ענן ציבורי |

ענן גלובלי שמדבר עברית

חברת MedOne, המתמחה באספקת פתרונות דאטה סנטר ומחשוב ענן לכלל המגזרים במשק, תשיק בחודש הבא בישראל את Microsoft Azure Stack. המשמעות - לראשונה ניתן יהיה ליהנות מהמטרייה הטכנולוגית הגלובלית של מיקרוסופט, בתחומי מדינת ישראל ובהתאם לרגולציה מקומית

יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתקן MedOne
מתקן של MedOne, חברה המציעה שירותי מחשוב ענן ציבורי של מיקרויסופטצילום: פיני סילוק
יואל צפריר, תוכן מקודם
תוכן שיווקי

החל מהרבעון הקרוב תספק MedOne שירותי מחשוב ענן ציבורי של מיקרוסופט, משרתים מקומיים הממוקמים פיזית בתוך תחומי ישראל. זהו שינוי משמעותי בשוק שירותי הענן בישראל, שיאפשר לארגונים בישראל ליהנות מיתרונות הענן הציבורי של מיקרוסופט מבלי להוציא את המידע שלהם מחוץ לגבולות ישראל בתצורה של ענן היברידי. מדובר בערך מוסף דרמטי לארגונים רבים, שמסיבות שונות אינם מעוניינים, ואף חוששים, להוציא את המידע שלהן למדינות זרות.

ליהנות מכל העולמות

מבחינת חברות ועסקים בישראל, מה המשמעות של המהלך החדש?
"השירות הוא למעשה הרחבה של Microsoft Azure המאפשר שימוש בשירות ענן מקומי, תחת רגולציה מקומית, מחברה מקומית, אך תחת מטריית הענן המקצועית של מיקרוסופט", אומר אלי מטרה, סמנכ"ל המכירות והשיווק של MedOne.

"הואיל ואנו כפופים לחוק הישראלי, איש אינו יכול לכפות על החברות הישראליות שצורכות את שירותי הענן שלנו לחשוף את המידע", מוסיף גיל שני, ה-CTO של MedOne. "במילים אחרות, כל מי שמעוניין בפתרון Azure אך לא רוצה ליישם אותו מחו"ל, יכול לקבל אותו כאן, מחברה ישראלית, שמתאפיינת בשמירה קפדנית על סודיות המידע ומאפשרת המשכיות עסקית מעולה ומהירות גישה. המידע לא יושב 5,000 ק"מ מישראל, אלא כאן, בבית. זה ענן גלובלי שמדבר עברית והוא מנגיש טכנולוגיות שלא היו קיימות עד כה בישראל, וזאת מאחד הספקים הגדולים בעולם.

"יתרון נוסף הוא האפשרות להתחבר אלינו בקו תקשורת מקומי", מדגיש שני. "זה מאפשר חיבור זול יותר ומהיר יותר ולמעשה הלקוח מקבל Latency של מילי-שניות (ms) בודדות אל מול Latency של עשרות מילי-שניות (ms) רבות בחיבור לחו"ל. כך ניתן ליהנות מכל העולמות ומכל היתרונות של שימוש בעננים בינ"ל, שעד היום נמנעו מחברות ועסקים בישראל".
"שירותי Azure Stack מהווים הרחבה של שירותי Azure הגלובליים ומאפשרים קבלת שירותי Azure בישראל והרצה חלקה של אפליקציות בענן הציבורי המקומי", אומרים עדי מור בירן, מנהלת שיווק תחום Azure מיקרוסופט מזה"ת ואפריקה, ויובל שיין, מנהל פיתוח עסקי לשותפים במיקרוסופט ישראל. "הקמתה של חוות Azure Stack בישראל על-ידי חברת MedOne תאפשר לארגוניים ישראליים חוויית משתמש זהה לזו של הענן הציבורי הגלובלי, תוך מינוף היתרונות של תשתיות מקומיות בתוך גבולות ישראל".

גיל שני, ה- CTO של חברת MedOne.צילום: פיני סילוק

שרידות ואבטחה מהגבוהים בשוק
MedOne הינה בעלת ותק של 20 שנה בשוק ה-IT הישראלי ונחשבת למובילה בתחום הדאטה סנטר ומי שהגדירה את הסטנדרט בתחום. על לקוחותיה נמנים ארגוני אנטרפרייז מהגדולים והחזקים במשק. החברה מתחזקת ומתפעלת שלושה מתקנים תת קרקעיים המספקים שירותי אירוח ונחשבים למוגנים והמתקדמים בישראל.

