עידן חדש בענן: IBM מביאה את יכולות הענן ההיברידי למחשוב הקצה

באמצעות הפתרון החדיש IBM Cloud Satellite, יכולים לקוחות ליהנות מהיתרונות העצומים הגלומים בעבודה בענן מכל סביבה - באתר הלקוח, במכשור הקצה (Edge) או בענן ציבורי אחר - ולנהל את הפעילות דרך נקודת שליטה מרכזית אחת באופן מאובטח ויעיל

אורן עייש
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 צילום: מתוך מאגר Getty של יבמ
צילום: מתוך מאגר Getty של יבמ
אורן עייש
תוכן שיווקי

בשנה האחרונה, מגפת הקורונה הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת חיינו האישיים והמקצועיים, ואינטראקציות דיגיטליות הפכו להיות "הנורמלי החדש". פגישות עבודה עברו לפלטפורמות וידיאו, קניות און-ליין רשמו זינוק חסר תקדים והקשר שלנו עם נותני שירות ומטפלים - מגופים ציבוריים ועד רופאים - נשענו על חיבור לרשת.

אורן עייש צילום: נתן יעקובוביץ'

ארגונים מסחריים, שעד כה נקטו בגישה מהוססת בכל הקשור להעברה של פעילות הליבה שלהם לענן, נזעקו והגבירו את קצב הטמעת התהליכים הקריטיים בסביבות ענן כדי להבטיח ש"האור בחנות יישאר דולק" וכדי להפוך את חוויית הקניות או השירות ללקוחות לקלה, יעילה וחלקה ככל הניתן. הלקוחות, מצידם, הסתגלו גם הם למצב החדש, ודרשו חוויה ללא חיכוך דרך מיליארדי מכשירים מחוברים, מסוגים שונים - מכל מקום ובכל זמן. המגפה הצטיירה ככזו שהסיטה את הפרגוד בכל הקשור למחשוב הענן, והוא קיבל את מרכז הבמה. עדות לכך מוצאים גם במחקר שערכה לאחרונה IBM, שמצא כי 74% מהמנכ"לים מאמינים, כי מחשוב ענן יהיה הטכנולוגיה בעלת ההשפעה הגבוהה ביותר על התוצאות העסקיות של הארגונים במהלך שנתיים-שלוש השנים הבאות.

עם זאת, ככל שחברות מקיימות יותר פעילות בסביבות ענן, ומסיטות עוד ועוד עומסי עבודה גם למחשוב קצה (פלטפורמות עיבוד חזקות הקרובות יותר לצרכני הקצה כדי למנוע את השיהוי הכרוך בעיבוד בענן מרכזי) הן נתקלות גם בסיכונים גדולים יותר.

במהלך המגפה, התקפות סייבר מבוססות ענן גדלו ב-630%, עם פוטנציאל לעלות עוד יותר ככל שנתונים רבים יותר מועברים לעיבוד בפלטפורמות מחשוב הקצה. לפיכך עולה השאלה: כיצד יכולים ארגונים עסקיים לממש את החזון הדיגיטלי שלהם בעזרת הענן, ובה בעת להבטיח שהם פועלים בסביבה מאובטחת שבה נתוני הלקוחות אינם חשופים לפגיעה? התשובה ברורה: ארכיטקטורת ענן היברידית מאובטחת ופתוחה.

הרחבת יכולות הענן ההיברידיות

על הרקע הזה הכרזנו לפני שבועות אחדים על ציון דרך משמעותי בדמות IBM Cloud Satellite, פלטפורמה חדשנית, שתסייע בהרחבת יכולות הענן ההיברידיות. בעזרת הפלטפורמה החדשה, לקוחות יכולים לפרוס שירותי ענן בצורה מאובטחת בכל סביבה – באתר הלקוח (on premises), בענן פרטי, במחשוב הקצה, או בכל ענן ציבורי אחר, ולנהל את הפעילות כשירות מנקודת שליטה אחת.

מכיוון ש-IBM Cloud Satellite פועלת כסביבת ענן מבוזרת, היא מרחיבה את אותם מאפייני אבטחה הקיימים ב-IBM Cloud - לא משנה היכן הנתונים נאספים, מעובדים או משותפים. הפתרון החדש מתאים ליישום בתחומי הקמעונאות או הלוגיסטיקה, אך קריטי במיוחד עבור אותם לקוחות בתעשיות הנתונות תחת רגולציה כבדה, למשל תחום השירותים הפיננסיים, שירותי הבריאות, הממשל והטלקום. כעת, לקוחות כאלו יכולים ליהנות מהזריזות שמציעה סביבת הענן, מבלי לאבד את ההקפדה בנושא הפרטיות, או הבעלות על המידע ואבטחתו.

