ראיון |

המסע להגנת הנתונים בעידן מרובה עננים

"המסע הנוכחי, לעולם מרובה עננים ואפליקציות שעובדות בסביבות ענן מרובות, מאפשר לנהל ולשנע נתונים ביעילות בעידן בו כמות המידע הארגוני הולכת וגדלה דרמטית כל שנה", אומר סאנג'יי מירצ'אנדני, מנכ"ל קומוולט (Commvault) העולמית, בעת ביקור בישראל. "כל חברה עימה אנו עובדים נמצאת במסע, ואנחנו שם כדי לסייע לה לפתור את הבעיות בדרך"

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סאנג'יי מירצ'אנדני
סאנג'יי מירצ'אנדני, מנכ"ל קומוולט (Commvault) העולמיתצילום: קומוולט
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

"בעבר נתונים היו קשורים באופן הדוק למערכות שיצרו אותם. בשנים האחרונות יש סוג של הפרדה בין הנתונים למערכות שיצרו אותם, וכך אפשר להשתמש בהם לדברים רבים נוספים וגם לחבר בין נתונים ממקורות שונים. אפשר לנתח, אפשר להסיק תובנות", מסביר סאנג'יי מירצ'אנדני (Sanjay Mirchandani), מנכ"ל קומוולט העולמית, המתמחה בניהול, גיבוי, אחזור וארכוב של מידע, בעת ביקורו בישראל לפני כשבוע.

במהלך ראיון מיוחד עימו למגזין "ענן" של דה מרקר אמר מירצ'אנדני, כי "במקביל נתונים חדשים נוצרים וממשיכים לגדול בקצב חסר תקדים. עקרונות הניהול הטוב של נתונים לא השתנו בסופו של דבר, אבל הנתונים כן. ויש הרבה מה לעשות עם זה - אתה רוצה לדעת היכן הנתונים שלך, לגבות אותם, לוודא שהם נגישים בהתאם למדיניות תאגידית מסוימת, לוודא שהם שם בזמן שאתה צריך קובץ מסויים, לאחסן למטרות רגולציה ועוד. אחרי הכל, מה הטעם בנתונים ששוכבים ללא יכולת להשתמש בהם? אנחנו נותנים ללקוחות את האפשרות להשתמש בנתונים למגוון מטרות, כמו ניתוח ושליפת תובנות, וכך לעלות את הפרודקטיביות ואת הערך שהם מקבלים בעלות מינימלית. יש לנו את כל הכלים לנהל כל סוג של נתונים - מובנים ולא מובנים, נתונים בענן ועל שרתי הארגון, נתונים שמגיעים מרכיבי IoT ועוד. הכל נתונים בסופו של דבר, ואנחנו יכולים לאחד הכל במקום אחד ובקלות.

"המסע הנוכחי, לעולם מרובה עננים ואפליקציות שעובדות בסביבות ענן מרובות, מאפשר לנהל ולשנע נתונים ביעילות, בעידן בו כמות המידע הארגוני הולכת וגדלה דרמטית כל שנה", מוסיף מירצ'אנדני. "כל חברה עימה אנו עובדים נמצאת במסע, ואנחנו שם כדי לסייע לה לפתור את הבעיות בדרך".

מפתחים מוצרים שפותרים בעיות מהותיות ללקוחות

זהו לא הביקור הראשון של מירצ'אנדני בישראל, אך זהו הביקור הראשון שלו בארץ כמנכ"ל קומוולט מאז נכנס לתפקיד בתחילת השנה. במהלך הריאיון הוא אינו מסתיר את שביעות רצונו מהצלחת הסניף המקומי, הנחשב לאחד המוצלחים של החברה, בהיבט של נתח שוק והיקף מכירות יחסית לגודל המדינה. את כוח המשיכה של ישראל הוא מסביר בעוצמה של ענף הטכנולוגיה ובמיוחד את ההתמקדות בדאטה ובאבטחת מידע, שני נושאים שהם לחם חוקו כמנכ"ל. בנוסף, הוא מעריך את התחושה הסטארט-אפיסטית שיש גם בחברות גדולות.

