ריאיון |

לנהל את המידע בשוק תחרותי

בראיון עם שלומי פרייס, מנכ"ל NetApp ישראל, הוא מסביר כיצד החברה מאפשרת ללקוחותיה לשלוט במידע באשר הוא - בענן ובדאטה סנטר הארגוני - ולהבטיח שהוא יהיה זמין ונגיש, תוך יכולות לנייד אותו, לבצע אנליטיקה ולאחזר אותו, כך שיביא להם עוד עסקים ויאפשר להם להיות אג'יליים בשוק תחרותי ודינאמי מאוד

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טאבלט
ענןצילום: Shutterstock
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

הכלכלה העולמית נעה לכיוון השימוש במידע. מבחינות רבות הדאטה היא מנוף לזיהוי הזדמנויות, להשגת יתרונות תחרותיים, ליצירת מקורות הכנסה חדשים ולשיפור הביצועים העסקיים. אחת החברות הבולטות בתחום היא חברת נט-אפ (NetApp) חברת Data Management מנוסה, שמעניקה פתרונות לאחסון וניהול מידע ארגוני ומתמחה בפיתוח מוצרי אחסון בטכנולוגיות פלאש. במהלך 25 שנות קיומה החברה פיתחה טכנולוגיית תוכנה לניהול של תקני זיכרון ואחסון שונים, שמקצרים משמעותית את זמן התגובה של מערכות מיחשוב מורכבות. על בסיס נכסיה הטכנולוגיים, כמו גם הידע והניסיון העשירים שלה, מאפשרת נט-אפ למאות אלפי חברות בעולם לעבור לעידן הדיגיטלי ולהתייעל, תוך אימוץ טכנולוגיות מתקדמות, כמו בינה מלאכותית, למידת מכונה ועוד.

NetApp העולמית הוקמה בשנת 1992 ומאז היא מפתחת פתרונות חדשניים לאחסון וניהול של מידע, המאיצים פריצות דרך עסקיות ומאפשרים חיסכון עצום בעלויות. החברה מעסיקה 10,000 עובדים גלובלית והיקף המכירות שלה עומד על 6.2 מיליארד דולר. היא עובדת בכל העולם, אם באמצעות סניף מקומי ואם באמצעות שותפים.

בישראל החברה נמצאת במגמת גידול ועד סוף השנה צפויה לה צמיחה של 10% בהיקף הפעילות. "נתח השוק של נט-אפ בישראל עומד על 45% והסניף הישראלי נחשב למצטיין במכירות", אומר לנו שלומי פרייס, מנכ"ל נט-אפ ישראל. "מכירות מוצרי האחסון בטכנולוגיות פלאש של החברה גבוהות כאן באופן יחסי למתחרים יותר מאשר בכל מדינה אחרת. למעשה, בשנתיים האחרונות נט-אפ ישראל מובילה את שוק מכירות הפלאש הישראלי עם נתח שוק של יותר מ-50%".

שלומי פרייס, מנכ"ל NetApp ישראלצילום: ניב קנטור

מהענן הפנימי לענן הציבורי

הסניף הישראלי של נט-אפ מורכב משני גופים מרכזיים: גוף המכירות בהובלתו של פרייס, המונה כ-70 עובדים, וכן מרכז מחקר ופיתוח המונה למעלה מ-100 עובדים ומורכב ממספר חברות ישראליות שנט-אפ רכשה כאן בעבר. המרכז הישראלי הוא חוד החנית הטכנולוגי והעסקי של נט-אפ בשוק הגלובלי ופתרונות הענן המפותחים בו על-ידי הצוותים המקומיים, מאומצים על-ידי אלפי חברות ברחבי העולם.

כחברת ניהול ואחסון מידע היכן אתם פוגשים את הענן?
"מתוך שלושת עמודי התווך האסטרטגיים של החברה, שניים ממוקדים בענן. עמוד התווך הראשון שלנו הוא להפוך את הדאטה סנטר למודרני כך שיאפשר לארגון התייעלות תפעולית והוספת יכולות, באמצעות החלפת כל הדיסקים הקשיחים הישנים בהתקני פלאש. הפלאש הוא המענה למודרניזציה של הדאטה סנטר והוא מספק חיסכון בחשמל ובמקום, תוך שיפור ביצועים וזמינות. פיתוח טכנולוגיות הפלאש נעשה על-ידינו, אם באמצעות פיתוח פנימי או רכישות, כאשר הרציונל הוא להקנות למוצרי האחסון אקסלרציה של ביצועים. כזו הייתה למשל רכישת פלקסיסטור (Plexistor) הישראלית שהאלגוריתם שלה הוטמע בנט-אפ. עמוד התווך השני שלנו הוא הענן ההיברידי. הפלטפורמה שלנו מאפשרת ללקוחות שלנו לנייד את המידע מהענן הפנימי לענן הציבורי, תוך התממשקות לכל סוגי העננים (גוגל, אמזון, מיקרוסופט), שזהו עמוד התווך השלישי.

