טרנספורמציה דיגיטלית מלאה היא כבר לא חזון רחוק

דֶּל טכנולוגיות זיהתה את הצורך במערכת אחסון מודרנית, המאפשרת עבודה בסביבה דיגיטלית מלאה וממצה את היכולות של מודל הענן. כך נולדה מערכת PowerStore המאפשרת לארגונים להאיץ את קבלת ההחלטות, את הגישה לנתונים ואת ביצועי היישומים שלהם עם זמני תגובה קצרים פי-שלושה ויכולות מודולריות

איציק רייך, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
shutterstock
צילום: shutterstock
איציק רייך, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הענן הוא אחד מסמליה המרכזיים של הטרנספורמציה הדיגיטלית. אחד השינויים שהענן מאפשר לארגונים הוא שחרור שטחי ה"נדל"ן הארגוני" - אותו שטח רצפה בו הותקנו בעבר השרתים ומערכות האחסון של כל ארגון. עם זאת, כל המידע שעבר לענן הביא להקמתם של דאטה סנטרים עצומים בגודלם, אשר מארחים ומאחסנים כיום את הנתונים של כל אותם ארגונים שהבינו את יתרונות הענן הציבורי.

המסע לענן הפך כבר מזמן למשימה מרכזית של מנהלי טכנולוגיות בארגונים בינוניים עד גדולים. אלה, כמו כל ארגון בעידן המידע, מייצרים טרה-בייטים של נתונים מובנים ובלתי מובנים שצריך לאחסן, לנהל וגם לנתח כדי להפיק מהם ערך עסקי. כל זאת תוך הצורך לשמור על אבטחה מירבית וכמובן להפחית עלויות.

איציק רייךצילום: מיכל יהב דביר

אין-ספור שיקולים תפעוליים, עסקיים ופיננסיים הופכים את משימת אחסון הדאטה בעידן הדיגיטלי למאתגרת במיוחד. הענן הפרטי והציבורי לא תמיד יכולים לספק את המענה המושלם, מה עוד שיש צורך לטפל גם בנתונים שנאגרים בענן. כך יוצא שבפועל, רוב הארגונים עדיין מאחסנים את מרבית הדאטה אצלם בבית, בתשתית הפיזית ולא רק בענן.

ההכרה במורכבות הסוגייה של עבודה מלאה בענן, הניבה גישה היברידית לאחסון, אשר משלבת ענן (ציבורי או פרטי) ותשתית פיזית. יחד עם זאת, מרבית מערכות האחסון הקיימות כיום בשוק פותחו לפני כעשור ולמרות השדרוגים הן לא מאפשרות עבודה בסביבה דיגיטלית מלאה כמו שמאפשר מודל הענן.

פרויקט טכנולוגי מהשאפתניים בתעשייה

דֶּל טכנולוגיות, המשקיעה מדי שנה מיליארדי דולרים במחקר ופיתוח, זיהתה את הצורך של השוק במערכת אחסון מודרנית וחדשה לחלוטין, שפותחה בעידן הדיגיטלי ולכן מאפשרת להגיע ליעד הנכסף של הטרנספורמציה הדיגיטלית בפשטות ובקלות. בתום אחד הפרויקטים הטכנולוגיים השאפתניים ביותר שראתה התעשייה, שחררה החברה לשוק את מערכת PowerStore. מומחי התוכנה וההנדסה של החברה בישראל, בהובלתו של דן ענבר, מנכ"ל ונשיא חטיבת האחסון העולמית של דל טכנולוגיות, מילאו תפקיד מפתח בפרויקט, שנוהל במקביל בכמה מאתרי הפיתוח של החברה בעולם. זו לא היתה הפעם הראשונה עבורם ובכך הוכיחו שוב את חשיבותו האסטרטגית של האתר הישראלי לחדשנות הטכנולוגית של תאגיד דל טכנולוגיות העולמי.

ההשקה הגלובלית נקבעה לאפריל 2020, כשאף אחד לא דמיין אז מה יחווה העולם ועד כמה הטכנולוגיה תשחק תפקיד מרכזי בכל החזיתות של המשבר שנוצר. בדל טכנולוגיות המעבר לעבודה מהבית היה מהיר וחלק יחסית. כבר לפני עשור החלה החברה לפתח את הקונספט של "עבודה מהבית" כדי לאפשר גמישות ורציפות תפקודית לעובדי החברה. לכן, עמידה ביעדי ההגעה לשוק שנקבעו למערכת האחסון החדשה, היתה אמנם משימה מאתגרת, אך לא בלתי אפשרית.