אילו אתגרים עומדים ניצבים כיום בפני לקוחותיכם ובפניך כמנכ"ל החברה?
"זה לא האתגרים כמו ההזדמנויות. עבדתי במשך שנים רבות בתחומי התשתיות, שימשתי כ-CIO וכיהנתי גם כמנכ"ל (של חברת Puppet המפתחת כלי DevOps לאוטומציה של תוכנה - י.צ.). תמיד האמנתי שברגע שנצליח להתגבר על הבעיות העיקריות של עולם התשתיות, הדבר הבא יהיה הנתונים. במיוחד עם המעבר לעולם מרובה עננים (Multi-Cloud) ואפליקציות שעובדות בסביבות ענן מרובות. הנתונים הופכים כיום לדבר החשוב ביותר. בקומוולט אנחנו נותנים ללקוחות שלנו יכולת אמיתית לנהל ולשנע את הנתונים שלהם. מה שריגש אותי בקומוולט זו העובדה שהם עוסקים בזה כבר שני עשורים - מפתחים פתרונות שלמים וגמישים ומייצרים פלטפורמות שפותרות בעיות אמיתיות בכל הקשור לדאטה, ואני אוהב את זה. יש לנו מותג מנצח, חברה גלובלית, בסיס חזק, אלפי לקוחות, והכי חשוב - זו חברה טובה שנותנת ערך אמיתי ללקוח".

חיבור ללקוחות

כיצד חברה גדולה, גלובלית ומבוזרת מצליחה לשמור על רוח של חדשנות, זו שאלה סטנדרטית שאני שואל כמעט כל מנכ"ל או CTO של חברה טכנולוגית שאני פוגש, במטרה להבין את מכניזם החדשנות בעולם שבו פיתוח רודף פיתוח. "אנחנו מפתחים מוצרים שפותרים בעיות מהותיות ללקוחות שלנו. כל מה שאנחנו עושים חייב לפתור בעיה מסוימת עבור לקוח. לכן, צוות המהנדסים שלנו מחובר ללקוחות באופן ישיר והמפגש עימם נעשה בדרכים שונות, הרבה יותר ממה שראיתי בכל חברה שעבדתי בה", משיב מירצ'אנדני. "זה נותן למהנדסים ולמפתחים תחושה של אחריות ויצירתיות, וגם דחיפות לפעול ולעזור בפתרון הבעיות בהן לקוחותינו. הצוות שלנו צריך תמיד לצעוד צעד אחד קדימה ולחזות את הבעיות לפני שהן קורות. זה חלק מהדנ"א של החברה מאז שהיא נוצרה. היא סובבת סביב הלקוח והצרכים שלו.

"אנחנו עושים מאמץ לחדש אפילו בדרכים בהן אנחנו מחדשים. פיתחנו לאחרונה פתרון SaaS חדש, בגישה 'סטארט-אפיסטית' לגמרי. לקחנו צוות, נתנו להם תקציב והענקנו להם חופש. הם עשו יופי של עבודה. מוצר ה-SaaS החדש התמקד בהגעה מהירה לשוק וחוויית משתמש. זה היה נהדר לראות כמה מהר הם הצליחו למנף את הנכסים שקומוולט מביאה לשולחן. הפתרון הזה מקפל בתוכו עשרות שנים של יכולות ושיטות עבודה מומלצות שקומוולט ידועה בהם, לצד חוויית SaaS יעילה, מהירה וקלה לעבודה".

מתחרים גדולים ומתחרים קטנים

מהי הסביבה התחרותית שבה אתם פועלים ומה מבדיל אתכם מהמתחרים?
"כמה דברים. קודם כל מרכז הפיתוח שלנו נמצא תמיד בראש כל רשימה ודירוג, וזה לא משנה איזה אנליסט או קבוצה בודקים אותנו. יש סביבנו קונצנזוס. המוצר שלנו נותן את המענה הכי מקיף ואת היכולות הכי חדשניות. הטכנולוגיה שלנו פורצת דרך, כי אנחנו תמיד צופים את הבעיות של הלקוחות שלנו לפני שהן עולות.

