המסע לענן - הישרדות, התפתחות וחדשנות

ההבנה שהענן הוא GameChanger ושארגונים זקוקים לשותף מקצועי ומומחה כדי ליישם שירותי ענן הביאה את מטריקס עוד ב-2013 לייסד את CloudZone. רנית זקצר, סמנכ"לית הטכנולוגיות של מטריקס, מספרת על ה- Enterprise Multi-Cloud Launch Program שפיתחה החברה כדי לסייע לארגונים לממש את המסע לענן באופן מושכל ואופטימלי

אסף לבנון
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי Matrix CloudZone
משרדי Matrix CloudZone צילום: סם יעקבוסון
אסף לבנון
תוכן שיווקי

"שנת הגז והברקס". כך מאפיינת רנית זקצר, סמנכ"לית הטכנולוגיות של חברת מטריקס, את שנת הקורונה בעולם העסקי. "בצד הברקס ראינו סקטורים שלמים (תיירות, תעופה) וגם פרויקטים ארוכי טווח שלא תוכננו לשאת פירות ב-2020 ולכן פחות התאימו לשנה הזו, על אירועי ה-Covid-19 שאיפיינו אותה", היא אומרת. "בצד הגז - בעקבות אותם אירועי קורונה ראינו סקטורים שלמים (בריאות, קמעונאות מזון ותרופות) שהתרחבו והגדילו עשייה הרבה מעבר למתוכנן. בנוסף, יש תחומים טכנולוגיים שדחסו ל-2020 התפתחות של ארבע או חמש שנים. למשל, הסטה של הפעילות העסקית לדיגיטל. מדובר בגידול של 60% באינטראקציות הדיגיטליות של הארגונים ולמעלה מ-55% תוספת למוצרים הדיגיטליים שלהם. זה באמת שינוי גדול מאוד.

רנית זקצרצילום: סם יעקבוסון

"שינוי משמעותי נוסף הוא הכניסה לעולמות הדאטה והאינטליגנציה המלאכותית, או ההאצה בשימוש בהם למי שכבר היה בפנים", היא מוסיפה. "הדאטה הפך לנוכח מאוד בחיים שלנו. בגלל הגידול בדאטה וההאצה הדיגיטלית, גדלה החשיבות של מחשוב ענן. כשרוצים לגדול ולעשות דברים מהר - הענן עוזר לעשות זאת. האלסטיות שלו, היכולת להגדיל את השימוש במשאבים או לצמצם אותם בהתאם לצורך - היא אופטימלית לתקופה כזאת והביאה לאפקטיביות כלכלית במצב בו היא נחוצה במיוחד".

זקצר מצביעה על תרומה נוספת של הענן לארגונים: היכולת ליהנות מ-Time to Market מהיר. חברה עברה למכירות בדיגיטל ופתאום יש לה מיליוני טרנזקציות ביום? הענן יודע לספק את הפלטפורמה המאפשרת את זה, בניגוד לעבודה מתוך דאטה סנטר פנימי בארגון - שתמיד יהיה מוגבל וששדרוגו דורש זמן ומשאבים. גם הרשויות הציבוריות והממשלתיות, שכבר התחילו במעבר לענן, הצליחו לקבל את ה-Time to Market בו חפצו בזכות השימוש הזה. "היום יותר מתמיד כולם מבינים שישנה אי ודאות מובנית ושיש להיות מוכנים לתרחישים עתידיים ומפתיעים", היא מדגישה. "הם גם מבינים שחשובה היכולת להצטמצם כשצריך וכך לשרוד כלכלית בתקופה של נסיבות שמשתנות שלא לטובתנו. מחשוב ענן תפור לצרכים האלו, הוא בא לעזור גם בגז וגם בברקס".

הענן מאפשר לממש מודלים חדשים

זקצר מספרת שאינדיקציה משמעותית של השימוש הגובר במחשוב הענן (עלייה דו-ספרתית מידי שנה) היא העובדה שהוא כבר אינו נחלת תעשיית הטכנולוגיה בלבד. בעשור האחרון בעולם גם חברות מסקטורים אחרים העבירו פעילות לענן. עם זאת, בישראל מעט מאוד ארגונים ביצעו מעבר משמעותי לענן או אפילו הגו תוכנית כוללת למעבר כזה. "זה קורה בעיקר ב-CRM ובדאטה - אבל לא בצורה שיטתית ואסטרטגית כפי שזה יכול היה לקרות", היא מציינת. "זה פספוס, כי הענן מאפשר למגזר העסקי לממש מודלים חדשים, ולהתאים ארגונים לעבודה היברידית - שעומדת להיות הסטנדרט גם אחרי היציאה מהקורונה מבלי שהרשת תהווה צוואר בקבוק".

איך את מסבירה את המעצורים לכניסה לענן בישראל?

