אבטחת מידע |

מעבירים את הארגון לענן

כיצד לעבור לענן במהירות, לבצע מודרניזציה של האפליקציות ולהתאים אותן לסטנדרטים ולכלים החדשים שהענן יכול להציע? כך תעשו זאת בצורה פשוטה, מהירה ומאובטחת

יהונתן כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענן אילוסטרציה
מעבירים את הארגון לענןצילום: ProductionPerig | Dreamstime.com
יהונתן כהן, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

מעבר לענן הוא נושא שעולה כמעט בכל ארגון אנטרפרייז כיום, בין אם מדובר בהעברה של חלק מעומסי העבודה (workload) או רובם. כדי לעבור לענן בצורה נכונה ובזמן קצר, יש צורך בידע, כישורים וטכנולוגיות מתאימות. שימוש בפלטפורמה ובשירותים מקצועיים, המאפשרים אוטומציה לתהליכי ההגירה, יכול לקצר את זמן ההגירה ובכך להשפיע גם על המשאבים והתקציבים הנדרשים לפרויקט רחב היקף זה.

ארגונים רבים בוחרים לבצע את ההגירה אל הענן כ-Lift & Shift במטרה להשלים את התהליך באופן מהיר יותר. בפועל, אכן מתבצעת הגירה של עומסי העבודה לענן באופן מהיר יחסית, אך הדבר לא שונה משמעותית מההעברה שלהם לדאטה סנטר חדש. אך מעבר לאירוח תשתיות והרצת עומסי עבודה, הענן מאפשר לייצר שיטות עבודה, אוטומציה ושימוש בטכנולוגיות מגוונות ההופכות אותו לפתרון גדול ורחב יותר, הרבה מעבר לדאטה סנטר שלא נמצא בחזקת הלקוח.

על מנת לנצל את היכולות האמיתיות של הענן הציבורי, יש להתאים את הארכיטקטורה והאפליקציות כדי להשתלב עם הכלים והיכולות שיש לענן להציע כסביבה ושיטת עבודה.

Hitachi Vantaraצילום: Hitachi Vantara

ניסיון רב בהגירה לענן

לאחרונה רכשה Hitachi Vantara את REAN Cloud, חברה מובילה בשירותי ענן, כאשר הרכישה מהווה מענה לצרכי לקוחות החברה המיישמים פתרונות של Hitachi Vantara לעולמות התשתיות ועולמות האנליטיקה והביג-דאטה ומעוניינים לאמץ גישות ממוקדות יישומים. REAN מביאה עמה ניסיון רב בהגירה לענן, מודרניזציה של אפליקציות, שירותי DevOps, אוטומציה של תהליכי CI/CD ועוד. באמצעות הידע, הפלטפורמה והניסיון, Hitachi Vantara מציעה שירותים מנוהלים ומקצועיים לענן, בנוסף לפתרונות הרבים מעולם התשתיות, פלטפורמות ענן פרטי והיברידי ועולמות הביג-דאטה וה-IoT.

בעוד שישנן חברות רבות המספקות שירותים טכניים ומקצועיים לטובת הגירה לענן, שירותי הענן של Hitachi Vantara שמים במרכז את הפלטפורמה המבוססת ממשק גרפי נוח, אשר פותחה על סמך ניסיון רב ותהליכי הגירה רבים ומאפשרת לבצע תהליכים שונים באופן אוטומטי ובכך, למזער משמעותית את כמות שורות הקוד, הזמן, כוח האדם הנדרש ועוד.

מודרניזציה של אפליקציות כחלק מתהליך ההגירה לענן

חברת המחקר IDC חוזה, כי עד 2021, 70% מהאפליקציות החדשות בארגוני אנטרפרייז יפותחו כ-Cloud Native. מודרניזציה של האפליקציות ופיתוח בארכיטקטורת Micro Services הינה חלק בלתי נפרד מחיזוי זה, וכבר כיום ניתן לראות ארגונים אשר מכוונים לכך ומשקיעים משאבים רבים בהשגת מטרה זו.

מודרניזציה של אפליקציה כחלק מתהליך ההגירה אל הענן יכולה להתבצע במספר דרכים, ביניהן:

פיתוח אפליקציות כ-Cloud Native - אחת האפשרויות המרכזיות הינה פיתוח מחדש של האפליקציה בתצורת Cloud Native, תוך התאמת הדרישות הן לחדשנות הטכנולוגית והן לאסטרטגיה העסקית של הארגון.

ביצוע התאמה (Refactoring) - באמצעות ביצוע התאמה של האפליקציה הקיימת ניתן לספק מענה לדרישות קיימות וחדשות. ניתן לבצע את התאמת האפליקציה על-ידי חלוקה והפרדה של הארכיטקטורה הקיימת ל-Delivery Pipelines מרובים, אשר יאפשרו להפוך את תהליך הפריסה של כל רכיב באפליקציה לאוטומטי.

Hitachi Vantara מספקת פלטפורמת Hitachi Cloud Accelerator Platform מרכזית המלווה במגוון שירותים מקצועיים לביצוע תהליך זה במהירות ובנוחות. בין היתר, שימוש ב-Accelerator Platform מאפשר בנייה של תהליכי אוטומציה לפריסה של מודולים, ביצוע בדיקות אוטומטיות וסט רחב של כלים לניהול וניטור התהליכים השונים.

הכותב הוא מומחה פתרונות לתחום הענן ב-Hitachi Vantara ישראל.

בחזרה למגזין ענן >>>