"המטרה שלנו כחברה לניהול מידע היא לאפשר לנייד את המידע באשר הוא, מהדאטה סנטר הארגוני ובתוך הענן, לשמור עליו, למשוך אותו מכל מקום שהוא נמצא, בין אם ענן פרטי, ענן ציבורי או דאטה סנטר פנימי, והכל תוך שמירה על אותם תקנות והוראות של הרגולטור המקומי לניהול המידע. אגב רגולציה, חברה אחרת שרכשנו, חברת Cognigo הישראלית, יודעת להתריע על חריגות בציות לרגולציה. היא סורקת את כל המידע ומתריעה למנהלי ה-IT אם אינם עומדים בכללי הרגולציה המקומית. ואף מציין מהי מידת החשיפה. גם המוצרים שלה נטמעו בסוויטת מוצרי הענן שלנו".

בוא נדבר על האתגר של קישור בין העולמות הפנימי והחיצוני.
"הדבר מתאפשר הודות לתפישת מארג הנתונים שלנו. המטרה היא לאפשר ללקוח לנייד את המידע מכל מקום שבו הוא נמצא, על גבי אוטוסטרדות מידע, עליהם נעים הנתונים בין הענן הפנימי או הציבורי - לעבד את המידע, לנתח אותו ולהחזיר אותו לכל מקום. אתה רוצה לעשות שימוש באפליקציה של אמזון? מעולה. נייד לשם את המידע והחזר אותו לענן שלך. אתה מייצר נתוני מכירות ורוצה לעבד אותם פעם בחודש מבלי להגדיל משאבים? אתה מעביר לענן, מבצע אנליטיקה ומחזיר אותם, והכל הודות לניהול ולשינוע של נט-אפ. המטרה שלנו, בסופו של דבר, היא לסייע ללקוחות הארגוניים לנצל את המידע שלהם ולהפיק ממנו יותר".

מאחסון לניהול מידע

בישראל ממוקדת נט-אפ בלקוחות אנטרפרייז כמו הצבא, תעשיות ביטחוניות, בנקים, חברות ביטוח, כרטיסי אשראי, חברות היי-טק גדולות ועוד. החברה עובדת עם הלקוחות דרך שותפים, אינטגרטורים גדולים בשוק הישראלי, עימם היא משתפת פעולה שנים ארוכות. לחברה שיתופי פעולה עם מיקרוסופט AZURE ועם AMAZON.

פרייס עצמו הגיע לנהל את נט-אפ לאחר עשור ב-HP כמנכ"ל חטיבת המחשוב האישי ולפני כן מנכ"ל חטיבת הדפסה והדמיה במשך כשלוש שנים.

לדברי פרייס, החברה הופכת בשנים האחרונות מחברת אחסון לחברת ניהול מידע. זה לא שהיא חדלה לעסוק בחומרה, אולם כיום היא מציעה לארגונים פתרון בכל צורה שהיא: בענן, פתרון מבוסס תוכנה, בצורה של רכיב, התקן (אפליינס), או במסגרת תשתיות משולבות עמוק, Hyper Converged.

כיצד היית מגדיר את הייחודיות של החברה בשוק הענן?
"נט-אפ יודעת לבנות ללקוחות תשתית ענן פנימי המבוססת על היכולות שבחזית הטכנולוגיה כיום, קונטיינרים וקוברנטיקס (Kubernetes), ממש כמו כל ענן שיתופי חיצוני, עם יכולת שמירה על המידע בקונטיינר, וזהו יתרון גדול. השוק עובר כיום לשימוש בטכנולוגיות אלה ואנו כבר שם. אלה טכנולוגיות שמייצרות למפתחים סביבות פיתוח מתקדמות, שאינן תלויות יותר בתשתיות המקומיות ובנכונות של אנשי התשתית להקצות להם משאבי פיתוח. בשוק תחרותי, האמון על טרנספורמציה דיגיטלית, יש לכך חשיבות מכרעת. אנו מאפשרים, באמצעות התשתית העננית שלנו, להריץ במקביל מספר אפליקציות על אותה תשתית במינימום משאבים, תוך מעבר מהשפה הישנה לשפה החדשה. אנחנו יודעים לדבר גם וגם. אתה יכול לפתח בעולם החדש ולסגת מהישן וחוזר חלילה.

"צרכי הלקוחות משתנים ואנו יודעים לתת להם את המענה המתאים. השוק עובר לעולמות חדשים - ענן היברידי, קוד פתוח, Devops, AI והמטרה שלנו, כחברה, היא לאפשר ללקוחות לשלוט במידע באשר הוא ולהבטיח שהוא יהיה זמין, נגיש ובר-שימוש, תוך יכולות לנהל אותו, להעביר אותו, לבצע אנליטיקה ולאחזר אותו, כך שיביא להם עוד עסקים ויאפשר להם להיות אג'יליים בשוק תחרותי ודינאמי מאוד".

בחזרה למגזין ענן >>>