"יש לנו שני סוגי מתחרים - החברות הגדולות שהרכיבו פתרון מקיף מכמה מוצרים שונים ממקורות שונים, מה שיוצר בעיות לעיתים קרובות; והחברות הקטנות שפותרות בעיה או צורך אחד באופן מיטבי, אך לא יודעות לספק מענה לשאר הצרכים של הלקוח. זה מביא, באופן טבעי, ליישום פתרונות שונים בארגון, וזה גם יקר ולא יעיל. אנחנו נותנים מענה כולל. מעבר לכך, אנחנו נותנים יכולות ניידות ואבסטרקציה (הבנייה) מלאים של הדאטה ושל עומסי העבודה והופכים לשכבה אוניברסלית עבורם. ביצוע שינויים בעולם הדאטה יוצר סיכונים ואנחנו מסייעים ללקוחות לבצע את המעבר הזה באופן בטוח".

מהו החזון לשנים הבאות?
"החברה שלנו מאוד מאמינה ב- Multi Cloud וב- Next Generation Applications. אני חושב שגישות כמו DevOps משנות את הקצב ואת המתודה שבה אפליקציות נבנות והאופן שבו ערך נוצר בחברות, גם טכנולוגית וגם מבחינה כלכלית. כל הדברים האלה מובילים, בסופו של דבר, להישענות הולכת וגוברת על נתונים ואנו פה כדי לנהל, להגן ולסייע ללקוחות לעשות שימוש יעיל וחכם בכל הנתונים שלהם".

כיצד אתם מבטיחים שהלקוחות יוכלו לציית לרגולציה המקומית?
"זה הלחם והחמאה שלנו", משיב מירצ'אנדני בחיוך. "זה מה שאנחנו עושים. בעיקרו של דבר, כשיש לך נתונים, עליך להחיל עליהם מדיניות. יש לנו כמה מהיכולות העשירות ביותר כדי להבטיח יישום מדיניות בהתאם לסמכות השיפוט המדינתית, המקומית והסקטוריאלית. יש לנו מערכת עשירה מאוד של יכולות שתאפשר ללקוח להתאים את הנתונים כך שיעמדו בדרישות GDPR. אנו נותנים לו את הכלים, אנו נותנים לו את הטכנולוגיה. דבר נוסף, מדיניות זה דבר שמשתנה כל הזמן, כך שאתה צריך להיות מסוגל להיות מותאם ולאכוף שינויי מדיניות בסביבות העבודה שלך. הליבה של מה שאנחנו עושים כדי לעזור ללקוחות שלנו לנהל מידע".

מאמין גדול בשוק הישראלי

קומוולט הוקמה ב-1996, היא נסחרת כיום בבורסה והמטה יושב בניו-ג'רזי. במהלך שנות קיומה היא גדלה מאוד והייתה אחראית על כמה פיתוחים פורצי דרך בתחום ניהול והגנה על דאטה. אחת העדויות לכך היא 655 הפטנטים בתחום שרשומים על שמה. על-פי גרטנר, קומוולט מובילה את תחום ההגנה וניהול המידע הארגוני מזה שבע שנים ברציפות ועל-פי אתר החברה היא נהנית מ-98% שביעות רצון של לקוחות.

בתחום הענן קומוולט מאפשרת ללקוחותיה לבצע בקלות וביעילות הגירה לענן וממנו, תוך הגנה על הנתונים, המשכיות עסקית וחילוץ תובנת מהמידע. בין הפתרונות הרבים שהיא מעניקה ניתן למצוא את היכולת לבצע גיבוי וארכוב לענן ומחוצה לו ללא צורך בחומרה ייעודית, המרת מכונות וירטואליות כגון Amazon to Microsoft Azure, Hyper-V to Amazon, VMWare to Oracle, גיבוי מונחה אובייקטים (Amazon S3, Azure Blob), ביצוע מיגרציה של המידע מ-On Premise לענן ולהיפך, שיכפול מכונות וירטואליות לתוך הענן תוך כדי אוטומציה מקצה לקצה ועוד.