פיתוח מאפס

PowerStore נולדה אל תוך העידן הדיגיטלי, פותחה מאפס עם ארכיטקטורה גמישה ומהירה כדי לשלב אוטומציה חכמה מבוססת AI עם טכנולוגיות הדור הבא. היא תומכת בעומסי העבודה בצורה דינאמית, וכאמור - נושאת בחובה את ההבטחה לנטרל את המכשולים שארגונים חווים בדרך לשינוי דיגיטלי מלא.

עידן הטרנספורמציה הדיגיטלית מחייב חדשנות טכנולוגית כבר ברמת התשתיות. הסתמכות מוחלטת על ענן אינה אפשרית עדיין, ונראה שלעולם נזדקק למערכות אחסון פיזיות אשר ידעו להתנהל בסביבה דיגיטלית. השוק מבין ומיישר קו עם תובנה זו, היום יותר מתמיד. תאגידים, חברות עסקיות וממשלות, משקיעים משאבים רבים בהקמת תשתיות IT אשר יתמכו בצורך להיות יותר מקוונים ווירטואליים. זה תקף לכל המגזרים כמעט ולכל סוגי העסקים - מקמעונאות, דרך בנקאות ועד בידור ומרכזי כושר. את נחשול הנתונים הזה צריך לאחסן, לאבטח, לנהל ולנתח, גם כדי להיות צעד אחד קדימה לפני המתחרים. האפשרות לחלץ תובנות עסקיות מהדאטה מתבטאת בשירות מותאם יותר, מהיר וקל יותר, ובסופו של דבר מאפשרת חוויית רכישה טובה יותר ללקוח של הארגון.

את כל הטוב הזה מאפשרת כעת PowerStore המפגינה מהירות של פי-שבעה ביחס למערכות אחסון קודמות של החברה ולמערכות הקיימות בשוק, ומאפשרת לארגונים להאיץ את קבלת ההחלטות, את הגישה לנתונים ואת ביצועי היישומים שלהם. זמני התגובה קצרים פי-שלושה לעומת מערכי האחסון הקודמים של החברה ומכיוון שהמערכת אימצה לגמרי את הקונטיינרים, יש לה גם יכולות מודולריות.

אז איך בונים מערכת אחסון חדשנית בעידן הדיגיטלי? הסוד הגלוי של אתר הפיתוח בישראל הוא השילוב של האנשים הטובים ביותר, סביבה אג'ילית ותומכת, וכמובן הרוח היזמית אשר מבטיחה חשיבה חדשנית מחוץ לקופסה. דל טכנולוגיות ידועה כחברה שמשקיעה משאבים רבים בפיתוח ומעודדת את אנשי הטכנולוגיה שלה לחשוב קדימה כל הזמן ולא בכדי כמות הפטנטים המוגשים מדי שנה על ידי עובדי החברה בישראל שוברת שיאים.

לדבר עם הלקוח עוד בשלבי הבטא

שוק אחסון הנתונים העולמי צומח במהירות עקב הגידול האקספוננציאלי בכמויות המידע הדיגיטלי, מה שמוביל לביקוש גובר לפתרונות אחסון מתקדמים. הנתונים שנוצרים בכל רגע מגיעים מכל מקום - אפליקציות מובייל, התוכן והמדיה שמועלים לרשתות החברתיות, רישומים של עסקאות מקוונות וגם ממסדי נתונים שנמצאים בענן.

דֶל טכנולוגיות מספקת את התשתית הנחוצה לארגונים לבנות את העתיד הדיגיטלי שלהם, ולהגן על הנכס החשוב להם ביותר - המידע. לחברה פורטפוליו טכנולוגי מקיף וחדשני, החל ממוצרי קצה בתחום המחשוב האישי והעסקי, דרך מוצרי ליבה בתחומי תשתית אחודה, שרתים, אחסון ואבטחת מידע, וכלה בטכנולוגיות ענן, הכל תחת קורת גג אחת. בישראל נהנים הלקוחות מיתרון ענק - קיומו של מרכז פיתוח אסטרטגי שגם יודע לדבר עם הלקוח עוד בשלבי הבטא, כדי לזהות צרכים ולבצע התאמות.

מערכת האחסון החדשה PowerStore פוסעת אל תוך המהפכה התעשייתית הרביעית, וצפויה לשנות את כללי המשחק בענף. בעולם דיגיטלי ומקושר כל העת, ארגון שיתאים את עצמו ויאמץ בזריזות טכנולוגיות מתקדמות, ישרוד ואף ייצא מחוזק יותר.

הטכנולוגיה היא ללא ספק המפתח המרכזי להתאוששות כלכלית בתקופות משבר וגם גורם מניע מרכזי בתקופות הצמיחה שעוד לפנינו.

הכותב הוא סגן נשיא לטכנולוגיות, מרכזי הפיתוח של Dell Technologies בישראל