פתרונות ענן |

להתרחב גלובלית, להתנהל בשקיפות

חברות שרוצות להשיג צמיחה משמעותית, להפוך ליותר אג'יליות וסקלביליות, צריכות מערכות טכנולוגיות מתאימות, שיסייעו להן להשיג את המטרות העסקיות שלהן. הילה כהן, סמנכ"ל פעילות NetSuite בחברת AllCloud, מסבירה כיצד NetSuite, מערכת ה-ERP הראשונה בענן, מסייעת בכך

אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ERP
צילום: Shutterstock
אסף לבנון, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מדוע מחליטים ארגונים רבים בימינו לעבור למערכת ERP גלובלית? הסיבה המרכזית היא הסתכלות קדימה. חברה שחושבת על הנפקה, או על פתיחת סניפים במקומות שונים בעולם - מבינה שבשלב מסויים היא תצטרך מערכת אחת שתדע לרכז מידע ממקומות שונים, תהיה נגישה בכולם ותספק גישה מתאימה לעובדים בכל דרגי הניהול. בחירה במערכת ERP נכונה יכולה לעשות את ההבדל בין תשתית עבודה יעילה לכזו שיוצרת בעיות ארגוניות ותפעוליות בהמשך. לכן ארגונים מבצעים סקר שוק מקיף לפני שהם מחליטים באיזה ממוצרי ה-ERP לבחור.

פעמים רבות הבחירה הטבעית עבורם היא NetSuite, מערכת ה-ERP בענן הראשונה בעולם. עם ותק של 20 שנה בשוק הפכה NetSuite לסטנדרט. היא מקלה על ארגונים להתרחב גלובלית ולנהל את עצמם בצורה שקופה.

"אנו מסתכלים על NetSuite כמערכת ענן מתוחכמת, שמספקת מענה לכלל השירותים שהארגון צריך", אומרת הילה כהן, סמנכ"ל פעילות NetSuite בחברת AllCloud, החברה בעלת הניסיון הרחב ביותר בשוק בהטמעת NetSuite וכלל שירותי ענן. "זו מערכת אידיאלית לחברות גלובליות, לחברות בעלות חזון לצמיחה עולמית ולחברות שגדלות. היא יודעת לתת מענה למגוון רחב של לקוחות ולכן טווח השימוש בה רחב: אנחנו רואים גם חברות בורסאיות, גם חברות רגע לפני הנפקה וגם סטארט-אפים צעירים עם מטרות של התרחבות גלובלית שבוחרים בה. כולם מבינים ש-NetSuite מספקת לעסק שלהם עמוד שדרה ומרכזת עבורם את הכל במקום אחד. זו מערכת שבוחרים בה כשרוצים לתכנן קדימה. לא רבעון אחד או שניים, אלא גם חמש שנים, כי היא יודעת לתמוך בצמיחה של הארגון. NetSuite עוזרת לבסס תשתית אחידה וקלה והמחלקות השונות בחברה - כספים, שיווק, מכירות, ייצור, תפעול וכדומה - משתמשות בה, כל אחת לצרכיה, ובצורה המתאימה להן".

רמת הדיוק עולה, הסיכונים יורדים

כהן מספרת שלמרבה הצער ישנן חברות המגלות בדרך הקשה את הצורך במוצר כזה. בהתחלה הן מחזיקות מערכת פיננסית מקומית. כשהן פותחות סניפים חדשים במדינות אחרות הן מוסיפות בהם מערכות פיננסיות מקומיות נפרדות. בשלב מסוים מגלה המנכ"ל, או סמנכ"ל הכספים, שהמידע אינו נגיש לו מספיק, וכדי לקבל תמונה אמיתית ורחבה נדרשים משאבים גדולים מהמחלקות השונות ומהסניפים השונים. את הפינה הזאת סוגרת NetSuite היטב. היא מספקת שקיפות מלאה לכל מה שקורה בחברה בזמן אמת ומאפשרת חיבור אליה מכל מקום ובכל צורה, כולל באפליקציה ייעודית. "אפשר לראות בכל רגע את הנתונים העדכניים ביותר", מסבירה כהן. "זה מעלה משמעותית את רמת דיוק הנתונים הפיננסיים ומוריד את הסיכון לקבצי אקסל ושאר דוחות שמתאחדים בצורה ידנית שאינם מעודכנים - בעיה ריאלית כאשר ארגון עובד עם נתונים פיננסיים ממקור שלא מתעדכן בזמן-אמת וממערכות שונות".

