איסוף דאטה |

הנגשת מידע: הסיפור של קבוצת יפעת

בין אם מדובר במנכ"ל של חברה גדולה, שר בממשלה או חברה ביטחונית, כולם זקוקים למידע שינחה אותם בהחלטות שלהם. את המענה לכך הם מוצאים בשירות המגוון של קבוצת יפעת

שחר בן-פורת
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחר בן-פורת
תוכן שיווקי

אחד המושגים החמים ביותר בעולמנו בכלל ובעולם הטכנולוגיה בפרט הוא מערכות AI, כלומר מערכות אינטליגנציה מלאכותית. זה גם הנושא שמלהיב את יפעה מצגר יותר מכל, כחלק מעבודתה כסמנכ"לית טכנולוגיות בקבוצת יפעת. "טכנולוגיית AI בכלל ורשתות נוירונים בפרט עובדת בדומה למוח האנושי. ככל שהמערכת בנויה ממספר גדול יותר של רשתות, היא יכולה לנתח את המידע שהיא מקבלת באופן מעמיק יותר", היא מסבירה. "הטכנולוגיה הזו הפכה להיות זמינה יותר מתמיד בזכות שני דברים. האחד תשתיות זמינות באמצעות מעבדי GPU ו/או שירות ענן, המאפשרים לשכור מחשבים חזקים לבצע הליך מורכב שצורך משאבים רבים לפרק זמן מוגבל. והשני, הטכנולוגיה התפתחה והיום היא משלבת בתוכה שכבות של תוכנה, המאפשרת גישה נוחה יותר למתכנתים".

יפעה מצגרצילום: גדי בדש

כדי לעשות שימוש אפקטיבי בטכנולוגיית AI, יש צורך בכמות גדולה של דאטה מטוייב. "זה האוצר שלנו בקבוצת יפעת", מסבירה מצגר. "אנחנו הגוף היחידי בישראל שכבר עשרות שנים מתמחה באיסוף דאטה מכל מקור קיים, מעיתונות כתובה לרשתות חברתיות, מרדיו וטלוויזיה לפוסטים באינטרנט. יש לנו מערכות שהופכות כל מידע שנכתב, נאמר, הודפס או הוקלט למידע מדויק, נגיש, מפולח וקונקרטי מתמיד, והן פועלות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע".

מערכות AI זקוקות, בנוסף לדאטה בכמויות גדולות, גם לדאטה מתויג. כלומר, הן צריכות ללמוד לזהות מה נחשב שלילי, מה נחשב אלים, איזה מידע מתאים לכל לקוח וכד'. "כמו שמלמדים ילד לזהות דברים במציאות, כך הדאטה המתויג מלמד את המערכת לזהות את הדאטה שמזרימים לתוכה". בקבוצת יפעת עובדים מידענים רבים, המתייגים את הדאטה הרב שהמערכות של הקבוצה מפענחות. "כל זה מאפשר לנו בשנתיים האחרונות לעשות שימוש בטכנולוגיית AI בעבודה השוטפת שלנו, ולספק ללקוחות שלנו מידע מדויק וקונקרטי יותר מתמיד".

מסייעים למגוון רחב של חברות וגופים

קבוצת יפעת קיימת, בבעלות הנוכחית, כבר 40 שנה. הקבוצה בנויה מחמש חברות, כל אחת מתמחה בעולם תוכן ייחודי ומספקת ללקוחותיה מוצרים ייחודיים ורלבנטיים. קבוצת יפעת חברה בארגון FIBEP הבינלאומי, המאגד את חברות המידע התקשורתי בעולם, והיא פעילה בישראל כמו גם בצ'ילה, ארגנטינה, ספרד ומקסיקו.

קבוצת יפעת עוסקת באיסוף מידע, ניטור המידע והפיכתו למוצרים המסייעים לאלפי לקוחותיה, כולל משרדי ממשלה, ארגונים, חברות, עמותות, משרדי פרסום, משרדי יח"צ, סוכנויות דיגיטל ובעלי עסקים.

הפעילות הוותיקה והידועה של החברה היא בניטור מידע עבור אנשי דוברות, יח"צ ושיווק, כדי לסייע להם וללקוחות שלהם להתנהל נכון מול התקשורת ולהחליט נכון אילו מסרים כדאי להחדיר כחלק מהפעילות העסקית. עבור לקוחות מעולם הפרסום מספקת קבוצת יפעת מידע המתאר את היקף החשיפה שקיבלו קמפיינים פרסומיים, מה מאפיין את הפעילות של המתחרים ומהם הטרנדים הנוכחיים שכדאי להתחבר אליהם.

אחת ההתמחויות של קבוצה היא בעבודה עם גופים ביטחוניים וגופים אזרחיים העוסקים במצב החברתי. "עשינו פרויקט ניתוח השיח הציבורי עבור קרן ברל כצנלסון, שסייע להם בפרסום דו"ח השנאה. אנו עובדים גם עם גופים ביטחוניים שרוצים לזהות אלימות בשיח הקיים".

קבוצה אחת של לקוחות הם חברות עסקיות גדולות ומשרדי ממשלה, להם מזרימה קבוצת יפעת מידע על בסיס יום-יומי. "אנו מציעים להם מוצר שמרכז את השיח היום-יומי ברשת בהתאם לנושאים המרכזיים העכשוויים. במקום לקבל שורה ארוכה של לינקים למקורות המידע, הלקוח מקבל מידע מתומצת המסביר מה הסיפור הנוכחי ומה היקף ההשפעה שלו".

מנכ"לים של חברות יכולים להנות ממוצר חדש של הקבוצה שנקרא יפעת MI. הוא מיועד למי שרוצה לדעת כיצד הוא מוצג בתקשורת וברשתות החברתיות, כמה חשיפה הוא ו/או המותג/חברה שלו קיבלו, כמה חשיפה קיבלו המתחרים ועוד. "המידע מגיע מאורגן ומוצג עם גרפים פשוטים, כך שקל להבין במבט אחד את הנתונים ולקבל החלטות בהתאם לכך".

התמודדות מוצלחת עם אתגרים מגוונים

מצגר החלה לעבוד בקבוצת יפעת כמתכנתת, ובמרוצת השנים התקדמה עד שהגיעה לתפקידה הנוכחי. היא יודעת לספר על האתגרים הטכנולוגיים המורכבים איתם מתמודדת הקבוצה, החל מתמלול של הקלטות שנעשו באיכות ירודה, דרך זיהוי של סיפורים שרק מתחילים להתפתח בתקשורת וברשתות החברתיות, וכלה בסינון והתאמה של המידע הרב והתאמתו לכל לקוח ולקוח. "אנו כל הזמן מתאימים את עצמנו לטכנולוגיות המתפתחות ולמקורות המגוונים של המידע, שרק הולכים וגדלים ומשתנים".

לפרטים נוספים: יפעת מצגר 03-5635022