ענן בימי קורונה

כיצד הקורונה השפיעה ותשפיע על הביקושים והפרויקטים בעולם הענן? מהן הסיבות לשינויים? אילו פתרונות ענן הפכו פופולאריים ומה יהיו הטרנדים המרכזיים בעולמות הענן? מנכ"לים ומנהלים בחברות ענן משרטטים את המגמות הטכנולוגיות והעסקיות בתחום הענן בעידן הקורונה והפוסט-קורונה

נדב בית הלחמי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
נדב בית הלחמי, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

"ענן נתפס כמשהו נגיש יותר שניתן לעצור את ההשקעה בו בכל רגע נתון"

ניר הולנדרצילום: ניב קנטור

"בתקופה של חוסר יציבות רואים ללא ספק דרישה גבוהה יותר לשירותי ענן, בעיקר מלקוחות חדשים. הסיבה היא שלקוחות חוששים יותר לקחת על עצמם מחויבויות גדולות, וענן נתפס כמשהו נגיש יותר שניתן לעצור את ההשקעה בו בכל רגע נתון. כמובן שהמציאות מורכבת הרבה יותר, ואסטרטגיית ענן של ארגון במרבית המקרים תהיה גם ענן, ולא רק ענן, כמובן בתלות בגודל הארגון ואופי היישומים. ה'עולם העסקי החדש' מאמץ דפוסי צרכנות מהעולם הפרטי. מנהלי תשתיות ויישומים בארגונים היום כבר גדלו לעולם בו מודל הצריכה הוא של מנוי, ורוצים לאמץ אותו גם בסביבה העסקית שלהם. גם אנחנו הבנו את זה מזמן, והיום כ-80% מהעסקים של החברה מבוססי מודל 'מנוי' בניגוד למודל ישן של מכירת תוכנה וחידוש בתום תקופה. יתרה מזאת, אנו צפויים להשיק מודלים מתקדמים יותר לחוויית ענן מלאה, גם בארגון וגם מחוצה לו".

ניר הולנדר, מנכ"ל נוטניקס ישראל

"אם עד כה יתרונות השימוש בענן הציבורי לא היו מחודדים מספיק, עכשיו הם מובהקים"

עדי הייניש צילום: סם יעקובסון

"משבר הקורונה חייב את כולנו להתמודד עם סיטואציות מורכבות ובלתי אפשריות ולימד אותנו המון על יצירתיות ודרכים חדשות לנהל את היום-יום שלנו. אם עד כה יתרונות השימוש בענן הציבורי לא היו מחודדים מספיק, עכשיו הם מובהקים. גופים רבים, לרבות ארגוני אנטרפרייז, מבינים כי תחזוק תשתיות מקומיות הופך מורכב יותר כשיש צורך לגשת אליהן מרחוק. הצורך בגמישות השימוש במשאבים והעברת אחריות התשתיות הפיזיות לגוף חיצוני, הפך הכרחי, כאשר פתרונות רבים מאפשרים שיפור מהירות החיבור לתשתית שירותי הענן השונים ומספקים חוויית latency מצוינת. סטארט-אפים העוסקים בתחומי הבריאות מנצלים את כלי הדאטה המצוינים ומאפשרים מוניטיזציה ואנליזות מתקדמות וגדלים בקצב מהיר. אנו רואים כי יותר ויותר חברות טכנולוגיות משלבות מודלים של בינה מלאכותית ואנו מעריכים כי תחום זה ימשיך לתפוס את מרכז הבמה".

עדי הייניש, מנהל CloudZone, חברת הענן של מטריקס

"הקורונה תמשיך להוות זרז למיגרציה של תשתיות ארגוניות לענן ביותר ויותר ארגונים"