"ארגונים חוששים להעביר את המידע והמערכות שלהם למרכזים בחו"ל, תחושה שלא מבוססת על הצדקה מקצועית. הענן מספק בדרך כלל פתרונות אבטחת מידע טובים יותר וזולים יותר מאלו שהארגונים בונים לעצמם. אבל בפסיכולוגיה של אבטחת מידע התחושה שיש דאטה סנטר פה, בארץ, בשליטה ותחת אזור שיפוט ישראלי - מקנה תחושת בטיחות. אנחנו מאמינים שפרויקט 'נימבוס' - המכרז הממשלתי לשימוש בשני ספקי ענן בינ"ל שיקימו שני דאטה סנטר בישראל - יוריד חלק גדול מהחסמים הארגוניים והפסיכולוגיים מכניסה לענן כאן. דאטה סנטרים מקומיים של ספקי הענן המובילים, יהיו דבר משמעותי מאוד למגזר הממשלתי והציבורי, יגדילו את הביטחון בשימוש וישפרו את הביצועים. ה-Latency ישתפר, כי עובדים מול ענן קרוב ולא מול ענן בחו"ל".

הוזלת עלויות, התאמת תהליכים

ההבנה שארגונים ישראלים צריכים סיוע כדי להיכנס לענן הביאה את מטריקס לייסד את חברת הענן Matrix Cloudzone, המסייעת בהגירה לענן, ייעוץ ותמיכה. "אנחנו קוראים לזה 'המסע לענן'", מציינת זקצר. "כל ארגון שמעוניין לעבור לענן צריך לשרטט מפת דרכים של התהליך, במטרה לקיים אותו נכון ולקבל את כל היתרונות. לצורך כך בנינו תוכנית בשם Enterprise Multi-Cloud Launch Program המסייעת לארגונים לעשות את המסע הזה באופן מושכל. התוכנית מסתכלת על השינוי שהארגון צריך לעבור ומתבססת על חמישה נדבכים. הראשון הוא ארגוני. איך הארגון צריך לשנות את הצורה שבה הוא פועל, רוכש שירותי מחשוב, מתקצב, מנטר, מבקר ומנהל את מערכות המידע שלו? אילו מיומנויות חדשות צריכות להיות בארגון כדי שהוא יוכל לעבור לענן ולפעול בו?

"הנדבך השני עוסק באבטחת מידע ורגולציה. כיצד מבטיחים שהמערכות בענן יהיו מאובטחות ושהשימוש בפלטפורמה החדשה יציית לרגולציות, בהתאם לסקטור שבו פועל הארגון. כיצד מנהלים את הסיכונים של מעבר לענן?

"הנדבך השלישי הוא תשתיתי. איך אנחנו מקימים בענן תשתיות מתאימות למדיניות שהגדרנו, לכללי אבטחת המידע ולדרישות הרגולטור - ואיך עושים זאת באופן מואץ?
"הנדבך הרביעי הוא הפיתוח. מערכות שפותחו בחצרות הארגון לא תמיד מאפשרות לנצל את יכולות הענן. אנחנו מסייעים לארגונים לעבור לפיתוח שהוא Cloud Native. במערכות קיימות בנוסף אנו מסייעים לעשות הגירה חכמה לענן.

"הנדבך החמישי הוא הפיננסי. גופי רכש רגילים לעבוד באופן שבו התקציבים וההוצאות מוגדרים מראש, זה מקנה להם תחושת שליטה. בענן, החשבון הוא חודשי ונקודתי בהתאם לצריכה. אנחנו מסייעים לארגונים לבחור את האפליקציות שנכון ליישם בענן, אלו שבאמת יביאו את התועלת הכלכלית. הארגונים גם מסתייעים בנו כדי לשנות ולהתאים את התהליכים בהם הם מבצעים רכש לכזה שנכון לסביבת העבודה החדשה שלהם. בנוסף אנחנו מסייעים להם לעשות אופטימיזציה כלכלית מתמשכת של השימוש בענן. אנשי הרכש והכספים צריכים להבין איך אוכלים את הדבר הזה - ואנחנו שם בשבילם".

אתם מסייעים לארגונים לטפל בכל הסוגיות של המסע לענן. מה קורה אחרי שהארגון כבר בענן?

"אחרי מעבר משמעותי לענן - ומעט מאד ארגונים עסקיים יעברו באופן מלא לענן - אנחנו מלווים את הארגון בשלוש משימות שוטפות: בניהול הענן או העננים שבהם פועל הארגון, בשיפור וייעול כלכלי מתמשכים של השימוש בענן, בתמיכה בטכנולוגיות המיושמות בענן (דאטה, IOT, דיגיטל, AI) ובמתן מענה לתרחישים עסקיים שונים ומשתנים".

לשירותי הענן של מטריקס>>