חדשות ענן ותשתיות IT

אסף צור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
אסף צור, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

פורטינט רכשה את חברת אבטחת הענן OPAQ Networks

פורטינט, מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, רכשה את חברת OPAQ Networks האמריקאית, ספקית Secure Access Service Edge) SASE) בענן. הפתרון מבוסס הענן Zero Trust Network Access) ZTNA) של החברה מגן על הרשתות המבוזרות של הארגונים, החל ממרכזי נתונים, סניפים משרדיים, משתמשים מרוחקים ועד להתקני IoT.

מארג האבטחה של פורטינט, בשילוב עם פתרון מבוסס הפטנט ZTNA של OPAQ, מרחיב את היצע פתרונות ה-SASE הקיים של החברה כדי לספק את פלטפורמת אבטחת הענן הטובה מסוגה. הפלטפורמה בעלת גישת אבטחה ו-zero-trust, מספקת שירותי פיירוול של הדור הבא (NGFW), יכולות SD-WAN, אבטחת רשתות, Sandboxing, הגנה מתקדמת לנקודות קצה, אימות רב-גורמים, שירותי הגנה בסביבות מרובות עננים, שירות CASB, בידוד דפדפנים ויכולות הגנה על יישומי Web) WAF).

CloudZone תשווק את שירות AWS Outposts בישראל

CloudZone (קלאודזון), חברת הענן של מטריקס, תשווק בישראל את שירות AWS Outposts של AWS. קלאודזון, שותפת Premier של AWS, מסייעת לעסקים בהעברת אפליקציות ל-AWS בכל ההיבטים הקשורים לפרויקטי הגירה לענן, לרבות תכנון, מעבר ותפעול ותציע שירותי ייעוץ בנושא העברת שירותים ומערכות ל-AWS Outposts, על כך מסר עדי הייניש, מנהל פעילות CloudZone.

AWS Outposts הוא שירות המציע ארונות מחשוב ואחסון (Racks) מנוהלים, שתוכננו על-ידי AWS ושניתנים להתאמה. AWS Outposts מאפשר ללקוחות להריץ שירותי מחשוב, אחסון, בסיסי נתונים ושירותי AWS נוספים בתוך מערך המחשוב הארגוני של הלקוח, כשירות מנוהל המתחבר בצורה שקופה למגוון השירותים הרחב של AWS בענן. AWS Outposts מביא את שירותי הענן של AWS, תשתיות ושיטות תפעול למרכזי המחשוב (On-premises Datacenters) ולמרכזי המחשוב המשותפים (Co-locations).

עדי הייניש, CloudZoneצילום: סם יעקובסון

הכנס השנתי של נוטניקס

נוטניקס, מובילה עולמית במחשוב ענן ארגוני, תקיים השנה (וירטואלית כמובן) את כנס Global .Next Digital Experience . האירוע יתקיים בין ה- 8 ל-11 בספטמבר. האירוע האינטראקטיבי יחבר דיגיטלית בין מובילי חזון, מפתחים ומנהלי IT, מכל העולם, שישתפו במגמות העדכניות בעולמות של ריבוי עננים, תשתיות מרכזי נתונים, אחסון, מחשוב קצה, בסיסי נתונים ועוד.

האירוע האינטראקטיבי יתקיים בשלושה אזורי זמן, במגוון שפות, ובהרשמה חינם לכל המשתתפים. בקרו באתר .NEXT Digital Experience, להרשמה ולמידע עדכני אודות דוברים ונושאים שידונו בכנס.

כנס Next של נוטניקסצילום: ניב קנטור

אפליקציה מבוססת ענן למאבק בקורונה

משרד הבריאות הטמיע אפליקציה מבוססת ענן עבור המרכזים הרפואיים הממשלתיים לסיוע במאבק בקורונה. האפליקציה מספקת תמונת מצב עדכנית ומיידית, קרוב לזמן אמת, על מצב חולי הקורונה למקבלי ההחלטות בחטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים בארץ.