עופר ישראלי צילום: פוטו פינו

"בעקבות הקורונה, ארגונים רבים נאלצו לשלוח את העובדים לעבוד מהבית, כאשר תצורת עבודה חדשה זו שינתה את הצרכים של הארגון ואת אופן צריכת המשאבים הארגוניים. כתוצאה מכך, הארגונים נאלצו לתת מענה מהיר, מיידי, אמין ככל הניתן ומאובטח על מנת לספק שירותים שלא היה בהם צורך קודם - או שנצרכו במידה מועטה - כדוגמת קיום פגישות וירטואליות במקום פיזיות, שיחות וידיאו, למידה מקוונת ועוד. על מנת לעמוד בדרישות, ובד בבד לספק תשתיות ארגוניות סקלביליות, שיאפשרו גידול או קיטון בהתאם לצורך המשתנה, אנו רואים עוד ועוד לקוחות אשר בוחרים לעבור לפתרונות ענן המאופיינים בסקלביליות. אין ספק כי פתרונות הענן מספקים את המענה המתאים ביותר לכך, בין אם מדובר בפתרונותSaaS , המאפשרים הפעלה והטמעה פשוטה עם קלות תפעולית, ובין אם מדובר בפתרונות IaaS המאפשרים רישוי זמין, מודל Pay As You Go ו-Autoscale כיכולות מובנות. אני צופה כי מגפת הקורונה תשנה את התפיסה גם בארגונים השמרניים ביותר ותהפוך את הצורך בתשתיות היברידיות להכרח. כמו כן, הקורונה תמשיך להוות זרז למיגרציה של תשתיות ארגוניות לענן ביותר ויותר ארגונים".

עופר ישראלי, מנהל פעילות פורטינט ישראל

"הענן הוא המפתח לעתיד חדשני ואג'ילי גם בתקופת הקורונה וגם לאחריה"

עופר מילבסקיצילום: ניב קנטור

"בתקופת הקורונה קידום הטרנספורמציה הדיגיטלית בכלל ותחום הסחר והשירותים המקוונים בפרט, הפך לבעל חשיבות עליונה עבור ארגונים ולענן יש חלק גדול ומהותי בכך. שילוב פתרונות ענן מספק יתרונות של עלות, גמישות ונגישות טובה יותר שהיא חשובה בעיקר בעת משבר. אין ספק שיש ביקוש גדול יותר לענן בזמנים אלו - גם לפתרונות שיתנו מענה מיידי למצב מורכב וגם כחלק מחשיבה קדימה על העולם בעידן הפוסט-קורונה ועל נראות העסקים שלנו בעתיד. בימים אלו ארגונים ממוקדים ביישומים מהירים בענן הנותנים ערך ומספקים מענה לצרכים שהתעוררו בתקופה זו כגון מתן שירותים, סחר מקוון וניהול מרחוק. בהתאם לכך, עולמות ה- Commerce והלקוח בכלל קיבלו תאוצה מהירה כמו גם צרכי האנליטיקה והרכש. כאשר מסתכלים על התקופה הקרובה אנו רואים שקיימת תאוצה של פתרונות טכנולוגיים גם לכיוונים חדשים, או כאלו שמבשילים כעת בעולמות מורכבים יותר של ייצור, מחקר והפצה. זאת מכיוון שהמצב החדש מצריך פעמים רבות גם חשיבה מחדש על כלל הפעילות העסקית והתמודדות עם שינויים מהותיים בארגון.

"לפתרונות הענן יתרונות רבים, כאמור. בבסיסם הם מאפשרים יכולת תגובה מהירה למצבים משתנים ויעילות רבה. מעבר לכך הם מספקים אנליטיקה מתקדמת שעוזרת לארגונים להבין טוב יותר את הנתונים שלהם ולקבל החלטות חכמות יותר בזמן אמת, יכולת לשלב מערכות רבות בממשק משתמש אחד מה שמאפשר עבודת צוות פשוטה, זריזה ויעילה גם מרחוק, ובניגוד לתפישות רווחות, הענן יכול גם לספק אבטחה טובה לנתונים. SAP משקיעה רבות בפישוט ושיפור מסע המשתמש לפתרונות מבוססי ענן ולתמיכה בחברות בכל הגדלים במטרה להגיע לטרנספורמציה דיגיטלית. אנחנו מאמינים שהענן הוא המפתח לעתיד חדשני ואג'ילי גם בתקופת הקורונה וגם אחריה".

עופר מילבסקי, COO ב- SAP ישראל

"הקורונה שחררה חסמים ודחפה את הלקוחות להיפרד מהדאטה-סנטרים ולהיפתח לעבודה מרחוק בצורה מלאה"

