תשתיות IT |

אסטרטגיה נכונה לעולם ה-Multi-Cloud

העולם מצוי בעיצומו של מהלך טרנספורמציה מ- OnPrem ל- Multi-Cloud. ארגונים שיפנימו מהר יותר את השינוי, הם אלה שיביאו לחדשנות וצמיחה ארגונית ועסקית גם יחד. כיצד נכון לבצע אופטימיזציה של השימוש בענן ואף להגדיל את הפוטנציאל העסקי של החברה?

יורם אלול, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילוסטרציה עננים
העולם מצוי בעיצומו של מהלך טרנספורמציה מ-OnPrem ל-Multi-Cloudצילום: Shutterstock
יורם אלול, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מה משותף למערכת התחבורה של לונדון, ל-SAP, טלפוניקה, אמדוקס ובנק הפועלים, מלבד היותם לקוחות BMC? ארגונים אלה, כמו רבים אחרים ברחבי העולם, נדרשים לעמוד בסטנדרטים כפולים מידי יום. הם צריכים לדאוג יום-יום לכך שמערכות ה-IT שלהם עובדות בצורה חלקה ללא תקלות או עיכובים ובו בזמן להיות רווחיים, חדשניים ומאובטחים בסביבות ענן מרובות, המתאימות עצמן לקצב המתקדם, המהיר והתובעני של הגוף העסקי. אנחנו ב-BMC שפתרונותיה בישראל מופצים על ידי מטריקס מוצרי תוכנה מבינים היטב הסינרגיה הנדרשת בין העולם העסקי לעולם ה-IT ואת הצורך התמידי לרוץ עם השוטף ולחדש את העתיד במקביל, מה שקרוי "Run and Reinvent".

אסטרטגיית ענן כוללת

העולם מצוי בעיצומו של מהלך טרנספורמציה מ-OnPrem ל-Multi-Cloud. הנתונים מראים שבישראל כ-4% בלבד מהארגונים נמצאים בענן באופן מלא ו-96% ב-OnPrem, כאשר בארה״ב כ-8% מצויים בענן ו- 92% ב-OnPrem. אנליסטים מעריכים שתוך כעשור יחס ה-Pareto הזה יתהפך. למעשה, גרטנר מעריך שעד 2021 יותר ממחצית החברות הגלובליות שכבר משתמשות בענן היום יאמצו אסטרטגיית ענן כוללת. לכן BMC מכוונת כבר היום לפתרונות ענן Saas בכדי לסייע ללקוחותינו במעבר המואץ יותר לענן. הצפי הוא שתוך כשלוש שנים 30% מהאפליקציות של ארגונים כבר יהיו בענן.

בדומה לטבע, בו השורד אינו בהכרח החזק ביותר, אלא דווקא מי שמסוגל להסתגל טוב יותר ומהר יותר לשינוי, כך גם בעולם התעשייה והעסקים. ארגונים שיפנימו מהר יותר את השינוי, הם אלה שיביאו לחדשנות וצמיחה ארגונית ועסקית גם יחד, בין אם זה ברמת ה-cutting costs ובין אם זה ביכולת להשיא תועלת ויתרונות תחרותיים ללקוחות הפנימיים והחיצוניים. דוגמה טובה לכך היא הסיטואציה הנפוצה בה ארגון מעוניין ליצור סביבת פיתוח למוצר חדש, או POC ללקוח פוטנציאלי. במקרה כזה הוא נזקק לשרתים, פתרונות אבטחה, אספקה וגם - לפנות זמן עבודה של שבוע לצורך הכנות. אופציה חלופית היא לפנות לענן הציבורי, להפעיל סביבה, תוכנה ולהתחיל לעבוד תוך יום.

יורם אלול, מנהל אזור ישראל ומזרח אירופה ב-BMצילום: אסף ספקטור

גם אנחנו ב-BMC, כארגון חדשני גלובלי המעסיק כ- 6,000 עובדים בחמש יבשות, ביניהם כ-400 איש במרכזי הפיתוח בישראל (תל-אביב ותל-חי), חווים את אותו התהליך. גם אנחנו מיישמים את אותה טרנספורמציה בענן ואף עובדים על פיתוח חדשנות שתתאים לשינוי הגלובלי, כמו למשל אחד ממוצרי הדגל שלנו, ה- Control-M מותאם לענן של Azure , AWS ו- IBM כפתרון Saas.

אוטומציות ו-AI: למקסם את ההשקעה, להגדיל את הפוטנציאל העסקי

לפני כחודשיים פרסמה IDC מחקר חדש בנושא Multi-Cloud Strategies Take the Lead. החוקרים העריכו שככל שארגונים יאמצו סביבות מרובות עננים והיברידיות, המשלבות מכונות וירטואליות ותשתיות מבוססות קונטיינרים, הדבר יתרום לצמיחת שוק הניהול בענן בשנים הקרובות, שכן המורכבות וההיקף של סביבות אלה דורשות ניטור, אנליזה ואוטומציה מתוחכמות ומקיפות יותר. באותו המחקר זכתה BMC במקום החמישי בדירוג עם צמיחה של 24.3% בשנה, שכן המשימה שלנו היא לסייע לחברות לנהל ביעילות, למקסם רווחים ולגלות מחדש את חוויית הענן באמצעות עבודה חכמה, אוטומציות ובינה מלאכותית.