הילה כהן, סמנכ"ל פעילות NetSuite בחברת AllCloudצילום: גיא הכט

NetSuite מקלה על משתמשיה עוד יותר בכך שניתן להתאים אותה לצרכי הארגון המקומי - להגדיר עבודה בשפה המקומית, עם המטבע המקומי ואפילו עם חוקי הרגולציה המקומיים. לאחר שהוגדר אזור העבודה מסוגלת המערכת לבצע אוטומטית את החישובים הנכונים על הנתונים הכספיים, בהתאם לחוקים ולרגולציה של המדינה הספציפית. כמערכת ענן אין צורך לבצע בה עדכוני גרסה בצורה ידנית ויזומה - אלה מתבצעים אוטומטית בשרת פעמיים בשנה בצורה מסודרת ושקופה ללקוח.

"הגמישות של המערכת, ההתאמה שלה לצרכים הלוקאליים, הרב-שפתיות, ריבוי הפונקציות ועוד - מבטיחים מענה מקיף ומלא לחברות שמעוניינות להגדיל את הפעילות, לקצר את זמן ההגעה לשוק (Time to market) ולשפר מדדי רווחיות", מסכמת כהן.

שירותי יישום, פיתוח ותמיכה

כאשר ארגון מחליט לבחור ב-NetSuite הוא צריך לבנות את התשתית לכך. המוצר מגיע כמערכת נקיה עם יכולות התאמה במבנה של Best Practice וללקוח דרוש מטמיע מקצועי, שידע להתאים את המערכת למידות הארגון, ליישם את כל הפונקציות שבה ולייצר אופטימיזציה עבור צורת העבודה המקומית. חברת AllCloud היא החברה בעלת הניסיון הרב ביותר בשוק היום בהטמעת NetSuite. מחלקה שלמה בה עוסקת רק במוצר זה, מה שמאפשר רמת מקצועיות שאין שנייה לה. "הניסיון הרב שלנו מאפשר לנו להבין נכון איזו צורת עבודה יש להתאים לכל לקוח ולקוח. המוטו שלנו בהטמעת NetSuite אצל לקוחות הוא: On time, on Budget, on quality. אנחנו מתחייבים תמיד לספק את הפרויקט בזמן, באיכות הגבוהה ביותר ובעלות הוגנת", מדגישה כהן. "יש לנו מתודולוגיה סדורה וצוות רחב ומקצועי, שמספק שירותי יישום, פיתוח ותמיכה. אחד העקרונות החשובים לנו ביותר הוא לא לסיים פרויקט וללכת הביתה. הלקוח צריך להרגיש שאנחנו שותפים איתו בתהליך ולא רק מחכים לחשבונית של סוף החודש.

"השאיפה שלנו היא לנהל מערכת יחסים עם הלקוח לאורך זמן, מה שאומר שהעבודה לא מסתיימת כאשר מערכת ה-NetSuite מוכנה לשימוש אצלו", היא מוסיפה. "אנחנו שומרים על קשר עם הלקוח, מספקים תמיכה שוטפת ומוודאים שהוא מנצל את יכולות המערכת ומקבל את העדכונים החדשים. בזכות הניסיון שלנו אנחנו מבינים את הצרכים של הלקוח, בוחנים את האתגרים שהוא מתמודד עמם ופותרים במהירות וביעילות. ומכיוון שאנחנו חלק מחברת ענן, יש לנו הרבה מקרים של שיתופי פעולה בין החטיבה שלנו לחטיבה שמטמיעה SalesForce. כשלקוח בוחר להשתמש בשני המוצרים ומזמין אותנו להטמיע לו אותם - נחסכת לו עבודה מול שני ספקים שונים. במקום זה הוא מקבל נציגים של שתי מחלקות באותה החברה שעובדים בהרמוניה ובסנכרון ויודעים להשלים אחד את השני".

תומכת במעבר לענן

אולקלאוד היא חברה גלובלית המסייעת לארגונים לבצע את המעבר הנכון והמדויק אל תוך הענן. הייחודיות של החברה היא באספקת פתרונות ענן רוחביים ושותפות עם ענקיות טכנולוגיות, כמו שותפות עסקית בכירה (Premier) של Amazon Web Services ושותפות פלטינום של Salesforce בישראל, זאת בנוסף לשותפות עם אורקל-נטסוויט. אולקלאוד מספקת את כל המערכות תחת קורת גג אחת - תשתיות ענן, מערכות CRM ומערכות פיננסיות, ומסייעת ללקוחות לבנות אסטרטגיה לשימוש בענן, שתתמוך במהלך צמיחת החברה בטווח הארוך.

למידע נוסף: www.allcloud.io

בחזרה למגזין ענן >>>