"מתקני ה- Data Center שלנו פועלים בסטנדרט בינ"ל מתקדם וברמת מיגון, שרידות ואבטחה מהגבוהים ביותר המוצעים כיום במשק", מספר מטרה. "הם חסינים אפילו מפגיעות טילים. יותר מזה, כל אחד מהמתקנים ערוך לתפעול באופן עצמאי וללא תלות בגורמים חיצוניים למשך כ-72 שעות ברציפות. משלחות בכירים מכל העולם מגיעות אלינו כדי ללמוד על הקמת מתקני דאטה סנטר מאובטחים ברמה הכי גבוהה הקיימת כיום בעולם".

מיהו קהל היעד שלכם?
מטרה: "כל ארגון שזקוק לפתרון ענן ציבורי - חברות עסקיות, חברות תעשייה, חברות פיננסיות, בנקים וחברות ביטוח, משרדי ממשלה ועוד".

למרות ששירותי מחשוב ענן הפכו למוסכמה, מנמ"רים לא מעטים עדיין חוששים לעבור לענן. אולי כדאי לנסח עבורם את היתרונות של השימוש בשירותי ענן?
מטרה: "בתחום ה-IT עברנו מעולם של תשתיות לעולם של אפליקציות ובעולם
כזה הענן הוא 'המאפשר' הגדול (Enabler). המנמ"רים מאותגרים כיום מאוד על-ידי עומס משימות בארגון וגם אינם מסוגלים להכיל את כל השינויים שהטכנולוגיה מציעה עם כלים כמו (AI (Artificial Intelligence ו-(ML (Machine Learning. המנמ"ר ניצב מול עומס עבודה גדול משמעותית מבעבר ואין לו יכולת לתת מענה לכל דרישות הארגון. הענן מאפשר לו ליישם פתרונות שלא היו ברשותו קודם לכן ובכך מייצר Agility (זריזות וגמישות, או זמישות לפי המונח החדש). הענן מעניק למנמ"ר את היכולת להגיב מהר, באופן איכותי וכלכלי, תוך התאמה לצרכים הארגוניים החיצוניים והפנימיים".

מטרה: "עניין נוסף הוא מתן מענה לשיאי עומס עבודה. למשל, אם עולה לאוויר קמפיין דיגיטלי לחודש-חודשיים, אפשר לספק מענה באמצעות הענן ולא להקצות לכך משאבים פנים-ארגוניים שאחר כך אין צורך בהם. איך אמר לנו מנמ"ר באחת מחברות התשתית? בעבר הוא היה מגיע לישיבות הדירקטוריון עם דרישות תקציביות הכתובות בקובץ אקסל מורכב. מאז העברת מערך המחשוב לענן, הוא שואל את ההנהלה אילו חלומות הם רוצים להגשים? הענן מאפשר לו זאת. בקצרה, למנמ"רים שמפחדים לעבור לענן אנו אומרים - הענן יאפשר לכם להשיג יותר ולהתמודד בהצלחה עם דרישות השוק המשתנות תדיר".

אין ענן אחד שמתאים לכולם

אתם שחקן הענן הציבורי הראשון בישראל. אפילו זכיתם במכרז של החשכ"ל לשירות ענן ציבורי לממשלה. לאן אתם הולכים מכאן? מה החזון שלכם?
שני: "החזון שלנו הוא להיות One Stop Shop לכל צרכי הענן בישראל. הרעיון הוא שהלקוח יקבל במקום אחד את כל השירותים להם הוא נזקק, בין אם זה ענן מקומי או בינ"ל, עם שירות איכותי וחשבונית אחת. כל זאת תוך התאמה לצרכי הלקוח בשוק הישראלי. הבנו מזמן שאין ענן אחד שמתאים לכולם."

עד כמה נושא השירות הוא קריטי?
מטרה: "מאוד קריטי. אם אנחנו לא נספק את השירות הטוב ביותר, הלקוח יעזוב לספק מתחרה, כי הוא לא מחוייב. זו דרמה בעולם ה-IT. למנמ"ר יש כיום את היכולת לדרוש את השירות הטוב והאיכותי ביותר, והמקל הזה, התלוי מעל לראשנו, מחייב אותנו להיות הטובים ביותר ברמת הטכנולוגיה וברמת השירות בכל יום ובכל פעם מחדש".

אם גוגל ואמזון יציעו שירות דומה לזה של Azure Stack תלכו איתם?
שני: "נשקול זאת. כרגע לגוגל ואמזון אין פתרונות בשלים. העקרון שמנחה אותנו הוא לעבוד עם הספקים הגלובליים הטובים ביותר והאיכותיים ביותר ולייבא לישראל את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר"

בחזרה למגזין ענן >>>