שירות ענני מותאם אישית באמצעות מודיעין IP

מודיעין IP מאפשר לספקי ה- XaaS להציע פתרון מדויק יותר, מותאם אישית ללקוחות, שהוא גם מאובטח וגם עומד ברגולציות המקומיות. כך מתאפשר לעסק להגיב בצורה מדויקת לכל משתמש על פני הגלובוס וליהנות מיתרון תחרותי אדיר

אילן סגלמן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
אילן סגלמן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מודל "הכל כשירות", או באנגלית XaaS- Anything as a Service, זוכה להצלחה בשנים האחרונות עם אין-ספור אפליקציות ענניות לשירות הציבור והעסקים. החל מאפליקציות המייל המוכרות, דוגמת ג׳ימייל ואאוטלוק, דרך אפליקציות לשיחות וידיאו ופתרונות אבטחת מידע, וכלה בכלי אוטומציה של שיווק ופרסום ותוכנות ארגוניות מורכבות. משתמשים ועסקים רגילים רוצים לקבל את התוכנה במידה שהיא ניתנת "כשירות" דרך הענן, מבלי לבזבז זמן וכסף על התקנתה ואחזקתה.

עם ההצלחה הרבה והעלייה במספר האפליקציות והשירותים הניתנים כשירות, התחרות בשוק עולה וכבר ניצבים בפני הספקים אתגרים בתחום השיווק, אבטחת המידע והרגולציה. מצד אחד, עליהם לוודא שהתוכן שהם מספקים דרך האפליקציה מגיע לקהל יעד מדויק ועומד ברגולציות מקומיות ; מצד שני, עליהם לוודא שמבקש השירות הוא לגיטימי ולא חלילה גורם זדוני שמנסה לבצע הונאה. שימוש בטכנולוגיית מודיעין IP (IP Geolocation) יעזור להתגבר על האתגרים הללו, בדגש על הנקודות הבאות:

אילן סגלמןצילום: יח"צ

- התאמה אישית ולוקליזציה: למיקום יש תפקיד מאד חשוב בשיווק השירות. הוא מאפשר להתאים למשתמש תכנים הרלוונטיים לו, בהתאם לתרבות, שפה, אקלים ועוד. בעולם הגיימינג לדוגמה, קיימת שונות תרבותית בין משתמשים בכל מדינה ואפילו בקהילות בתוך מדינה. על מנת להצליח בשוק הזה יש לבנות אסטרטגיה מדויקת שתוכל להגיע לקהלים עם תוכן מותאם שיהיה אפקטיבי ומטורגט כהלכה. מודיעין IP הוא בעל רמת דיוק מאד גבוהה ומאפשר לאתר משתמש ברמה של שכונה בתוך עיר. יחד עם זאת, הוא עומד ברגולציות ההגנה על הפרטיות ואינו כולל כל שימוש או חשיפה של מידע אישי.

- עמידה ברגולציות: בכל מדינה ואזור בעולם קיימות הגבלות לגבי פרסום ומכירת מוצרים ושירותים, בין היתר לגבי מוצרי טבק, נשק, קנאביס, תרופות ואלכוהול, לצד הגבלות בנוגע לפרסום מוצרים ושירותים פיננסיים. הרגולציה מורכבת ונבדלת בין מדינה למדינה ואף משתנה עם השנים, דבר שדורש מספקי האפליקציות להישאר מעודכנים. מודיעין IP מאפשר לספק תוכן בהתאם לנורמות, החוקים והרגולציות בכל מקום ובכל אזור.

- אבטחת מידע: זיהוי המיקום הגיאוגרפי ממנו נכנס אדם לאפליקציה או לענן מאפשר להבדיל בין תעבורה לגיטימית לתעבורה זדונית. לדוגמה, אם אדם נכנס לאפליקציה ואחרי עשר דקות מנסה להיכנס שוב מעיר או מדינה מרוחקת אחרת, נוכל להקיש שמדובר בגורם זדוני. מודיעין IP איכותי "מפשיט" אותו מהאנונימיות שלו, מבלי לסכן משתמשים אמיתיים.

לסיכום, מודיעין IP מאפשר לספקי ה- XaaS להציע פתרון מדויק יותר, מותאם אישית ללקוחות, שהוא גם מאובטח וגם עומד ברגולציות המקומיות. הוא מאפשר לעסק להגיב בצורה מדויקת לכל משתמש על פני הגלובוס ובכך הוא מספק יתרון תחרותי אדיר.

הכותב הוא מנהל הפיתוח העסקי לישראל ב- Digital Element