פתרון ה-BMC Helix, מסייע לארגון לבצע אופטימיזציה של השימוש בענן בצורה חסכונית ביותר ואף להגדיל את הפוטנציאל העסקי של החברה. בין שאר היכולות החכמות של BMC Helix ניתן לגלות נכסים בכל סביבות ה-Multi-Cloud, להרחיב את נושא השירותים הארגוניים לתחום העסקי של הארגון - כמו שירותי משאבי אנוש, תחזוקה ורכש - ואף לטפל בפעילות מתקדמת מבוססת AI (embedded cognitive capabilities) של צרכים ושירותים ארגוניים ושירותי IT.

פלטפורמת האוטומציה לניהול ותזמון תהליכים עסקיים ב-IT של BMC, ה-Control-M Workload Automation Platform, מובילה את השוק בעולם ובישראל בפרט ומוכיחה מזה שנים רבות, שאוטומציה מתקדמת מניבה חיסכון משמעותי לארגונים ואף נחשבת לרכיב קריטי של ארגונים צומחים. היא כוללת בתוכה את הפתרונות המובילים והנפוצים בעולם לניהול ותזמון תהליכים עסקיים בסביבות IT גדולות ומורכבות. הפתרון אף מדורג על-ידי אנליסטים כפתרון המוביל בעולם בתחומו מול המתחרים, בעיקר סביב עולם החדשנות המשלב פתרונות אוטומציה מתקדמים בסביבות ענניות מרובות.

עולם האוטומציה המפותח מתרכז כיום באתגרים הבאים, כאשר BMC מעניקה מענה לכולם:

אוטומציה המשתלבת בצורה נאותה בתהליכי DevOps המשלב שימוש ב- Automation API’s.
שינוע קבצים מאובטח ומנוהל, אשר משלב אוטומציה מתקדמת לארגונים הנדרשים לשנע כמויות רבות של קבצים בצורה סימטרית בין הארגון ללקוחותיו.
מתן מענה מעלה בצורה אוטומטית לארגוני המשתמשים בטכנולוגיות שונות של Big Data.
פתרון ה-TrueSight נותן מענה לשלושה אתגרים מרכזיים בניהול ה-IT בעולמות ה- Multi-Cloud: אבטחת זמינות וביצועים, אבטחת מידע, ניהול ואופטימיזציה של נושאי ה-Cost וה-Capacity בארגון. ה-TrueSight מעניק תמונת מצב בזמן-אמת גם של התשתית וגם של הספק, דבר שמאפשר תגובה מהירה, אסטרטגית וסקלבילית, המתאימה לתקציב, למשאבים, לרגולציה ובמידת הצורך גם לחולשות האבטחה בענן.

אחד ההיבטים המאפיינים את המערכות בארגוני Multi-Cloud היא הדינאמיות הגבוהה של ה-workloads. זאת, הודות לעבודה באמצעות קונטיינרים וקוברנטים, תהליכים אוטומטיים ו-DevOps. כאשר הארגון הופך להיות דינאמי, הניהול שלו צריך להתנהג בהתאם. צריך שמערכות ידעו לנטר ולהגיב בזמן למשאבים שעולים ויורדים ובאופן אוטומטי. פתרון ה-TrueSight של BMC יודע להתמודד עם המצב הספציפי שהשתנה וגם לבצע את השינוי באופן כזה שיתאים באופן אדפטיבי לכלל המערכת, לצרכים וליעדים של הארגון.

השקעה בפיתוח והטמעה של טכנולוגיות מתקדמות

בשנים האחרונות ארגונים מתמודדים עם שלושה אתגרים מרכזיים: Multi-Cloud, Multi-Devices ו-Multi-Channel. כמו כן, ארגונים רבים עוברים מ-IT Service Management ל-Cognitive Service Management. הוספת חידושים כגון AI ואוטומציה מסייעת ללקוחות להתנהל באופן חכם יותר וחסכוני יותר ואף מאפשרת להם להתמקד בהוספת ערך לארגון. כחברה האחראית על התהליכים העסקיים של ארגונים מובילים, שמניעים ועומדים בבסיס הכלכלה העולמית והמקומית, אנחנו נמשיך להשקיע בפיתוח והטמעה של טכנולוגיות מתקדמות, על מנת לאפשר ללקוחות שלנו להשיג את היעדים העסקיים שלהם ולהביא חוויות שימוש ושירותים יוצאים מן הכלל עבור הלקוחות שלהם.

הכותב הוא מנהל אזור ישראל ומזרח אירופה ב-BM

בחזרה למגזין ענן >>>