בנוסף, IBM מרחיבה כעת את אסטרטגיית Watson Anywhere שלה עם הזמינות של IBM Cloud Pak for Data כשירות באמצעות IBM Cloud Satellite. הפתרון החדש מעניק ללקוחות דרך גמישה ומאובטחת להפעיל את יישומי הבינה המלאכותית ועיבוד הנתונים כשירות מנוהל בכל סביבה, ללא צורך לנהל את הפעילות בעצמם.

בעזרת הפלטפורמה החדשה, או בשמה השני, הענן המבוזר (Distributed Cloud), יכולים ארגונים לטפל בעומסי עבודה בענן, למשל בתחומי למידה מקוונת מרחוק, עבודה מרחוק או שירותי בריאות דיגיטליים, באופן יעיל ומאובטח.

אחד היתרונות המשמעותיים של העברת יכולות העיבוד למכשירי הקצה הוא ביכולת להפחית את השיהוי (Latency), שמקורו בדרך כלל במהירות העברת הדאטה לעיבוד בענן וקבלתו בחזרה אצל הלקוח. כעת מקבלים הלקוחות את מאפייני האבטחה, הפרטיות, השימושיות והקוד פתוח הקיימים בסביבת הענן ההיברידית, אך נהנים גם מהיתרון המשמעותי של הפחתת השיהוי כתוצאה מעיבוד הנתונים במכשירי הקצה.

כך למשל, לקוחות יכולים לפרוש יישומים עתירי נתונים, כמו ניתוח וידיאו בסביבות מבוזרות מאוד דוגמת משרדים, חללים קמעונאיים, צמתי תנועה ועוד, ולנצל תשתית המאפשרת שיהוי של עד כאלפית השנייה. את היישומים ניתן לארח על Red Hat OpenShift באמצעות IBM Cloud Satellite, והמצלמות והחיישנים יכולים לתפקד קרוב לזמן אמת (Near Real-Time) כדי לסייע בשיפור האיכות והבטיחות. לדוגמה, מצלמה יכולה לזהות את הפעם האחרונה שמשטחים נוקו או לסמן אזורים בשטח התפעולי בהם קיים חשש לביטחון העובדים. בנוסף, לקוחות יכולים לקבל ריבונות הדוקה יותר על המידע שלהם על-ידי פרישה של מכשירי עיבוד הנתונים קרוב יותר למקום בו הנתונים נוצרים.

לבצע טרנספורמציה דיגיטלית

ההכרזה מסמנת התקדמות משמעותית במאמץ העקבי של IBM לממש את אסטרטגיית הענן ההיברידית שלה באופן משמעותי עבור לקוחותינו ברחבי העולם. הסיבה לכך היא ש-IBM Cloud Satellite הוא פתרון "היברידי" במלוא מובן המילה, ואף תומך בשימוש בעננים ציבוריים אחרים. הדבר גם מחזק את ההובלה של IBM Cloud כפלטפורמת הענן המאובטחת והפתוחה ביותר בתעשייה, ומאפשרת ללקוחותינו להשתמש במלוא העוצמה הגלומה בענן ההיברידי.

IBM עובדת עם לקוחות שונים בארץ ובעולם, תוך מינוף טכנולוגיות מתקדמות כמו מחשוב קצה ובינה מלאכותית, ומאפשרת להם לבצע טרנספורמציה דיגיטלית באמצעות ענן היברידי, תוך שמירה על אבטחת המידע. באמצעות IBM Cloud Satellite, לקוחות יכולים ליהנות מהיתרונות של שירותי הענן ההיברידי בצורה מאובטחת בכל מקום - מליבת מרכז הנתונים ועד לאזורים הרחוקים ביותר של הרשת.

שת"פ עם אקו-סיסטם רחב

IBM משתפת פעולה עם יותר מ-65 שותפים באקו-סיסטם רחב, שכולל חברות כגון סיסקו, דל ואינטל, כדי לבנות שירותי ענן מאובטחים המסייעים ללקוחות להפעיל עומסי עבודה בכל סביבה באמצעות IBM Cloud Satellite.

שותפי התשתיות באקו-סיסטם מציעים מבחר של פתרונות אחסון, רשתות ושרתים שיעזרו ללקוחות למנף את התשתית הקיימת שלהם כדי לפרוס את מיקומי IBM Cloud Satellite במרכזי הנתונים או בקצה. שותפי השירות באקו-סיסטם מתכוונים להציע שירותי הגירת נתונים ופריסה, שיעזרו ללקוחות לנהל פתרונות כשירות בכל מקום.

לקוחות IBM Cloud Satellite יכולים גם לגשת לפתרונות תוכנה מוסמכים של Red Hat OpenShift בפלטפורמת המרקטפלייס של Red Hat, אותם ניתן לפרוס בקלות, כדי להבטיח את גמישות ההתקנה וניהול באופן יעיל ופשוט.

הכותב הוא מנהל הענן הציבורי ב-IBM ישראל