ספר על הנוכחות שלכם בעולם ובישראל?
"אנחנו עובדים בישראל כבר שבע שנים ופועלים במזרח התיכון, באפריקה וברחבי העולם. אנחנו רוצים להיות בכל מקום שהלקוחות שלנו צריכים שנהיה בו - אנחנו או האקו-סיסטם שלנו. כלומר, אם אנחנו לא שם, נדאג שיהיו לנו שותפים שיימצאו שם. הגענו לישראל כחברה קטנה והיום אנחנו חברה יותר גדולה בזכות הצוות שלנו. הצוות המקורי שעבד איתנו עדיין איתנו ואנחנו ממשיכים להשקיע עוד ועוד בישראל. אני מאוד מרוצה מהשיחות החשובות שהיו לי עם השותפים והלקוחות שלנו פה".

מה דעתך על השוק הישראלי?
"אני מאמין גדול בשוק בישראלי, וכשזה מגיע לשימוש בנתונים הוא פורץ דרך. זה שוק שמבין היטב את הצורך בשימוש בנתונים לאנליטיקה ותובנות. אנחנו מקבלים המון רעיונות חדשניים משיחות שיש לנו עם הלקוחות שלנו כאן, לצד תובנות רבות לגבי הדרך שבה הלקוחות הישראליים שלנו משתמשים בטכנולוגיות שלנו, והבעיות שהם מנסים לפתור. אני חושב שנתונים ואבטחת מידע הם שני הדברים שהכי בולטים בשוק הישראלי, ואלה הדברים שלי, כמנכ"ל, הכי איכפת מהם. השיחות שלי עם הלקוחות המקומיים מצביעים על שותפות אמיתית - אנחנו יושבים וחושבים ביחד, מעלים בעיות וחושבים על פתרונות. שיתוף הפעולה הוא פשוט מעולה. ומה שאני אוהב במיוחד זו העובדה שמדובר בשוק בו אנשים מבינים היטב טכנולוגיה, מבינים את הדברים החשובים בכל הנוגע לדאטה ואבטחת מידע. חוץ מזה אני לא צריך תירוץ לבוא לישראל, אני מאוד אוהב להיות פה...".

Commvault ישראל - תעודת זהות

מימין לשמאל - עמוס חגי, רונן נוי, רוני כפטל, שי נוני, יוסי אשכנזיצילום: קומוולט

הקמה: ב-2012, לפני שבע שנים, על-ידי שי נוני, מנהל הסניף הישראלי ואזור אפריקה, ורוני כפטל, מנהל השירותים המקצועיים האזורי ישראל ואפריקה.

מיקום: קריית אריה, פתח תקווה.

עובדים: הצוות מונה כ-20 עובדים, וכולל מומחי מכירות ומהנדסי תוכנה שמטרתם "תפירה" של פתרון מותאם לקוח יחד עם מומחי אימפלמנטציה ונותני שרות אחרים. זהו למעשה הצוות הגדול ביותר שמתמחה בתחום זה בישראל. במהלך שנות פעילות החברה זכו חברי הצוות המקומי בפרסים רבים ונחשבים לאחד מהצוותים המובילים של קומוולט העולמית.

מוצר: פתרונות הגנת הנתונים וניהול המידע של קומוולט מספקים לארגונים גדולים ובינוניים ברחבי העולם דרך איכותית ויעילה להגנה כנגד אובדן מידע. כל הפתרונות של קומוולט מציעים אפשרויות שימוש גמישות ויכולות אשר נבנו מהיסוד על פלטפורמה אחידה. קומוולט מאפשרת לארגונים להגן על המידע וכן לעשות בו שימוש על מנת לייצר תועלות עסקיות.

שותפים: רשת של חברות אינטגרציה מקומיות, המיישמות את פתרונות החברה ובמקביל קומוולט משתפת פעולה עם יצרנים גדולים כמו HPE, סיסקו, מיקרוסופט, נט-אפ, AWS ועוד.
עובדה מעניינת: מאז הקמת הסניף נשמרה אחדותו של הצוות שהתגבש לכ-20 איש, צוות מגובש ואיכותי הפועל עם אהבה ומתוך מחוייבות ללקוחות החברה. בנוסף לכך, הצוות המגובש של קומוולט ביצע עד היום שלושה קליפים מוזיקליים ייחודיים שנכתבו ובוצעו במיוחד עבור כנסים של החברה.

בחזרה למגזין ענן >>>