לפצח את האתגר: על ביצועים ועלויות בענן

מנהל מוצר בכיר במרכז הפיתוח של Quest בישראל, מספר על האתגרים בענן הציבורי וההיברידי איתם מתמודדים ארגונים ומציג את הפתרון הייחודי, שמפותח מחולון, לביצוע אופטימיזציה לביצועים ועלויות והכל מממשק אחוד

פיני דיבסק
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיני דיבסק
תוכן שיווקי

עם ההאצה הגדולה בטרנספורמציה הדיגיטלית בשנה האחרונה, אנחנו עדים לשני אתגרים מרכזיים איתם מתמודדים ארגונים מכל התחומים: הראשון הוא שמירה על רמת השירות ו-SLA’s אופטימליים מבחינת זמינות וביצועי מערכות. השני הוא אופטימיזציה של עלויות בסביבות היברידיות. שני האתגרים אינם פשוטים, במיוחד לאור הדינאמיות בה ארגונים פועלים היום. ככל שיש גידול בתשתיות IT, כך גם גדל הקושי לספק SLA’s אופטימליים. כמו כן, המירוץ לענן יצר בעיה חדשה עבור ארגונים רבים, ששמו להם את הענן כמטרה בפני עצמה להוריד עלויות IT, אך בפועל השיגו את ההפך.

פיני דיבסק צילום: באדיבות קוואסט

שוק ה-IT הנוכחי רווי ומרובה כלי ניהול. ישנם כלים עבור ניטור וניתוח ביצועים של תשתיות IT, בין אם מדובר בבסיסי נתונים, וירטואליזציה, תשתיות ענן, קונטיינרים, אחסון ועוד. ישנם כלים אשר מתיימרים לסייע לארגונים להוריד עלויות. יתרה מכך, קשה מאד לדייק ולנהל מערך הקצאת משאבים אופטימלי, שכן מעט מידי משאבים עלולים לגרום להיעדר עמידה ב- SLA’s, אך הקצאת משאבים יתרה עלולה להוביל לבזבוז כספים משמעותי עבור הארגון.

פתרון ניהול חוצה פלטפורמות

לחברת קווסט (Quest) מעל ל- 180,000 לקוחות מכל תחומי התעשייה, מהם 95% מהחברות המדורגות ברשימת פורצ'ן 500. כחברה המספקת מענה בכמה מהתחומים החמים והמאתגרים ביותר בעולם ה-IT, ביניהם מודרניזציה של תשתיות, מעבר לענן ואבטחת מידע, שמנו לעצמנו למטרה, לפני שנים ספורות, לספק פתרון לבעיות ה- SLA’s, הביצועים והעלויות, כשראינו את הפוטנציאל וצפינו את ההגירה הגדולה של ארגונים לענן. לכן, הבאנו לעולם פתרון יחיד מסוגו, אשר יכול לפתור את שני האתגרים הללו באמצעות כלי מרכזי אחד, Foglight.

Foglight הוא למעשה פתרון אחוד המאפשר ניטור וניתוח ביצועים מקצה לקצה של כלל תשתיות ה-IT, ואף מאפשר יכולות של ניהול ואופטימיזציה של עלויות בסביבות היברידיות - Cross Platform Performance monitoring. הלחם והחמאה של Foglight הוא אופטימיזציית בסיסי נתונים ותשתיות ענן המספק יכולות ייחודיות הכוללות ויזביליות מקצה לקצה, התראות מתקדמות, פתרון בעיות ביצועים מורכבות באמצעות למידת מכונה ועוד.
בתחום בסיסי נתונים, Foglight תומך בכל הטכנולוגיות השונות - בסיסי נתונים רלציוניים (בין אם מסחריים כגון אורקל, MSSQL, DB2, ובין אם מסוג קוד פתוח כגון MySQL ו- PostgreSQL), וגם בסיסי נתונים א-רלציוניים הידועים גם כ-NoSQL (כגון MongoDB ו- Cassandra). בתחום הענן, ל- Foglight תמיכה רחבה בכל ספקי הענן המובילים - AWS, Azure, GCP, IBM Cloud. תמיכה זו מאפשרת לארגונים לתכנן מעבר לענן בצורה אופטימלית גם מבחינת ביצועים וגם מבחינת עלויות. כמו כן, גם לאחר המעבר לענן, ממשיך Foglight לנטר ביצועים ואף להמליץ על מיטוב משאבים כדי להשיג את האיזון הנכון בין ביצועים לעלויות. כל זאת תחת ממשק אחוד (Single Pane of Glass) לכלל תשתיות ה-IT ההיברידיות של הלקוח.

הפיתוח הישראלי שמשנה סדרי עולם

Foglight, נחשב לאחד ממנועי הצמיחה של קווסט ומפותח בישראל. אנחנו חווים גידול וצמיחה בצוות הפיתוח ורק בשנה האחרונה ובצל הקורונה גייסנו עשרות מפתחים בשל תוכניות הפיתוח השאפתניות.

כחלק מתוכנית העבודה של 2021, צוותי הפיתוח שלנו עובדים על הנגשת Foglight כ- containerized solution, שיעניק ללקוחות שלנו גמישות וזריזות בהטמעה ובתפעול. זוהי דרישה אשר הופכת לנפוצה בארגונים אשר שמים דגש על תרבות DevOps. כמו כן, אנו מתכננים לאפשר שירות מנוהל עבור לקוחות, אשר מעוניינים לחסוך זמן ומאמצים בפעולות כמו התקנות, שדרוגים, גיבויים וכדומה.

גם בישראל - Foglight הוא הפתרון המוביל

נוכחות חטיבת הפיתוח של קווסט בארץ וכן מנהל המוצר העולמי של Foglight, מהווים ערך מוסף אדיר ללקוחות הישראלים, הנהנים מקשר ישיר למקבלי ההחלטות וקובעי המדיניות בהתפתחות המוצר, וכמובן אנו שמחים תמיד לקבל משוב ישיר מלקוחותינו לגבי הפתרון.

גיל באומל צילום: דני שביט

ל -Foglight בסיס לקוחות רחב מאוד בארץ בכל המגזרים - ממשלתי, ביטחוני, פיננסים, תעשייה והיי-טק. העובדה שמדובר בפתרון מודולרי מאפשר ללקוחות לטפל בנקודה הכואבת ביותר ולהתרחב לתחומים נוספים, תוך שמירה על ממשק ניהול אחוד ומוכר.
בשל הוורסטיליות הרבה שלו, Foglight מאפשר לארגון לבצע תכנון תקציבי ואופרטיבי. אנו רואים לא אחת לקוחות המחליפים מספר כלי ניטור קיימים בכלי אחד המביא שימור השקעה לטווח הארוך. לכן, מהלך זה מעניק לארגון חיסכון משמעותי בעלויות, אבל לא רק על-ידי צמצום מספר כלי הניטור הנמצאים בשימוש הארגון, אלא גם על-ידי צמצום המשאבים הכרוכים בתחזוקה שלהם ובאמצעות קבלת תובנות למיקסום התשתית הקיימת ולעלויות מיגרציה של משאבים לעננים השונים, תוך מעקב מתמיד על העלויות גם בענן.

גיל באומל, מנהל הפעילות העסקית של Quest ישראל