האפליקציה פועלת על גבי פלטפורמת פתרון הענן של SAP – SAP Analytics Cloud המאפשרת גישה נוחה ומאובטחת לנתונים מכל מכשיר, לרבות מחשבים ומכשירים סלולאריים פרטיים וארגוניים, כך שמקבלי ההחלטות יכולים לגשת למידע גם מעבר לשעות העבודה ומחוץ למרכזים הרפואיים. הנתונים זורמים לאפליקציה מתוך מחסן הנתונים של החטיבה, המבוסס SAP HANA, תוך שימת דגש על ארכיטקטורה שמוודאת אבטחה ושמירה על פרטיות המידע. האפליקציה הייעודית של רשת המרכזים הרפואיים הממשלתיים מציגה נתונים קריטיים ועדכונים קרוב לזמן אמת מכל המרכזים הרפואיים הממשלתיים בארץ - הכלליים, הפסיכיאטריים והגריאטריים, עד רמת המחלקה. מדובר בתמונת מצב עדכנית של מטופלי קורונה בכלל המרכזים ברחבי הארץ, תוך שיקוף מספר מדדים קריטיים לניהול המשבר בראייה חטיבתית ומקומית. האפליקציה מציגה באופן גרפי את כל הנתונים הנדרשים לקבלת החלטות מהירה ומדויקת.

קומוולט: פתרונות חדשים לניהול נתונים המסייעים להגירה לענן

קומוולט, מובילה עולמית בתחום ניהול נתונים בענן ובסביבות מקומיות, הכריזה בכנס FutureReady, שהתקיים לאחרונה, על שורה של פתרונות ושירותים חדשים לניהול חכם של נתונים. בין הפתרונות שהוצגו: פתרונות גיבוי ושחזור חדשים, התאוששות מאסון, HyperScale ופתרונות לקונטיינרים שמפשטים את ניהול הנתונים. בנוסף, החברה הודיעה על תמחור חדש וגמיש במודל מנויים וסיוע ללקוחות לפשט את ניהול הנתונים בענן ההיברידי.

"אנו פועלים במהירות כדי לענות על צרכי הלקוחות בעידן זה של שינוי תמידי. הפורטפוליו המעודכן של קומוולט מסייע ללקוחות לנהל בצורה אפקטיבית את השינוי בסביבות ה- IT ההיברידיות שלהם", אמר שי נוני, מנכ"ל קומוולט ישראל ומנהל אזורי ישראל ואפריקה. "לקוחות צריכים להיות זריזים יותר, גמישים וסקלביליים. הפורטפוליו החדש מתייחס לסיכוני ניהול נתונים הקיימים כיום וכאלה שאולי יתקיימו מחר - מאסונות טבע, דרך טעויות אנוש ועד מתקפות כופרה".

שי נוני, מנכ"ל קומוולטצילום: ניב קנטור

מלם תים הקימה את תשתיות התקשוב של אגד תעבורה בענן

מלם תים הקימה את תשתיות התקשוב של אגד תעבורה בענן. הניהול והתפעול יתבצעו במיקור-חוץ, בחוזה לחמש שנים, עם אופציה לעשר שנים נוספות. היקף הפרויקט - שלושה מיליון שקלים והמערכת תשרת 200 משתמשים שהם עובדי הארגון, על כך מסר אבי פילוסוף, מנהל מכירות שירותים מנוהלים במלם תים. הפרויקט כלל הקמה של תשתית IT: שרתים, תקשורת ואבטחת מידע עצמאית לאגד תעבורה, שנסמכה עד כה על תשתיות "אגד", הקמה ותפעול מערך שירות מבוסס מוקד תמיכה, מרכז NOC ושירות מומחה בתחומי התשתית, על בסיס אמנת שירות מוגדרת. תשתיות המחשוב של אגד תעבורה הועברו לענן ושולבו בהן מגוון פתרונות תקשורת: מערכות התקשרות מאובטחות, מערכות שליטה ובקרה, מערכות אבטחת מידע והעברת תיבות הדואר ל-365. מלם תים תספק שירותי תפעול ותחזוקה של כלל תשתיות הIT- של החברה, תוך תמיכה במשתמשי הקצה באגד תעבורה וניהול ספקי משנה בשיטת מיקור-חוץ.

אבי פילוסוף, מנהל מכירות שירותים מנוהלים במלם תיםצילום: יח"צ