זיו קשטן צילום: ענבל מרמרי

מאז פרוץ הקורונה, המהפכה הדיגיטלית התעצמה. אנו רואים ביקושים גבוהים ומעבר מאסיבי של חברות לענן, החל מסטארט-אפים ועד לגופים שנחשבים למסורתיים ושמרניים. הענן נותן מענה לצורך של העבודה מרחוק והופך אותה למאוד פשוטה, זאת בנוסף לעובדה שהוא מאפשר עבודה מהבית, ללא צורך בהתחברות לחברה ול'תפיסת' רוחב פס. אין ספק שתקופת הקורונה שחררה הרבה חסמים ודחפה את הלקוחות להיפרד מהדאטה-סנטרים ולהיפתח לעבודה מרחוק בצורה מלאה. הקשר בין עבודה מהבית לבין הענן הדוק ומתבקש. הענן מייעל את העבודה מרחוק, הופך כל פעולה למהירה יותר ומייתר את הצורך של אנשי ה IT-להגיע פיזית למקור התקלה ובמקום זאת להשתלט מרחוק על המחשב של העובד ולפתור במהירות את הבעיה.

"עקב המעבר לעבודה מרחוק, עם שעות עבודה גמישות, אנחנו רואים דרישה מוגברת לספק את שירותי התשתית והאוטומציה בשירות עצמי. כשם שאנשים גילו שאפשר לחסוך במשרדים פיזיים, כך הם מגלים שאפשר לחסוך גם במשאבי המחשוב, על-ידי מעבר נכון לענן. המשמעות בשטח היא שסביבות לפיתוח לא צריכות לעבוד 24/7, ויכולות להסתפק לדוגמא בעבודה מ-08:00 עד 18:00, עם כיבוי שלהן בסופי השבוע, עובדה אשר משפיעה כמובן גם על המחיר. נראה את זה יותר ויותר גם בקרב גופים כמו אוניברסיטאות שמתחילות לעבוד יותר מרחוק, גופים פיננסיים, גופי ביטוח ועוד. הענן הוא הפתרון המתאים ביותר לעבודה מרחוק, כמו גם הזמין, החסכוני והמהיר ביותר, אשר מאפשר טרנספורמציה דיגיטלית של אנשי ה- IT לכיוון הענן, תוך התייעלות החברה כולה".

זיו קשטן, מנכ"ל ומייסד חברת Automat IT, המובילה בתחום ה- DevOps והענן

"העתיד נמצא בענן ובפתרונות ענן היברידיים"

דודי שוחט צילום: ניב קנטור

"וירוס הקורונה והעבודה מרחוק האיצו והעצימו את החשיבות של גישה ליישומים ונתונים מכל מקום ומרחוק. בחודשים האחרונים ראינו גידול בחשיבות שארגונים מייחסים לתהליכי אימוץ ענן שכבר היו בשטח, כמו פתרונות Multi-Cloud, SaaS, VDI, Software defined storage ופתרונות המשכיות עסקית, שהפכו מאוד מרכזיים בתקופה זו. אנחנו בקומוולט מאמינים שהעתיד נמצא בענן ובפתרונות ענן היברידיים. כמו שהיום לחברות יש כמה מרכזי נתונים וטכנולוגיות ממגוון יצרנים שונים, כך גם ארגונים ירוצו בתצורה היברידית של Multi-Cloud, או גם ענן וגם תשתית ב-On-premises, במטרה לבזר את תשתיות הארגון, לעלות את רמת הזמינות וההמשכיות העסקית ולאפשר לארגון שוק חופשי ותחרותי.

"בנוסף, עוד ועוד ארגונים הולכים לכיוון שלSoftware Defined Storage . גם פה המטרה היא להמעיט בתחזוקה ותפעול וכוח אדם, אבל לא רק. מוצרים מובילים של Storage define storage מאפשרים פרוטוקולים שונים מאותה מערכת כדי לענות על כל צרכי הלקוח, תוך זמינות מירבית שנוצרת בגלל הגמישות התשתיתית שבה האחסון יכול לרוץ על גבי כמה ספקי ענן או כמה אתרים, ולספק מענה לאתרים גלובליים, או לאתרים שפרוסים על כמה מרכזי נתונים.

"טיפ לסיכום, הקורונה והעבודה מרחוק הביאו עימם גל של אירועי כופר, אשר פוקדים מגון של אתרים - ציבוריים, ממשלתיים, פיננסיים, אבטחתיים ואחרים. אנו ממליצים לכל ארגון לבנות תוכנית מגירה להמשכיות עסקית. פתרון למצב בו הארגון הותקף והוא זקוק לפתרון שיזהה את האנומאליות במידע, שיבין מה קרה ומתי, ובהתאם לכך יחזיר את אותם שירותים שנפגעו למצבם הקודם".

