתנהל את כל המערך ותפשט את תהליכי העבודה. השגת פשטות בניהול ה-IT והיישומים מאפשרים לארגונים להתמקד בצרכי הלקוחות והתהליכים העסקיים עצמם.

אושרי שרון צילום: ענבל אשוח

לשדרג לתשתית מחשוב ארגונית חדשנית

ההתמודדות עם תשתיות IT בארגונים כיום מורכבת מבעבר. מערך ה-IT מתבקש להגיב מהר יותר ובעלויות נמוכות יותר ובהתאם נדרשות דרכים חדשות כדי לספק במהירות מגוון שירותי IT ויישומים עסקיים, תוך כדי הורדה כוללת בעלויות.

פלטפורמת התוכנה של Nutanix מהווה חלופה מודרנית וכלכלית עבור כל צרכי תשתית המחשוב הארגונית מכיוון שהיא מאפשרת לייעל את פעולות תשתית ה-IT ולהפחית עלויות על-ידי שילוב שירותי אחסון, רשת, בקרת גישה לקבצים, סגמנטציה ומחשוב מרכזי בפלטפורמת ענן אחת. כל זאת ללא מגבלת גדילה ובהתאם לדרישות העסקיות של הארגון במודל כלכלי מסוג Pay-as-you-grow.

הפלטפורמה מספקת ארכיטקטורה חדשנית מנוהלת בתפיסת ענן לתשתיות ה-IT בארגונים, עם זמן תגובה מהיר מאוד ובעלויות כוללות נמוכות הרבה יותר מכל מערכת מסורתית, לצד אפשרות לשילוב סביבות ענן מגוונות באופן אינטגרלי ושקוף למשתמש. תפיסה זו מאפשרת ל-IT להתמקד ביישומים ובשירותים הדרושים לארגון.

יתרונות של עננים ציבוריים ופרטיים תחת קורת גג אחת

Nutanix מנגישה למערך ה-IT פלטפורמה ארגונית אחת המספקת זריזות, פשטות, צריכה היברידית של שירותי ענן ציבורי חיצוניים במגוון פלטפורמות, ביצועים, אבטחה ושליטה בתוך מערך המידע הארגוני. כל אלו מתאפשרים הודות לתפיסת ה-Software Defined של Nutanix המשלבת AI ולמידת מכונה (Machine Learning).

הפלטפורמה מהווה למעשה תשתית IT מלאה, שמתחברת לתקשורת ארגונית סטנדרטית. כחלק מהמערך מסופקים שירותי פלטפורמה מעל תשתית וירטואלית מובנית ובינה מלאכותית למגוון שירותים ותובנות עסקיות, כאשר כל הפעולות הנחוצות לניהול הפלטפורמה מבוצעות בלחיצה כפתור אחת ונגישות באפליקציה יחידה.

הגנת סייבר ברמת התשתית

אירועי הסייבר של שירביט, סולרווינדס וכעת גם ק.ל.ס רק ילכו ויתרבו לצערנו. הגנה נכונה מאיומי סייבר מתחילה בפילוסופיית “אפס אמון” (Zero Trust). תפיסת מיקרו-סגמנטציה היא מפתח ליישום של “אפס אמון” ברמת הרשת. מדיניות רשת מדויקת מגבילה את היישומים והמשתמשים רק במשאבים הדרושים להם ומונעת התפשטות של תוכנות זדוניות או כופר. פלטפורמת הענן הארגוני של Nutanix מספקת אבטחת רשת מתקדמת כחלק מתוכנת התשתית, המספקת ניראות ברמת היישום ומיקרו-סגמנטציה ברמה ארגונית להגנה מפני איומי רשת ולהפחתת הסיכון במקרה של חדירה.

מדיניות האבטחה של Nutanix מתחילה בניראות ותובנה לגבי התקשורת בין השרתים עצמם והתלות ההדדית והמורכבות של כל היישומים והשירותים הארגוניים. אלו מאפשרים ניראות וגילוי יישומים באופן מקיף. ניתן ליצור בקלות רבה פילוח של שכבות הרשת או היישומים כדי להגן על הגישה מצד המשתמשים, האפליקציות והמידע הארגוני מפני איומי סייבר.

רכיב הסגמנטציה של Nutanix - Flow, מופעל בכמה לחיצות בלבד דרך ממשק הניהול המרכזי של המערכת ואינו דורש ציוד חדש או שינוי תצורה של הרשת מכיוון שהרכיב מופעל ברמת הווירטואליזציה המובנית. הוא מאפשר יצירת מיקרו-סגמנטציה רשתית החוסמת התפשטות של רוגלות ברשת ומונעת מתקפת כופר, כל זאת תוך כדי מעקב צמוד אחר מצב האבטחה ותאימות הרגולציה, לצד תובנות, תיקון ותכנון אבטחה ממשק מרכזי אחד.

