"עסקים וארגונים זקוקים היום לאינטגרטור-על, כתובת אחת שתספק להם פתרון מקצה לקצה"

תומר שוייצר, מנכ"ל קבוצת Y-tech, מספקי הענן הגדולים בישראל, מספר על הרציונל מאחורי הרכישה של חברת האינטגרציה Sage ומסביר מדוע הוא בוחן אפשרויות לרכישת חברות נוספות

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי חברת TECH-Y  צילום יחצ
צילום: יח"צ
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

קבוצת Y-tech, מהספקיות המובילות בישראל של פתרונות IT, ענן, שירותי תקשורת (ISP) וסייבר, השלימה את הרכישה של חברת האינטגרציה Sage שצוותה מצטרף למשרדי החברה בפארק אפק בראש העין. שי גינדי, מייסד Sage, התמנה לסמנכ"ל פיתוח עסקי ומכירות של Y-tech וימשיך לנהל את הפעילות של Sage. החברה הנרכשת נוסדה בשנת 2009 כחברת פתרונות IT "בוטיקית" שצברה במהלך השנים כ-60 לקוחות וביניהם משרדי עו"ד ורו"ח, משרדי פרסום, מסחר מקוון ועוד. הלקוחות ייהנו עתה במסגרת Y-tech ממטריית שירותים רחבה יותר הכוללת את עולמות התקשורת והענן לצד פתרונות ה-IT הקלאסיים.

הזדמנויות לצמיחה מואצת

תומר שוייצרצילום: אסנת קרסננסקי

Y-tech נוסדה בשנת 2005, על-ידי תומר שוייצר, מומחה IT בכיר, אשר חזה כבר בראשית שנות ה-2000 את התפתחות מחשוב הענן ותרומתו לעסקים ולארגונים. פעילות החברה, המתבצעת בשיתוף פעולה עם עשרות אינטגרטורים מובילים, מתמקדת בניתוח, איפיון, בנייה ויישום פתרונות מחשוב ו- IT מתקדמים, תוך שילוב אינטגרטיבי של עולמות הענן והתקשורת לבניית מערך טכנולוגי מושלם המותאם באופן מדויק לצרכים ולמאפיינים של כל לקוח. החברה משרתת כיום מאות עסקים וארגונים במשק במגוון תחומים: ממשלה, תחבורה ציבורית, קמעונאות, תעשייה, ביטוח, רפואה ועוד.

"רכישת Sage היא מהלך של צמיחה, שמתווסף לצמיחה האורגנית שלנו", אומר שוייצר. "יתרה מזאת, הרכישה משרתת את היעד שלנו לגוון את היכולות המקצועיות שלנו ולספק כל העת ערך גבוה יותר ללקוחות. במסגרת תפישה זו אנו בוחנים אפשרויות לרכישת חברות ופעילויות נוספות, שיעשירו את היכולות שלנו ואת אחיזת השוק ויספקו ללקוחותינו ולאינטגרטורים הזדמנויות לצמיחה מואצת תחת כנפיה הרחבות של Y-tech".

שוייצר סבור ש"עסקים וארגונים זקוקים היום לאינטגרטור-על, כתובת אחת שתספק להם פתרון מקצה לקצה, מגובה ביכולות מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. למנהלי IT, ענן ותקשורת אין כיום זמן להתעסק עם אינטגרטורים שונים ולחבר את הפתרונות השונים למערכת אחת. מגוון האפשרויות הקיימות כיום יוצר קושי בקבלת החלטות ותקורה ניהולית גבוהה עקב הצורך לנהל פתרונות וספקים רבים. צו השעה הוא בית אחד, שיבין את הארגון ויספק שקט ובטחון למנמ"ר ולמלוא צרכיו - ולשם השוק הולך. הדבר חיוני במיוחד בעת משבר הקורונה כשהחברות מתמודדות עם ירידה בהכנסות וכוח אדם מצומצם וחייבות להתייעל".

שירותי ענן מאובטחים

ברוח תפישה זו Y-tech מתכננת ומיישמת עבור לקוחותיה פתרונות IT מלאים, וכספקית אינטרנט (ISP) היא מציעה להם לשלבם עם פתרונות תקשורת מגוונים ומאובטחים. בנוסף, מאפשרת פלטפורמת שירותי הענן Y-tech Cloud לאינטגרטורים להציע ללקוחותיהם פתרון ענן הוליסטי בתחומי התשתית כשירות ענן – IaaS (Infrastructure as a Service) להקמת הדאטה סנטר שלהם, וכן רשת תקשורת כשירות - NaaS (Network as a Service), בתצורות של ענן פרטי ווירטואלי. השירותים מוצעים דרך שתי חוות שרתים מקומיות של Y-tech במרכז ובצפון הארץ, שמבטיחות המשכיות עסקית ותצורות DR שונות, רמת השהייה (latency) נמוכה במיוחד, קירבה של הלקוחות לנתוניהם הקריטיים ועמידה ברגולציה מקומית, ללא המורכבות של רגולציה ברחבי העולם. שירותי הענן מאובטחים באמצעות חבילת אבטחת הסייבר CyberRing שהשיגה עד כה רמה של 100% בזיהוי ובלימה של מתקפות מסוגים שונים.

"הרובד הקריטי האחרון בעיני הלקוחות הוא שירותי הניטור והתמיכה למערכות שחייבות להמשיך לפעול 24x7", מדגיש שוייצר. "לצורך כך הקמנו מרכז בקרה משוכלל המשלב מערכות בקרה מתקדמות לתשתיות (NOC) ולאירועי אבטחה וסייבר (SOC), שעוקב אחר כל רכיבי הפתרונות של הלקוחות באתריהם ובחוות השרתים שלנו ומבטיח תגובה מהירה לכל בעיה באמצעות מענה אוטומטי ו/או אנושי. זו היא מעין 'תעודת ביטוח' שמקבלים הלקוחות שמקנה להם שקט נפשי שהמערכות שלהם ימשיכו לתפקד ברציפות, ללא כל קריסות, ברמה של 99.99%.

"תשתיות ה-IT, הענן והתקשורת קובעות כיום את גורלם של עסקים וארגונים ועל כן אין מקום לכל פשרה באיכות הפתרונות וברמת האינטגרציה ביניהם. זה הוא היעד שלנו ואנו מצליחים לממשו בקרב מאות עסקים וארגונים ברחבי הארץ", מסכם שוייצר.

לאתר החברה >>