דודי שוחט, מהנדס מערכות בכיר בקומוולט ישראל

"המעבר לתשתיות ענן העלה את ניסיונות התקיפה, תוך שימוש בטכנולוגיות תקיפה מורכבות יותר וניצול נקודות תורפה"

דורון כחילהצילום: ניב קנטור

"מגיפת COVID-19 העולמית אילצה אותנו להמציא מחדש את האופן בו אנו עובדים, לומדים, עוסקים ומקיימים קשרים חברתיים. מחשוב הענן ממלא מזה זמן רב, תפקיד חשוב באפשרות של עסקים ליישם פתרונות מהירים בתגובה למשבר ובכך לשמור על המשכיות עסקית. משבר הקורונה האיץ תהליך זה של מעבר ארגונים לסביבת ענן. תשתיות הענן מספקות לארגונים חיסכון ברכישת ציוד, חיסכון בכוח אדם לתחזוקת הציוד, שרידות וגמישות בנוגע לצריכת משאבים לפי דרישה, ואחסון נתונים בנפחים גדולים לזמן ממושך, עם גישה מהירה לנתונים בכל זמן ומכל מקום. המעבר של ארגונים רבים לתשתיות ענן העלה באופן טבעי את ניסיונות התקיפה, תוך שימוש בטכנולוגיות תקיפה מורכבות יותר וניצול נקודות תורפה (Backdoors) בתשתית הענן הארגונית. על מנת להגן ולשמור על נתוני החברה, שהם המשאב הכי חשוב לכל פעילות עסקית, נדרש פתרון עם יכולת הגנה היקפית, מבוסס שכבות, אשר משלב תגובה אוטומטית לטיפול במתקפות מורכבות, נראות מלאה של המשאבים הארגוניים בענן ותאימות למדיניות האבטחה הארגונית וכן חיבור מאובטח של עובדים מרחוק באמצעות VPN, הצפנת נתונים, שליטה הגנה ובקרה על התקנים ניידים. מענה כזה צריך להיות מערכת הגנה מסונכרנת, המנוהלת בצורה מרכזית מתוך קונסול ניהול אחד, לטיפול באיומים מורכבים".

דורון כחילה, מנהל סופוס ישראל

"ענן הוא הטכנולוגיה המאפשרת לחברות אבטחת מידע להציע ללקוחותיהן הגנה מבוזרת היא הענן"

אלי פיינברג צילום: יח"צ

הטכנולוגיה המאפשרת לחברות אבטחת מידע כדוגמת פורסקאוט, להציע ללקוחותיהן הגנה מבוזרת היא הענן. הזמינות מכל מקום, כל הזמן, לצד המהימנות והפשטות, הן המאפשרות לכל סוכן (מחשב) בכל מקום בעולם לתקשר חזרה הביתה ולהבטיח את תקינותו. בכל פעם שמוזכרת לוחמת סייבר, מזנק הלוחם של החבורה ומתאר את הדמיון הרב לשיטות הלוחמה במרחב הפיזי, אשר כה מאפיינות את מדינת ישראל. האם יש בכך מן האמת? מצב מלחמה מתאפיין במצבת כוח אדירה וריכוזית, אשר פועלת מתוך גבולותינו ותפקידה להגן עלינו מגורמים חיצוניים. כוח זה מכיר את מדינת ישראל והאיומים עליה ולכן ערוך לכל תרחיש ויודע כיצד להגן על נכסינו האסטרטגיים. כאשר אנו נמצאים במערכה בין המלחמות, שיטת הלוחמה שונה. במערכה מסוג זה הלוחמה מבוססת בעיקרה על לוחמה מבוזרת (פיזור סוכנינו לתוך שטח האויב) לטובת ההכנה למלחמה הבאה. ובמרחב הסייבר? הקורונה האיצה תהליך עבודה מהבית, אשר טשטש את גבולות הארגון. נוצר מצב שבו הגנה והרתעה ריכוזית אינן מספקות עוד וישנו צורך באיסוף מידע ואבטחת מידע מבוזרת (מחשבי העובדים מהבית), במטרה להגן על חוליה חלשה זו ולמנוע תקיפה על הארגון. אז אכן ישנו דמיון בין מרחב הסייבר למרחב הפיזי, אך היום ברור מתמיד, כי במרחב הסייבר הגבולות טושטשו לתמיד ומה שנראה זמנית כמערכה הוא המלחמה החדשה".

אלי פיינברג, מנהל מוצר בכיר בפורסקאוט