שליטה על מערך הנתונים בכל הסביבות דרך ממשק יחיד

בעידן הדיגיטלי ארגונים מסתמכים על מידע ונתונים יותר מאי פעם. ככל שהמידע הארגוני גדל על איי אחסון שונים, בין אם מדובר באיים ברמה גאוגרפית, סביבות ענן שונות, או איים לפרוטוקולי אחסון שונים (SAN/NAS/Object) - אתם עלולים להתאמץ לנהל ולהקשות על תכנון וקבלת תובנות מהמידע שאותן מערכות מאחסנות. קבלת מידע ותובנות על הנתונים שהתשתיות שלכם מארחות היא קריטית. ניתוח אנליטי של הקבצים יתרום לבקרה על השימוש במערכת הקבצים: מי יצר אותם, מי ניגש אליהם, מי מעביר אותם, מי מוחק ומשנה קבצים והרשאות (Audit Trail).

בעולם המסורתי קיימים איים של סוגי אחסון שונים המגבילים את הניראות. מצב זה מוריד את רמת האבטחה, מקשה על הניהול המרובה ומאט את ההתפתחות של הארגון.
לפלטפורמת הענן של Nutanix רכיב שירותי קבצים אוניברסלי, Files, המהווה שירות מתקדם ופשוט לאחסון קבצים באופן גמיש וחכם המאפשר גדילה ללא מגבלת נפח וביצועים. היישום מאפשר ניהול ושיתוף מושכל של קבצים ממגוון סוגים מתוך ממשק ניהול יחיד, כמו גם ניתוח תובנות ארגוניות ברמת הגישה למידע. למשל, ניתן לסנן נתונים על סמך אירוע או טווח זמן מסוים.

המשכיות עסקית והגנת נתונים מובנית

כדי ליצור ולקיים המשכיות עסקית, על הארגון לוודא כי המידע והתשתית המרכזית מוגנים וניתנים לשחזור במהירות באמצעות רפליקציה מובנית. חשוב לשמר את יכולות התאוששות מאסון גם בתשתית מבוססת ענן. לפלטפורמה של Nutanix יכולת מובנית להמשכיות עסקית, שמפשטת ומקצרת משמעותית את פעולות ההתאוששות, ובניגוד למורכבות של שכבות ה-IT המסורתיות גם מסייעת להפחית עלויות ולעמוד ב-SLA הארגוני המוגדר להתאוששות מהירה, גם כאשר מדובר בסביבת ענן.

בחרו עבורכם את פתרון המשכיות העסקית המתאים לכם עם רמות שונות של RPO ו-RTOצילום: באדיבות Nutanix

הפלטפורמה של Nutanix מאפשרת שליטה ריכוזית בהתאוששות, תוך ניהול אינטואיטיבי של כלל פעולות ההגנה על המידע ותהליך ההתאוששות מאסון. מתוך ממשק ניהול יחיד ניתן לשלוט הן בסביבה מקומית והן בתשתית Nutanix מבוססת ענן.

הפלטפורמה מספקת רמות גבוהות של זמינות וגמישות בפתרון מותאם אישית להגנה על המידע והתאוששות מאסון, להשגת יעדי RPO (שחזור אחורה לנקודה בזמן) ו-RTO (משך זמן ההתאוששות) טובים ונמוכים משמעותית מפתרונות מסורתיים וללא הפרעה עסקית. למעשה הפתרון מצמצם ב-85% אירועי השבתה מתוכננים ושאינם מתוכננים. המערכת מספקת גם פתרונות הגנת נתונים כולל קונסיסטנטיות ברמת היישום ושחזור נתונים גרנולרי.

הכותב הוא מנכ"ל חברת DnA-IT, שותפה בכירה של Nutanix בישראל והראשונה שהטמיעה את מערכות Nutanix בארץ, כבר משנת 2012. לחברה ניסיון עשיר בהתקנות והטמעת הפתרון עבור מאות ארגונים בארץ ובעולם ובמגזרים שונים, כולל המגזרים הפיננסיים, תעשייה מסורתית, חברות היי-טק ותעשיות ביטחוניות

למידע נוסף ואיפיון עבור המערכות שלכם, ניתן ליצור קשר בטל’: 09-7880090 או בדוא”ל: info@dna-it.co.il